telefony komórkowe

wistra, ja właśnie zastanawiałam się nad Samsungiem S7, albo Xperia Z5. Brakuje mi prostej możliwości porównania specyfikacji, w Nokii było to zdecydowanie bardziej przejrzyste dla laików :P

Tak jak pisałam, u mnie telefon to głównie zdjęcia, internet. Potrzebuje dobrego i sporego wyświetlacza, bo często używam telefonu jak kompa.


Nie wiem jak duży jest Z5 zwykły, mam tylko porównanie do compacta.
Mogłam wziąć Z5 compact, ale wtedy przesiadlabym się z tego samego na to samo, bo między 3 a 5 zmiany kosmetyczne, nie zauważalne przy moim trybie używania
Ale porównanie ekranu compact z s7, to WOW. S7 ma duży, świetny wyświetlacz. Bardzo lubię ten ekran. Super wyraźny, kolory boskie. Widzę duużo więcej szczegółów niż na kompie na przykład
Czemu w samolocie przed lotem wygłosili komunikat, że Samsungi galaxy s7 mają pozostać wyłączone? Nie ma tam trybu samolotowego? 😜 zaintrygowało mnie to 😁
Czytałam, że ostatnio były przypadki, że wybuchały :P Ale nie sądziłam, ze w samolotach zakażą ich używania xD
Wpisz w google to na pewno znajdziesz artykuł na ten temat 🙂
BlueHorse, faktycznie coś jest. No też się zdziwiłam 😁
Hahaha to chyba jednak Xperia bezpieczniejsza ;P

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 września 2016 09:38
Nie siejcie fermentu, wadliwą baterię mają Samsungi Note 7. 😉
JARA, dokładnie, przeczytałam w necie że tylko note. Czyli S7 mogę normalnie rozważyć. Ktoś jeszcze ma jakieś rady?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 września 2016 16:10
S7 możesz spokojnie brać 😉
Przkopałam intrenety. Z5 premium i S7 wypadają podobnie. S7 edge ma już gorsze opinie. O Xperiach słyszałam więcej dobrych opinii więc chyba jednak pójdą w tę stronę. Przeraża mnie co prawda synchronizacja WP z androidem ;/ ;/
Posiada ktoś Iphone 6s 16g? Lub zna się na tym telefonie i powie mi, czy warto kupić tą wersję czy nie ma sensu (i wgl tą markę) ? Nigdy nie miałam Apple i chciałabym spróbować. Aktualnie posiadam Huawei p8.
Ja mam iPhone 6 i go kocham, ale nie kupiłabym 16 GB, miałam taki 5s i to było za mało. Teraz mam 64 i spokojnie wystarcza.
arlyn, ja mam iPhone 6s, ale 128GB, poprzednio miałam iP 5 64GB, myślę, że 16GB to jest zdecydowanie za mało.
Co do marki i iOS samego w sobie, dla mnie jest to bardzo intuicyjny i płynny system. Ludzie marudzą (zazwyczaj ci, co ich nie mają), że iTunes i wymyślają jakieś rzeczy. Ja obecnie bym nie zamieniła na żaden inny 🙂
arlyn miałam iphone 4 16gb, a teraz mam 6s 16gb i ani w pierwszym,ani w tym nie narzekam na mało miejsca 🙂
Koleżanka mówiła mi że bede musiała zgrywac zdjęcia (wtedy powinno wystarczyć mi)..
Jeszcze pytanie dodatkowe 😀 opłaca się kupić tego 16gb w neonecie w promocji po 2700 czy lepiej poczekać bo po wprowadzeniu do sprzedaży 7 to 6s powinno stanieć? (pan w neonet mówił że i tak u nich jest to cena mniejsza o 400zl, ale może tak mówił specjalnie :p?)
7 już wszedł w zeszły piątek. 😉 Ja mam iPhone'a 6 16gb i mam na nim prawie 4tys zdjęć ( 😡 ), 3 strony aplikacji i ok. 200 piosenek i jeszcze mam wolne miejsce.
ashtray, wow to podziwiam ja na 6s mam 29 piosenek, 220 filmików, 2962 zdjęcia i 60 aplikacji to mi pokazuje że mam wolne 67,7 GB ze 113GB dostępnych więc w 16GB na 100% bym się nie dała rady pomieścić :P
Nie wiem jak to możliwe i skąd takie różnice, ale tak jest 😀
Na pewno chodzi o wielkość i wagę plików bo o nic innego :P U mnie na pewno dużo filmiki ważą.
Kupiłam. Tyle że zamiast silver dali mi szarego i jestem ciekawa czy mi wymienia... Bo jednak biały przód bardziej mi się podoba .. A na razie ucze się obsługi 😀
Ja też w życiu nie kupiłabym 16 gb. Tzn. miałam iPhona 4 z taką pojemnością i już wtedy to było mało, a iPhone 6 daje jednak mase więcej możliwości. Muzyki na telefonie nie mam w ogóle, natomiast mam około 24 tysięcy zdjęć uzbieranych w rok (no i to po selekcji,  już dużą część  usuwałam) i tylko podstawowe aplikacje - w tym muzyczne, dobra metoda na oszczędność miejsca na telefonie, a zostało mi z tych 68 gb jedynie 11.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 października 2016 14:43
Mamy w domu 5s, 6s i 6s plus - wsyzstkie jak sie nie mylę są 16gb (mój plus jest chyba 32gb).
Nie brakuje nam miejsca - zdjęcia i filmiki uploadują się w chmurze, płacę 1 euro (0,99EUR) za 50 GB pamięci w chmurze - wykorzystane 7GB, 43 wolne...więc com'on, co wy w tych telefonach macie...na prawdę w każdej chwili jest wam potrzebne po 200 filmików i 2k zdjęć? 😜 przecież może to być w chmurze  👀
O no właśnie! Ja też mam ten pakiet chmurki za 0,99 euro.
A jak takie coś aktywować ? Bo to mój pierwszy iPhone i jestem laik 😀
Ustawienia --> iCloud --> Dysk --> Kup większy dysk
A jak zrobić żeby zdjęcia i filmy się tam samoczynnie zapisywały 🙂?
hm ja juz jestem nastawiona na kupno iphone se 64 ale w sumie skoro tak mowicie to moze tez roważę 16, jeszcze zobaczę jak się ceny będą kształtować.

