Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

gratulacjeeee  😅
Witamy kolejną ciężarówkę  :kwiatek:
Seksta, gratulacje 🙂

Czy któraś z Was miała obniżone łożysko? Jeśli będzie tak dalej to będzie łożysko przodujące...poczytałam trochę i się denerwuję. Mam nadzieję jednak, że uda się je podnieść
Seksta - gratulacje 🙂

Udało mi się dzisiaj trafić na fajne pielęgniarki na dyżurze i kangurowałam małą 🙂 Co za cudowne uczucie trzymać maleństwo na rączkach, czuć jego ciepło, oddech i wczepiające się w szyje łapki 🙂 Trwało to co prawda 5 minut, bo coś małej spadała saturacja więc wolałam nie przeholować. Jak Pani Pielęgniarka odkładała małą do inkubatorka to się troszke poawanturowała, więc wiem, że moje dziecko umie płakać, a głosik ma cudowny 😉
Blue ja miałam na początku ciąży. Właśnie w 13 tyg to wyszło ale gin mnie uspokoił, że macica z wiekiem ciąży będzie rosła i łóżysko będzie się przesuwało. I przesunęło się. Bądź dobrej myśli 🙂
Seksta gratulacje!!!
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
27 września 2013 19:32
Dla mnie spodnie ciążowe są super. Nigdy nie byłam gruba i uwielbiałam mocno dopięte spodnie,jeansy a najlepiej bryczesy ^^ a  teraz nie wyobrażam sobie ciasnych guzików.

Na szczęście mieszcze się w ciązowe spodnie H&M rozmiar S i XS więc jest fajnie 🙂 i wygodnie 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
27 września 2013 19:36
Seksta gratulacje  🙂 wstawiaj suwaczek  😀

Jamaika super  😅 strasznie się cieszę, że u Was do przodu  🙂

Widzę, że tegoroczne wakacje były wyjątkowo udane pod względem rozmnażania - bardzo dużo nas na marzec/kwiecień/maj  😁

Jutro jedziemy z W. i Monią na trzy dni do Karpacza - jakieś sugestie co tam można robić, co zwiedzić z małą  👀
Seksta gratki !

Jamaika mam łzy w oczach 🙂
Ok rozmiar spodni na szerokość (na wysokości guzika) 46 cm (liczyć x 2), długość nogawki w kroku 77 cm. Jeżeli ktoś chce proszę o pw.
No i kolejna mama w wątku, gratulacje!!! Ech, też bym już chciała  😎
Seksta   brumby drover !
27 września 2013 19:51
szepcik na co czekasz 💘 dziękuję dziewczyny!!!!!!!!! :kwiatek: póki co oswajam się z myślą chociaż chciałam tego od jakiegoś czasu to jak stało sie to realne to jakoś mi ... dziwnie  😀 skierowanie na badania mam, muszę iść, poza tym jestem strasznie senna. Suwaczek widać?
agulaj79, to samo powiedział mój lekarz 🙂 ale się naczytałam i już sobie tworzę scenariusze 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
27 września 2013 20:01
Blue_angel nie czytaj - inaczej osiwiejesz ile rzeczy może się stać  🤔wirek: myśl pozytywnie, bo wtedy fasolka jest zrelaksowana  😉
Kami, no właśnie przestałam czytać, bo tworze sobie najgorsze scenariusze zamiast być dobrej myśli 😉 dzięki  :kwiatek:
Seksta, widać suwaczek  😉
Jamaika - cudownie się czyta takie wpisy, Basia to dzielna wojowniczka, szybko nabierze na masie i nim się obejrzysz wyjdziecie do domku.

Jak będziesz miała więcej czasu to wstaw jej zdjęcie  :kwiatek:
Seksta, gratuluję!! Ale mamy wysyp nowych ciężarówek!!
[quote author=Blue_angel link=topic=74.msg1886751#msg1886751 date=1380308732]
Kami, no właśnie przestałam czytać, bo tworze sobie najgorsze scenariusze zamiast być dobrej myśli 😉 dzięki  :kwiatek:
[/quote]

Ja nie czytałam. Zaufałam lekarzowi. Jak się okazało dobrze, że mu zaufałam bo naprawdę fajny doktorek. Lecę do pieca dorzucić. O losie, jak ja nie lubię zimna!
Jamajka super  😅 cudownie się czyta takie informacje  😀


Seksta gratulację  😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 września 2013 21:03
Jak chcecie to ja mam jeszcze ze dwie pary ciążowych spodni, jedne dżinsy i jedne rybaczki- jutro pomierzę i wrzucę :kwiatek: Oddam za darmo 😉


Jamaika
wspaniale! 😀 Mówiłam, że będzie dobrze! 😅 :kwiatek:

