Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia

Właśnie zakupiłam miętę (tzn ludzką herbatkę miętową ale skład to 100%mięty więc raczej sie nie różni od zwykłych liści) w celu zwiększenia apetytu u koniowatego i zelonego pojęcia nie mam ile tego podwać. Wie ktoś może? :kwiatek:
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 kwietnia 2009 13:41
A jak jest z czosnkiem ?
Jeżeli chodzi o podawanie świeżych ząbków do paszy.
Wyczytałam jedynie że zalecane jest ich rozdrobnienie.
Producenci suszonego czosnku zalecają do 50g dziennie jednak jakim odpowiednikiem będzie ilość świeżego ?
ja swiezy czosnek po prostu wyciskalam, przez taka "ludzka wyciskarke" 😉

Co podawac zrebnej klaczy (tj. zrebnej od 1,5 miesiaca 😉 )? 🙇
asds   Life goes on...
10 kwietnia 2009 17:24
A ja dojrzewam do zkaupu ziółek z Zuzali dla konia 🙂
Tylko uwaga z czosnkiem - większe ilosci moga spowodować anemię. Więc nie należy przekraczać dawek ustalonych dla koni jak np w tym suszonym czosnku.
U nas dostawały ząbki pomieszane  z paszą i jadły chętnie. Ja tez mam w paszy odrobine czosnku - ładnie to pachnie 🙂
Ramires, jeśli ma mieć efekt zdrowotny (żołądkowo-oddechowy, kojący) to 25-50 gram na konia dziennie, sporo. Ale jeśli mamy tylko podrasować apetyt i zachęcić do wyjadania papu, to wedle uznania, najlepiej tak, żeby posiłek konia "łapał" już miętowy zapach 🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 kwietnia 2009 17:39
Tak, tak, tyle że chodzi mi o to ile tych ząbków czosnku powinno się znaleźć w paszy ?
Ada   harder. better. faster. stronger.
14 kwietnia 2009 18:00
up !
to jak z tym czosnkiem ?
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

14 kwietnia 2009 18:22
A ja mam pytanie do właścicieli "kaszlaków": po jakim czasie widać efekty stosowania ziółek?
asds   Life goes on...
14 kwietnia 2009 19:50
Ja zakupiłąm własnie koziradke i witaminy z BEsterly...Zobaczymy jak się sprawdzi to ziółko, no i witaminy
Ponia   Szefowa forever.
14 kwietnia 2009 23:09
up !
to jak z tym czosnkiem ?

Ada ja wciskałam 1/2 ząbki nie więcej.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
15 kwietnia 2009 10:00
A ja dojrzewam do zkaupu ziółek z Zuzali dla konia 🙂

Dojrzewaj, dojrzewaj. Kulesław już zażywa 😉 Szału nie ma, bo 'sieczka' drobniejsza niż mojej własnej produkcji mieszanki, ale cenowo wychodzi ciekawie.


Ponawiam pytanie i mam nadzieję, że odzew zerowy - bo przeoczone:
Ktoś zna przykłady ziół, które działają przeciw wiatropędnie?
Help  🙇
Ada   harder. better. faster. stronger.
15 kwietnia 2009 10:17
Poniuś, dzięki  🙇
Może ślepa jestem, ale gdzie jest cennik na Zuzali?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
15 kwietnia 2009 10:43
1. Kontakt telefoniczny
2. albo zajrzeć na animalię
to takie proste 😉

dzięki
ja właśnie z zuzali zamówiłam mieszanke dla kaszlaków - no zobaczymy, zobaczymy...
asds   Life goes on...
15 kwietnia 2009 17:34
no ja czekam tylko aż mi zamówienie skompletuja :P

  Produkt Cena Ilość
(gotowe/potrzeba) Wartość
+ Besterly Basic 25kg 2/2
+ Besterly Bestermine Horse 4kg  1/1
+ EquiFirst Classic Mix 25kg  1/1
+ Zuzala Kozieradka dla koni zioła suszone 500g  1/1



