Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

ponawiam, czym sie rozni Tri tec od Endure???
olap Endure nie "wyłazi" z potem konia, dłużej działa.
Oświadczam że Rokale BREMSENFORT-DEO  działa na muchy i komary w moim rejonie - jakieś pojedyncze sztuki latają wkoło konia, ale widziałam że popsikanie dało jej dużo ulgi w porównaniu do reszty koni, które owady obsiadły. Ja tez byłam cała w tym rokale (przez przypadek troche na siebie wylałam i potem rozprowadziłam już na reszte ciała) i siedziała do wieczora na wałach i ludzie mówili, że ich komary pożerają, a na mnie żaden nie usiadł.
Ciekawe czy rzeczywiście działa 24 godziny - ale nawet jakby działał na tyle, że jak sie popsika rano to koń do wieczora wytrzyma to byłoby super.

Nasypałam też to Rokale na ściółke, ponoć też ma owady odstraszać ze stajni - rzeczywiście zapach jest mocny więc mam nadzieję, że badziewie mi konia nocami zjadac nie będzie(ale to się okaże latem jak będą upały).
Monny   bez odbioru .
23 maja 2010 00:09
A u nas dzisiaj nawet Rokale nie zdało egzaminu. Komarzyska były strasznie natrętne.
Wszyscy spryskani - śmierdzi to to jak nie wiem! A komary i tak się posilały 🙁
Komary to i tak pół biedy dla konia. A na noc można w stajni włączyć Raidy czy jak to się tam nazywa. Albo ubrać konie w derki siatkowe.
Ja na swojego stosuję co dzień, lub co drugi/trzeci dzień Endure Farnam.
A co dzień właśnie Rokale śmierdzące dziegciem.

Koń ma się zdecydowanie lepiej niż koledzy ze stajni.
Koń ma się zdecydowanie lepiej niż koledzy ze stajni.
Ano właśnie, tu tkwi sedno sprawy.
Nie da się zrobić tak, żeby absolutnie żadna mucha przez 24 godziny nawet nie podleciała, nie oczekujmy cudów.... Za to można po prostu polepszyć koniowi byt, chroniąc przynajmniej przed "częścią" much 😉
Zawsze lepiej kiedy atakuje trochę much, a nie chmara.
sluchajcie miałyscie doswiadczenia z suplementami przeciw owadom dodawanymi do żarcia? bo sciagnelam takie cos do siebie na sklep zupelna nowosc w ofercie i z ciekawosci pytam, czy mieliscie doczynienia z jakims tego typu produktem innych marek? jak to dzialalo? I nie mowie tutaj tylko o czosnku w roznej postaci.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
24 maja 2010 13:35
Zgłupiałam  😵

Mój koń jest pogryziony, a psiukacz Veredusa mi sie właśnie skończył. Przyznam, że średnio się sprawdził.
Szukam czegoś lepszego. Myślę nad czarną absorbiną lub nafe'm. Powiedzcie ludki, który lepszy  👀 
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
28 maja 2010 10:30
jak sprawdzają sie derki siatkowe , dobrze chronią przed owadami na pastwisku?
ash   Sukces jest koloru blond....
28 maja 2010 10:54
U nas w stajni świetnie się sprawdził spray na muchy i komary Stassek Equisit.
Polecam bo jest bezzapachowy i na długo starcza!
Ja dołączam się do osób uwielbiających czarną absorbinę- meszki ani komary nie są już nam straszne do tego popsikałam ramy okien (do kótrych konie nie mają dostępu) i jest tego badziewia teraz 1/4 albo i mniej w stajni 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
28 maja 2010 11:05
a ja polecam jaskółki w stajni  😁 , u mnie właśnie szykują się do robienia gniazda będzie spokój z owadami  😅
A czy ktos ma  i produkty Farnamu i Rokale i może porównać?
Bo Rokale jest super, ale działa te 20h(i naprawdę tak jest że dobę działa - jak sie popsika po południu jednego dnia, to następnego rano koń będzie miał spokój od much - tylko czemu to cholerstwo tak strasznie cuchnie :icon_rolleyes🙂. I teraz nie wiem czy Farnam rzeczywiscie podziała dłuzej niż Rokale?

PS Ja oprócz jaskółek polecam szerszenie. Też będzie spokój z muchami i wcale nie są takie groźne.
A czy ktos ma  i produkty Farnamu i Rokale i może porównać?
Bo Rokale jest super, ale działa te 20h(i naprawdę tak jest że dobę działa - jak sie popsika po południu jednego dnia, to następnego rano koń będzie miał spokój od much - tylko czemu to cholerstwo tak strasznie cuchnie :icon_rolleyes🙂. I teraz nie wiem czy Farnam rzeczywiscie podziała dłuzej niż Rokale?

PS Ja oprócz jaskółek polecam szerszenie. Też będzie spokój z muchami i wcale nie są takie groźne.


