Problem z GALOPEM. Poradźcie.

Bałagam tylko bez głupich i dogryzających tekstów. Szukam pomocy/opinii.

Niedawno kupiłam 6 letnia klacz wielkopolską- 53% folbluta.
jest bardzo spokojna, ale energiczna w jeździe.
Podstawia się w stepie i kłusie.
Mam jednak problem w galopie.
Ona ma strasznie szybki galop. Nie da się wysiedzieć. Rzadko udaje się ją podstawić.

Staram się robić dużo volt. Jednak i to nie pomaga.
Nawet na voltach ma takie tępo, że wyrzuca mnie z siodła - siłą rzeczy !
Próbowałam tez połparady.

Co robić ?
Może wędzidło mocniejsze ?

Teraz używam podwójniełamanego, oliwkowego, ona jest delikatna w pysku.
😵
do żółtodziobów..


WTF !?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] zaczynamy od tego. to jest zwyczajny brak kultury, bo skrot ktorego bylas uprzejma uzyc, nie jest grzeczny, a kolezanka ci nic niegrzecznego nie napisala.
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1412.0.html

co robić? zainwestować w pomoc trenera. a jeśli interesuje Cię wirtualna prozaiczna porada to proszę - przejścia, dużo sensownej pracy w dodaniach-skróceniach, a pracę z galopem - dopóki się nie ujeździcie - ogranicz do zagalopowań, częstych i dobrze zrobionych.
jak wyliczyłaś, że ma 53 % folbluta?
może niech ktoś lepiej jeżdżący na nią wsiądzie- często bywa tak, że nie potrafisz usiedzieć= oklepujesz jej grzbiet= kobyła się wkurza i pędzi. Może jak ktoś inny na nią wsiądzie to kobyła się rozluźni, wygalopuje i będzie lepiej.
jak wyliczyłaś, że ma 53 % folbluta?


a czy to wątek na ten temat ?
bez komentarza
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
30 listopada 2011 18:09
nie galopuj
[quote author=Forta link=topic=76053.msg1205591#msg1205591 date=1322676328]
jak wyliczyłaś, że ma 53 % folbluta?


a czy to wątek na ten temat ?
bez komentarza
[/quote]

Oczywiście, że nie na ten temat... ale skoro TY napisałaś takie "cudo" to się nie dziw, że ktoś komentuje.
Ankuu - Ty też udaj się do wątku na temat, jak już Ci właściwy link podała rewir :"Kącik żółtodziobów czyli pytania o podstawy". Myślę że Twoje pytanie spokojnie się tam kwalifikuje. Nie lepiej zadać sobie trochę trudu i odszukać właściwy wątek, a nie zaśmiecać forum z dopiskiem na samym początku o dogryzających tekstach  🤔  I nie wiem czego oczekiwać  😵
Widze że same mądrale rządzą tym forum.
Ch** nie forum.
Dziękuję za NIEpomoc.
Powodzenia wszystkim którzy wyżej srają niż dupe mają.
Brawooooooo dla was.
i nic dziwnego że środowisko konne jest zawistne i po prostu ch**owe.

🍴
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] a tu juz mamy zupelny brak kultury, obrazanie ogolu forumowiczow i jakbym chciala to moglabym jeszcze duzo napisac.
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
30 listopada 2011 18:15
Ankuu, zazwyczaj nie komentuje taki rzeczy ale musze: Czy Ty szukasz tu pomocy czy wlasnie jestes bezczelna? Troche pokory.
dziewczynko, jesteś żałosna, agresywna i niewychowana, zapewniam cię, że świat nie straci, kiedy klikniesz na cudowną ikonkę 'wyloguj', w lewym górnym rogu i nie pokażesz się tu więcej 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
30 listopada 2011 18:32
To kto pisze do moda o zamknięcie tego wątku? Ja dziś już jeden zgłaszałam to zaraz wyjde na "kabla"
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 listopada 2011 18:32
Porzućcie agresję, obejrzyjcie króliczki:
aawwwww! 😍

wariatka 😜
heheh no ma tupet dziewcze nie powiem, obliczenie procentu krwi jest proste, wystarczy wsadzić konia w bazę koni a udział zaawansowania w krew to tylko tabelka w dole...
co do takich koni, jesli nie możesz wysiedzieć jeździj półsiadem, koń oszczędzi plecy a Ty dupsko, i wszyscy będą happy, a żeby było najsensowniej powinien na niej się przejechać ktoś inny, z dużym doświadczeniem bowiem 90% problemów z koniem to problemy jeźdźców

