Niejasności wokół Moderacji -lato 2012

[quote author=Tania link=topic=88888.msg1484659#msg1484659 date=1344245660]
Moderator powinien pewnien poziom merytoryczny prezentować. Inaczej jak może rozsądzić jakiś spór skomplikowany ?

ja przyznam, że moderator w roli guru/superarbitra nie bardzo mi leży...jednak powinien mieć minimum wiedzy, tak żeby wiedział chociaż czy ktoś pisze "na temat"
[/quote]
Tak, ja takie minimum miałam na myśli.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 sierpnia 2012 10:48
Przede wszystkim moderator ma być osobą umiejącą działać zgodnie z Regulaminem co jak widać nie jest sprawą oczywistą.

Moderator powinien być też osobą myślącą i wyciągającą logiczne wnioski o co też wbrew pozorom łatwo nie jest.

To czy zna się na skokach czy ujeżdżeniu bardziej lub mniej jest sprawą drugorzędną - bo nie do moderatora należy ocena merytoryczna wpisów.
Dodam, że temat mojego moderowania został zamknięty 2 lata temu i wracanie do tego nie ma najmniejszego sensu.
jak został zamknięty to czemu nadal sie zachowujesz jakbys chciała dalej moderowac?
wawrek sprawe olal a ty sie nadal wsciekasz i gardłujesz za nim, ze przeciez taki swietny jest
po co???


Po to, że mam jakieś swoje zdanie na ten temat?
Zauważ, że nie ja tu poruszam kwestie mojego moderowania i nie ja do tego tematu ciągle wracam. Dla mnie to zamknięty rozdział i nie mam chęci wracania do tego.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
06 sierpnia 2012 11:04
no ale jak widac inni maja takie checi, bo skoro zostałas z funkcji zdjeta za coś podobnego co wawrek teraz robi  😉 nadmieniam ze ty usuwalas swoje posty a wawrek juz cudze  ❗ o historii z moderowaniem wrotka w czasie uciszenia nie wspomnę

czyli przyzwolenie na mały syf rodzi wiekszy  ❗

równiez fakt ze dajeszsoba manipulowac wawrkowi - on tu sie nie musi wypowiadac wystarczy ze ty sie rejtanem kladziesz ze wszytko w porządku 😫,; budzi we mnie zwykle obrzydzenie
to ze nie chcesz zeby inni widzieli ze manipulujesz to w sumie zrozumiale, ale to ze nie chcesz widziec ze sama jestes obiektem manipulacji -oj to juz sprawia ze można miec o tobie kiepskie zdanie  🙄
O jakiej manipulacji Ty mówisz?
Jeny, zluzuj - do Ciebie naprawdę nie dociera, że mogę po prostu mieć takie zdanie i chęć wypowiedzenia się w tym temacie? To czy Wawrek by sobie tego życzył czy nie g*wno mnie obchodzi.
Wrotki wodzi Was za nos jak stado gęsi i myślisz, że każdy funkcjonuje tak samo?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
06 sierpnia 2012 11:17
nie, wrotki nie wodzi mnie za nic  🙄
wyjasnie ci to w bardzo prosty sposób:

otóż jesteśmy czynnymi jeźdzcami, codziennie jeżdzimy na swoich koniach, wiemy co to znaczy praca z koniem, jestesmy takze instruktorami i wiemy na czym polega praca z ludźmi w jeździectwie, co daje nam kompetencje do wypowiadania sie na forum jeździeckim i sprawia ze w wielu punktach mamy wspolne zdanie

juz jaśniej??

ponadto nie zgadzamy sie na niekkompetencję, cenzure oraz mydlenie oczu, co wlasnie czynisz razem z modziem wszechczasów

czy takie wyjasnienie wystarczy??

