M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Przy okazji pierwszej mini-parapetówy dorobiłam się zdjęć mieszkania. Niestety zdjęcia nie są ostre, bo mój telefon nie wyrabia przy sztucznym świetle

Salon, do którego wczoraj kupiliśmy stolik:


Widok na kuchnię:

Brakuje jeszcze czegoś na ścianie i jakiegoś kwiatka. 😀 Marzy też się nam fotel uszak,ale to kieeeedyś. 😉

Sypialnia (pokazywałam już, ale dla przypomnienia:


Nad łóżkiem będzie szeroka półka, a na ścianie naprzeciwko zdjęcia. Myślimy też o zasłonach.

"Gabinet" (amnestria :kwiatek🙂:


Z drugiej strony (na okno) nie pokażę, bo tam jeszcze stoją pudła. 😀 W ich miejsce ma stanąć mała sofa.

Łazienka (brak lampy nad lustrem):

I półki nad wc (jedna lampka jeszcze nie wkręcona 😀):


Ludzie, helpunku!
Nie mam pomysłu na ściany 🙁
2 ściany z TV (salon i sypialnia, małe ściany) będą w kolorze "Granat pierwsza klasa" Duluxa'a, jedna ścianka w kuchni będzie farbą tablicową czarną pomalowana i to tyle 🙁 z pomysłów
Na przeciwnej ścianie w sypialni będzie korek z niebieskim:

Zostają 2 pozostale ściany w sypialni, korytarz, salon 🙁

Podłoga będzie jasna
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 października 2017 20:37
mundialowa, super, bardzo w moim guście! Łazienki zazdroszczę, nasza brzydka aaaa... No i Beksinski <3
mundialowa, mamy bardzo podobne wnętrza, taki sam żyrandol jak na pierwszym zdjęciu, rolety dzień-noc, podobna kanapa, tylko żółta 😀 Kuchnie mamy inne, ale my nie mamy łączonej z salonem, więc u nas jest odrębną jednostką i jest trochę inna. Sypialnie też mamy podobne 😀 I tak samo jeszcze mam niewiele dodatków, ale dojdą zdjęcia, dostaniemy na ślub obraz na płycie OSB z jeleniem od kolegi narzeczonego, więc mam nadzieję, że będzie mnie 'sterylnie' 🙂 A u was się chce mieszkać 🙂
Tylko nasza łazienka jeszcze przed remontem, a jest tak malutka, ze nie wiem co z nią zrobić i teraz żałuję, że nie wstawiłam jednak pralki do kuchni.
emptyline   Big Milk Straciatella
02 października 2017 05:54
nerechta, och, to moje klimaty, czekam na efekty. 💘
smartini, jakież urocze te gałeczki! Ja też mam fazę na zielenie ostatnio, mimo, że całe życie nie lubiłam. ^^
mundialowa, ta kanapa jest szara czy taka szaro gołębia? Na zdjęcia ma przepiękny kolor.
wistra, do pomysłów na ściany przydałoby sie więcej szczegółów Twojej koncepcji 🙂 jakie meble, układ, jaki efekt chcesz osiagnac?
Jak w końcu z podłogami, udało Ci sie załatwić korek? Pokażesz jaki? Bardzo jestem ciekawa 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 października 2017 07:47
wistra, jak napisała sienka, musisz podać więcej informacji 😉 Prócz tego jaki efekt i nastrój chcesz uzyskać, jaki styl preferujesz to jeszcze czy mieszkanie jest jasne czy ciemne? Ciasne czy przestronne? Wysokie czy niskie? Meble i dodatki mają być stonowane i jednolite czy kolorowe i wyraziste?
Malowanie ścian to nie tylko nadanie im koloru, ściany budują całe wnętrze i jego odbiór w naszych głowach 🙂
\
emptyline,  a dziękuję 🙂😉
mundialowa, - pięknie to wygląda, bardzo, bardzo mi się podoba 🙂 Szczególne sypialnia i łazienka z drewnianymi elementami 😍 I te lampy takie "geometryczne" też są super 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 października 2017 08:30
mundialowa, poka sufit w łazience.
mundialowa, łazienka miażdży system 😀 pięknie, wszystko mi się podoba! Ale z tym gabinetem to lasko! Macie apple'a jeśli dobrze widze! Toć Ty kabli nie masz!


