Konie czystej krwi arabskiej

ogurek, wielkie dzieki, w zyciu bym tego nie znalazla, szukalam na stronach pzhk 🤔wirek:
bo szukałaś na stronach nie tego ZHK 😉
http://www.janow.arabians.pl/pl/pokazy/cw-2011/warunki.php
ogurek, ale tak patrze, ze to takie duze imprezy same, a dla nas to wlasciwie tylko te partynice... a przeciez na takich mniejszych wystawach organizowanych przez ozhk tez sa kategorie dla arabow czasem, dlatego szukalam wlasnie na pzhk, a nie w arabach. wiek tos cos o takich mniejszych imprezach gdzie mlodego mozemy zatargac? w miejskiej gorce sa araby?

Cały czas patrzę, czy mu hreczka wychodzi, czy jednak będzie mlecznosiwy 🙂


mój piegowaty już do słabizny  😵
a Dżamal słodki ma ryjek
neśka kiedy nowe foty Guliwera?  👀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 maja 2011 17:57
Znalazłam dziś dwa wiersze o koniach arabskich, może Wam się spodobają. 😉 Napiszcie, proszę, co o nich sądzicie. 🙂


„ Arabski ogierze, panie kresów złotych
Co słońce masz za nic- wielkie, błyszczące,
Gdy pędzisz przez pustynię nóg nie szczędząc młodych,
A włosy twego ogona w górę strzelające.

Skóra twa jędrna, sierść błyszcząca,
Kopyta jak granit, marmur, skała.
Wiatr cie nie doścignie, orzeł nie przegoni,
Z oczu bije duma i wielka chwała.

Tyś ziszczeniem marzeń wędrownych nomadów,
Co cenią konia bardziej niż swe córy.
Oni dla ciebie morza przepłyną,
Oni dla ciebie przeniosą góry.

Matką twą pustynia, Ojcem wiatr zuchwały,
Bratem zwinny orzeł, Siostrą rwąca rzeka.
Choć minuty płyną, choć godziny lecą,
Wszystko z utęsknieniem na twój galop czeka.”


„ Arabski ogierze, muzo poety,
Co pędzisz przez świat niezmordowanie-
Twój galop trwać będzie ciągle, stale,
Nie zniknie, nim serce twe nie stanie.

Życie twe pędzi w ciągłym biegu,
Miłości stęsknione serce szuka.
Piękno pustyni równe twemu-
To w jej wrota serce twe stuka.

Ona cię przyjmie- jak matka dziecko
Do swego łona przygarnęła.
Z piachu powstałeś, do piachu wrócisz
Tam, gdzie wędrówka twa się zaczęła.”
Właśnie wróciłyśmy z Czanką  😀 mam nadszarpnięty i spuchnięty kciuk, ale co tam. Ostatnie szwy zostały dzisiaj zdjęte. Czanka ma ruję  😜 Jak się zorientowałam, to dopiero mnie olśniło,że to dzisiaj 21 dni pobytu. Wiadomo jest jeszcze obrzęk, szycie świeże, więc czeka nas przymusowy karcer ok. miesiąca. Zero padokowania, tylko w ręce na spacerek i popas. Spacery też niezbyt długie. Ale przynajmniej nie będę musiała jeździć. Tylko kucyk nieszczęśliwy bo musiał wrócić do swojego boksu  😉
Super,trzymamy kciuki za rekonwalescencję a może kiedyś zjedziemy się w połowie drogi to sama pogratuluję jej wytrzymałości 😉
Zanim się obejrzysz Czanka wróci do formy. Powodzenia!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 maja 2011 20:32
Hamer najważniejsze, że jest już w domku - zobaczysz jak szybko powróci do zdrowia !!!  🙂

a my pozdrawiamy z pastwiskowania  😉
ashtray jakoś niedługo ma mnie odwiedzić siostra to wyciągnę ją na zdjęcia i wtedy coś dodam 🙂
hamer super, że kobyłka juz wróciła do domu. Powodzenia w rekonwalestencji! 😉
kaja   Wieczny szpital
25 maja 2011 23:53
Czy ktoś zna może stajnie w okolicach Wejherowa w Pomorskim skąd mógłby pochodzić nieduży konik w typie arabskim  maści gniadej, wiek ponad 12 lat i super charakter. Byłabym wdzięczna za info.
Jestes pewna ze okolice Wejherowa? Bo arabki w pomorskim to w Olszowce.
kaja   Wieczny szpital
29 maja 2011 00:53
Handlarz twierdził że koło Wejherowa, ale jaka jest prawda to nie wiadomo. Wstawię póżniej fotki może ktos go rozpozna.
Kiedyś była hodowla arabów w Redzie.
juz za pare dni..., za dni pare- Białka- kto jedzie?

