Zdjęcia Naszych Koni cz.V (sezon 2012)

mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
26 stycznia 2012 11:08
scarlett wy wyglądacie na tych zdjęciach jak z jakiegoś zaczarowanego lasu  🙂


bo Scarlett ma tam taki świetny mały lasek, ktory jest wprost bajeczny do zdjęć 🙂😉 byłam u nich w listopadzie i się zakochałam i te pastwiska  😍

wątek zamknięty
to tylko pozazdrościć takiego lasku  😀
wątek zamknięty
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
26 stycznia 2012 11:23
Zaczarowany las 🙂 podoba mi się to określenie.. 💘 ale on dopiero na zdjęciach wychodzi magiczny. na żywo nie robi takiego wrażenia..:p
wątek zamknięty
Dyra, Nigna
Dziekuję  :kwiatek:

mbalicka
Cóż to za stajnia, jakie okolice ? Rezczywiście fajny teren wokół 🙂
wątek zamknięty
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
26 stycznia 2012 11:28
Zaczarowany las 🙂 podoba mi się to określenie.. 💘 ale on dopiero na zdjęciach wychodzi magiczny. na żywo nie robi takiego wrażenia..:p


zgadzam się z Tobą 🙂😉 na początku nie robił takiego wrażenia i bałam się, że nic Nam nie wyjdzie.. ale jak wzięłam aparat do ręki to sama widziałaś.. to był trans.. :P

mbalicka
Cóż to za stajnia, jakie okolice ? Rezczywiście fajny teren wokół 🙂


to Stajnia Iskierka w Jeziórkach (dobrze odmieniam Scarlett? :P)
wątek zamknięty
[quote author=armara link=topic=79632.msg1275639#msg1275639 date=1327577095]
mbalicka
Cóż to za stajnia, jakie okolice ? Rezczywiście fajny teren wokół 🙂


to Stajnia Iskierka w Jeziórkach (dobrze odmieniam Scarlett? :P)
[/quote]

Dziekuję kojarzę nawet  💃 Nic dziwnego, że jest tam las, piękne okolice  😜
wątek zamknięty
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
26 stycznia 2012 11:33
no jest tam na prawdę fajnie 🙂 i dla mnie jako fotografa, czadowe miejsce na zdjęcia 🙂😉

żeby daleko nie odbiegać od tematu! tu moje Siwe z wczoraj  🏇  😍

wątek zamknięty
mbalicka fajny ten twój Pongo 🙂 i fajne zdjęcia bo macie śnieg a u nas tak szaro i ponuro, na dodatek mróz, więc ja z utęsknieniem czekam na wiosnę lub na poprawę pogody nie wyjdzie chociaż słońce i przestanie mrozić.

scarlett od dzisiaj Twój las będzie "Zaczarowanym Lasem"  🏇
wątek zamknięty
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
26 stycznia 2012 11:53
mbalicka fajny ten twój Pongo 🙂 i fajne zdjęcia bo macie śnieg a u nas tak szaro i ponuro, na dodatek mróz, więc ja z utęsknieniem czekam na wiosnę lub na poprawę pogody nie wyjdzie chociaż słońce i przestanie mrozić.


proszę Cię.. tamta część miejscowości pod Warszawą to jakaś 'dziura czasoprzestrzeni'!!! w Warszawie jest może pół centymetra śniegu, w większości miejsc w ogole nie ma.. a tam.. śnieg ponad ludzką kostkę (  😁 ) moja trenerka to 'nie wyściubia nosa z domu', bo nie lubi śniegu 😀 nakarmić konie, trening i ewentualna jazda z kimś - tyle ją widać  😉  😉  😉  😁 za to ja jestem w niebie, bo młode wałaszki wariują i można porobić fajne foty 🙂
wątek zamknięty
Pod względem zdjęć to fakt śnieg jest jak najbardziej wskazany, ja tez wolę robić foty koniom na śniegu a szczególnie wcześnie rano kiedy jest szron, ale pod względem egzystowania w tym śniegu , mrozie itp to nie brrrr nie lubię.
wątek zamknięty
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
26 stycznia 2012 12:55
no niestety.. coś za coś :P chcemy mieć ładne zdjęcia, musimy marznąć :P ja mam nadzieję, że jutro albo pojadę do siebie do stajni albo do jednej forumowiczki na zdjęcia i będzie takie piękne słońce jak mam teraz za oknem 🙂😉
wątek zamknięty
a u mnie słońca brak :/ było tylko tak koło 11 i potem zaszło chmurami niestety, a ja dopiero do koni po pracy mogę jechać a to niestety jest już szaro, więc zostają tylko weekendy i to tez nie zawsze bo co drugi to mam zajęcia ...

