Konie czystej krwi arabskiej

faith pomogło 😅 póki co kaszel zupełnie ustał, gluta też nie ma, więc flegamina chyba działa 😉

I najważniejsze- koń wrócił do normy 😅 zjada wszystko co na drzewo nie ucieka, więc w końcu podaję jej Sinfonię Marstalla, która w końcu znika ze żłobu co do okruszka i mam nadzieję, że również wspomoże kurację  😉

Jako, że sukces ma wiele matek, muszę się pochwalić, że siwa Plamka z tęczową grzywą była dziś bezkonkurencyjna na hubertusie i złapała lisa 😅 jutro wrzucę jakąś fotkę poglądową, jak wyszło farbowanie pudrami z biedronki 🙂 a ja po raz kolejny byłam luzakiem forumowej plamkakochanie i przyczyniłam się troszeczkę do tego sukcesu zawijając siwej owijki 😂
Superancko, moje gratulacje  😅
Dolecz koniecznie ten kaszel, bo powiklania moga byc wyjatkowo paskudne... 🙂
Leczymy koniecznie 😉 jeszcze co najmniej tydzień odboju tylko ze spacerkami i mizianiem, poniedziałek/ wtorek konsultacja z wetem, zobaczymy co powie i zbliża nam się już termin odrobaczenia i szczepienia, cała stajnia czeka jeszcze tylko na rudą, aż wydobrzeje  😉 i w końcu zadziałam z Marstallem i 40 dniową kuracją wzmacniającą, skoro ruda w końcu je tą paszę 😅
Na szczęście jeśli chodzi o jazdę nadrabiam sobie pracą z młodymi, więc z powrotem do pracy pod siodłem specjalnie mi się nie spieszy, najwyżej ze względu na rosnący brzuszek rudej, który troszkę mnie niepokoi ze względu na to, że mimo zdziwienia weta wcale nie jest źrebna 🤔 a niedługo stanę się właścicielką najgrubszego araba w regionie co wzbudza podejrzane uśmieszki znajomych 😜

Edytuję, żeby nie pisać posta pod postem, i wrzucam fotkę poglądową kolorowej grzywy 😍
Ojaka plomienna wyszla, czad!! 😀 przefajnie 😀

Ja dzis wsiadlam i bylo bombka 😀 no, nie tak fajnie jak z trenerke, bo mam jeszcze kilka problemow, ale jednak duzo bardziej zajebiscie niz zwykle 😀
Step i klus baaaaardzo si, w galopie mialam najpierw troche problemu z wyjechaniem - kobyla dosc asekuracyjnie szla po wilgotnym podlozu, a potem mialam trudnosc zeby ja zepchnac z wewnetrznej lydki, no ale zle nie bylo! 🙂

W przyszly weekend wraca nasza prowadzaca wiec marsz do roboty pelna para 😀
faith jak my Wam zazdrościmy dobrej trenerki 😉 ja szukam, szukam i nic, a póki co nie mam nawet po co szukać, koniec sezonu blisko, koń w stanie kompletnego roztrenowania i w trakcie leczenia  😵

Jak koń wróci do normy, trzeba będzie wprowadzić dietę i wrócić do porządnej pracy, bo coraz więcej osób zwraca mi uwagę, że mam spasionego araba 😂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
18 października 2015 16:37
ale fajna grzywa hihihi🙂😉)

C miała dwa dni OFF bo uczyła ludzi na warsztatach, konie po wypuszczeniu tak podsumowały weekend:




faith ja będę miała bombkę jutro za pewne, dziś już nie mam ochoty wsiadać, rozbiły mnie te dwa dni🙂
derby czachy im dymiły 😂 i wszystkie rude 😍

