Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Scottie   Cicha obserwatorka
26 września 2012 08:20
mrylka, Artiste różowa (proteiny) + żółtka (proteiny) = wielka masakra na głowie. Przeproteinujesz włosy i przez tydzień nie dojdziesz z nimi do ładu- mnie by się połamały wszystkie włosy po takim zabiegu.

wendetta, urośnie z tych drożdży ciasto, spokojnie 🙂 z tych rób pizzę 😀 a do picia kup Babuni.
Dziewczyny, zmieniacie często odzywki i półprodukty czy stosujecie jeden przez dłuższy czas żeby przekonać się o rezultatach? Jestem tak zachłanna w ukręcaniu czegoś nowego, że non stop żongluje tym co nakładam na włosy. Przez co na logikę niezbyt mogę wyróżnić te produkty, które najlepiej wpływają na moje włosy. Denkować? Zmieniać np co tydzień? Jak robicie 🙂?


Disco, ja mam kilka must have'ów, które mam u siebie zawsze i ciągle używam, raz na jakiś czas zdarza mi się wziąć do testów coś nowego... ale ja z kolei mam sporą gamę półproduktów i wzbogacam maski i odżywki tym czego włosom akurat potrzeba.
mrylka, Artiste różowa (proteiny) + żółtka (proteiny) = wielka masakra na głowie. Przeproteinujesz włosy i przez tydzień nie dojdziesz z nimi do ładu- mnie by się połamały wszystkie włosy po takim zabiegu.

Kurczę, gdzieś wyczytałam o takim połączeniu i się zasugerowałam. Choć teoretycznie to zupełnie inne rodzaje protein. Zaraz postaram się zdobyć Garniera AiK  🙂
Dziewczyny, co powiecie o odżywce o takim składzie?
Aqua, Cetearyl Alcohol, Zea Mays Starch, Cetrimonium Chloride, Paraffinum Liquidum, Alcohol, Parfum (Fragrance [linalool, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Hydroxycitronellol]), Aloe Barbadensis Leaf Extract, Citrid Acid, Methylchloroisothiazolinone, Cl19140, Methylisothiazolinone, Cl42090
Parafina to chyba oblepiacz tak? I wysoko w składzie jest zapach czyli potem nie ma już nic wartościowego? Gdybym stała sama bez volty (bez cavaletti :-)) przed półka sklepowa tak bym to interpretowała
woda, emolient, skrobia kukurydziana, konserwant, parafina, alkohol przed zapachem, potem jakiś ekstrakt, konserwanty, barwniki. dla mnie wygląda całkiem ok, ale może ktoś to potwierdzi?
/chyba, że ten alkohol za dużo 'psuje' w tym składzie i może podrażniać

szalonakobyła, paraffinum liquidum- "przytrzyma" wodę we włosach, ma działanie antystatyczne i zmiękczające
Bay serio? A ja zawsze oglądam te odżywki i unikam wszystkich z parafinnum liquidum. Dobrze że powiedziałas dzięki :-)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255608, wizaż to skarbnica wiedzy 😉
A oblepiacz to wszystkie quaternium, bo w przeciwieństwie do silikonów, nie wiadomo o nich za wiele, czym zmywać, itp.

Mi jakość ogólna włosów się bardzo poprawiła, co juz mi parę osób powiedziało, ale końcówki mam strasznie przesuszone 🙁 W aptece nie ma biovaxów, nie wiem gdzie CHI kupić i zużywam jakąś silikonowo-quaterniumową odżywkę w psikaczu na te końcówki 🤔
espana, Alkohol ma, więc może wysuszać. Ekstrakt dopiero po zapachu, więc jak dla mnie to słaba... Co to? 🙂
Averis   Czarny charakter
26 września 2012 11:38
Bay, a Super Pharm?
Ja dziś widziałam w biedronce jakaś nową odżywkę. Niestety mój telefon nie jest mistrzem robienia zdjęć składów, ale na początku jest tak: aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, hydrolyzed keratin, ceteareth-28, no i dalej to już za bardzo nie mogę się doczytać.  Ktoś się wypowie co do składu?  😉


