Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)

Dziewczyny, od [url=http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,79631.msg1481414.html#msg1481414]tego[/url] postu się chyba zaczyna. Dokładnie nie wiem, sama przed chwilą szukałam w czym rzecz.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
05 sierpnia 2012 21:50
konwalia
Rzecz w tym, że niespecjalnie mnie te fakty interesują, bo to rzecz między byłą właścicielką a Tobą (jak mniemam). Nie powinno się ich wywlekać na forum.

Nie chodziło w całej sprawie o to, że koń zmienił się na korzyść lub nie, chodziło o to, że postawiłaś pewne zarzuty pod adresem właścicielki, co mogło zostać odebrane jako próba oczernienia jej na forum. I według mnie właśnie to najbardziej zbulwersowało wielu użytkowników (a w każdym razie mnie).
Pewnych rzeczy nie wypada pisać, a już z pewnością nie robić tego w taki sposób, jak Ty.
Podsumowując, według mnie nie popisałaś się kulturą i wyczuciem sytuacji.

Bardzo mnie jeszcze dziwi bezkrytyczne ufanie trenerowi, którego traktuje się jak wyrocznię, to też człowiek i może się mylić, weź to pod uwagę.

Zaangażowanie osób postronnych w dyskusję wynika z tego, że wypowiadasz się na publicznym forum, gdzie jak widać, Twoje zachowanie nie zostało zaakceptowane i mamy pełne prawo zwrócić Ci na to uwagę.
Pauli ja tlumaczylam dlaczego pisze o hadzim tak, a nie inaczej, podalam przyczyne.
No i trener wiecej pomoze niz internet  :kwiatek: a nasz to nie taki niby trenerek ktory bierze za trening grosze bo cena adekwatna do umiejetnosci. Jesli jestes zainteresowana moge na pw napisac kto. Jest to bardzo doswiadczona osoba, mysle ze bardziej od calej tej elitki.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
05 sierpnia 2012 22:03
konwalia
Absolutnie nie kwestionuję Twoich racji (nie znam całej sprawy), tyko staram się wytłumaczyć Ci skąd się wzięła taka reakcja na Twoje wpisy.
Nie zachęcam również do uczenia się z internetu, ale myślę, że warto zastanowić się nad tym, co piszą dziewczyny, jestem pewna, że chcą jak najlepiej 😉