edit: gdyby wrotki był modem i zrobil tak jak zrobił wawrek, to absolutnie bym go nie popierała  😉
To może ja łopatologicznie ?
Pisano tu, że Tomek zasłużył na karę bo popsuł wątki usuwając posty, tak?
Że jego paskudne zachowanie uprawnia do kasowania wszelkich wpisów jego wcieleń, tak?
Bo Tomek popsuł forum i dobro forum jest najważniejsze,tak?
To ja spytam -czemu nie zbanowano Tomka kiedy zaczął posty usuwać? Nikt tego nie widział?
I nie wystąpiono do Quanty o likwidację konta? Pozostawiło by to posty na miejscu.
Takie kasowanie postów trwa. Tomek dużo pisał. Kasował kilka dni, z tego co wynika z dyskusji.
Jeśli dobro forum miałoby tłumaczyć kasowanie postów przez Moderację, to można było dla dobra forum inaczej się zachować.
Tym bardziej, że niedługo po tym wydarzeniu skasowano konto tego gościa od spraw sercowych.
ja tylko nie zgadzam się na manipulowaniem forum, bez pozostawiania śladów moderatorskiej ingerencji...jest to niezgodne z jakimikolwiek zasadami i podważa zaufanie do forum jako takiego, bo kto mi zagwarantuje, że z czasem wawrek nie napisze dowolnej głupoty w moim imieniu?...przyznam, że dla mnie to powrót do najgorszych tradycji z czasów moderacji Ameli, kiedy człowiek sam nie mógł uwierzyć co napisał i do kogo 🤔
ja tylko nie zgadzam się na manipulowaniem forum, bez pozostawiania śladów moderatorskiej ingerencji...jest to niezgodne z jakimikolwiek zasadami i podważa zaufanie do forum jako takiego, bo kto mi zagwarantuje, że z czasem wawrek nie napisze dowolnej głupoty w moim imieniu?...przyznam, że dla mnie to powrót do najgorszych tradycji z czasów moderacji Ameli, kiedy człowiek sam nie mógł uwierzyć co napisał i do kogo 🤔

Gę, gę, gę.
Popieram.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 sierpnia 2012 11:45
aureli 😉

ja tez juz nie mam zaufania do moderacji - bo o ile działania katiji,z którymi mogłam się zgadzac lub nie,zawsze były czytelne i spójne - zawsze zostawał slad tych działań...
wawrek działa jak ta niewidzialna ręka...manipuluje i udaje,że nic się nie stało...

moderator ma moderować,a nie cenzurować w najgorszym tego słowa znaczeniu...ba,cenzura za PRLu działała lepiej,bo były słowa zamazane na czarno,żeby było widac ingerencję.to mi się sie nie podoba.
[quote author=Ktoś link=topic=88888.msg1484762#msg1484762 date=1344249921]
aureli 😉
[/quote] 😡...oczywiście że aureli i przepraszam za pomyłkę dowolna Amelię, która ewentualnie jest, lub dopiero bedzie na R-V
Wiesz co, Dworcika? Ja się tylko cieszę, że wreszcie się doczekałaś i dostałaś porządne bęcki nie od byle kogo, ale od starych wyjadaczy tego forum, bo od dawna ci się należało. Twoja główna rola tutaj to sianie zadymy, wywlekania i cytowanie czyichś postów w sprawach, które totalnie cię nie dotyczą i próby robienia porządków - zupełnie nieudolne. Merytorycznie wnosisz niewiele, delikatnie mówiąc, z końmi nic wspólnego nie masz, a próbujesz rozliczać i wypunktowywać innym ich wpadki. Temat trochę nie ten, ale zdecydowanie ty mnie od jakiegoś czasu wkurzasz na re-volcie.
Tak, tak, wiem. Fantastycznie 😉 Ale coś w temacie, bo o wkurzaniu to nie tu?
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
06 sierpnia 2012 18:11
[quote author=duunia link=topic=88888.msg1484662#msg1484662 date=1344245705]
Dodam, że temat mojego moderowania został zamknięty 2 lata temu i wracanie do tego nie ma najmniejszego sensu.
jak został zamknięty to czemu nadal sie zachowujesz jakbys chciała dalej moderowac?
wawrek sprawe olal a ty sie nadal wsciekasz i gardłujesz za nim, ze przeciez taki swietny jest
po co???

Po to, że mam jakieś swoje zdanie na ten temat?
[/quote]
No i wyraziłaś w swoim pierwszym poście, teraz po prostu próbujesz wszystkich zakrzyczeć.
Za Wikipedią:

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych.

Czy któraś z wypowiedzi "klonów Tomka_J" podpada pod którąś z wyszczególnionych cech/działań ? No chyba, że moderator się obraził za "nieudolność" - ale to akurat jest prawdą. Blokowanie na podstawie tylko adresów IP świadczy o całkowitej nieznajomości podstaw zagadnień sieciowych, zwłaszcza takich elementarnych pojęć jak "dynamiczne IP", czy "podsieć".

"Tomek_J" został zbanowanowany za usunięcie swoich postów - i słusznie, bo o to właśnie chodziło. O to nikt do nikogo nie powinien mieć pretensji, to nie powinno też być przedmiotem dyskusji. Ban się należał. Natomiast jest różnica między faktami a lansowaną w innym wątku: ban nie był efektem zakładania kolejnych kont, to zakładanie kolejnych kont było efektem bana. Definicję bana moderator rozumie doskonale i sam ją podaje:

Wyjaśniam - ban oznacza brak możliwości logowania się, brak możliwości rejestrowania się, brak możliwości wysyłania wiadomości.

