Konie czystej krwi arabskiej

Jest lepiej 😀 ale sytuacja wyglądała gorzej niż po cesarce. Dzisiaj  powiedziano mi,że byli w strachu ,że już nie wstanie. Ale jesteśmy i żyjemy. Rano spacerek ponad godzinę po placu w okół Kliniki. Sianko powoli je, pije sporo wody, zjadła małą porcję meszu. W brzuchu bez rewelacji, ale słychać ,że jelita pracują.
Ruja mija, dzisiaj była spokojna jak zawsze  😀 , choć jeszcze czasem zarży do ,,blondyna" z interny  💘
Zdrówka dla sympatycznej Czanki!

A nas tu dawno nie było...




Czanka jest dzielna jak jej właścicielka 😅
Ra-Dag  😲 super ale zmężniał gdzie stacjonujecie teraz?

araby z Cholew już nie głodują ale przyda się każde wsparcie finansowe dla organizacji, które teraz mają je pod opieką.  😍
Każdy może pomóc, allegro jest pojemne 😉
np. tak
http://allegro.pl/show_item.php?item=1600648472
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1600648349

RaDag śliczny ten twój arab 😉
Dziękujemy :kwiatek:
Eskaron od października znów w domciu 💘
RaDag fajny ten Twój chłopak :kwiatek:
Dzięki Hamer 🙂
Eskaron z Czanką nawet terenowali po tych samych łąkach swego czasu 😉
(Ptyś był gościnnie na chwilkę)
Witam, mam 2letniego ogierka arabskiego  po pegasus(Gazal Al Shaqab) i Pasima
Szukam odpowiedniej mu klaczki by nim za źrebić i sprzedawać konie czystej krwi arabskiej, znalazłam klaczkę po ogierze Eol (Gazal Al Shaqab)
zastanawiam sie jednak czy nie zrobię źle jeśli oboje mają tych samych dziadków .
co o tym myslicie? opłaca się kupić taką klaczkę czy może lepiej by było z innym papierem ??
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 maja 2011 23:15
Inbredowanie jest bardzo częstym i popularnym zabiegiem hodowlanym.  😉 Śmiało możesz wypróbować taką krzyżówkę. Ale zastanów się, czy masz pieniądze na pokrycie kosztów trwania ciąży klaczy oraz utrzymanie źrebaka. Bo zakładam, że konie mają wszystkie dokumenty i potrzebne badania?
zastanów się, czy masz pieniądze na pokrycie kosztów trwania ciąży klaczy oraz utrzymanie źrebaka. Bo zakładam, że konie mają wszystkie dokumenty i potrzebne badania?


I ochote na uzeranie sie z Janowem o wpis do ksiegi - potrafi byc bolesne.
Witam, mam 2letniego ogierka arabskiego  po pegasus(Gazal Al Shaqab) i Pasima
Szukam odpowiedniej mu klaczki by nim za źrebić i sprzedawać konie czystej krwi arabskiej, znalazłam klaczkę po ogierze Eol (Gazal Al Shaqab)
zastanawiam sie jednak czy nie zrobię źle jeśli oboje mają tych samych dziadków .
co o tym myslicie? opłaca się kupić taką klaczkę czy może lepiej by było z innym papierem ??


