telefony komórkowe

Magdzior, ja tez mam SE i jestem bardzo zadowolona 😉 pamięci faktycznie mało jak dla mnie, ale zgrywam na komputer i jakoś daje radę. Nic sie nie wiesza, nie psuje, przeżył nawet kopniaka od konia (tylko szkło hartowane poszło)
Moi drodzy czy ktoś uzytkuje telefon firmy meizu??
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 września 2016 09:11
Dostałam służbową Lumie 625, nie ogarniam windy :/ czy ktoś używa tego telefonu? Miałabym parę pytań na priv.
Ja używałam jakiś czas 🙂 Jeszcze ją mam więc jakby co, pytaj śmiało.
Czy ktoś ma jeszcze obecnie i używa Samsunga Galaxy Mini? Jako że w tym roku unicestwiłam już dwa smartfony i staroświecką Nokię, której obecnie używam upuściłam milionkrotnie do wypadnięcia baterii (ale nokia jak to nokia - niezniszczalna) szukam czegoś, co dało by się w miarę obsługiwać jedną ręką, a przynajmniej pewnie chwycić ręką podczas wyciągania z kieszeni i na czym od czasu do czasu można by przeglądać internet (głównie re-voltę 🙂 ) No i jakoś tak wpadłam na Samsunga Mini 2 i mi się spodobał, zwłaszcza że używane można kupić za 50zł już. Czy da się na nim przeglądać forum i czy bateria trzyma dłużej, niż 12h? 😉
Facella, 625 i 925, pytaj, może pomogę
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 września 2016 08:01
Miałam tym razem zakupić jakiś lepszy telefon, oczywiście prawdopodobnie nic z tego nie wyjdzie. Rozważam wszystkie marki.
Chciałabym, żeby telefon nie wieszał się po roku użytkowania, miał sporą pamięć wewnętrzną lub wejście na kartę micro, nie musiał być ładowany kilka razy w ciągu dnia, robił niezłe zdjęcia i filmy i nie był wielkości tabletu.
Pierwszą myślą był Iphone, ale obawiam się kompatybilności (nie mam innych urządzeń z apple) i przesiadki na IOS.
Potem do głowy wpadł mi pomysł z zakupem Xiaomi, ale słyszałam o braku polskiego intefejsu, problemem z serwisem.
Czy mogą wypowiedzieć się użytkownicy? No i gdzie najlepiej Xiaomi kupić?

A czy jest jakiś telefon z półki niższej cenowo, który byście polecali?
lusia722, półka niższa cenowo-to znaczy do jakiej kwoty szukasz?
lusia722 jakbyś jeszcze później rozważała Iphone - nie mam nic z Appla i daję radę bez problemu. 🙂 Co do niższej półki - mój tata, brat i koleżanka mają Huawei P8 Lite, są bardzo zadowoleni, mnie osobiście ten telefon też przypadł całkiem do gustu. 🙂
lusia722, ja tak samo z Apple nic więcej nie mam. iTunes można na każdy komputer sciągnąć i nie ma żadnego problemu 😉 a iOS jest bardzo prostym i fajnym systemem. 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 września 2016 14:03
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi  :kwiatek:
Początkowo chciałam przeznaczyć max 2500zl,
ale z racji nieprzewidzianych długofalowych wydatków wolałabym wydać jak najmniej. Ale jeśli nie da się kupić niczego sensownego to będę kombinowała.
lusia722, polecam xiaomi mocno 🙂 Za około 700 zł masz bardzo przyzwoity telefon taki jak redmi 3 pro. System powinien mieć polską wersję językową, najlepiej kupić na allegro i sprawdzić, czy ma oprogramowanie xiaomi global z j. pol. Nie polecam kupowania z polskiej strony xiaomi, masa problemów.
Lusia bierz xiaomi i się nawet nie zastanawiaj, obecnie najlepszy sprzęt w najlepszej cenie na rynku 😉 ja mam MI4C, mój facet Mi5, oprócz tego mamy Mi Bandy 1S i głośnik bluetooth z xiaomi i oboje jesteśmy mega zadowoleni ze sprzętu. Polski język jest, w tej chwili chyba każdy model go ma. Ja generalnie polecam sklep technos-online.pl (mają tez allegro), sprzedają oryginalne telefony i jest opcja że oni Ci instalalują Polskie oprogramowanie i nie musisz się sama w to bawić, na pewno xiaomi.com.pl jest sklepem odradzanym, zresztą na forum miui Polska możesz poczytać 🙂 i faktycznie jedyną osobą naprawiającą Xiaomi jest Acid we Wrocławiu.
Dokladnie - Xiaomi to bardzo fajny sprzet, zreszta jak wiele innych firm z Chin np. Meizu, LeTV, Oneplus
ja polecam jednak kupno bezposrednio w dobrym sklepie w Chinach - np. Goldway:
-> https://pl.aliexpress.com/store/group/Official-Global-Firmware/311331_509139600.html  
z tego co pamietam jest jaka mozliwosc aby ominac placenia vatu i cla u nic - maja magazyny na terenie UE 😉
i wybrac produkt z oprogramowaniem Global - w przypadku Xiaomi jest szybszy niz nakldaka Polska Miui
jezeli umiesz zmienic ROM itp w telefonie to bardziej od Xiaomi polecam  LeTV 🙂
mozna duzo poczytac o tych produktach na telchina.pl    😉

