telefony komórkowe

Jak tak Was czytam to kolejny raz sobie przypominam czemu mam Lumie.  😎

Oj taaak 😀 moja byłaby idealna i przymknęłabym oko na wszystkie drobne wady, gdyby nie bardzo krótka żywotność baterii, ale... Od czego są powerbanki  😎
Słuchajcie, robię rozeznanie na temat telefonu dla mamy, który nie będzie mega drogi, nie musi być smartfonem.
Ważne dwa kryteria: - musi być dla "debila" - moja mama szybko traci cierpliwość przy technologii... Czyli łatwa obsługa i chyba klawisze...
Oraz robić DOBRE zdjęcia: tzn przy dobrym świetle nie rozmazywać aby można było potem z tego robić fotki i wysyłać mmsy...
Może ktoś kupował swoim rodzicom/dziadkom coś podobnego i coś zna?
Wasze telefony też tak robią? Pierwszy raz mi sie to zdarzyło. Wchodzę w skrzynkę a tam pojawił mój stary sms, ktory wysyłałam w czerwcu (była tam własnie data z czerwca) i był podpisany "stare propozycje" no a potem normalnie adresat i treść. Nie wiem skąd się tam wziął. Nie dostalam raportu, że otrzymane itp. Tylko właśnie tak jak napisąlam wyżej. Nawet nie wiem czy został wysłany ponownie bo nie rozmawiam już z ta osobą 😉 dodam, że mam sieć play i tel LG
Słuchajcie, robię rozeznanie na temat telefonu dla mamy, który nie będzie mega drogi, nie musi być smartfonem.
Ważne dwa kryteria: - musi być dla "debila" - moja mama szybko traci cierpliwość przy technologii... Czyli łatwa obsługa i chyba klawisze...
Oraz robić DOBRE zdjęcia: tzn przy dobrym świetle nie rozmazywać aby można było potem z tego robić fotki i wysyłać mmsy...
Może ktoś kupował swoim rodzicom/dziadkom coś podobnego i coś zna?


Podbijam, bo też szukam telefonu dla mamy. Kryteria podobne, choć niekoniecznie musi mieć dobry aparat.
Wzięłam na próbę smartfona - zawsze używam pancernego solida, więc chciałam zobaczyć z czym to się je 😉 Ale telefon ma kilka lat i mały dysk. Problem w tym, że nie mogę ściągnąć żadnych aplikacji, bo się nie mieszczą. Telefon jest z plusa, operator wgrał do pamięci wewnętrznej androida i masę aplikacji, których się nie da usunąć ani przenieść. Pojemność dysku to chyba 158 MB. Wujek google podpowiedział żeby zainstalować app2go i tą appką przenieść to, czego się nie da normalnie. Nic to niestety nie dało, nadal nie mogę nic przenieść. Prócz pamięci systemowej jest dysk o pojemności 1 GB (i kartę pamięci). Ale nie mogę na nim nic zainstalować - wszystko wskakuje do pamięci wewnętrznej.
Da się coś z tym zrobić?
mundialowa, BlueHorse, jak dla mnie tylko iPhone. Jeśli wybierzecie jakiś starszy model - 4s, 5 to cena normalna. Moja babcia, miesiąc temu skończyła 70tkę, bez swojego iPhone 5s chyba nie wyobraża sobie funkcjonowania 😉 Na prawdę polecam.
Olson, szczerze mówiąc, to myślałam bardziej o czymś w stylu nokii za 200-300 zł. 😁 Moja mama jest anty smartfonowa. Jej telefon ma dzwonić i odbierać smsy. O, i mieć czytelny ekran i klawiaturę. Do iPhona to nawet mi daleko. 😀
Iphona mojej mamie na pewno nie kupie ani nie polecę 🙂
Pomijając że sobie sama go rownież polece z wielu względów 🙂
Nie ta półka cenowa nie ten level stylu bycia 🙂
Mój telefon musi byc taki, że jak go zabije to nie będe mocno płakać i kupie sobie nowego 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 stycznia 2016 20:59
Z bardzo fajnych, łatwych w obsłudze, ładnych i przede wszystkim z dobrymi opiniami polecam LG G2 mini 🙂
JARA, dzięki! :kwiatek: Ten LG wygląda całkiem sensownie pod względem wymagań. A dziś prawie mamę namówiłam na coś dotykowego - w weekend porówna sobie windows phona i androida i zobaczymy, może zakończy etap klawiszowca. 😀
Czy ktoś ma Huawei P8?
Interesuje mnie jak daje sobie radę bateria.  :kwiatek:
łatwe w obsłudze są tez telefony Microsoft Lumia. Kupiłam taki mojej mamie (dużo osób polecało mi go jakoś telefon prosty w obsłudze) i jest bardzo zadowolona. Dodam, że to jej pierwszy smartfon
Moja mama dostała do porównania moją lumię i huiaweia siostry i zdecydowała się na androida. Od kilku dni szczęśliwie użytkuje LG L5 II i zastanawia się, czemu tak długo nie zgadzała się na porzucenie klawiszowców. 😀