Miałam Rokale, Tri Teca i Endure. Najsłabszy Rokale, najlepszy - Endure.
Bischa   TAFC Polska :)
31 maja 2010 17:31
Nam ostatnio na zajęciach z Higieny i prewencji facet mówił o pewnym super środku . Podobno jest rewelacyjny , sprawdzony przez niego .
Nazywa się Trebon i bynajmniej nie jest do stosowania na konie . Spryskuje się nim pastwiska - i nie ma problemu z owadami - meszkami , kleszczami i innym tego typu badziewiem . Nie jest szkodliwy dla koni , które zjadają trawę nim spryskaną . Litr tego kosztuje 140 zł starcza na cały sezon pastwiskowy , jednorazowe spryskanie jest skuteczne przez 3 miesiące . Deszcz , jako że ten środek sam w sobie jest tłusty nie zmywa go zupełnie - chyba , że to nie jest deszcz , a nawałnica która trwa i trwa i trwa .
Kolega pytał się faceta gdzie można zamówić - powiedział , że może zamówić . Można kupić na allegro - jeśli wystawiają fakturę na 90 % nie ma szans na oszustwo . Nie wiem czy facet może zamówić większą ilość - gdyby było zainteresowanie z Waszej strony mogę zapytać .
http://www.allegro.pl/item1063543889_trebon_mega_10sc_1l.html
Na allegro kosztuje sporo więcej, bo ponad 200zł, może Pan gdzieś w hurcie kupuje. Szczerze to jestem pełna obaw co do wypasania koni na takiej popryskanej trawie.
Za chińskiego luda nie puściłabym żadnego zwierzaka na taką łąkę

http://owadobojca.pl/komary-inne-trebon-mega-p-313.html
Bischa   TAFC Polska :)
31 maja 2010 21:05
Potwierdzona została nieszkodliwość tego środka  😉 Jakiś wpływ pewnie jednakże ma .
Averis   Czarny charakter
31 maja 2010 21:19
Ja bym spryskała tym kanapkę i zobaczyła, czy to faktycznie jest nieszkodliwe.
Bischa   TAFC Polska :)
31 maja 2010 23:24
Gorzej gdyby miało to w dłuższym czasie zaszkodzić , a nie od razu po zjedzeniu  😉
Ten środek to żadna nowość, często używalny przy krowach i świniach, ale.... do pryskania właśnie pomieszczeń a nie łąk.
Można byłoby spróbować pryskać ogrodzenia, może środek zrobiłby takie "pole siłowe" 😁 ale na pewno nie dałabym wypryskać samych łąk. No i do ogrodzeń konie raczej nie mogłyby mieć dostępu
Ja dzis kupiłam derke Event Plus UV z kołnierzem Hansbo, ma ktoś taką? jak sie sprawuje? ja narazie jej niestety nie sprawdze bo u nas pogoda deszczowa , ale na przyszłe  upały już sie zabezpieczyliśmy. Dodatkowo mamy Czarna Absobine,Farnam Endure, no i moskitiere, i dostawał czosnek
a derka wygląda tak zdjęcie ze sklepu horsehouse.pl ma ktoś taką?
Miałam napisać co jest napisane na informacji dołączonej do obroży dla koni. Mam tylko info od obroży HKM.
Napisze lekkim skrótem, by oddać sens, ale nie pisac epopei.

'Owadobójcza obroża dla konia Repellent z naturalnymi substancjami aktywnymi. Dzięki naturalnym substancjom aktywnym chroni konie i jeźdzców przed muchami, komarami, meszkami i innymi owadami. Substancja aktywna: geraniol 2,6%(m/m). Może wywołać reakcje alergiczne."
Do tego na opakowaniu jest napisane: nie przepuszcza wody ani potu.
cena to 65zł.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 czerwca 2010 13:27
branka jak długo działa albo inaczej jak długo ma działać?
Tego już nie napisali 🙄 Jest tylko info, że w opakowaniu jest ważna 3 lata...
w necie znalazlam informacje, że działa ok 4-6 tyg.
agull   Dążąc do celu
01 czerwca 2010 13:57
Czarna Absorbina się skończyła - zresztą by dzialała przy tym wzmorzonym ataku komarów musiałbym psikać konia 2 razy dzinnie. Tak psikałyśmy się raz dziennie a i tak kobył pogryziony.  🙁
Mamy moskitirę oczo-uszną  😁 i to ratuje koniowi te partie głowy - reszta cudnie pogryziona.
Dziś zamówiłam polecaną tu Pollenę i mam nadzieję, że da radę.
Żremy również czosnek ale szczerze powiedziawszy nie widzę szczególnych efektów.
W zeszłym roku miałam czarna Absorbine , i niestety byłam zawiedziona, działa bardzo krótko, mimo,że butelka była litrowa zużyłam wszystko raz dwa.

Obiecałam ,że więcej nie kupie.
Mam teraz preparat, zapomniałam nazwę ..ale też sie nie sprawdza.

Jeżdżę w derce siatkowej, przed wyjazdem spryskuje octem winnym, pomaga gdzieś na 2 godziny.
I zamówiłam siatkę na oczy.
zdjęcie ze sklepu horsehouse.pl ma ktoś taką?

Ja mam podobną Eskadrona. A za ile tą kupiłaś?
Alice napisałam Ci na pw🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się