Kącik WEGE :-)

nerechta Nie doceniasz Grzegorza :P Absolutnie nie poszedl na latwizne i ciasto gniotl sam i bylo to ciasto kruche, tak jak mowi smarcik

Nadzienie, jak wspominalam kasza gryczana, cebulka i pieczarki, przyprawy. Dodalabym osobiscie startego surowego ziemniaka, zeby fajnie wszystko zwiazal i natke pietruszki dla bardziej wyrazistego smaku

Wyciagnelam przepis od mojego domowego miszcza:
0,5 kg pelnoziarnistej maki orkiszowej
200g jogurtu sojowego
150 g masla/weganskiej margaryny (--> poniewaz u nas roslinne tluszcze utwardzane sa totalnym tabu ze wzgledu na ich szkodliwosc, pomimo preferowanej weganskosci w ciescie wyladowalo maslo! )
1 lyzeczka soli
4 lyzki oleju
woda, jesli potrzeba

Jak kazde kruche ciasto laczymy make i tluszcze robiac z nich taka "kaszke". Potem dodajemy reszte skladnikow i zagniatamy ciasto. Do zrobienia sakiewek trzeba je wywalkowac, pokroic i uformowac w takie nieregularne ksztalty.

Edytka Mezem sie za zadne skarby swiata nie podziele i dla kazdej zenskiej konkurentki gotowam uzyc moich dwoch ciosow karate nauczonych w dziecinstwie  😁  😎

btw. mysle, ze te sakiewki mozna nadziewac roznymi cudami, jak ktos juz zauwazyl!
Pandurska, no właśnie, ja to bym je napełniła na przykład ryżem z pieczarami i zieleniną albo taką masą cieciorkową jak do pasztetu (tak jak papryki faszerowane albo gołąbki możnaby je potraktować) 😍
Czyli zwyczajne kruche ciacho, dzięki! 😀
a francuskie to nie kruche?? to mi sie pokickalo 🤣 wiem ze sam gniotl, pelnoziarnistego nie da sie kupic 🙂

Edytka, maz Pandurskiej to tylko genialny inzynier, swietnie gotujacy facet, do tego miszcz w jogicznym wyginaniu sie, masazer glowy po hindusku, gracz na misach, i co najwazniejsze i powinno byc na pierwszym miejscu - przekochany do rany przyloz mezczyzna, ktory nosi swoja kobiete na rekach i nieba jej uchyli - chcialabys takiego?? NUDA....  😜 😁

Tylko mu Pandurska nie czytaj zeby nie myslal ze jest taki wspanialy 🤣

Mnie dzisiaj tak targalo na szpinak i ser, ze poszlam do pizzerii, a ze zadnej ciekawej pizzy nie mieli to sie skusilam na nalesnika ze szpinakiem i feta pod beszamelem w serze... o matko, spelnienie moich zachcianek  🤣 tylko MALO!!!!  🤣
nerechta Wez no nie rob mu takiej reklamy, bo bede musiala pozwolenie na bron sobie zalatwic  😉 😀
za mną chodziły od kilku dni pierogi i dzisiaj skusiłam się na lidlowe z brokułami i pieczarkami. PYCHA! 😜
oo, a to sa razem brokuly i pieczarki czy osobne pierogi?
brokuły, pieczarki i ser (niestety w składzie więcej o nim nie ma) w jednym pierogu.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 kwietnia 2014 18:59
Podobno biedronkowe pierogi ze szpinakiem i serem też są super  😉 Osobiście jeszcze nie jadłam.
moja sasiadka robi pyszne ze szpinakiem i serem  😜
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 kwietnia 2014 19:08
Daj namiary na sąsiadkę  😁 Kocham szpinak  😉 Naleśniki ze szpinakiem, tarta ze szpinakiem, pierogi ze szpinakiem są u mnie na porządku dziennym  🙂
Biedronkowe ze szpinakiem i serem są spoko, potwierdzam! Ale takie podsmażone na patelni... 😁

Ja, podobnie jak smarcik, bez szpinaku na dłuższą metę nie żyję 😁 Swego czasu w restauracji Ikei sprzedawali pyszne naleśniki ze szpinakiem i z serem, potem były tylko od poniedziałku do piątku, a potem u nas zniknęły całkowicie 🙁
Ja właśnie te biedronkowe ze szpinakiem chyba zjem jutro na obiad, bo jakoś nie za bardzo będę miała czas i głowę na coś bardziej twórczego 🤣
upiekłam pasztet z selera, wyszedł pyszny  😜
w lidlu też były ze szpinakiem 🙂 chyba 3,99 za 400g
coś czuję, że pojadę tam niedługo znowu chociaż mi nie po drodze, kupię kilka opakowań i pomrożę, żeby mieć zapasy  😁


hanexxx, a jak to ciasto fasolowe?
Te lidlowe ze szpinakiem takie sobie. Mój syn jest ogromnym fanem takich pierogów, ale jak na razie tylko w jednym miejscu robią super. Spróbuję tych biedronkowych może jeszcze.