a tak na teraz szybkie pytanie czy wymieniał ktoś z was samodzielnie w telefonie szybkę z digitalizerem? wywinęłam piękne salto na mokrych schodach i telefon, który był w kieszeni nie przeżył, oczywiście z moim pechem mimo, że pęknięcie nie jest duże to dotyk nie działa,wiec zostałam bez telefonu... a zakup nowego planuję dopiero w okolicy grudnia bo miałam trochę ważniejszych wydatków teraz, ech
A można jakoś taką chmurę włączyć na androidzie? Bo ja nawet nie mogę zaktualizować systemu, nie mam miejsca, mając wszystkie zdjęcia na karcie i 4 aplikacje, nie licząc systemowych. To jest jakiś żart... Mam ten telefon rok i już mnie doprowadza do szału.
Y, no na androida to jest google (picasa np) albo/oraz dropbox do ściągnięcia zarówno na pc.
flygirl to ile masz pojemnosci? nie dasz rady karty microsd dolozyc zeby miec wiecej miejsca?
Mam 8 gb na telefonie, kartę 16 gb a jest prawie pusta, bo oprócz zdjęć, to się na niej nic zapisać automatycznie nie da. 🤔wirek: Kiedyś było zdecydowanie łatwiej, ustawiało się, że wszystko leci na kartę i problem z głowy. A teraz każda aktualizacja każdej głupiej aplikacji, z której nawet nie korzystam typu hangouts/filmy google play/onedrive itp. zżerają mi pamięć nie wiem kiedy.

Coraz bardziej się zastanawiam nad jakimś używanym iPhonem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się