Laski dzięki za info o Hemnesie! Byliśmy w IKEI i się załamaliśmy, miękkie dziadostwo 😤 Za to kupiliśmy sobie komódkę białą malm za 250 ziko 😀 I się całkiem fajniacka nasza sypialnia robi. Jeszcze tylko pufa, jakiś obrazek i posłanie dla psa 🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 października 2017 11:42
amnestria, macie już jakiś typ na posłanie? Czy robicie jak ja i z czymś fajnym czekacie na koniec destrukcyjnego okresu, tak na zaś? ;D
Nie, nie - żadnych pomysłów. Na razie jest miejsce wybrane 😂
amnestria Tez myslimy, zeby brac kilka Malmow do garderoby. Jednak sa fajnie przemyslane, no i cene maja tez przyjemna. Z nieposiadania Hemnesa bedziesz (niestety) zadowolona. Wlasnie obmyslam, co by tu zrobic z moimi 3 sztukami, bo pewnie nikt tego nie odkupi w takim stanie, a nie bardzo mi bedzie pasowac do nowego domu.

mundialowa Czad! Uwielbiam taki odcien niebieskiego, jak macie na kanapie. A lazienka wyglada tak extra, ze az mysle, czy naszej nie przearanzowac  😂 Nie no, zartuje. Plytki juz czekaja na polozenie.


My tak przygazowalismy z robota, ze w nastepnym tygodniu zaczynamy klasc panele w chalupie  😵 Negocjujemy z salonem kuchni, bo teoretycznie za jakies 2-3 tygodnie mozemy sie przeprowadzac! Niestety nasz lazienkomistrz regularnie zapija i strasznie sie odwleka robienie lazienki i korytarza. Mala lazienka jest juz prawie ready (tzn. plytki), wiec sie nie obawiamy o mieszkanie bez kibla i prysznica.

Na mysl o przeprowadzce mam jednak odruch wymiotny!!!!! Tak mi sie nie chce myslec o organizacji tego wszystkiego, ze szok.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 października 2017 12:37
Pandurska, nie dziwię Ci się, my po tym weekendzie jesteśmy wykończeni, a to tylko były 4 dni malowania i 3 wożenia gratów...
Pandurska, naprawdę byłam zaskoczona tym drewnem... Piękne te Hemnesy, ale kurczę - dotknęłam paznokciem i się dziura zrobiła 🙁 Malmy są zwykłe, proste, z przaśnej płyty, ale nie żal ich 😁

tak wygląda mój malm złożony:

No nic, przed nami w takim razie poszukiwania szafki pod RTV 😵

MALM wg mnie mają bardzo dobrą jakość.  Mam biurko z tej kolekcji juz 11 lat i nadal sprawne i ładnie się prezentujące 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
02 października 2017 14:15
Piekne macie te wnetrza...
Ja sie chyba nie doczekam.

W piatek dostalam mail od notariusza, ze nie dostarczylam jakichs dokumentow i cos w stylu `wszyscy czekaja az pani to zalatwi`.

Najpierw wysmarowalam maila, ze wszystkie te dokumenty im wyslalam i mam dosyc balaganu w ich firmie (nie mam przydzielonej jednej osoby do obslugi mojej sprawy, dostaje maile z ich biura od roznych osob).. W koncu skasowalam co napisalam i napisalam, ze wyslalam wszystko w polowie sierpnia na adres kolegi.

No-zesz-w-d***

Ech, aż szkoda, że skasowałaś. A z drugiej strony... co by to dało... :/

Ja mam komodę i łóżko Malm (te ze skrzynią pod materacem). Z obu jestem super zadowolona. Chociaż oparcie w wyrze mnie bawi tym, że to taki karton 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 października 2017 14:26
Dworcika, jestety czasami zbluzganie czyni cuda... Szkoda, że dopiero zbluzganie :/
maleństwo, przekażę podziękowania teściowi, bo on realizował nasze pomysły niezależnie od tego, czy mu się podobały i ile czasu zajęły. 😉

Cri, jak patrzę na te zdjęcia, to salon i sypialnia wydają mi się mega sterylne. 😀 Muszę koniecznie coś powiesić na ścianach.

emptyline, kanapa na żywo jest bardziej błękitna niż szara, to mój telefon tak zniekształcił. Niestety na stronie Agaty nie ma tego modelu, żeby Ci pokazać realny kolor, a mam tylko takie foto ze sklepu:


keirashara, dziękuję. 🙂 Sypialnia miała wyglądać kompletnie inaczej. 😁 Łazienka w sumie też, ale ilekroć widzę poprzedni projekt w leroyu, to cieszę się, że w ostatniej chwili zmieniliśmy zdanie.