Zanim znajdziesz mu "partnerkę" postaraj się by miał licencję na krycie. Bez tego nie będziesz miała koni arabskich, tylko bezwartościowe/małowartościowe koniki.
[code]ochote na uzeranie sie z Janowem o wpis do ksiegi - potrafi byc bolesne. [/code] Co ma Janów do tego 😲 księgi stadne nie są w jurysdykcji stadniny.
dziś w Uwagach TVN reportaż o arabach z Cholew.
Tak rozumiem i mam pieniądze na utrzymanie klaczy źrebnej, (własna stajnia). , ogier ma wszystkie  papiery, a klacz jeszcze nie wiem, ale na pewno ma  a jeszcze jedno w jakim wieku można wyrabiać licencje na krycie Arabów ?
justtid, chyba musisz wpierw sporo poczytać o hodowli. To, że masz konia "z papierem" to jeszcze wcale nie świadczy o tym, że źrebak po nim będzie je miał. Ogier musi mieć minimum 3 lata, być wpisany do PASB. Przy arabach nie ma chyba więcej warunków. Mając takiego konia zgłaszasz się o wyrobienie licencji na krycie, opłacasz ją i dopiero w danym roku masz możliwość kryć klacze tak, żeby źrebięta miały dokumenty. Oczywiście klacz musi też mieć wpis do PASB, musisz w czasie dopilnować wszystkich formalności (zgłoszenie krycia, zgłoszenie urodzenia), żeby źrebak miał papiery.
justtid - fajnie że masz ogierka, wklej jakieś jego fotki 🙂 na jaką hodowlę się nastawiasz? arabów użytkowych, czy takich do pokazów?
właśnie ogier 3lata będzie miał dopiero w lutym, ogierek jest już wpisany do PASB. Tak więc dla niego o licencję będe starała się w przyszłym roku, teraz nastawiam się na kupienia klaczy czystej krwi arabskiej.(mam już wypatrzoną 3latkę z dobrym papierem i jest wpisana do PASB). Teraz bym ją pokryła jakimś innym arabem tak żeby w przyszłym roku ją pokryć moim.
Dopiero zaczynam nastawiać się na hodowlę arabów myślę że spróbuję tego i tego.

Czanka postoi jeszcze tydzień do zdjęcia szwów 👿
Dzisiaj jeden z wetów spojrzał na mnie jak na dziwoląga, 🤔wirek: pytając dlaczego araby?A była dyskusja o kryciu. To ja mam  tak samo  podchodzić do wielbicieli np. pudli ,które mi się nie podobają? Ręce opadają .....
Witam, mam 2letniego ogierka arabskiego  po pegasus(Gazal Al Shaqab) i Pasima
Szukam odpowiedniej mu klaczki by nim za źrebić i sprzedawać konie czystej krwi arabskiej, znalazłam klaczkę po ogierze Eol (Gazal Al Shaqab)
zastanawiam sie jednak czy nie zrobię źle jeśli oboje mają tych samych dziadków .
co o tym myslicie? opłaca się kupić taką klaczkę czy może lepiej by było z innym papierem ??


podkreślenie moje
😂 ubawiłam się do łez! dzięki za poprawienie humoru
oj, nie ma co się śmiać, każdy może robić co mu się podoba 🙂
jak się dziewczyna wgryzie w temat - to bardziej jej się rozjaśni!
ja się cieszę, że jest coraz więcej hodowców i użytkowników koni czystej krwi

justtid - sprzedać konia w tej chwili nie jest łatwo niestety, a jeśli chodzi o araby nie ma zbyt wielu amatorów na te rumaki, dlatego musisz bardzo dobrze przemyśleć swoje decyzje co do tego jaką klacz jakim ogierem pokryć...pojeździj sobie na początek po stadninach zajmujących się taką hodowlą, pogadaj z ludźmi, itd.... a swojego ogierka szykuj już albo na jakieś pokazy albo pod sport,, żeby mógł się czymś konkretnym wykazać i zabłysnąć 🙂
pokazywany chyba nigdzie nie byl- bo z automatu trafilby do bazy


[code]ochote na uzeranie sie z Janowem o wpis do ksiegi - potrafi byc bolesne. [/code] Co ma Janów do tego 😲 księgi stadne nie są w jurysdykcji stadniny.

Nie stadnina jako stadnina, bo ksiege prowadza wyscigi, ale jest troche osob zwiazanych i ze stadnina w janowie i z prowadzeniem ksiag. Nie mniej, justiid, przeczytaj przepisy milion razy, powies je sobie and lozkiem i czytaj do poduszki, bo bez prawa do wpisu bardzo latwo skonczyc.
Teraz bym ją pokryła jakimś innym arabem tak żeby w przyszłym roku ją pokryć moim.
Dopiero zaczynam nastawiać się na hodowlę arabów myślę że spróbuję tego i tego.




Normalnie produkcja pełną para ruszy 👍
A ja głupia kryję co 4 lata a taki biznes już mogłabym zrobić do tej pory 🍴
Ja myślę, że ma dziewczyna pomysł i niech jej się uda, i niech realizuję, nie można tak podcinać skrzydeł.... Czas i mozliwości to zweryfikują, wiadomo, że łatwo w biznesie końskim nie jest, a w rasie oo zwłaszcza. Najważniejsze, że spotykam się z coraz większą ilością ludzi użytkujących araby - a żeby był na nie popyt tak właśnie powinno być. Konie czystej krwi to nie musi być tylko show, wyścigi i rajdy.

