W górach jest wszystko, co kocham - wątek dla łazikantów

My byliśmy na Wielkanoc, więc śniegu za dużo nie było.
A w same Tatry 500km, więc na jakieś krótkie 2-3 dniowe wypady po prostu się nie opłaca  😉

ja mam 400km, a w zimie byłam co weekend 😉 ale oczywiście coś kosztem czegoś. życia nie miałam 😂

generalnie powoli przerzucam się na górołażenie tylko zimą, jak się poduczę na lodospadach to jeszcze wspinaczkę dodam. ale na razie tylko zimowy trekk z elementami wspinu. latem jednak za dużo ludzi jak na mój gust i nawet jak ucieka się ze szlaków i jest się jedynymi osobami na danej grani to powrót szlakami do schronisk i same wieczory w schroniskach to taka trochę tragedia... 🙁
No właśnie, coś za coś 😉
Ale kiedyś się odchamię i domek w górach sobie wybuduję, a co  🤣

My od schronisk generalnie uciekamy. Natomiast schronisko w Roztoce  😍
piotrowska   Między grzywą a ogonem
30 czerwca 2014 17:26
Czy któraś z was mogłaby polecić jakąś tanią kwaterę w Zakopanem? Chciałabym żeby było dość blisko do Krupówek ale żeby znowu nie trzeba było jeździć w poszukiwaniu jakiś szlaków turystycznych.. Czy jedno i drugie da się pogodzić za w miarę niską cenę? 😉
Dlaczego akurat blisko Krupówek? 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
06 lipca 2014 08:25
Chciałabym żeby było dość blisko do Krupówek (...)
My idea of nightmare 😉 Równie dobrze można jechać na wakacje do centrum dużego miasta, tylko trochę plastiku dodać...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 lipca 2014 09:11
Lotnaa zgadzam się w 100%. Za to naprawdę polecam Małe Ciche - fajna baza wypadowa na szlaki a jak ktoś ma ochotę na Krupówki to busy do Zakopca chodzą co chwilę.
smarcik, zgadzam się! My zawsze nocujemy w Małe Ciche 🙂
piotrowska   Między grzywą a ogonem
10 lipca 2014 08:47
Jadę ze znajomą polskim busem, który zawiezie nas prosto do Zakopanego. Hm.. chciało by się tam pospacerować, mieć blisko te sławetne krupówki 😉 Jak się całe życie na wsi siedzi to ciągnie do miasta
ktoś poleca jakas strone z w miare rzetelna pogoda w tatrach?
[quote author=piotrowska link=topic=8492.msg2130312#msg2130312 date=1404145589]
Chciałabym żeby było dość blisko do Krupówek (...)

My idea of nightmare 😉 Równie dobrze można jechać na wakacje do centrum dużego miasta, tylko trochę plastiku dodać...
[/quote]
Tylko wiesz, różni ludzie mają różne zapotrzebowania. Ja mieszkam i żyję w tym momencie tak, że akurat mnie ciągnie do ludzi, do knajp, do nocnego życia. Do Krupówek może nie, ale nie widzę w tym nic złego.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 lipca 2014 20:39
pokemon, jasne, doskonale to rozumiem 🙂
Gdzie w Bieszczadach można pojeździć w sprzecie westowym ? Jestem aktualnie w solinie i widzę stajni dookoła jest mnóstwo ale z chęcią pojezdzilabym w westowce 🙂
Dziewuchy, gdzie najlepiej sie rozbic w tatrach, zeby miec wygodnie na szlaki? Bedziemy co prawda autem, ale moze znacie jakas dobra miejscowke z ktorej nie trzeba dojezdzac za duzo?
Ile mniej wiecej kosztuje pole namiotowe teraz? Ktos cos? 🙂
jak narazie przez cały lipiec leje dzień w dzień, nie wiem czy namiot to dobry pomysł.
Nerka, jak się jeszcze wybierałam w Tatry, to odpuściłam namiot. Nie wiem, czy dobrze szukałam, ale ogólnie to lipa z tym, raczej się na pensjonaty i schroniska wszyscy nastawiają. Jakiś camping znalazłam, to wychodził niewiele taniej niż schroniska, a położony jest pod skocznią narciarską gdzieś.
ano, w ciemnym i ponurym lasku świerkowym (który btw mizernie wyglądał po halnym w grudniu 😉 ) i wg mnie to już wystarczająco duży minus nie wspominając o hałasie od ulicy (chociaż można się ulokować na końcu kempingu)
uuu, zmartwilas mnie ta pogoda  🤣 Ale widze ze mozna znalezc camping za 5-15 zl za osobe, wiec i tak przynajmniej 2x taniej niz pod dachem... Cen w schroniskach nie skomentuje 😀
Nerka, podlinkuj!
http://www.podkrokwia.pl/ tu masz aktualne ceny co do tego pod krokwią
Ja brałam pod uwagę wyjazd jednoosobowy, czyli 15zł osoba + 14zł namiot + 2zł opłata miejscowa = 31zł  🤔
http://www.willaskoczek.pl/ tu z trzeciego linku camping
10zł osoba dorosła + 10zł namiot

Przy 2 osobach trochę lepiej to wygląda.

Jest jeszcze baza PZA, ale to dla wspinaczy raczej 😉
aaaaaa no... jak sie wszystko podliczy to nie wychodzi tak fajnie  🤣 Chyba bedziemy rozbijac sie w lesie  🤣
http://wyprzedazemix.strefamarek.allegro.pl/rongbuk-mid-gore-tex-gtx-365657-002-50.html?p=89152648

ktoś może miał styczność i może się wypowiedzieć na temat tych butów?
chodzę po polskich górach.

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 września 2014 13:27
Ja osobiście nie miałam z nimi styczności ale patrząc na samą podeszwę nie wzięłabym ich. Lepiej zainwestować w buty porządnej górskiej firmy, a w wariancie budżetowym nawet takie z decathlonu, a nie firmy, która zajmuje się produkcją wszystkiego  😉
Czemu? w Bieszczady czy Sudety na większość szlaków chyba powinny być ok? 'Polskie góry' to zbyt ogólne stwierdzenie. Zresztą 'Tatry' to też ogólnik - można przecież nie wyjść z dolin i nie potrzebować lepszych butów 😉 
Tez mimo wszystko szukalabym czegos innego. Te wygladaja jak wzmocnione adidasy. Zalezy gdzie sie chodzi i w jakich warunkach.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 września 2014 17:52
magda bo tak sobie myślę, że jak już wydawać pieniądze to lepiej na coś porządnego - po pierwsze bezpieczeństwo (dobra, antypoślizgowa podeszwa), po drugie komfort i zdrowie (jak choćby amortyzacja kolan). Nike może i robi fajne sportowe buty ale na pewno nie specjalizuje się w butach górskich, a za 200zł można już coś dorwać na wyprzedaży albo właśnie w decathlonie. No i zasugerowałam się tym goretexem - raczej nie kupuje się goretexowych butów do zdobywania Tarnicy w lecie, ale tak jak napisałaś - autorka nie określiła kiedy i po jakich górach chce chodzić więc w sumie wszystko jest możliwe  😉
to co polecacie z membraną goretex w cenie max 300zł? - większość właśnie na tą membranę poleciła mi zwrócić uwagę.
decathlon odpada tam cena jest nieadekwatna do jakości.
chodzę w każdych warunkach, moje bundeswery wytrzymywały wszystko niestety po 6 latach padły, teraz chcę coś lżejszego.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 września 2014 20:27
Chcesz buty na lato czy zimę czy jeszcze jakieś inne? Na lato nie kupowałabym goretexu..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się