A co do trenera, to nie moje rejony, więc nie wiem, czy będę się orientowała.
Pauli podsumowując to co u napisałam - gdyby któraś z elitkowych napisała to co ja, to wszyscy by się tym zachwycali. A "rady" typu "marnujesz konie" nie sa radami.
ushia   It's a kind o'magic
05 sierpnia 2012 22:21
nie poprawiasz swojego wizerunku tym "elitkowaniem"
szczerze mowiac, sa sympatie i antypatie, jak wszedzie, ale jest nas tu na tyle duzo, ze zawsze sie ktos wypowie obiektywnie, bo nie zna zadnej ze stron
Ty oprocz wsparcia "psiapsiolki" w nikim nie wzbudzilas przeswiadczenia ze masz racje
a sporo obcych Tobie i Ambrozji osob zadalo sobie trud odszukania zdjec konia z okresu tuz po kupnie i porownania z terazniejszymi
nie ma zmiany na plus 🙁
i wskazanie zlego zapiecia patentu tez jakos szczegolnie zlosliwe nie jest
malo tego, pare osob delikatnie i milo probowalo Ci wytlumaczyc czego konkretnie "forum" sie czepilo
A Ty tylko fochujesz, obrazasz i tupiesz nozka
ogarnij sie, nie tedy droga
nie musisz zmieniac zdania, ale przedstawiaj je w kulturalny sposob, nie narazajac dobrego imienia osob ktore wobec Ciebie byly fair
konwalia, nie da się ciebie czytać - zachowujesz się jak rozbestwione dziecko, które dostało zasłużone bęcki i nie może podkulić ogona i przemyśleć swojego zachowania, tylko się dalej drze i tupie nóżką. Naprawdę myślisz, że chodzi o szmaty? Nawet nie zauważyłam, że masz ich jakoś w nadmiarze. Są w kąciku osoby, które co zdjęcia to nowa szmata, a jakoś bęcków nie zbierają - nawet juliadna i jej 1500 padów ANKY nikogo nie wkurza, tylko normalnie bierze udział w dyskusjach 🙂
Chodzi o twój brak elementarnej kultury przy objeżdżaniu publicznie Ambrozji. Kogo chcesz oszukać, jaki to koń beznadziejny ci się trafił a jakie to cuda z nim teraz czynisz? Użytkowników, którzy na bieżąco obserwowali poczynania Hadżiego? No weź, nie bądź śmieszna! Nie kupiłaś konia zza stodoły o której nikt nie słyszał, tylko od użytkownika tego forum. Jeździsz słabiutko, bo widać to po wszystkich zdjęciach, pewnie mało wiesz jeszcze... ale weź się troszkę uspokój i nie miotaj tak, tylko spójrz na pewne rzeczy z dystansu. Głupio zrobiłaś, przyznaj to, i się ogarnij a nie masz pretensje do bogu ducha winnej Daneilli, że bęcek nie zebrała - nie robiła z siebie mistrza świata to i nie dostała.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 sierpnia 2012 22:25
Czy dobrze rozumiem, że nie jeździsz na koniu, jeździ na nim obca osoba i mówi, że był jeżdżony na ryju, bo.... tak czuje? I zwalasz to na poprzednią właścicielkę, nie rozpatrując zupełnie innych powodów?
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
05 sierpnia 2012 22:28
Strzyga
Ja zrozumiałam, że to była opinia trenera.
Strzygo, byla to opinia wspoldzierzawicielki ktora zielona nie jest.
Dzionka Ty to na prawde za bardzo sie przejmujesz ta sprawa, bardziej niz ja. Jesli zle interpretujesz moje posty to juz nie moja wina. Ile razy mam powtarzac ze przyczepilyscie sie do postu w ktorym sie ciesze z poprawy malucha pod kilkoma wzgledami. Nie mowilam ze jest lepiej umiesniony niz u Ambrozji - tylko ze przytyl. Moze i jestem zlym bachorem ale dziwi mnie ze w takim razie znizasz sie do mojego poziomu. Taka radosc hejtowania kogos - i liczne dopowiadanie sobie. Na prawde zajmij sie swoim koniem, a nie angazujesz sie do tego poziomu ze zdjecia odkopujesz. Mnie to na prawde dziwi, ze dorosla osoba ma czas na pisanie takich rzeczy, nie wiem jak ty to godzisz z praca/nauka/czymkolwiek, nie wnikam.
edit - bogu ducha winnej danielli, o ktorej juz przycichlo wiec poleciala kupic szmatki. I wiem to od osoby utrzymujacej z nia nie wirtualny kontakt. Ocenianie jazdy tez o Tobie swiadczy, ja jezdze gorzej niz przecietny rekreant i nie wstydze sie tego bo nadal sie ucze pomimo przeciwnosci i ciezkich problemow z kregoslupem. Zadnej z was, pomimo tego ze was klasycznie nie lubie nie zycze budzenia sie z brakiem czucia w konczynach
Normalnie nie wierzę w to, co czytam. 😵 To chyba ty masz jakiś problem z interpretacją postów. Zwłaszcza takich, w których są cenne rady i spostrzeżenia od ludzi bardziej doświadczonych od cebie. Trochę pokory, bo z taka butą daleko nie zajedziesz.

edit. dodałam słowo
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 sierpnia 2012 22:40
A skąd ona wie? Sorry, ja dawno nie jeździłam, fakt. Ale siadając na konia, mogę stwierdzić, że jest twardy w pysku, ale co on u poprzedniego właściciela robił, to nie ja nie wiem. A Ty jesteś strasznie pewna tego jeżdżenia na pysku...
Strzyga, jesli ta osoba jest zdecydowanie lepsza ode mnie to dlaczego mam nie ufac? w dodatku widzialam konie po niej i mi sie podobaja jej metody
edit flygirl - zacytuj mi prosze jakakolwiek RADE ktora uzyskalam podczas calej sprawy.
konwalia, o nie nie, to nie były posty pełne radości z poprawiania się konia - wręcz przeciwnie. Myślisz, że by tyle osób zareagowało świętym oburzeniem? I don't think so. Nie martw się, czasu mam pod dostatkiem i jak będzie trzeba to odkopię te posty, w których "cieszysz się z poprawy malucha", bo taka zasada tego forum - jak się już coś napisze, to nie ma przebacz - nie wmówisz nikomu, że napisałaś inaczej.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 sierpnia 2012 22:45
Bo musi chyba z kuli wróżyć. Sorry, nie wierzę takim "koleżankom", które to wsiadają na konia i znają całą jego historię wnioskując po... czym? Po tym, że koń w pysku twardy... proooszę.
Dzionko zerknij na pierwszy post w kr w calej tej sprawie 🤔wirek:
Ty mmnie teraz chcesz nie wiem, straszyc ze mi post zacytujesz? A co to wnosi? Pisze co mysle i odkopywanie nie wiem fo ma na celu
Strzygo tak, poniewaz jej ufam. Postepuje jak chce i nie widze w tym ni zlego
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 sierpnia 2012 22:53
powinna się zatrudnić jako archeolog...
Konwalia - odpuść, bo tylko się pogrążasz  🙄
Dostałaś naprawdę fajnego, zadbanego, dobrze chodzącego konia dla osoby doświadczonej (jesteś taką?). Na pierwszych waszych zdjęciach z jazdy [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,98.msg1418471.html#msg1418471]http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,98.msg1418471.html#msg1418471[/url], widać że koń fajnie idzie, szkoda że potem jest coraz gorzej. Niestety z Divą było to samo.
Obrażając Ambrozję udowadniasz nam, że to nie koń jest problemem. Zacznij od zmiany trenera i jeźdźca, bo widać koń wygląda o wiele gorzej, niż u Ambrozji i jest po prostu psuty...
konwalia, ja cię nie straszę, ja tylko mówię żebyś kitu nie wciskała, bo wszystko sama napisałaś - wystarczy zacytować...