a wygląda on tak:
z biedronkowych to ja polecam zieloną elisse 🙂
Jutro wybywam obciąc końcówki. Najmniej 5 cm.... Kucyk jest gruby (13cm) włosy mam za łopatki ale rozdwajają się w zastraszającym tempie...
szalonakobyla a testowałaś też inne kolory tej elisse?
Averis, do superpharmu mam 30km i mi nie po drodze ostatnio.
Alaska widziałam jeszcze tylko czerwoną i w ciągu tygodnia jak skończę isane zamierzam ja kupić więc natychmiast zdam relację :-)
Tak dzisiaj rano naszlo mnie na rozmyslania: dlaczego wlasciwie producenci wszelakich szamponow i odzywek wala tam tyle silikonow zamiast substancji naprawde odzywiajacych? Te silikony sa tansze znacznie, czy jak?  👀
Krupnik., bo włosy po nich dobrze wyglądają, więc konsument znów kupi ;]
A co sądzicie o kosmetykach Yves Rocher
dumam nad maską i octem
http://www.yves-rocher.com.pl/maska_zwiekszajaca_gestosc_wlosow
http://www.yves-rocher.com.pl/plukanka_octowa_z_malin

nie umiem znaleźc składów 🙁

edit
mam sklady! foto z blogu Anwena
[img]http://4.bp.blogspot.com/-J2dVFDgA4hY/UFa-5oOP52I/AAAAAAAAEfk/imMRz8d-asM/s1600/sklady+ocet.jpg[/img]
na biały tle to skład Yves Rocher, na różowym Marion.
btw Marion posiadam ale ma poliquatrenium 🙁
Alaska, ile kosztuje ta odżywka?
Pierwsza ma polyquaternium=odpada, drugiej nie mam teraz czasu przeanalizować, ale ma wysoko zapach, wiec chyba mało wartościowa, ale nie wiem bo tylko rzucilam okiem :P
Dziewczyny używające Facelle i dzieciowych szamponów:
Czy zauważyłyście nadmierne wypadanie włosów podczas mycia?
Cricetidae, uzywam Facelli i nie zauwazylam zadnych zmian w tej kwestii.
niemilek, jak sie wyrzuci silkony i zacznie uzywac normalnych kosmetykow to tez wygladaja. Pewnie chodzi o ten natychmiastowy efekt.  🤔
Cricetidae ja używam Facelli. I szczerze mówiąc, odkąd wprowadziłam CG, to o wiele mniej włosów wypada mi podczas mycia. Kiedyś to całą wannę miałam w kłakach, a np wczoraj ze trzy mi może wypadły. Więc w tej kwestii na plus.
Ja własnie ostatnio wyjmowałam jakos strasznie duzo włosów podczas mycia Facellą, a wczoraj na wizażu przeczytałam wypowiedzi innych dziewczyn z podobnym problemem i teraz bede kilka myc używać Alterry i sie zobaczy czy dalej będą tak wypadać... Dzis myjąc Alterrą wypadło ich kilka, więc chyba moja teoria co do Facelli się potwierdzi 🙁

EDIT: Chociaz w sumie dzis uzyłam nowego oleju - sezamowego, zazwyczaj uzywałam z pestek winogron, może to chodzi o olej? Musze potestowac dalej 😉
A nakładasz olej też na skalp? Kilka razy przewijało się tu stwierdzenie, że olej wcierany w skórę głowy może spowodować wypadanie 😉
Nie, własnie nie wcieram w skalp, nakładam tylko na długość
Averis   Czarny charakter
26 września 2012 17:24
Cricetidae, mnie zaczęły bardzo, ale w ostatnich 2-3 tygodniach. Tylko u mnie to sprawy stresowe- Facelli bym nie obwiniała 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 września 2012 17:38
mi po BD wypadały bardzo, teraz lekko.
A moje włosy wpadły na pewien poziom i jakoś nic im nie robi. Czy to olejowanie, czy to maski, czy nowe odżywki. Czego bym na nie nie nałożyła, wyglądają tak samo.
Dziewczyny używające Facelle i dzieciowych szamponów:
Czy zauważyłyście nadmierne wypadanie włosów podczas mycia?


Szamponow dzieciowych uzywam od nastu lat, nie wypadaja mi nadmiernie wlosy.
Przyszła do mnie paczka z indyjskimi kosmetykami do włosów  💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się