Konie czystej krwi arabskiej

pastela, to wysoka dosc rzeczywiscie 🙂
szkoda ze 'moje' baby takie male..
majeczka   Galopem przez życie!
01 stycznia 2010 22:02
Notarialna, śliczności!
Magda - na razie bazuję na danych od byłego właściciela, jak kobyłka przyjedzie i ją zmierzę to wyjdzie prawda na jaw  😁
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
02 stycznia 2010 08:30
Notarialna, to siwe to arabomycha? Bardzo dużo typu arabskiego, na podstawie zdjęcia powiedziałabym, że to czysta krew!
Pastela, nie wszystkie araby maja pyszczek jak multichampionka Pianissima, ale przeciez my nie trzymamy ich do pokazów! W razie kłopotówów przy szkoleniu, na naszym forum od czasu do czasu pojawia się Epikea, która jest specjalistka od ustawiania  "problemowych" arabów  🏇
Cariotka   płomienna pasja
02 stycznia 2010 08:42
Pastela Mój arabiszonek jak go kupiłam zochawywał się podobnie tylko gorzej🙂  Niedość że na lonży wchodzi do środka, stawał dęba, nie potrafił stać w miejscu, przewrócił mnie jak wychodził z boksu, poprostu istny koszmar dla dziewczyny która konia nigdy nie lonżowała. Ale cóż miała zrobić, byłam w Nim zakochana od 3 lat 😍 Kopyta zaczął podować, jak mi zaufał, teraz wystarczy że cmokne a on już trzyma noge w powietrzu🙂 Przeżuciłam się na pracę metodami naturalnymi🙂 Jesteśmy ze sobą już 9 msc🙂 Nabrał do mnie zaufania i chodzi jak pies. Chociaż często jest dominatorkiem🙂 W terenie troche ponosi, ale pracujemy nad tym🙂 Araby są strasznie oddane, jak jest potraktujesz nie jak inne konie, tylko troche bardziej wrażliwie, bądź konsekwentna! Pokaż jej że nic jej nie zrobisz, ale także że nie może Tobą pomiatać! Wytrzymaj, a będą efekty i będziesz miała super przyjaciółkę!

A teraz ostatnie zdjęcie mojego🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 stycznia 2010 11:02
arabiansaneta, Papierów niestety nie widziałam. Ale tak tojest stuprocentowy kn/oo w typie arabka. Wzrostem konik polski, posturą arbek. Cudeńko 🙂 Mój ulubiony typ 😉

Ale charakterne są - to fakt. Ta cholera jak się skapnęła, ze mam problemy z prawą stroną, to zaczęła wywozić 😁
majeczka   Galopem przez życie!
02 stycznia 2010 11:35
Mój jest matka kucyk ojciec arab i jest złoty, szybko się uczy, wie kiedy co i jak jak skoki to skoki jak west to west, jak ujeżdżenie to ujeżdżenie i w małym wkkw też sobie nieźle radzi. Takie mieszanki są fantastyczne
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 stycznia 2010 21:13
A ja jestem wniebowzięta! 😜 💃 😅
Napisała do mnie koleżanka z propozycją przyjechania do niej i pojeżdżenia na siwej w ramach ferii! Odwiedzę Siwensa i wsiądę na nią...!
Siwa stoi w stajni, gdzie ona jeździ ;-)
majeczka   Galopem przez życie!
04 stycznia 2010 21:33
Arab którego mam w treningu





tu z trakenem po Borysławie oo


Moja Arabska wyścigówka




2 Araby i Arabokonik
cos wiecej o tym kasztanie?
majeczka   Galopem przez życie!
05 stycznia 2010 08:28
Epikea, ma 5 lat na imię Midal, jest z prywatnej hodowli tyle co o nim wiem...
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
05 stycznia 2010 09:52
Kasztanek nieziemski🙂!
majeczka   Galopem przez życie!
05 stycznia 2010 10:31
planuje utlenić mu prawy przód 😉 jak można nie domalować mu tej skarpetki no powiedzcie jak? 😁
zuza   mój nałóg
05 stycznia 2010 13:28
Śliczne te Wasze arabki  💘
majeczka mam identycznie malowaną kasztanke-tylko ma jeszcze plamę na brzuchu ale to wlkp,więc do tego wątku się nie nadaje  😉 ale może w klonach wstawię