Jeszcze jedna fotka z ciepłych dni

fot. Marta Jakubik
wątek zamknięty
kpik   kpik bo kpi?
26 stycznia 2012 13:28
scarlett, super sesja 🙂 chyba wasza najlepsza, bardzo mi się podoba
wątek zamknięty
mbalicka w Jeziórku (!) to niestety taka dziura, że nie ma zasięgu :P 2 kreski Plusa mam jedynie na lonżowniku i na połowie hali :P
wątek zamknięty
Muchozol, jaka szyjka!
Dziękuję 🙂.
Jest trochę tej szyjki:

wątek zamknięty
Muchozol, szyjka? Toż to jest dwa razy takie jak mojej  😉 Śliczny koń swoją drogą  😀
A teraz Ontario w całej okazałości. Aby zapobiec pomyłką związanym z płcią powiem od razu, że to klacz, aczkolwiek jej imię może zmylać 😉 Zdjęcia by Katarzyna Okrzesik.

wątek zamknięty
dlaczego ona jest taka gruba?
wątek zamknięty
ontaria dziękuję :kwiatek:.
Masz naprawdę piękną klacz - jeśli miałabym mieć srokacza, to tylko takiego 😎. Napisz o niej coś więcej 😉.
ekhem która ona? Mucha (moja) czy Ontario?
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
26 stycznia 2012 14:25
Muchozol: pewnie twoja bo serio okropnie gruba ; o Źrebna ?
wątek zamknięty
O Ontario chodzi.
Fajna Mucha swoją drogą 😉

Imho muchozolowa klacz nie jest "okropnie gruba", po pierwsze to typ pogrubiony, po drugie brzuch wisi po kilku źrebakach, a pokaźna szyja może dawać mylny obraz, ale to chyba nie grzebień tłuszczowy.

Co do Ontario też nie jestem pewna, może to tylko kwestia ujęcia ale na niektórych zdjęciach wygląda jak beka  (poza tym że jest bardzo ładna, pięknie umaszczona i do pyska jej z długaśną grzywą 😉 ) dlatego pytam.
wątek zamknięty
ontaria przepięknie jest ona umaszczona  🙂
wątek zamknięty
Nigna nie była w tym okresie źrebna i nie jest. Na zdjęciu była w okresie odchudzania (stałam w przejściowej stajni, gdzie właściciel nie stosował się do moich zaleceń karmienia), po przeprowadzce do stajni docelowej musiałam ją odchudzić. Zdjęcie jest z pierwszego tygodnia pobytu w nowej stajni, więc ciężko, żeby w tak krótkim okresie wróciła do normalnej wagi. Poza tym klacz była zaźrebiana od drugiego roku życia, a do lat 11 miała 7 źrebaków, co według weterynarzy, z którymi się konsultowałam, może mieć wpływ na taki a nie inny wygląd konia.
Teraz także jest gruba - okropnie gruba.
Zdjęcie obecne:

Przez 2,5 tygodnia stała w boksie, miała ucięty owies. Przyczyną był ropień, martwica i wielka, głęboka rana na szyi. I pewnie jakiś jeszcze czas będzie taka gruba, bo z powodu obrażeń mogę sobie siąść na delikatnego stępa.
ekhem, dziękuję 😉.
Ale jakoś nie wydaje mi się, żeby Ontario była gruba. Może i można się tego dopatrzeć na tych zdjęciach, ale koń mi się bardzo spodobał, więc weszłam w galerie jej właścicielki licząc na więcej zdjęć konika 😉. I znalazłam je - wygląda zupełnie normalnie (przynajmniej dla mnie). Więc może to kwestia zdjęcia?
Edit. Też mi się wydaje, że to kwestia zdjęcia przy Ontario. A co do Muchy - odpowiedź jest wyżej, to się nie będę powtarzać 😉.
wątek zamknięty
Muchozol, dzięki  🙂 To jest NN'ka, z całkowicie pustym papierem, także nie wiem co by tu napisać  😉
ekhem, ona nie jest taka gruba. Zdjęcie tak zrobione(od dołu) i może przez to tak wygląda.
wątek zamknięty
ontaria to tak jak i moja 😉. A ile ma lat, wzrostu (tylko niech jeszcze nie usłyszę, że 15 lat i 142 cm 😉)?
wątek zamknięty
Nie, nie usłyszysz  😉 W maju skończy 9 lat. Ma tak ok.150 cm. Z charakteru to jest taka bardziej przyjazna, usłuchana, niepłochliwa. Jednym słowem koń do kochania  💘 Aczkolwiek potrafi bryknąć, czy skubnąć, ale to chyba większość koni tak ma  😉
wątek zamknięty
To z charakteru podobna do mojej 😉. Też taki konik do kochania - zresztą głównie w tym celu kupiona, bo ja ambicji na dużo nie mam. A na palcach jednej ręki mogę wyliczyć ile razy Mucha bryknęła (i to na wybiegu), pod człowiekiem nigdy jej się to nie zdarzyło (przez ponad 3,5 roku). Nawet w kryzysowych sytuacjach (próba ataku przez psa, bolesne zabiegi) nie zrobiła krzywdy człowiekowi i nawet nie próbowała.
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
26 stycznia 2012 15:49
Muchozol:  to faktycznie ciężko ci będzie ją doprowadzić do ładu , współczuje kobyłce tyle dzieciaków w tak modym wieku ; d Dobrze że trafiła na kogoś kto sie nią zajmie ; ) powodzenia
wątek zamknięty
Nigna dziękuję. Przeszłości jej nie zmienię, ale zapewniam co mogę. W stajni, w której stoję klacz wychodzi na cały dzień (z przerwą na obiad) na duże wybiegi wraz z koniem narzeczonego. Ale przez samo wypuszczanie na wybieg nie schudnie (chociaż lepiej niech siedzi na dworze, niż ma być w stajni), a ja mam na razie związane ręce w pracy z nią. Nie jest przekarmiana, ale swoją porcję też dostać musi, a że paszę dobrze wykorzystuje to utrudnia mi to sprawę.
Chociaż w jednej stajni dostałam propozycję, że pewien pan mi ją szybko doprowadzi do ładu z dużej otyłości (znów historia, że właściciel pensjonatu wiedział lepiej niż ja ile ten koń ma dostawać, co skończyło się moją wyprowadzką) - a ja głupia nie skorzystałam z jego "metod".
A żeby zbyt dużego offtopu nie robić daję Muchę i Pielgrzyma (koń narzeczonego):
wątek zamknięty
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
26 stycznia 2012 16:54
mbalicka w Jeziórku (!) to niestety taka dziura, że nie ma zasięgu :P 2 kreski Plusa mam jedynie na lonżowniku i na połowie hali :P

Przesadzasz, ja mam bardzo ładny zasięg, tylko w naszym socjalu go nie mam..:p

ontaria piękna Kobyła  💘
kpik na razie ciężko coś z Niego wydobyć, bo jest trawa, rowerzyści i milion powodów żeby nie interesować się fotografem 🙂😉 ale cieszę się, że się podoba
mbalicka A Ty mnie nie denerwuj ze swoją krainą śniegu. ja też chcę... tak za tydzień jak Lucjan wyzdrowieje 🙂😉 taki śnieżek  😍
wątek zamknięty
ontaria  poproszę więcej zdjęć ,klacz śliczna  💘 
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.