Ale się rozczuliłam jak na te Wasze dzieciaczki patrzyłam! 😍
agulaj79, mam mega fajnego lekarza, każdej takiej życzę, ufam mu. Jednak musiałam pogłębić swoją wiedzę na ten temat, ponieważ dla mnie większość ciążowych tematów to czarna magia 😉 nawet tutaj jak czytam niektóre rzeczy to na bieżąco z innych źródeł staram się dowiedzieć o czym mowa 😉 np. czym jest gluten  😁 cieszę się, że jest ten wątek, bo nawet jeśli przez większość czasu siedzę sobie cichutko i tylko czytam to codziennie uczę się czegoś nowego  :kwiatek:
Blue_angel miałam obniżone łożysko (zasłaniające całkowicie ujście szyjki macicy), około 20 tygodnia było już wyżej a "na swoim" miejscu znalazło się około 25 tygodnia.
Miałam też bardzo liczne krwiaki przy tym - wszystko się wchłonęło  🙂

Jak fajnie  💃 będą nowe re-volciątka  🙂

Jamaika jejku, aż się łezka w oku kręci  🙂 Basieńka to silna mała dama, powolutku z dnia na dzień będzie coraz silniejsza. Za jakiś czas nie będziesz mogła uwierzyć, że taka maleńka była  🙂
kasiulkaa25, krwiaki?
Musi być dobrze, zresztą po Was widać, że z czasem wszystko powinno być lepiej  😉

Jamajka silne babki jesteście, teraz będzie tylko lepiej !
Blue_angel mi lekarz od początku gadał, że z ciąży nic nie będzie... bo łożysko było bardzo nisko, dziwnie rozrośnięte i na usg dawało obraz, jakby podziurawione było... krwiaki dawały taki "cień".
Jak patrzę na to usg czasami... to cud, że mam Krzysia  😉
Później wszystko się unormowało, łożysko podniosło i było ok.

Ogólnie po pierwszym usg byłam skierowana od razu na badania genetyczne... więc jeśli u mnie się udało to u Ciebie na pewno będzie dobrze  :przytul:
Moja lekarka mówiła, że sporo pacjentek ma na początku ciąży nisko łożysko a później wraz z rozciąganiem macicy, podnosi się do góry  🙂


Czy tylko mi nie działa wymiankowe forum?
kasiulkaa25,  ojej... nawet sobie nie wyobrażam co musiałaś czuć
dziękuję  :kwiatek:

Lekarz mi to tłumaczył na zasadzie balonu, jak się w niego dmucha i rośnie, to wszystko się przesuwa i rośnie wraz z nim. Nie potrafię tego wytłumaczyć pisząc, ale może wiecie o co mi chodzi  😉

Przewrażliwiona jestem  🙂 będę odpoczywać i myśleć pozytywnie
A czy odczuwałyście może we wczesnej ciąży takie napięcia, ciągnięcia w pachwinach? Zaczęło się to u mnie już przed terminem okresu (już wtedy miałam przeczucie, że to jednak ciąża). Czy to możliwe, że wszystko zaczyna się rozciągać aż tak wcześnie? Zdarza się to kilka-kilkanaście razy dziennie. Częściej i mocniej boli mnie po prawej stronie - podejrzewam, że mam tam ciałko żółte.
Kami   kasztan z gwiazdką
28 września 2013 08:02
A czy odczuwałyście może we wczesnej ciąży takie napięcia, ciągnięcia w pachwinach? Zaczęło się to u mnie już przed terminem okresu (już wtedy miałam przeczucie, że to jednak ciąża). Czy to możliwe, że wszystko zaczyna się rozciągać aż tak wcześnie? Zdarza się to kilka-kilkanaście razy dziennie. Częściej i mocniej boli mnie po prawej stronie - podejrzewam, że mam tam ciałko żółte.


To normalne  🙂 co prawda ani z Monią, ani teraz tego nie miałam, ale ginekolog co chwile mi przypominał że takie coś może nastąpić  😉 przecież od samego początku macica zaczyna rosnąć i wszystko w środku zaczyna się rozciągać  🙂

My dzisiaj jedziemy do Karpacza, a Monia w nocy dostała katar  😵 spałam może ze 3h w sumie... ale jęczmień chyba się zmniejszył za to  🙇
Seksta bo sama sobie dziecka nie zrobię 😉
Alqualoth, mnie do tej pory czasem tak ciągnie, taki jak by skurcz i też najczęściej po prawej stronie. Jednak częściej miałam bóle podbrzusza takie jak przy okresie. Dlatego ja ciągle czekałam na okres 😉

Zapomniałam zapytać się lekarza więc może wy coś wiecie na ten temat. Często w nocy albo rano drętwieją mi ręce lub nogi (częściej ręce - dłonie) czy to normalne? nie raz w nocy budzę się i muszę poruszać palcami albo zmienić pozycje

Kami udanego wyjazdu  🙂 mam nadzieję, że katar nie będzie trwał długo albo chociaż nie zakłóci Wam za bardzo wyjazdu 😉
szepcik, a chłop nie chce jeszcze?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się