Zgadzam się 100% ,że araby są inne.Tylko nie pytajcie dlaczego  😉.Ja po jeździe na bardzo rożnych koniach i 3 klaczach arabskich stwierdziłam,że bardzo ich nie lubię i więcej na araba nie chciałam wsiąść.Potem trafiłam do pewnej hodowli kucy w której używano arabskich ogirów do uszlachetniania.I tam zakochałam się w Witku  :love🤔pędziłam na jego grzbiecie wiele,wiele godzin.Także jeździłam na 2 innych ogierach oo oraz na jednej klaczy.Wszystkie te konie utwierdziły mnie tylko w przekonaniu,że araby są wspaniałe i wyjątkowe. Odważne,szukające kontaktu z człowiekiem,płochliwe ale nie nieopanowane.Witek wtedy nie był na sprzedaż a nawet to i tak poza moimi granicami finansowymi i dlatego stała się posiadaczką jego syna,pół oo od klaczy kucki-od m po kn.I mogę powiedzieć,że charakterek synuś odziedziczył w 100% po tatusiu  🤣 W lecie niektórzy widzą w nim arabka ale niestety w zimie zmienia sie w dziadka kn  😉

i trochę zdjęć
Witalis oo (niestety słaba jakość)


i jego synek,Nałóg




jak znajdę to wstawię resztę arabków na których jeździłam
Właśnie na TVP HD leci program o arabach.
majeczka ten kasztan jest moim ideałem  💘 kasztan malowany...
Witam po raz pierwszy w tym wątku 😀
Zbliza się czas zakładania ogłowia na mojego niuniusia. Jakiej wielkości ogłowia uzywane są przez was? Ktoś pisał o cob. A czy pony  też będzie o.k. ? Pzdr
majeczka   Galopem przez życie!
05 stycznia 2010 18:23
Pinesska, też się w nim zakochałam  😍 ale niestety nie mój a jedynie w treningu 🙁
czesio, ja na swojego mam cob ale myśle że pony też by było ok
pokaż swojego Arabiszcza
Dzięki. A oto i niuniuś Wajeh Nur vel Czesio ( ten od Móch w nosie też  😉). To jeszcze zapytam o rozmiar siodła...
majeczka   Galopem przez życie!
05 stycznia 2010 19:26
Piękny!!!!
Ja jeżdże w 16" bo mała jestem, mam kilka koni i rozstaw łęku w siodłach 34 na araba zakładam mattesa pod spód i jest ok, tak na prawde siodło powinno się dobrać do konia i do jeźdźca bo dobrze dobrane siodło to połowa sukcesu😉
ile on ma lat?
niuniek ma ponad  2,5 latek. Na wiosne planuje zakładać siodło, ale ogłowie juz teraz byśmy  przećwiczyli  🏇
majeczka   Galopem przez życie!
05 stycznia 2010 19:37
nie wygląda na takiego dzieciaczka ale naprawdę śliczny jest
Cariotka   płomienna pasja
05 stycznia 2010 19:44
Aha a zamierzasz już na Nim jeździć???
Ja na mojego mam 17🙂 ale ciężko było z wyborem siodła bo dużo siodeł wchodziło na łopatki albo na nerki🙁 Wintec 2000 pasował, a np Wintec 500 nie🙂
Ogłowie mam cob, ale jest lekko za duże. Nie kupuje mniejszego bo i tak na Nim nie jeżdże🙂
czesio to dokładnie jak my.
My też arabiszony jesteśmy i mamy 2,5 roku. Teraz planuje prace na lonży, w piątek kupuję wędzidło.
Co do siodła to ja mam swój patent.. 😉
Pozdrawiam!
Nikodi, zdradź nam ten patent 🙂
Przecież sprzętu nie dobiera się pod rasę tylko wymiary/wykłębienie konia  🙄
Cariotka   płomienna pasja
05 stycznia 2010 20:05
ale araby mają dość specyficzną budowę o są krótkie🙂 i wygłęione 🙂
Oj to nic szczególnego.
Wiecie gdy to młody koń który nie miał wcześniej na sobie siodła to kupno nie jest łatwe.
Osobiście jak tu wyżej wspomniała jedna z forumowiczek dobrze dopasowane siodło to połowa sukcesu.
Jeżeli więc mam zamiar wydać dość duże pieniądze na siodło które ma pasować i do mnie i do konia to wolę na początek przyzwyczaić konia w ogóle do siodła nawet takiego najtańszego tak aby czuł co to jeździec na grzbiecie i gdy przyjdzie mierzyć siodła za tysiące złotych to lepiej usiąść w nim na własnym koniu. Mi szkoda wywalać takie pieniądze w błoto.
Myślę że to rozsądne rozwiązanie, ale może dość naiwne.
Może z tym patentem przesadziłam  😵
Wykłębione? Chyba wręcz przeciwnie.
Arab 145 o lekkiej budowie może mieć diametralnie inny rozmiar sprzętu niż mocno zbudowany 155.
majeczka   Galopem przez życie!
05 stycznia 2010 20:09
mój arab nie jest wygłębiony... wogóle prawie kłąb mu się nie odznacza... jeśli o to chodziło
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się