a Tobie kobieto pokory trzeba i bardziej widze narwana jesteś niż ta Twoja kobyła, a może półparadką i pelhamem siebie potraktujesz, nikt bowiem z tutaj obecnych nie zasłużył sobie na Twoje słowa i wcale nie srają wyżej(no może tylko kilka osób) i starają sie pomagać jak tylko umieją najlepiej, jednak nikt nie zastąpi  trenera lub instruktora
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 listopada 2011 18:39
Uważam, że świat byłby lepszym miejscem, gdyby było na nim więcej króliczków.
od dzis to mój podpis 😅
Strzyga, króliczki wymiatają hehe  😍
m.indiria fajne z tym wyliczanie, dzięki  😉
Strzyga króliczki są przesłodkie 😍
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
30 listopada 2011 19:11
Ojoj jakie słodkie króliczki !
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
30 listopada 2011 19:49
Strzyga, woo slodkie 🙂 Wymietosilabym takiego 😀

Kurcze, nigdy wczesniej nie zauwazylam tych wyliczen! Rivaldek ma 28% angola 🙂
Ankuu, taka rada na przyszlosc - po pierwsze - zmien nastawienie. Reagujac agresja na wszelkie odpowiedzi na twoje pytania niczego sie nie nauczysz. Do niczego w jezdziectwie nie dojdziesz, jesli nie nabierzesz pokory.

A to, ze kon ma 53% nie usprawiedliwia go do tego, ze pedzi i ma zly galop. Niektore angliki, nawet te po wyscigach chodza wysokie klasy ujezdzenia, wkkw, skokow.

I ostatnie - popros instruktora o pomoc. My z internetu nie widzimy, jak jezdzisz, nie znamy cie, nie znamy konia - co najwyzej mozemy wrozyc z fusow, zeby ci odpowiednio pomoc. Poza tym uzywasz obrazliwego jezyka, na "dzien dobry" rzucasz bluzgami tylko dlatego, ze ktos napisal  nie tak, jak ty tego chcialas. Musisz nauczyc sie wchodzic w dobre relacje z ludzmi - zamykajac sie i tworzac sobie wrogow z blahego powodu daleko z niczym nie zajdziesz.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 listopada 2011 20:17
może przekształcić re-voltę w forum o króliczkach?  😜 z tymi końmi to za dużo agresji.
Widze że same mądrale rządzą tym forum.
Ch** nie forum.
Dziękuję za NIEpomoc.
Powodzenia wszystkim którzy wyżej srają niż dupe mają.
Brawooooooo dla was.
i nic dziwnego że środowisko konne jest zawistne i po prostu ch**owe.

🍴
 a tu juz mamy zupelny brak kultury, obrazanie ogolu forumowiczow i jakbym chciala to moglabym jeszcze duzo napisac.


Kochanieńka, język to nie kloaka ! Nawet jeżeli inni drwią z ciebie. WSTYD !!!
Widze że same mądrale rządzą tym forum.
Ch** nie forum.
Dziękuję za NIEpomoc.
Powodzenia wszystkim którzy wyżej srają niż dupe mają.
Brawooooooo dla was.
i nic dziwnego że środowisko konne jest zawistne i po prostu ch**owe.

🍴
 a tu juz mamy zupelny brak kultury, obrazanie ogolu forumowiczow i jakbym chciala to moglabym jeszcze duzo napisac.



A może wypadałoby najpierw się nauczyć jeździć, a potem brać samodzielnie za qunia? Bo łaciną nadwiślańską to raczej nikomu tu nie zaimponujesz, w tym też jesteśmy lepsi.
A może wypadałoby najpierw się nauczyć jeździć, a potem brać samodzielnie za qunia? Bo łaciną nadwiślańską to raczej nikomu tu nie zaimponujesz, w tym też jesteśmy lepsi.
hahah, genialne, króliczka jej! 😁
Strzyga: I love you!!!  😍

To dziewczę chyba przyszło z przyjaznego i kulturalnego forum galopuje.pl  😵


Ankuu: Pokaż zdjęcie z tego podstawionego kłusa!  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się