Tylko dwie psie rzeczy mi zamówienia odbiór wstrzymuja, ale jutro juz ma byc wiec koziradke zaczniemy wprowadzac w weekend, razem z witaminkami  Besterly
hihi u mnie trochę podobnie🙂

Besterly Bestermine Horse 4kg 1/1 
GRENE Zgrzebło do masażu  0/1
GRENE Zgrzebło metalowe spiralne dwustronne  0/1
Hartog Concept granulat ziołowy 25kg 0/1
Hipovet Szampon dla koni 650ml 25.00 0/1
Zuzala Mieszanka ziołowa na kaszel dla koni zioła suszone 500g 1/1

tylko że u mnie inne rzeczy trzymają (jak widać) - także ziółka i witamninki pewnie wprowadzimy od przyszłego weekendu!
asds   Life goes on...
15 kwietnia 2009 18:18
Breva mi tylko psie  dobra wstrzymuja . Końskie wszystko mam.
to życzę żeby szybko doszły i zamówienie wyruszyło do Ciebie!🙂 ja już się mojego nie mogę doczekać🙂😉 a póki co chyba małemu kupię jakieś ziółka z zielarskiego na kaszel.. jakie będą najlepsze? podbiał, tymianek, echinacea??
asds   Life goes on...
16 kwietnia 2009 15:58
Breva to moze weź na kaszel tez ziólka z Zuzali. Cho ja tez bardzo duzo dobrego słyszałam o syropach z Officinialis miedzy innymi dla kaszlacych.

Ja własnie dzis przelałam haracz za błonnik paszowy dla mojego grubego. Mam nadzieje że Kwiik Beeta Dodsona na łebi szyje pobije
wiecie, gdzie mogę kupić korzeń diablego pazura??
lub coś innego dobrze wpływającego na mięśnie.

Szukam też czegoś na stawy, głównie czegoś przez co będzie produkowane więcej mazi stawowej
:kwiatek:
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
12 czerwca 2009 10:32
Korsik najtaniej wyjdzie kupić gotowy zestaw ziół Mobility Dodson & Horrell (Siwa to jadła przez długi czas i były bardzo widoczne efekty, teraz podaję jej MSM). W sklepie zielarskim są kapsulki z diablim pazurem, ale po pczeliczeniu na 1 porcję dla konia trzeba by zapłacić ok 18 zł - zupełnie nie opłacalna sprawa 🤔.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
12 czerwca 2009 10:45
korsik, nie kupisz nigdzie diablego pazura jako takiego (w sensie w sklepie zielarskim) - jest bardzo trudno dostępny. Raczej do zdobycia tylko w składzie gotowych preparatów ziołowych dla koni.

Przy okazji - Kucyk wykończył całe opakowanie mięty pieprzowej Zuzali. Dawałam po garści 2 razy dziennie, na smak i zapach 😉 Starczyło na miesiąc i faktycznie stymulowało apetyt - porcja jedzonka z miętą znikała od razu, skończyła się mięta i jak coś mniej smacznego w żłobie, to Kucjusz je na raty.

hmm.. właśnie chciałam coś żeby wyszło taniej, bo taki typowy preparat na rozbudowę mięśni właśnie zamówiłam

a miał ktoś do czynienia z algami morskimi?
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
12 czerwca 2009 18:39
korsik, nie kupisz nigdzie diablego pazura jako takiego (w sensie w sklepie zielarskim)


Jest dostępny na Puławskiej w sklepie zielarskim. Ale jest to proszek w kapsułkach.

Stosował ktoś Makana Zioła wspomagające aparat ruchu z linku Rudej_H? Są bardzo atrakcyjne cenowo. Ja za 1000 g samego żywokostu płacę 70 zł.
Można teraz zbierać zioła do suszenia- dla koni? Było kilka przymrozkow a chciałabym pozbierać pokrzywę i nie wiem czy zbierać czy kupić. Przed suszeniem umyć?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się