a zapomnialbym - pamietaj aby najlepiej wybrac telefon z LTE - w koncu np w PLAY - jest bez limitu 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 września 2016 23:55
Dziękuję za tak liczny odzew.
Niestety skazana jestem na t-mobile 😕, bo u mnie ma najlepszy zasięg.
Co do telefonu to nadal jestem w kropce, ale wnikliwie czytam, przeglądam.
Xiaomi bardzo mi się podoba, ale nie miałam okazji zobaczyć na żywo pomacać.
No i brak wejścia na kartę trochę może być dokuczliwy, ale nadal myślę mocno nad którymś.

Nie rozumiem - a co ma T-mobile do telefonu? - przypadkiem PLAY nie korzysta nadal ze wszystkich przekaznikow innych sieci? mi czesto wyswietla sie ze korzystam z nadajnika t-mobile 🙂
Jezeli dobrze pamietam to Redmi  Pro ma wejscie na karte 🙂
ps.ja chwile poczekalby bo pewnie telefony znow beda taniec - wrzesien to wysyp nowych telefonow - szczegolnie w Chinach 🙂 Xiaomi ponad tydzien temu pokazalo Redmi 4 (jeszcze w tym miesiacu ma trafic do sprzedazy) a wczoraj chyba pokazali Xiaomi Mi 5s, w zeszlym miesiacu
Xiaomi Mi Note 2 z zakrzywionym ekranem 2K, do tego pokazano nowy Meizu Meizu Pro 6S, HUAWEI Honor 6X,  LeEco Pro 3 (dawniej LeTV)  😉 oj beda spadki cen  🤣 🏇 chyba pozegam sie z iphonem  🙄
Podoba mi sie ze tam konkurencja naprawde walczy...u nas nowoscia jest skaner linii papilarnych w telefonie...u nich skaner tęczowki:
-> http://gadzet.telchina.pl/homtom-ht10-ze-skanerem-teczowki-oka/
Mam nadzieję że nie będziecie mieć pretensji do mnie o to. Coca cola ma promocję na darmowy internet w Play na kartę po wpisaniu kodu. Sama mam abonament więc kod mi nie potrzebny a może komuś się przyda 🙂 Kod: T3U797LFN77H szczegóły tutaj: https://gigakody.coke.pl
Pozdro 🙂
ChemiK, pozwoliłam sobie skorzystać 🙂 Dzięki! Internetu nigdy dość 😁 :kwiatek:
A proszę bardzo. Ale to w takim razie będę wrzucała takie kody 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 września 2016 20:21
Czy ktoś ma jeszcze obecnie i używa Samsunga Galaxy Mini? Jako że w tym roku unicestwiłam już dwa smartfony i staroświecką Nokię, której obecnie używam upuściłam milionkrotnie do wypadnięcia baterii (ale nokia jak to nokia - niezniszczalna) szukam czegoś, co dało by się w miarę obsługiwać jedną ręką, a przynajmniej pewnie chwycić ręką podczas wyciągania z kieszeni i na czym od czasu do czasu można by przeglądać internet (głównie re-voltę 🙂 ) No i jakoś tak wpadłam na Samsunga Mini 2 i mi się spodobał, zwłaszcza że używane można kupić za 50zł już. Czy da się na nim przeglądać forum i czy bateria trzyma dłużej, niż 12h? 😉

