Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Czy ktoś z was używał preparatów Horse fitform przeciwko muchom oraz  komarom i może cos napisać o ich skuteczności.
Chciałam tylko powiedzieć, że albo w tym roku meszki to jakieś mutanty, albo NAF się skiepścił. W porównaniu do opakowania kupionego w zeszłym roku jest beznadziejny - szybciej wietrzeje, łatwiej spłukuje go deszcz no i zdecydowanie słabiej odstrasza 🙁 Chyba czas przetestować coś innego.
Nie wiem, czy pisałam w tym wątku, ale około miesiąc temu kupiłam dla konia maskę Busse Extensive. Ta. Jeździłyśmy w niej już parę razy i powiem, że bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Koń wbrew pozorom nie poci się pod lycrą,a siatka się nie gniecie i nie wpada do oczu.😉 Jedyną wadą tej maski jest... a zresztą, zobaczcie sami  😂

Nie każdy ma szansę zobaczyć konia-astronautę na jeździe. 😵
Bischa   TAFC Polska :)
03 czerwca 2010 12:02
Wygląda ... przekomicznie  😁
Mam pytanie do użytkowników derek siatkowych: jak wasze konie "znoszą" chodzenie w takich derkach w czasie wyższych temperatur? Nie "gotują się" pod tymi siatkami? Pytam, bo mam konia z natury potliwego, który stojąc na padoku potrafi być cały mokry jak są wysokie temperatury... a niestety tak go coś pogryzło ostatnio, że jestem zdesperowana i w zasadzie zdecydowana na derkę siatkową. 🙁

Koń jest ma pół grzbietu, podudzie i szyję w dużych, twardych purchlach. Na samym podudziu jest ich ok.30 obok siebie, a każde z nich jest wielkości sporego paznokcia (u mnie kciuka 😉 ) i już sama nie wiem co robić.

Ewentualnie może by go ogolić przed wpakowaniem w taką derkę? Ma ktoś jakiś pomysł?  🤔

Jeżeli ten temat był już wałkowany, to bardzo przepraszam, nie znalazłam  :kwiatek:
Chciałam powiedzieć, że obroża nie działa zbyt mocno. Może rzeczywiście mniej much lata wkoło konia, ale meszek i komarów zupełnie nie odstrasza.
Natomiast Rokale na komary jest rewelacyjne. Dzisiaj jak wróciłam z jazdy na niespryskanym koniu, to komary obsiadły ją tak, że ja omal nie dostałam histerii a co dopiero ona...
spryskałam więc tym Rokale i wtarłam je pod sierść - i jak pusciłam ją jeszcze na trawe to siadło na niej może 5 komarów, meszki też trochę fruwały, ale raczej się odczepiły i poszły zjadac inne konie 😁
morwa   gdyby nie ten balonik...
04 czerwca 2010 17:44
Sierra ja już kiedyś pisałam, że moja się dosyć mocno w derce siatkowej poci (ale ona się w każdej poci na klacie i łopatkach, więc nie wiem czy jest reprezentatywna 😉 ). Ja osobiście nie mam sumienia jej trzymać w kubraku cały dzień.
Moją na dłuższą metę ratuje tylko daszek na wybiegu, ale to zapewne mało pomocna rada na pensjonatowe warunki.

Ja wykończyłam Tri - Tec i wróciłam do Rokale. Zapomniałam, jak to cuchnie 😵 Ale przynajmniej działa.
Doszła do mnie derka Horza 😀 Jest boska. Jutro będzie wielki test 😀😀
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
04 czerwca 2010 19:13
wiedźma czy ten materiał nie odparza konie ?
Nie, na szczęście nie.
wasia   Goniąc marzenia!
04 czerwca 2010 20:54
Sierra
Miałam dokładnie ten sam problem rok temu na działce. Konie dostawały szału, same spraye nie dawały rady. Byłam załamana i chciałam nawet zabierać konie do Warszawy bo przecież to było dla nich nie do zniesienia. W akcie totalnej desperacji dałam szansę derkom siatkowym.  Upały były wtedy straszne, a mimo to konie nie były spocone i generalnie dobrze to znosiły (derki już nie miały tak łatwo...  😁) Na pewno warto spróbować derek + oczywiście jakiś spray.
Dzięki.

Derka już leży w bagażniku, wybrałam - mam nadzieję - całkiem porządną. Zobaczymy jutro, co pogryzione dziecko na to powie.  :kwiatek:

A spreje mamy dwa (m.in w związku z HSS), i niestety to dla naszego robactwa nie jest żaden argument :/
A próbowałaś to cuchnące Rokale?
czy ktoś potiwredzi skuteczność tego środka??

http://allegro.onet.pl/item1055079165_absorbine_ultra_shield_nowa_cena.html


edit- czy to po prostu "czarna absorbina"
Branka, jeśli to do mnie, to tak próbowałam i działa przez parę h. Stosuję go na jazdę, jednak na padok (na którym i bez jazdy potrafi być spocony) nie działa już tak skutecznie.