Właśnie, święta! Kurczę, co ja będę jeść na obiad, skoro głównym obiadowym daniem będzie mięso. Muszę coś zrobić. Pasztet obowiązkowo! Wrzucałyście jakieś przepisy? Jak tak, to zaraz się zabieram za szukanie w wątku.
ja tez juz sie boje swiat, bo jedziemy do tesciowej a tam mieso na sniadanie obiad deser i kolacje  🤣
Bedziemy cos kombinowac..
z biedronkowych dobre są z jagodami i serem. Tyle, że jagód jet tak mało, że dobrze jeśli chociaż dwie są w pierogu 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 kwietnia 2014 20:08
W Lublinie są przepyszne szpinakowe pierogi, zawsze jak jestem to kupuję dużą ilość, przywożę sobie do Warszawy i mrożę  😁 Tam w ogóle są przepyszne pierogi - prowansalskie z soczewicą i ziołami, włoskie z pomidorami i mozarellą, z kaszą i warzywami  😜 Nawet podobno z serem i nutellą są.
smarcik, u mnie na osiedlu też są super pierogi, ale kurczę, no za 8 sztuk płacę jakoś 7 zł, więc.. 😵

nerechta, ech, słabo. Ja w ogóle mam mało czasu na ogarnięcie, bo chyba pasztet będę musiała piec na miejscu, wyjeżdżamy nad morze, rodzice jadą wcześniej samochodem i biorą większość rzeczy z domu, jak dojeżdżam w sobotę rano i kurde, ostatnią rzeczą jaką chcę, to po nocy w podróży zabierać się za gotowanie. Ale chyba nie mam wyjścia 😵
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
13 kwietnia 2014 20:16
smarcik a gdzie dokładnie? 👀 bo moj mąż jedzie wkrotce do Lublina🙂

Ja na swieta piekę pasztet, robię weganski majonez i konfiture z czerwonej cebuli. Poza tym-u nas zawsze jest mnóstwo sałatek- one, ziemniaki, które rzadko jadam a w sumie lubię, cwikla i pikle mi wystarczają🙂 No i jajka.
wczoraj zrobiłam to ciasto - super proste i przepyszne!

http://puszka.pl/przepis/8440-lekkie_jak_chmurka_ciasto_na_musie_jablkowym_5_skladnikow_na_krzyz_.html

zrobiłam wersję z kakao, a dodatkowo wzbogaciłam przepis o żurawinę i trzy łyżki płynnego mleka kokosowego.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 kwietnia 2014 20:21
Zrobiłam dzisiaj sernik na nerkowcach, na podstawie przepisu tego co wkleiłam ostatnio tylko  z małym bonusem  wiórek i  mleka kokosowego.
Po 2 godzinach idę do lodówki  aby wszamać coś na podwieczorek...
Patrze a tam połowy nie ma  😁
Przed chwilą Mąż podchodzi i pyta czy zrobię w tygodniu taki sernik bo to było całkiem smaczne  😁
I ta jego mina kiedy mu uświadomiłam- tam nie było grama sera - bezcenne   😂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 kwietnia 2014 20:23
Diakon'ka garmażerka Gucio, ul. Jana Sawy 3. Tylko im wcześniej tym lepiej, bo pierogi robią rano i popołudniu może się zdarzyć, że nie będzie tych najlepszych.
Martuha cisto fajnie wyszło 🙂 teraz zawsze będę robiła z suchej fasoli 🙂 robilam z tego przepisu http://dietetycznie-w-kuchni.blogspot.com/2013/10/czekoladowo-bananowe-ciasto-z-fasoli.html (tylko właśnie fasole zastąpiłam białą suchą) następnym razem zrobię białe ciasto bez kakao i czekolady plus wiórki kokosowe 🙂
zen jezeli chodzi o pasztety to polecam Ci te:
1) z selera http://www.ewawachowicz.pl/przepisy,5,355.html tylko ja dałam jedno jajko bo byłby za rzadki a zamiast bułki tartej zmielone płatki owsiane i siemię lniane. Aha, nienawidzę używać tarki więc wszystko pokroiłam w kosteczkę, ugotowałam a potem skorzystałam z blendera i wyszło idealnie 😉
2) grochowy http://jatugotuje.blogspot.com/2013/12/wegetarianski-pasztet-z-grochu.html tutaj z kolei dałam dwa jajka i dodatkowo cząber

tylko nie wiem czy jadasz jajka 😉
Dziękuję hanexxx 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 kwietnia 2014 15:23
Jeszcze tylko dzisiaj można składać zamówienie na wielkanocne potrawy w Vegavani http://www.vegavani.com/
Ja ich niezmiennie polecam 😉

Edytka, maz Pandurskiej to tylko genialny inzynier, swietnie gotujacy facet, do tego miszcz w jogicznym wyginaniu sie, masazer glowy po hindusku, gracz na misach, i co najwazniejsze i powinno byc na pierwszym miejscu - przekochany do rany przyloz mezczyzna, ktory nosi swoja kobiete na rekach i nieba jej uchyli - chcialabys takiego?? NUDA....  😜 😁

fakt, nuda. Która by takiego chciała w domu trzymać?  🤣
Z nieba mi spadacie z tymi przepisami na ciasta bez mleka. Na święta robię wszystkie🙂
z jakich warzyw można robić ciasta, ja osobiście robiłam tylko z marchewki i fasoli, słyszałam, że można jeszcze z cukinii i buraka tylko ciekawa jestem czy są dobre  🤔 czy oprócz tych są jeszcze jakieś "warzywne ciacha" ?  😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 kwietnia 2014 16:47
hanexxx a te z marchewki i fasoli są słodkie, jak "zwykłe" ciasta? Czy raczej mają smak warzyw? Ja robiłam jeszcze z dyni  😉
smarcik słodkie są i nie mają warzywnego posmaku 😉 nie dodaje do nich cukru tylko miód ale niewiele (ze dwie łyżki) i jak dla mnie są wystarczająco słodkie 🙂
W marchewkowym marchew daje dużo słodyczy, smaku warzywa nie ma wcale. Ja robiłam jeszcze z cukinii i to samo-było mocno wilgotne dzięki niej, ale smaku samej cukinii nie dało się wyczuć w ogóle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się