JARA, jak wrócę do domu, to zrobię. 😉 Ale nie ma tam nic specjalnego - podwieszany sufit, w którym ukryty jest pasek ledowy (włączany osobno), a pod nim zwykłe halogeny, które włączają się razem z lampeczkami w szafkach nad wc.

amnestria, dzięki! 🙂 Fakt, imac ma jeden kabel, ale do niego mój M. ma zwykły drugi ekran, do tego lampka, jakieś ładowarki... Na szczęście w naszym mieszkaniu zaczął porządkować kable i wszędzie poza sypialnią są ładnie połączone taśmami, a przedłużacze są przykręcone do ścian. 😀
A ikeowskiego malma mamy w sypialni i jestem baaardzo zadowolona. 🙂

Pandurska, chyba pokażę teściowi te wszystkie pochwały z revolty. 😁
A przeprowadzki nie zazdroszczę. Ale pocieszaj się tym, że po niej będzie już z górki. 😀 Mnie ta myśl trzymała przy życiu, jak przewoziliśmy graty. 😁
mundialowa, pożycz swojego M. niech ogarnie kable u nas 😂 Będę w domu to Ci cyknę fotkę, co jest u nas... bo to jest dramat 😁
amnestria, polecam taśmę izolacyjną i małą wkrętarkę, serio. 😉 Taśmą sklejasz nadmiar kabli, a jak w dobrym miejscu przymocujesz przedłużacz (np. tuż pod blatem biurka), to do gniazdka leci tylko jeden kabel, a nie - jeden do gniazdka, a milion poplątanych na podłodze. 😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 października 2017 15:26
mundialowa, o, ja tak własnie planuję ze swoimi kablami! Trytki + przedłużacze (jeden do biurka, drugi do szafki audio/tv) bo jak Chorizo przyjedzie to strace wszystkie kable :P
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 października 2017 15:56
A przeprowadzki nie zazdroszczę. Ale pocieszaj się tym, że po niej będzie już z górki. 😀 Mnie ta myśl trzymała przy życiu, jak przewoziliśmy graty. 😁


Dokładnie. Ostatniego dnia mój mąż juz miał kryzys, a mnie na powierzchni trzymała jedna mysl - "dzis ostatni dzień!". Teraz dziekuję losowi, że padło na to mieszkanie, bo jest jakieś 3km od starego. To niedoszłe z ogrodem było na drugim końcu miasta, stracilibyśmy pół dnia w korkach.
ash   Sukces jest koloru blond....
02 października 2017 17:56
maleństwo, a to nie to co wstawiałas foty ze bedzie ogródek z piaskownica itp?
Przeoczyłam
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 października 2017 19:16
ash, przeoczyłas 🙂
Tam się okazał syf z malarią typu hipoteka, samowolka budowlana, właściciel krętacz. Może dobrze. To nasze mieszkanie jest większe o jakieś 14m, dużo lepiej skomunikowane, no i było 20 tys tańsze.
Mieszkanie jest bardzo jasne, mamy ściany na południe i zachód. Ostatnie, 6te piętro.
wysokość 2,60cm, korek taki:


W sypialni chcialabym meble ciemne.
W kuchni meble będą czarno-żółte, na salon nie mam koncepcji.
Mieszkanie ma być nowoczesne, minimalistyczne.

Filmik Wam nawet pokażę:


1. Łazienka - już przerobiona, przekuta, tam będą płytki Paradż Laterizio
2. Sypialnia - na ścianie z gniazdkami i lampkami będzie korek, na ścianie na przeciwko - "granat pierwsza klasa".
3. Garderoba - tam będą tylko szafy, pomalujemy chyba jakąś złamaną bielą tylko.
4. Korytarz - po lewej będzie kociostrada, po prawej szafy
5. "za winklem" Kuchnia. W niej meble szarno-żółte, wewnętrzna część "winkla" czarna tablicowa, zewnętrzna "gratat pierwsza klasa" (tam bedzie wisiał TV).
No i to duże to salon 😉
JARA, zdjęcia łazienkowego sufitu dla Ciebie 😉






smartini   fb & insta: dokłaczone
03 października 2017 08:06
Jysk ma przeceny... :P

duży 35, mniejszy 25 😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 października 2017 08:13
mundialowa, oo super, na początku myślałam, że masz okno w suficie 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się