Konie z zespołem Cushinga i insulinoopornością

Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
28 stycznia 2021 22:01
U nas klacz 22 lata skończone, jakieś 500kg wagi, ma ustawioną dawkę dobową na 1 tabletkę. Apetyt bardzo bardzo dobry, zarówno jeśli chodzi o treściwą jak i objętościową paszę. Dostęp do siana 24/7 i ona ciągle je 😉 .
Hej. Ma ktoś odsprzedać kilka tabletek prescendu? Koń w depresję wpadł. Najlepiej śląskie ale niekoniecznie. Poratujcie proszę.
Czy ktoś zamawiał już leki po brexicie?
Coś sie zmieniło?
Czy ktoś zamawiał już leki po brexicie?
Coś sie zmieniło?

Ja zrobiłam zapasik pod koniec 2020 i jeszcze nie zamawiałam po 1 stycznia, ale na stronie VioVet jest obecnie info w FAQ:
We are able to send medication to countries outside of the UK under the Veterinary Medicines Regulations. A valid prescription is required from a registered vet within the country the medicine is intended to be used.
Jak zamówisz, to napisz proszę, czy poszło normalnie  🌷
Witam,
Przejrzałam watek jednak nie widzę podobnego problemu. Pytanie z serii zółtodziób, ale sama o Cushingu nie mam pojęcia a o dodatkowe informacje poprosiła mnie nie-revoltowa znajoma. Ma ona konia ze zdiagnozowanych Cushingiem, koń z tych wiecznie otyłych zaczął dostawać Prascend. Problem jaki pojawił się pewien czas po podaniu leków to duże biegunki, czy ktoś spotkał się z takim efektem ubocznym? Szukają z wetem czy to na pewno efekt tych leków czy może cos innego, wiec teraz będą odstawiać leki i sprawdzać czy sytuacja wróci do normy. Jeśli jest to jakakolwiek wskazówka - najpierw wet zalecił kuracje sterydowa i na niej problem zniknął, jednak wrócił po odstawieniu sterydów.
Widziałam na wątku cos o preparacie corticosal, czy to cos co można by spróbować dorzucić do albo zamiast Prascendu?
Będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami, jeśli znacie jakieś suple albo leki które mogłyby pomoc będę wdzięczna (oczywiście wszystko będzie skonsultowane z lek wet).
behemut na szczęście nie miałam żadnych problemów ze skutkami ubocznymi Prascendu, więc na główne pytanie nie potrafię odpowiedzieć.

A jeśli chodzi o supelmenty wspomagające przy Cushingu, to testowałam dwa preparaty:
https://sklep.hippovet.pl/produkty/glandogard-375-kg/
https://vitalherbs.pl/pl/p/CushLess-1kg-wspomaganie-koni-z-syndromem-Cushinga/70
Mój wybredny koń zdecydowanie woli suplement od St Hippolyt 😉