edit flygirl - zacytuj mi prosze jakakolwiek RADE ktora uzyskalam podczas calej sprawy.


A nawet z pessoa, którego nie umiesz używać. Dziewczyny dobrze Ci poradziły, najpierw co robisz źle, a potem jak ma to wyglądać.
Cierp1enie, dobre, zmiany trenera. Zebys tylko wiedziala kto trenerem jest. Ale nie mam zgody na to, by imie i nazwisko na forum wypisywac. Nie, nikt mi nie napisal jak wyglada dovrze zalozone pessoa.
Dzionka swietnie. Duzo to wnosi. Podziwiam za cierpliwosc
ekuss   Töltem przez życie
05 sierpnia 2012 23:01
Mnie denerwują bezsensowne kłótnie- dziad swoje,a baba swoje i do niczego to nie prowadzi.
No, equus, dzieki za podsumowanie :kwiatek:
trzynastka   In love with the ordinary
05 sierpnia 2012 23:04
Nie, nikt mi nie napisal jak wyglada dovrze zalozone pessoa.

A Tobie się google zepsuły ? Myślenie sprawia ból ? Czy może ten wybitny trener nie wie i nie ma sensu pytać? Zero chęci do nauki?

Nine nie chodzi tu o google czy o to cale pessoa.
Chodzi o to ze dopowiadacie sobie. Cierp1enie napisala jak to wspaniali sportowcy z kacika rekreanta mi napisali co jest zle i jak to ma wygladac. Nie napisali 😉 ale najlepiej zyc w swiecie gdzie daja rady ktorych tak na prawde nie daja bede moze konia lonzowac na wzrok, mowe ciala czy jakos tak i bedzie git...
ushia   It's a kind o'magic
05 sierpnia 2012 23:12
to prawie jak ktos tutaj dopowiadajacy sobie "wspanialych sportowcow" do ludzi swiadomie klasyfikujacyh sie jako rekreacni pomimo posiadania koni (i nie rozwalenia ich!) dluzej niz dwa miesiace :]
Co wnosi to, ze mam konia 2 miesiace?
trzynastka   In love with the ordinary
05 sierpnia 2012 23:18
Jak nie napisali?

Dostałaś rady:
-że źle zapięte
-że na pessoa jest patentem pracującym na zasadzie "piłki", ruch tylnych nóg wymusza takie działanie na pysku [tu coś o twoim "majzlowaniu"]
-że to nie jest metoda by koń nauczył się przychodzić do ręki
-że koń nie pracuje na tym
-że nieumiejętnie korzystając z patentu krzywdzisz konia

Ale może czytałyśmy różne posty, ja te odpowiedzi znalazłam w KR gdzieś pomiędzy twoimi postami pełnymi oburzenia.
Jeszcze ktoś napisał, że po prostu trzeba krócej zapiąć, żeby działało, bo tak koń nie pracuje. Nie wiem, co jeszcze można dodać...
Ja tak czytam i czytam i dochodzę do wniosku nie tylko na podstawie tej dyskusji, że naprawdę słabe musi być jeździectwo poniektórych, skoro nie nauczyło ich pokory...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się