rzadko tu zaglądam- rozważ Blackberry bold. ja kupowałam używkę tanią, teraz powoli myślę o nowym (Q20), ale to ze względu na wersję systemu i parę dodatkowych funkcji, które chciałabym mieć. mój 9790 ma o niebo lepszy dotyk niż dotykowce ze średniej półki cenowej, klawiatura fizyczna jest przewygodna, jest mały i jest bardzo dobrym telefonem dla kogoś, komu zależy na szybkiej komunikacji. System na początku trudniejszy do ogarnięcia, ale później człowiek docenia.
Gdybyś myślała o takim smartfonie- wiedz, że żeby go w całości skonfigurować (razem z mailem), potrzeba Blackberry Internet service (BIS- koszt zależnie od sieci).
Całkiem sprawdzone źródło podało dzisiaj info że w piątek Xiaomi wchodzi oficjalnie na polski rynek  😍 Będzie póki co 2 dystrybutorów, ale nie wszystkie modele będą dostępne 🙂
Nadeszła zmiana telefonu w abonamencie 😉
I tak oto pożegnałam Sony Z3 Compat (wspaniały telefon) i przesiadłam się na Samsunga S7 (jeszcze nie ma miłości  :hihi🙂
Po dwóch latach walenia o różne podłoża, odbiciu farby na wszystkich narożnikach skasowałem szybkę wyświetlacza. Wydaje mi się, że mam jakieś ubezpieczenie, umowa było podpisana w 10.2014 ale teraz nie znajdę na to papierów. Myślicie, że Orange to ogarnie?
ogurek, znając Orange, to bedą robili wszystko, zebys tylko jak najwiecej zapłacił 😉
LG K8-ktoś coś powie dobrego lub mniej dobrego?
Mrowak, nie miałam, ale z tego co na szybko widzę-bardzo słaba bateria, tylko 1,5GB RAMu. To, parę innych drobiazgów plus jeszcze duża ilość obudowy na dole i na górze, przez co wyświetlacz jest dużo mniejszy niż mógłby być-dla mnie wykluczają telefon z brania pod uwagę. 😉
Potrzebuję porady... Po latach używania Nokii muszę zdradzić moją miłość... W sumie firma chyba najpierw zdradziła mnie stajać się Microsoftem :hihi. Moja Lumia 950 doprowadza mnie po prostu do szału, ciągle się wiesza, sama się resetuje, zmienia dzwonki... Co wybrać innego? Potrzebuję bardzo dobry aparat i raczej większy wyświetlacz, ale też bez przesady. Słyszałam ze Sony Xperia ma bardzo dobre opinię. A Samsungi? Od razu mówię że za srajfony dziękuję.
Potrzebuję porady... Po latach używania Nokii muszę zdradzić moją miłość... W sumie firma chyba najpierw zdradziła mnie stajać się Microsoftem :hihi. Moja Lumia 950 doprowadza mnie po prostu do szału, ciągle się wiesza, sama się resetuje, zmienia dzwonki... Co wybrać innego? Potrzebuję bardzo dobry aparat i raczej większy wyświetlacz, ale też bez przesady. Słyszałam ze Sony Xperia ma bardzo dobre opinię. A Samsungi? Od razu mówię że za srajfony dziękuję.


Seria Z Xperii jest niezawodna. My mamy Z3 compact. Mój narzeczony ciągle używa, ja myślę, czy się z nią pożegnać. Jedyne, co nam padło, to odkleiły się gumki w zapięciach do złączy, ale to nie ma wpływu na działanie telefonu.
Nic się nie wiesza, dobrze słychać podczas rozmowy. Moja miłość i będę polecać. Też przesiadałam się z Nokii :-)

No a teraz Samsunga S7, przyznam, że ciężko się przesiąść z malucha (compacta) na to ogromne coś, ale jakość kolorów i szybkości działania jest znacznie lepsza jednak od Sony :-) Ale to też po prostu nowszy telefon.

Używam telefonu dużo, ciągle internet, gry, smsy, aplikacje.
Uważajcie na szajsungi 7, wybuchają jak szalone ostatnio  😜
Ja również mocno polecam xperie z oraz xiaomi redmi.
wistra, ja właśnie zastanawiałam się nad Samsungiem S7, albo Xperia Z5. Brakuje mi prostej możliwości porównania specyfikacji, w Nokii było to zdecydowanie bardziej przejrzyste dla laików :P

Tak jak pisałam, u mnie telefon to głównie zdjęcia, internet. Potrzebuje dobrego i sporego wyświetlacza, bo często używam telefonu jak kompa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się