Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

[b]Alqualoth/b] gratulacje  😅
Alqualoth gratuluję! oby duży rósł i zdrowo się chował 🙂
Alqualoth wow ale hardkor! gratuluję urodzenia synka, no i rzeczywiście nie taki malutki.

CzarownicaSa ha, to co powiesz na to- jak się rodziła moja koleżanka, to próbowali ją ręcznie "odkręcić" bo była ułożona pośladkowo 🤔.
ja nie zostawiam dzieciaków z moją mamą, ale mam co do tego poważne powody niestety 🤔.
Alqualoth, Gratulacje!!! :kwiatek: 😅
Jak cudownie, że kolejne, tak bardzo wyczekiwane dzieciątko już jest na świecie! 😅
A jak... to nieważne. Ważny jest efekt końcowy. To co najpiękniejsze rodzi się w bólu. 😉
Wybraliście najpiękniejsze imię na świecie. Moim jednym z pierwszych pomysłów był Adam junior, ale Adam senior się nie zgodził. 😉
Czekamy na zdjęcia Adasia. 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 stycznia 2015 21:54
Kurczak tez hardcore... 😲 Odnosnie mamy podstaw niby nie mam, ale po prostu jej... nie ufam. Boje sie, ze nue zauwazy jak mala pobiegnie na schody- mam jakas kosmiczna schize z nimi 🤔wirek: i kompletnie nie umiem sobie z tym poradzic.
seven, ślicznie wyglądasz
Alqualoth, gratulacje, współczuję przeżyć, ale dobrze, że już doszliście do siebie
zduśka już parę razy miałam pisać... mam nadzieję, że u Was jednak się okaże, że wszystko ok. Mocno trzymam za Was kciuki. Tata Wiktorii ma spory niedosłuch ok 60 i 40% na jedno i drugie ucho(skutek uboczny po przyjmowaniu leków) i miałam pewne obawy przy badaniach słuchu
[quote author=kurczak_wtw link=topic=74.msg2256844#msg2256844 date=1420233975]
CzarownicaSa ha, to co powiesz na to- jak się rodziła moja koleżanka, to próbowali ją ręcznie "odkręcić" bo była ułożona pośladkowo 🤔.
ja nie zostawiam dzieciaków z moją mamą, ale mam co do tego poważne powody niestety 🤔.
[/quote]
Mi pierworodna obrocili z pupy na glowe, co prawda nie w czasie porodu tylko 2 tygodnie przed. To sie nazywa obrot zewnetrzny i jest to absolutny pikus w porownaniu do ciecia cesarskiego bez znieczulania, a nawet ze znieczuleniem 😉
bobek, A może Ty byś Anielkę pokazała, hmm? 😉
CzarownicaSa, a kwestia barierki zabezpieczającej jak rozumiem nie wchodzi w grę?
Alqualoth gratulacje!! A imię faktycznie śliczne 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 stycznia 2015 08:30
Alqualoth ej ale ja czegoś nie rozumiem .. czy coś takiego co Ty przeszłaś może się zdarzyć ? dla mnie to ewidentny błąd anestezjologa  🤔 jestem w szoku !
Straszne i bardzo Ci współczuję tego przeżycia na serio . Przesyłam stos całusów dla Ciebie i maluszka ! Dbaj o siebie !

demon mojej znajomej szczeniak zszedł po zaszczepieniu chyba na nosówkę .. więc takie rzeczy się zdarzają niestety . Ale dla mnie jest to nie do przyjęcia i tyle. Będę dążyć do tego aby w naszym przypadku opóźnić wszystkie szczepienia i tyle . Ostatnio jak byłam u pediatry z rejonu po skierowanie do audiologa ( bo udało mi się zapisać jeszcze Bola do CZD na cito i idziemy już w połowie stycznia ) to mądra lekarka słysząc i znając naszą historię stwierdziła, że powinnam jak najszybciej zaszczepić dziecko na wszystko co jest możliwe .. bo przecież idziemy do szpitala  🤔wirek: ręce i moje małe cycki mi opadły ...