Euphorycznie, z tego co kojarzę, to Kahlan ma P8, ale głowy uciąć sobie nie daję. 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 stycznia 2016 11:26
Mój ojciec kupił sobie swój pierwszy smarfon bez konsultacji z nikim i kupił właśnie Lumię. I chciał żebym nauczyła go obsługi, nie potrafiłam, windows według mnie w ogóle nie jest intuicyjny 😉
Ja też nie ogarniam tego telefonu (lumia) 🤣 moja mama pracuje na Windowsie w pracy, więc może być jej łatwiej. sama sobie z tym telefonem poradziła. Dla mnie ważne, że jest zadowolona. Jak dałam jej do zabawy mój telefon na androidzie (galaxy s5) nim zakupiła swój to nie odpowiadał jej ten system  😉
dobrze, że na rynku jest kilka systemów, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
16 stycznia 2016 12:23
Dołączę się do grona polecających iphony, moja mama lat 60plus używa i jest bardzo zadowolona. Niedawno też kupiłyśmy go mojemu tacie, który miał już smartfona ale ledwo co go ogarniał (Samsung wave 3 z jakimś samsungowym dziwacznym systemem), po przerzuceniu się na iphona zaczął wreszcie obslugiwać smsy, że o meilach i internetach nie wspomnę  😀
Co do ceny, iphona 4 można kupić już za 300-400zł  😉
Kochani, miał ktoś albo użytkuje aktualnie telefon Samsung Grand Prime?
BlueHorse, celowałam w ten telefon, ale w kilku punktach z telefonami usłyszałam, że to kiepski model i lepiej brać np. Huawei P8 Lite. Ale chętnie poczytam opinię realnego użytkownika, bo sama wciąż szukam telefonu dla siebie. 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2016 20:59
Od prawie miesiąca jestem użytkownikiem Lg G4 i powiem wam, że to maszyna  😍 wszystkie szajsungi niech się chowają  😁
BlueHorse, my. Jesteśmy zadowoleni. Zastąpił (fatalną) Nokię 920.
JARA, mój M. od kilku miesięcy używa G4c i namawiał mnie i namawiał i... może w tym tygodniu stanę się właścicielką LG. 😜
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
31 stycznia 2016 14:46
Ja mam g4c i jestem calkiem zadowolona jak na fon w tej cenie, choc mam wrazenie ze soniak byl przyjazniejszy, przynajmniej dla mnie. Tylko ze ja mocno obciazam telefony, sciagam duzo appek itp. W lg juz mam w nawyku dosc czeste czyszczenie aplikacji w tle, zwlaszcza jesli jakas appka sie nie odpala to niechybnie trzeba czyscic. Raz mialam sytuacje ze budzik nie zadzwonil i kilka razy sie zdarzylo ze jak chcialam odblokowac ekran to sie nie dawalo bo od razu go wygaszal. Zwykle w czasie ladowania, pomoglo odlaczenie ladowarki i wracal do normy. No i musialam sciagnac nowa klawiature bo nie pasowala mi ta podstawowa 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 lutego 2016 17:45
Nie wiem jak się ma G4c, on ma dużo słabszy procesor (i to może być powodem tym zawiech) to i słabiej w testach wypada i ma sporo niższa ocenę.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 lutego 2016 07:51
Dlatego nie narzekam, za te cene to bardzo fajny telefon i wiem ze na moje wlasne zyczenie mi czasem muli bo go mocno obciazam appkami i rzadko go wylaczam. Moj poprzedni Soniak byl dla mnie przyjemniejszy m. in. ze wzgledu na wyciagniete przyciski menu na obudowe i jakies inne szczegoly ktorych pewnie wiekszosc nawet nie zauwazy np. wlasnie klawiatura czy kolorowy pasek powiadomien ale to juz kwestia nakladki na androida zrobionej dla lg a nie fizycznie telefonu
JARA, haha, a mój P. że go nie znosi. On się przesiadł na LG G4 z Nexusa4 i mówi, że większego szajsu dawno nie miał - wolny, muli się, wiesza i generalnie może mieć połowę starego oprogramowania bo jak Nexus śmiagał tak ten mu fucka pokazuje. Zdaje się, że się będzie z nim rozstawał...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 lutego 2016 23:29
epk, co Ci powiem, zamienił stryjek siekierkę na kijek 😉 Aż mnie dziwi, że Paweł świadomie wziął sobie nowy telefon "gorszy" od starego 😉
G4 wyszła w kwietniu ubiegłego roku i jest to niemal identyczna G3, troszkę większa, z większą pamięcia i lepszym aparatem.
Natomiast Nexus wyszedł bodajże w 2012r i do tej pory jest to "tłuszcz", "kot", "dzik" wśród telefonów, mimo, że już ma swoje lata 😉
G4 jest oceniana na prawie 8, gdzie N4 na grubo ponad 8,5. Gdzie taki ajfon 6 nie ma nawet 7 😉
Także niech nie marudzi, mógł wziąć Nexusa 5  😁
Mnie zastanawia jedno. Czemu tak wiele dobrych telefonów  (patrz nexus ) nie ma wejścia  na kartę  pamięci? Przechowuję wiele zdjęć  i filmów  na telefonie  i telefony  bez takiej  możliwości  z góry odrzucam niestety.
JARA, Nexus ma niestety zestaloną baterię - a miał już ponad dwa lata. Zaczął się obawiać, że padnie (już słabsza była) i wtedy będzie miał spory problem, bo ani nie sprzeda, ani nic. A że wybór miał jaki miał, no to brał najlepsze co było. W sumie wierzył, że trochę większa pamięć pomoże. Nexusa5 nie miał szans, choć pewnie skończy tak, że kupi drugi na wolnym rynku.
Jako ze moj LgG2 popelnil samobojstwo rzucajac sie do klozetu, zdradzilam firme dla Soniacza  😀iabeł: poki co jestem z Z3 baaaardzo zadowolona, dobra bateria i super aparat🙂
Poszukuję czegoś z na prawdę dobrym aparatem (odpadają iphony - telefony mają u mnie krótkie życie 😀 ).
Słyszałam, że na razie najlepszy jest Huawej P8 lite, ale może Wy macie jakieś lepsze propozycje? Ja cały czas jestem zakochana w Blackberry, ale żaden ze mną długo nie przeżył, więc obawiam się, że już to nie są telefony celowane dla takich użytkowników jak ja.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się