Na padok dodatkowo jest psikany UltraShieldem (czarna absorbiną) a mimo to jest pogryziony nieludzko 🙁
a tam napisane , ze działą 14 dni??
Averis   Czarny charakter
04 czerwca 2010 23:05
marysia550, trzeba brać poprawkę na to w jakich warunkach koń stoi. W stajni, gdzie jest mało much i koń się nie poci/nie tarza/nie pada na niego, to pewnie działa te dwa tygodnie. Z moich obserwacji wynika, że Czarna Absorbina działa skutecznie maksymalnie przez dzień/dwa.
No u nas też sa gigantyczne chmary komarów i Rokale przez te dobę działa. Niemniej nie chroni w 100%. Chyba nic nie jest całkowicie skuteczne, nawet derki siatkowe.

Ja chyba kupię to i spryskam teren wkoło całej stajni i padok(pastwisk się mimo wszystko boję): http://makadi.pl/product_info.php?products_id=1011  takie tanie, że warto spróbowac a nóż będzie działało.
u nas much póki co brak- konie spokojne na wybiegu, na jeździe też.  W sumie bardzo podmokłe, aż dziwne, obornik blisko... Tyle , że trawy wokól już pokoszone. Ale na wakacje przenosimy sie w las nad jezioro i to może byc masakra...
agull   Dążąc do celu
05 czerwca 2010 08:03
U mnie wzmożony atak komarów, meszków i powracających kleszczy.  😵
Stwierdzam, że u nas Pollena Aroma Repelent  daje radę lepiej niż Czarna Absorbina. I jednym i drugim codzienne psikanie jest obowiązkowe ale po poposikaniu konia Polleną cały dzień jest spokój a po Absorbinie już po paru godzinach koń dostawał szału bo go zjadały te paskudztwa.
witam. czy zna ktos jakis naprawde skuteczny srodek na komary glownie, ktory mozna popryskac stajnie w srodku? tak, zeby nie wchodzily do srodka. probowalam dzis preparat Bros Bagosel, niby do pryskania wewnatrz jak i na zewnatrz..ale pomogl na godzine..🙁
komarow jest masakrycznie duuuuzo, siedza w trawie krzakach, wystarczy wyjsc koniem na dwor,dlatego tez od 2 dni niechetnie opuszczaja stajnie, ...jednym slowem inwazja!!!jeszcze nigdy nie bylo ich tak duzo!

o derkach, maskach,innych preparatach na konia mozna zapomniec....komary w tym roku sa jakies zmutowane. nie przeszkadza im slonce czy wiatr. ciezko tez znalesc cos skutecznego na ich zwalczanie..

Pomocy! jesli zna ktos cos skutecznego i sprawdzonego, prosze piszcie  :kwiatek:
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 czerwca 2010 17:29
czy rokale 500ml (zarówno wersja M jak i B) są w zwykłych butelkach czy w dozownikach ze spryskiwaczem?
Ada   harder. better. faster. stronger.
05 czerwca 2010 18:03
Edytka, dostajesz do butelki spryskiwacz 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 czerwca 2010 18:11
o, dzięki  :kwiatek:
na zdjęciach nie było spryskiwacza. zwykła butelka wyglądała podejrzanie, więc zaczełam się zastanawiać jak to jest  🙂
Ja się zaczęłam bać teraz takich jakiś ogromnych owadów , przypominających tzw, końskie muchy , ale są dużo większe i tak działają a mojego konia, że wystarczy chociażby jedna w pobliżu a koń popada w dziki szał i nie można jej uspokoić , głupie meszki to przy tym nic...
Ha wiem o czym mówisz, u nas też dziś się pojawiło to paskudztwo. Brzęczy jak szerszeń. To nie jest tzn mucha końska?
aga, jak będziesz miała zdjęcia derki siatkowej horze, to wstaw proszę  :kwiatek:

Moje obydwie kobyły (i młody) najprawdopodobniej mają lipcówkę  😵
I tu jest zagwostka mała , bo ja zawsze myślałam, że to są tzw. muchy końskie :
ale póki co jeszcze tego dziadostwa ie widziałam . Natomiast jak wpisałam w google końska mucha to znalazłam to: i ta właśnie przypomina to co teraz tak meczy konia, Może uda mi się zrobić zdjęcie to wstawię .
U nas są tzw. muchy jelenie, co pod ogonami siedzą...
Czytałam w magazynie u wetki, że owady wprost nie znoszą zapachu bazyli, lawendy, geranium (bodziszka), aristolochii (kokornaka), mirtu, czy plekantrusa (komarnica).
Dlatego ja zrywam tak około 30 listków bazylii i 15 listków komarnicy , wsadzam je do garnka, zalewam wrzątkiem (jakieś 600 ml) i przykrywam żeby dobrze się zaparzyło. Potem zdejmuje pokrywę w wystawiam żeby się ostudziło. Jak jest już zimne do wyjmuje liście i mam śmierdzący specyfik , którego owadt nie znoszą  😀
jeżeli było już to mówione - przepraszam  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się