Generalnie naprawdę warto przyłożyć się do ułożenia właściwej diety dla konia z Cushingiem, ale chyba nie ma jednej dobrej recepty, konie są różne i mają różne "choroby wspołistniejące"... U nas jako podstawowa pasza treściwa sprawdza się świetnie Brandon xs.
Ponieważ korzystałam z Waszego doświadczenia podzielę się swoim, może się przyda.
Właśnie dotarł zakupiony w UK po brexicie, Prascend - zamówienie w Viovecie - bez problemu, weryfikacja recepty 1 dzień, potwierdzenie wysyłki po 2 dniach od zamówienia - generalnie 14.03 zakup.... 17.03 paczka w Polsce - nadana UPS.
I tu zaczęły się schody, 2 dni ciszy i telefon z ich agencji celnej, że co to jest i nie wiedzą jak odprawić i niemożliwe, że to lek bo UPS nie przewozi leków...tia... . Wymagano ode mnie m.in. zaświadczenia o imporcie docelowym, że lek jest niedostępny w Polsce generalnie prawie otarłam się o Biuro Pasz, Farmacji i Utylizacji Głównego Inspektoratu Weterynarii w Warszawie. Na szczęście po drugiej stronie w UPS był człowiek a nie bot, w dodatku empatyczna kobieta, która rozumiała, że ja w ogóle nie wiem jak to ogarnąć (mój pierwszy zakup) a lek jest potrzebny na ratowanie zdrowia i życia i z taką rekomendacją go puściła przez odprawę, bez dodatkowych opłat i dokumentów z mojej strony i od wczoraj w sumie dwa tygodnie po złożeniu zamówienia jest u nas a od jutra leczenie. Tak więc po stronie  Viovetu tip top, przewoźnik spanikowany ale ludzki więc się udało.
Ki.ka, dzięki za informacje!
Raz mi paczka zaginęła na amen (VioVet wysłał ponownie, poniosłam tylko koszty drugiej przesyłki), ale takich przepraw celnych to nigdy nie miałam  😲
Możesz napisać dokładnie co oznacza "ich agencja celna"? Myślisz, że problem pojawił się dlatego, że teraz przesyłka z UK to przesyłka spoza Unii?
Ki.ka, Cześć 🙂 stoję właśnie przed dylematem zakupu leku prascend. Zawsze kupowałam w viovet i wszysyko super grało, no ale teraz się skomplikowało. Czy mogłabyś mi powiedzieć czy musiałaś przedstawiać jakieś pisma od weterynarza? Czy Twoje wytłumaczenie wystarczyło. Boję się, że lek do mnie nie dotrze... 😞 Będę wdzięczna za każdą wskazówkę. Pozdrawiam, Aga
Agaa z viovetem akurat wszystko fajnie - musiałam im wysłać receptę tylko - ze strony sklepu bezproblemowo - tydzień czasu od potwierdzenia recepty z ich strony leki były w kraju - skomplikowana była tylko procedura odprawy - jak pisałam powyżej - nie wiedzieli jak to odprawić i przewoźnik wymagał ode mnie dokumentów dodatkowych, trochę to trwało plus długa wymiana maili i telefonów - w końcu po moich dość dramatycznych apelach się udało bez ale... po dwóch tygodniach doszła faktura za odprawę + cło - razem ponad 300 zł więc szczerze w tej chwili zakup wychodzi dość niekorzystnie, nie mówiąc o tym że przewoźnicy nie ogarniają jeszcze tych procedur ze sprowadzaniem leku spoza unii. Następnym razem ściągam z Holandii.
Ki.ka,
Dziękuję za odpowiedź. A masz jakiś namiar na sklep w Holandii? Szukałam, ale na nic nie trafiłam...
Praszyna, witam 🙂 czy to aktualne? Jeżeli tak, to z jakim terminie przydatności?
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
01 maja 2021 13:59
Witam,

jakiś czas temu musiałam uśpic moją klacz z Cushingiem. Podczas wiosennych porządków znalazłam Prascend - jakieś 100 tabletek. Ważne są do maja 21. Były trzymane w chłodzie i bez światła. Jakby ktoś był zainteresowany odkupieniem to prosze o wiadomośc.
Agaa wetka mi wspominała o tej Holandii jako alternatywie tylko mówiła, że się nie opłaca bo 10 zł za tabletkę wychodzi - no teraz to już się opłaca niestety. Namiarów jeszcze nie mam ale zapytam przy wizycie następnej bo za miesiąc najdalej będę musiała ściągać kolejną partię.
Condina,

napisałam PW ws leku
Ki.ka, Agaa Właśnie dostałam Prascend z VioVet - zamówienie przyszło w 8 dni od złożenia, bez problemów, więc wygląda na to, że Ki.ka skutecznie przetarła szlak importowy 🌹 Dzięki wielkie za uprzedzenie, że trzeba się liczyć z dodatkowymi opłatami za import spoza UE!
U mnie przy zamówieniu 320 tabl. wyszło 8,12 zł za tabletkę (doliczając wszystkie opłaty), więc nadal lepiej niż 10 zł/szt.
Dzięki, że dzielicie się swoimi przeżyciami ze sprowadzaniem Prascendu!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się