Blue_angel  :kwiatek: a ja to Ci napiszę, że jestem fanką Twojej malutkiej modelki  🙂 Wiktoria rośnie w oczach i jest śliczna jak z obrazka  😀 ( chyba po mamusi  😎 )

mój syn zaczął dzisiaj 6 mcy .. jak ten czas leci. Od rana mimo choroby ćwiczy piski i wygibasy. Teraz siedzi grzecznie w bujaczku a ja mam czas na forum i na kawę.

edit.
dziewczyny co jest dobre na zaropiałe oczka ? Bolo ma całe prawe oko lekko opuchnięte i łzawiące + ropka w kąciku. Przemyłam roztworem soli fizjologicznej jak na razie ale zastanawiam się czy można np. wpuścić świetlik ?
Mazia   wolność przede wszystkim
03 stycznia 2015 09:25
dla wszystkich mam karmiących piersią, które mają wątpliwości

http://dziecisawazne.pl/zasypianie-dziecka-przy-piersi-jest-ok/
slojma   I was born with a silver spoon!
03 stycznia 2015 10:27
Pytanie do mam maluszków chodzących na basen. My byliśmy raz w uk ale chciałabym w pl jak to jest z temperaturą woady i chlorem. W uk woda była ozonowana czy chlor nie zaszkodzi maluszkowi? I czy temperatura wody 31 nie jest za zimna. Już nie pamiętam ile było w uk ale chyba więcej.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 stycznia 2015 10:34
deksterowa, chyba faktycznie rozwijają się podobnie 🙂 Fajnie jest mieć porównanie kilkorga dzieci, a w przeciągu kilku dni urodziło się wtedy trochę re-volciątek. 🙂
leosky, nasza pediatra też mówi, że to zupełnie normalne. Sporo też czytam na ten temat, bo w pewnym momencie naprawdę się wystraszyłam, ale wszędzie piszą, że to już taki etap. Nasza pediatra nie jest z tych lekarzy, którzy nie chcą wypisywać skierowań. Poza tym to znajoma teściowej, więc mamy u niej chody. Powiedziała, że jeśli koniecznie chcę, to może mi dać to skierowanie, ale ona naprawdę nie widzi takiej potrzeby, a ja też nie chcę koniecznie ciągać małej po lekarzach jeśli nic się nie dzieje. Dwóch innych lekarzy też nie zauważyło niczego niepokojącego.
zduśka, wiesz, że będzie dobrze, przecież nie może być inaczej!
Design, dobrze dobrany stanik, to bardzo ważna sprawa. Mnie piersi bolały tylko na początku ciąży i później kiedy córka chciała je zmasakrować. Zaraz po porodzie wszystkie staniki z fiszbinami, które miałam, były dla mnie za małe. Dopiero po jakichś 3 tyg. wszystko się unormowało.
Alqualoth, gratuluję synka! W szpitalu leżała ze mną dziewczyna, na którą znieczulenie też nie podziałało. Opowiadała swoje wrażenia bardzo dokładnie, więc bardzo Ci współczuję :kwiatek:

A moje dziecko wczoraj odkryło, że można się śmiać na głos i co chwilę chichocze, a my razem z nią 😀 Jest cudowna!
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
03 stycznia 2015 10:48
Aqualoth, gratuluję!!!  😀

maleństwo, ha, wiedziałam że Linka potrafi znowu coś nowego  😀 zdolniaszka  😍 oj, schudłam, a na tym zdjęciu to wyszłam bardzo chudo  🤔

Wizja, jako że Misio to wcześniak, pani doktor wypisująca nas ze szpitala zaleciła dietę ze względu na brzuszek Dzidziusia. Nie jem smażonego, tłustego, przyprawionego ( używam trochę soli, koper i pietruszkę suszone), kapusty, warzyw strączkowych, owoców cytrusowych i egzotycznych, żadnych gotowych wędlin, zero konserwantów i sztuczności, zakaz czekolady, słodycze tylko domowego wyrobu, żadnych jogutrów owocowych, truskawek, pomidorów. Zaczęłam jeść ryby, ale tylko morskie, gotuję na parze, piekę mięso na kanapki i ciastka i ciasta sama, piekę mięso tylko w sosie własnym, jem dużo buraków i piję soki z marchwi (sama robię lub Bobofruty kupuję). Położna mówiła, że powoli mogę próbować wprowadzać inne rzeczy i obserwować jak reaguje dziecko, ale póki co odpukać Misio nie ma problemów z brzuszkiem, więc staram się trzymać dietę i w sumie ja się na niej też dobrze czuję. Kusi czasami czekolada albo napój gazowany, ale jak nie wolno to nie  😉

Misio się wyhasał i śpi, jest coraz bardziej aktywny w dzień, w nocy dzisiaj budził się tylko na jedzenie i zasypiał. Rano pogadał z tatą i poleżał sobie z nim w łóżku, ja mogłam coś porobić w domu. Wrzucam Misia z dzisiaj i jego prawie skończony kącik  😉
Slojma część basenów w Pl też ma wodę ozonowanã, trzeba się dowiedzieć. I myślę źe woda 31 stopni jest ok. Nie pamiętam wprawdzie ile było tam gdzie my chodziliśmy z małym Filipem ale pewnie coś koło tego.
slojma   I was born with a silver spoon!
03 stycznia 2015 11:09
Muffinka- ja jestem teraz u rodzicow tu sa 3 baseny ale wszystkie chlorowane. Dlatego się martwie czy bedzie ok.
Aqualoth gratulacje :kwiatek:
Kasia konikowa cudnego tego synka masz  💘 A kącik cudny, bardzo przytulny🙂