Ja jadę nakarmić końskiego rekonwalescenta i to będzie na tyle na dziś, bo pogoda dziś paskudna 😫
Najwazniejsze, ze nie lalo na leb :P
Hej, mam pytanie 😀
Jakie polecacie krótkie ujeżdżeniówki na arabskie plecki? Rozglądam się, ale jestem totalnie zielona, a dobrze byłoby wiedzieć za czym się mniej więcej rozglądać.  Dodam, że sama do wielkich nie należę, szalone 1,6m i krótkie nogi. 😉
PS wiem, że każdy koń jest inny, etc. etc. nie szukam gotowej odpowiedzi "na araba pasuje siodło X", po prostu wiem, że niektóre modele z góry odpadają bo się ciągną do ogona. 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
18 października 2015 20:46
Arabianlove siodło musisz i tak przymierzyć. Wiadomo, że rozmiar 16 cali będzie miał najkrótsze siedzisko ale jak wiadomo wiele osób jeździ w 17,5  🙂 i tutaj raczej nie ma mowy o klepaniu nerek.  😎
Ja polecam dla niższych osób  🤣 Lucky dressage prestige . Mam to siodło i jest naprawdę rewelacyjne.
Zduśka, a jak tam z klockami i wysokością tylnego łęku? Szukam czegoś trzymającego. 😉
marlin cudownie to wygląda!!!!  😍 😍 😍 to sa te pudry do włosów?
Arabianlove cos trzymajacego ..... treningi z dobrym trenerem, ktory cie nauczy dosiadu.... ? 😉
Pianissima odeszła....
Omatko, co sie stalo??
Widziałam wiadomość na stronie Janowa. Ona miała dopiero 12 lat...  🙁
Ktoś wie, co jej się stało?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 października 2015 07:13
o rety;((((
Obibok mniej jadu. 😉 Nie wiesz jakiego mam trenera, a mam świetnego. 🙂 po co mam udowadniać ludziom 'patrzcie mam płaskie, niewygodne, siodło'? Mam już takie - bezterlicówkę, skoro na niej daję radę robić elementy to raczej umiem siedzieć. Nie idealnie, dlatego dla mojej i jego wygody szukam czegoś trzymającego. Nic w tym złego. Najlepsi zawodnicy jeżdżą w głębokich siodłach i nikt im umiejętności nie odbiera. 🙂
Pianissimy bardzo żal, niesamowity koń... 🙁
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 października 2015 07:20
I to taka wiadomosc z samego rana... 🤔
Strata ogromna i nawet mnie zal i smutno, a i lzy polecialy....
Oby nasze konie zyly jak najdluzej
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
19 października 2015 07:21
Strata nie do opisania  😕
Aż ciężko uwierzyć.
http://www.janow.arabians.pl/pl/aktualnosci/2015_10_pianissima.php wiadomo gdzie ten rok mozna wsadzic  😵
Ironia losu - dmuchasz, chuchasz, a one i tak odchodzą...
To była wspaniała klacz, mądra, piękna, kwintesencja tego czego szukamy u koni arabskich . Wielka strata.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
19 października 2015 13:23
Niemożliwe to co się stało... Aż mnie zmroziło jak o tym przeczytałam... Ogromna strata...  🙁
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 października 2015 18:02
Wielka strata dla hodowli  😕 nawet nie wiem co pisać. ....jak rano zobaczyłam tą wiadomość to początkowo w to nie chciałam uwierzyć. ..a jednak. ..
Arabianlove lucky jest siodłem,  w którym masz swobodę ruchów.  Ja znowu nie przepadam za siodlami "ortopedycznymi " jakoś źle się w nich czuje  😀 kilka razy miałam przyjemność w takim jeździć ale to nie dla mnie. Larabarson Jakie Kaja ma siodło? ?
E no, ale lucek gleboki jest, w dodatku klocki na rzepy wiec mozna sobie przyprawic jakies wieksze, od isabellki np.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 października 2015 18:26
Faith gleboki to jest ale nie trzymający.  A o zmianie na większe klocki nie pomyślałam.  🙂
Ja siedzialam tylko na sucho, bo ledwo tylek upchalam 😀
OBIBOK tak to pudry do włosów z biedronki 😁

Ja mam na rudą MacRidera Wellingtona- uwielbiam to siodło i mogłabym z niego nie schodzić  😍 a najlepsze jest to, że jest przystosowane właśnie dla koni o krótkich grzbietach 😉 jedyny minus: te siodła są praktycznie niedostępne w naszym kraju 👿
zduska Kaja ma Hintermayera, z reszta to dzieki niej i ja go zakupilam, bo siedzi mi sie w nim rewelacyjnie ale faktycznie nie wszystkim odpowiada 😀
Pianissima [*]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się