my wyruszamy w piatek
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
01 czerwca 2011 07:37
Jadę, ale popatrzeć. Pokazowych koni nie mam.
nas tu daaaawno nie było 🙂
Epikea super! rozbudowal sie 😀

a tu polsiostra🙂
kujka   new better life mode: on
01 czerwca 2011 17:27
Epikea, aale cudny! masz wiecej?
Bronze   "Born to chase and flee.."
01 czerwca 2011 18:40
Epikea, kawał konia.
Jak patrzę na mojego to też go jest coraz więcej i więcej.....choć niekoniecznie z roboty  🤣
Epikea pięknie! Szaleję za arabami w treningu, widać, że z każdym koniem MOŻNA gdzieś dojść, a nie "bo to taka rasa"...

My też się pokażemy, już w KR było to zdjęcie, ale prawie święto- nie obijamy się z Arkiem!- więc wstawiam i tu 😉
Atamanka, nie Ty jedna😉
Możemy założyc fanklub szport arabków😉

Jeszcze raz powiem, że wyglądacie z Arkiem kwitnąco😉

Epikea, wrzuć więcej, bo zapowiada się fajnie, poza tym, że taki niepokojąco ciasny na tej fotce. Ale moze taki moment😉
Alice dziękujemy 😀 Do tego szykują nam się wakacje życia- trzy tygodni razem na totalnym zadupiu, całe dnie na łąkach, tereny... 💘 A do fanklubu zdecydowanie się piszę!
Atamanka Twój Arek całkiem podobny do mojej Hiry 🙂 Chociaż ona takiej czystej rasy wcale nie jest. Cyknę jutro jakieś foto i wstawię  dla porównania
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 czerwca 2011 19:12
Epikea no po prostu szał  😜 ps. ukradłaś mi konia  😁 a Atamanka czaprak 😁
na dowód może będę miała jakieś foto z soboty - o ile dorwę kogoś z aparatem !  🤔

Atamanka cieszę się, że wracacie do roboty
a Ty Alice dawaj swoje zdjęcia  😀iabeł:
Ja niestety nie mam nowych - mogę wstawić z naszych zabaw tylko😉 Były juz w KR, ale tutaj chyba nie.

Na razie u mnie na tapecie sesja i egzaminy  🙄 Ale zaraz potem obiecuję powrót do ostrej pracy😉 I może treningi uda się mieć  👀 I jak się wyrobię to moze zawody  👀






Kandydat do odchudzania  😁
O jak jest miło i rodzinnie :kwiatek: Czanka - mamusia, Cynober synek, Złota Zorza pół siostra, nic tylko robić zjazd rodzinny  🥂
Atamanka prosimy o więcej fotek przystojniaka 😅
Alice fajnie pracujecie :kwiatek:
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
01 czerwca 2011 19:30
Dziewczyny cudne te Wasze pracujące pociechy 🙂, aż miło oko zaiwesić.
Zduśka dawaj zdjęcia rudego bo się stęskniłam, muszę coś Wioli pokazać 😉.
EnSzeretem a jakich Twoja ma rodziców? Większość tej "rodziny" bardzo do siebie podobna 😉
zduśka dzięki. No wiesz, jak się wsiada przy ludziach raz na ruski rok to wypada koninę w przyzwoity czaprak wystroić 😁
Alice tak sobie myślę... gdyby nie te wszystkie przymusowe przerwy jak daleko byśmy mogły z tymi zwierzami już być 🙂
Hamer jeszcze więcej? Ok, Argos w całej okazałości na życzenie 😎



chillout 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się