U nas od 3 dni powinien byc okres..... Ale to pewnie przez nerwy🙁
Mazia   wolność przede wszystkim
03 stycznia 2015 11:34
TUŚKA trzymam kciukasy
slojma u mnie na basenie woda ma 30 stopni i jest baaaardzo ciepło. Chyba chlor. Nie przeszkadza.
Mazia dziekuje za kciukasy.Najdziwniejsze jest to ze brzuch pobolewa(bardziej ciągną jajnjki ze tak powiem jak dłużej pochodzę) raz na jakiś czas piersi pobola.przejdę kawałek i dysze jak stary zboczeniec 😂 Ale okresu ni widu ni słychu....  Pewnie zaraz dostane okresu tylko sie czai skubany i nadejdzie gdy sie spodziewać go nie będę
Tuśka  trzymam kciuki oj trzymam za Ciebie bo zajęłaś miejsce to trzeba się wiwiązać 😁

Aqualoth  GRATULUJĘ Adasia, naprawdę piękne imię...🙂 wiesz, moją mamę szyli na żywca po cesarce. Miała znieczulenie ogólne i się wybudzała za wcześnie, nie miała jak dać znać lekarzom... masakra, ja sobie tego nie wyobrażam, bo przecież ciągną mocno przy szyciu... ale jakiego masz synka za to, hihi, chcemy popatrzeć 🙂

Kasia konikowa Mieszko słodziak 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 stycznia 2015 12:37
zduśka, pół roku! Dżizas, a ja pamiętam, jak na pw gadałyśmy o pierwszych badaniach krwi na początku ciąży 😉

Kurczak, powinszować chichrania! Cudne to jest. Moja wczoraj dostała głupawki i aż piszczała, jak jej robiłam "bu!". Chichrała już jak tylko na nią spojrzałam.

Kasia Konikowa, wow, rispekt, że Ci się chce i masz czas sama wszystko piec... Ja sama sobie podobną dietę narzuciłam przez pierwszy miesiąc, ale nie aż tak restrykcyjną. Teraz jem wszystko, nawet 3 pierogi z kapustą pożarłam w Wigilię.

TUŚKA, kciukam. U mnie też się zaczęło od spadku kondycji.
Deksterowa robimy co możemy 😁
Trzymajcie dla mnie miejsce bo inaczej na siłę się wepchnę  😀iabeł: Wierze w to ze na pewno prędzej czy później oficjalnie będę sie chwalić!!🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 stycznia 2015 12:58
maleństwo, dziękuję 🙂 Piszczenia już nie mogę się doczekać. Wiem, że młoda weszła w okres kiedy z dnia na dzień będzie uczyła się nowych rzeczy i strasznie się z tego cieszę.
TUŚKA, trzymam kciuki!

Dziewczyny, a jak jest z antykoncepcją po ciąży? Wiem, że są jakieś tabletki dla karmiących piersią, ale te chyba można brać dopiero kiedy dostanie się okres? Podetnę sobie żyły jeśli zajdę teraz w ciążę, a w naturalne metody jakoś nie wierzę.
slojma tez chodziłam na chlorowane i było ok. Musisz chyba spróbować.
Kurczak a może standardowo durexa używać?
slojma   I was born with a silver spoon!
03 stycznia 2015 13:51
Dziękuję dziewczyny :kwiatek: Doczytałam, że w pl nie ma tylko ozonowyanych basenów ze względu na przepisy sanepidu więc zawsze jest chlor ewentualnie mieszany z ozonem.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 stycznia 2015 13:52
Kurczak, a bzdura z tym okresem. Ja od razu na kontroli poporodowej dostałam anty, są to tzw. minipigułki, moje to konkretnie Ovulan. Okresu jak nie było, tak nie ma. Jak zaczęłam łykać, lekkie plamienie, teraz zero null. Gumek sobie teraz nie wyobrażam, bo hormony nie takie, nawilżenie nie takie i w ogóle to trochę ciężko wrócić do jakiegokolwiek życia łóżkowego. Ale, jak to gin ujął, "mąż jest tak samo ważny jak dziecko" 🙂
..i to uczucie, że się pozarastało pajęczynami :P
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 stycznia 2015 14:26
Tam żeby pajęczynami... Ja to myślałam, że po porodzie siłami natury ma się problem odwrotny... No, ale już, nie rozpisuję się, nie ma jeszcze 22 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się