Karolina nie wiem jakie masz informacje ale na ostatnim zjezdzie w JP temat był długo dyskutowany kto i jak zarządza księgami.
[code] ale jest troche osob zwiazanych i ze stadnina w janowie i z prowadzeniem ksiag.[/code]  a to sugeruje jakieś kolesiostwo 😎 a nie przestrzeganie przepisów jakie by one nie były.
to zależy czy dziewczyna ma wizję araba pokazowego czy użytkowego. Ja jakoś zwiększonego popytu nawet na użytkowe araby nie widzę. Jest ich tyle naprodukowanych, że nawet klacz z dobrym papierem można kupić w cenie psa z rodowodem. Żeby dorobić się araba pokazowego to długa droga również hodowlana. Raczej na przypadek bym nie liczyła. tu trzeba też zainwestować spoko bezzwrotnej kaski. Próbować można byle odpowiedzialnie.
Ja nie licze na to że na arabach będe zarabiać!!!, wiem bardzo dobrze że utrzymanie, w ogóle jakichkolwiek koni wiąże się z niekończącymi się kosztami.

Mam też inne konie, to czemu bym miała sobie nie kupić jeszcze klacz arabską? czemu bym jej miała nie pokryć innym dobrym arabem ? Czemu bym miała nie wystawić na czempionat ? Czemu bym miała nie oddać konia w trening wyścigowy i wystawić go na wyścigi? Wszystko z czasem i trochę chęci, bo nie mówię że wszystko od razu, a jak się coś bardzo chce i ma się na to możliwości, to czemu bym miała nie mieć i też koni arabskich ? 
zawsze jest tak że pierwsze źrebaki arabskie wychodzą kiepskie?? 😲 ?
Trochę to śmieszne co piszecie, bo nikt tu nie mówi o nie wiadomo jakiej hodowli!


z całym szacunkiem
piszemy  ci o blaskach i cieniach twoich zamierzeń w dobrej wierze jako odpowiedzialni właściciele arabów i znawcy rasy.
bo nikt tu nie mówi o nie wiadomo jakiej hodowli! każda wymaga od hodowcy dużo pokory,
a ty już na nas naskakujesz.Trochę to śmieszne co piszecie Wiesz wszystko nie pytaj 😀iabeł:


czemu bym jej miała nie pokryć innym dobrym arabem ? Czemu bym miała nie wystawić na czempionat ? Czemu bym miała nie oddać konia w trening wyścigowy i wystawić go na wyścigi?
zawsze jest tak że pierwsze źrebaki arabskie wychodzą kiepskie?? 😲 ?


Pierwsze źrebaki nie muszą wyjść kiepskie tak jak i kolejne,ba,przeważnie wychodzą lepsze od matki-takie bynajmniej powinno być założenie hodowlane i główny cel ale rynek się załamuje i sprzedać jest bardzo ciężko a już sprzedać w dobrej cenie to trzeba mieć renomę
Czemu byś miała nie wystawić na czempionat ? Czemu byś miała nie oddać konia w trening wyścigowy i wystawić go na wyścigi?
Oczywiście że możesz ale to też są koszty,wiem z własnego podwórka że to kosztowne hobby i jak się nie ma sporego materialnego zaplecza to nie można się realizować żeby nawet jak piasek suchy stał orient w stajni i szybki jak wiatr.No chyba że takie zaplecze masz to zawsze da się coś ugrać i w razie czego jest z czego dołożyć.Jednym słowem na promocję trzeba mieć kasę i dużo wolnego czasu .
Ja nie licze na to że na arabach będe zarabiać!!!



tym razem poplułam się poranną kawą  😂
ponownie dzięki za poprawę humoru  👍
justtid proponuję na dobry początek wybrać się po nauki do Białki,  http://www.janow.arabians.pl/pl/pokazy/cm-2011/warunki.php
najlepiej osobiscie sie wybrac, popatrzec, analizowac ....

mysle tu o Białce


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się