WYBIERAMY BYKA ROKU!

Facella   Dawna re-volto wróć!
21 marca 2014 19:03
harja, w temacie: "patrzałem/-am"  😍 Chociaż przeglądarka nie podkreśla, może to też jest właściwa forma, ale dla mnie brzmi okropnie...
albo wzięłem 😉
"Kolega" powiedział do mnie kiedyś "po co tu przyszedłaś?". Już nic mnie nie zdziwi 😁
Kiedyś jeździłam na końcu świata, wioska 6 domów i tubylcy mieli pojechane teksty
Najbardziej utknęło mi w pamięci "Siadnij se", od tamtej pory Hit wśród znajomych 😉
Jak czasem brakuje nam rąk do oprowadzanek, to prosimy teścia o pomoc. Zawsze rozbraja mnie jego "Usiądź się wygodnie". Jego mama też tak mówi, więc w sumie nic dziwnego 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 marca 2014 10:20
supra, ja znam wersję "siednij se", czasami dla żartu używam 😁
desire   Druhu nieoceniony...
22 marca 2014 10:24
w moich stronach 'siednij se', albo 'siadej'  jest bardzo popularne, u starszych wręcz normalne. 😀
hajra a forma "paczeć" cię nie denerwuje ? :P Może niedługo też będzie dozwolona :P
w moich stronach 'siednij se', albo 'siadej'  jest bardzo popularne, u starszych wręcz normalne. 😀


I u mnie! U mnie też! 😀
desire, my to chyba zbłąkanymi siostrami jesteśmy 😁
whisperer13, jeśli jest użyta na zasadzie żartu, z zamysłem i się jej nie nadużywa, to nie 😉

Nie z forum, ale mnie zachwyciło. Z pisma pewnego doktora nauk:
"wa ch ania producęta".
😵
Dworcika   Fantasmagoria
26 marca 2014 08:56
[quote author=Dworcika link=topic=28.msg2044761#msg2044761 date=1395248891]
infantil, wstawisz te zdjęcie bez przerabiania? 🙂

Drażni mnie to jak nie wiem... 😎
[/quote]

Ale wiocha  😡 Coś czuję, że nigdy więcej :kwiatek:
Też nie z forum, ale ... warto przytoczyć. Jakiś egzamin w szkole strażackiej mojego jeszcze wtedy nie męża, kolega z kompanii zestresowany jak diabli wchodzi, pan z komisji go pyta, on odpowiada. Wyglądało to tak:

- skąd pan pochodzi?
- z Kielc.
- skąd?
- y... z Kielec?
- skąd??
-...z Kieleców..? 🙂🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 marca 2014 10:05
denerwują mnie dermatologowie


😉
Mnie nie, dermatologowie są w porządku 😉
Kilka wieków temu była to poprawna forma. Szkoda, że już nie jest, bo brzmi przeuroczo.
Kucykowie, ptaszkowie... 😍
Zastanawiałam się czy się tu kiedyś pojawię. Głupi błąd, lecę poprawić  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 marca 2014 11:52
Heval strasznie mnie to rozbawiło,a nie chciałam wcinać się w dyskusję w tamtym wątku  :kwiatek:
Kilka wieków temu była to poprawna forma. Szkoda, że już nie jest, bo brzmi przeuroczo.Jest poprawna, tyle że rzadka.
http://so.pwn.pl/lista.php?co=dermatologowie
[quote author=Chuda link=topic=148.msg2035980#msg2035980 date=1394523521]
u nas w rodzinie daje się każdej kobiecie w rodzinie. Czyli wszystkim moim ciocią i kuzynką.


Czarownica  😉
[/quote]


wiesz... u mnie jest na tyle problem, że ja nie potrafię wymówić "ą", " ę" i również tego nie słyszę czy ktoś mówi "ą" czy "om". Dlatego też większość słów piszę, że ą - no chyba, że wiem, że jest inaczej - wyuczyłam się tego na pamięć, ale wiadomo, że nie wszystko zapamiętam 🙂 ale dziękuję jeżeli jest tam błąd  :kwiatek:
smarcik, cieszę się, że dostarczam radości 🙂

Teodora, czyli nie jest ze mną jeszcze tak źle!
To fajna forma.
"Ludkowie moi" albo "Ptaszkowie niebiescy".
Używam.
[quote author=smarcik link=topic=768.msg2035993#msg2035993 date=1394524382]
[quote author=Chuda link=topic=148.msg2035980#msg2035980 date=1394523521]
u nas w rodzinie daje się każdej kobiecie w rodzinie. Czyli wszystkim moim ciocią i kuzynką.


Czarownica  😉
[/quote]


wiesz... u mnie jest na tyle problem, że ja nie potrafię wymówić "ą", " ę" i również tego nie słyszę czy ktoś mówi "ą" czy "om". Dlatego też większość słów piszę, że ą - no chyba, że wiem, że jest inaczej - wyuczyłam się tego na pamięć, ale wiadomo, że nie wszystko zapamiętam 🙂 ale dziękuje jeżeli jest tam błąd  :kwiatek:
[/quote]

To skoro uczysz się na pamięć zasad, to możesz swobodnie wkuć, że rzeczowniki w liczbie mnogiej piszemy z końcówką "om". 😉 Nie ma w tym żadnej filozofii. 😉  :kwiatek:
nie z forum, ale zabawne

Pokarzą czas przyjazdu autobusu, przebiegu trasy i zmiany w rozkładach.

za co będą karać ten czas? 😁
http://www.rdc.pl/informacje/radom-montuja-i-testuja-elektroniczne-tablice-przystankowe/
Hej, wiecie gdzie mogę kupić bandaże elastyczne samoprzylepne ? (do opatrunków) takie kolorowe, weterynarze je często używają.
Chyba ICH używają.  🙄

A w innym wątku Gillian napisała "potrzebowałam mały kredyt". 😵
Chyba małego kredytu!

Strasznie mnie to osłabia.
To się często zdarza, w języku pisanym rzeczywiście denerwujące. W mówionym też, ale mniej, bo zazwyczaj ma uzasadnienie, a raczej wytłumaczenie. Np. uproszczamy i skracamy: zamiast powiedzieć "poproszę pół kilo ciastek", mówimy "poproszę ciastek" :P. Choć prościej zapewne, a na pewno poprawniej byłoby "poproszę ciastka", ale jak człowiek zastanawia się nad ilością, to tak wychodzi.
Jak już w temacie sklepów, to mnie denerwuje: X złoty_ (zamiast X złotyCH)
desire   Druhu nieoceniony...
01 kwietnia 2014 22:47
[quote author=desire link=topic=768.msg2047228#msg2047228 date=1395483846]
w moich stronach 'siednij se', albo 'siadej'  jest bardzo popularne, u starszych wręcz normalne. 😀


I u mnie! U mnie też! 😀
desire, my to chyba zbłąkanymi siostrami jesteśmy 😁
[/quote]

możliwe, nie przeczę !  😁 😅
[quote author=_Gaga link=topic=94504.msg2058078#msg2058078 date=1396589095]
halo, skąd wzełaś tę definicjesportu wyczynowego?
Dodam, zę sprawdziłam w encyklopedii i definicja jest z goła inna...
[/quote]
😂
Ale fajne. Z goła. Na golasa? _Gaga udało ci się nad podziw.
Tak cię boli moje ,,szportowe '' rozwoje ? a może treningi u Jarka Skrzeczyńskiego ?
padłam 😵
z facebooka... "a będe muk jehać jak niemam 18 lat"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się