Proszę zauważyć: w tej definicji bana nie ma blokowania dostępu do odczytu. Tymczasem moderator zastosował także taką formę ograniczenia.

I jeszcze jedno: moderator w swej nadgorliwości banując profil "Tomek_J" równocześnie zbanował inny profil, błędnie uważając, że jest to ta sama osoba. Zrobił to nie mając po temu jakichkolwiek podstaw regulaminowych, wyłącznie w oparciu o swoje "widzimisię" i prywatne podejrzenia.

Pozdrawiam - Sami Wiecie Kto [i podpowiadam, że nie lord Voldemort 😀]
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 sierpnia 2012 08:40
Ciekawe kiedy wszechmocny Moderator wyśle w kosmos powyższą wypowiedź  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
07 sierpnia 2012 08:41
zrobiłam print screena 😉
ja czekam kiedy odpowie na moje pytanie...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 sierpnia 2012 08:44
[quote author=Ktoś link=topic=88888.msg1486199#msg1486199 date=1344325272]
zrobiłam print screena 😉
ja czekam kiedy odpowie na moje pytanie...
[/quote]

taa, czekaj tatka latka

Został utwierdzony w swojej bezkarności przez totalny brak reakcji administracji forum i co mu kto zrobi. Jeszcze nie takie numery będzie wycinał. Bo łon musi być Moderatorem i basta!
Za Wikipedią:

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych.

Czy któraś z wypowiedzi "klonów Tomka_J" podpada pod którąś z wyszczególnionych cech/działań ? No chyba, że moderator się obraził za "nieudolność" - ale to akurat jest prawdą. Blokowanie na podstawie tylko adresów IP świadczy o całkowitej nieznajomości podstaw zagadnień sieciowych, zwłaszcza takich elementarnych pojęć jak "dynamiczne IP", czy "podsieć".

"Tomek_J" został zbanowanowany za usunięcie swoich postów - i słusznie, bo o to właśnie chodziło. O to nikt do nikogo nie powinien mieć pretensji, to nie powinno też być przedmiotem dyskusji. Ban się należał. Natomiast jest różnica między faktami a lansowaną w innym wątku: ban nie był efektem zakładania kolejnych kont, to zakładanie kolejnych kont było efektem bana. Definicję bana moderator rozumie doskonale i sam ją podaje:

[quote author=wawrek link=topic=308.msg1479591#msg1479591 date=1343849172]Wyjaśniam - ban oznacza brak możliwości logowania się, brak możliwości rejestrowania się, brak możliwości wysyłania wiadomości.


Proszę zauważyć: w tej definicji bana nie ma blokowania dostępu do odczytu. Tymczasem moderator zastosował także taką formę ograniczenia.

I jeszcze jedno: moderator w swej nadgorliwości banując profil "Tomek_J" równocześnie zbanował inny profil, błędnie uważając, że jest to ta sama osoba. Zrobił to nie mając po temu jakichkolwiek podstaw regulaminowych, wyłącznie w oparciu o swoje "widzimisię" i prywatne podejrzenia.

Pozdrawiam - Sami Wiecie Kto [i podpowiadam, że nie lord Voldemort 😀]
[/quote]
To ja skopiuję i zacytuję.
Chociaż autora ogólnie nie popieram.
dempsey   fiat voluntas Tua
09 sierpnia 2012 17:05
Hmm, post domniemanego sprawcy (czy też pierwotnej przyczyny) całego zamieszania wisi sobie jak do tej pory nienaruszony już dwa dni. Co trochę się kłóci z podejściem zaprezentowanym nam przez moderatora Wawrka (że jest to troll i że każdy jego post będzie kasowany bez śladu).
Zatem albo moderator nie ma czasu na jego skasowanie z przyczyn prywatnych, albo zmienił podejście do wypowiedzi wyżej wymienionego, albo też toczą się jakieś Tajemnicze Ustalenia (wersja spiskowa, słabo broniona).

Tymczasem pozwolę sobie odpowiedzieć na pytania quantanamery.
Rozumiem, że mam zdjąć Wawrkowi uprawnienia, tak?
Zdaniem około 100 użytkowników, w tym i moim - tak.
Powoływać jakichś nowych modów?

To zależy od tego czy katija poradzi sobie sama, ale raczej jednego nowego tak.
A kto ich wskaże, jak wybierze, czy mam też sama sobie kogoś wybrać?

Wybiorą ich wyborcy w uświęconych tradycją niejawnych i powszechnych tutejszych wyborach, poprzedzonych zgłaszaniem kandydatur - tak samo jak za każdym poprzednim razem. Chyba że wolisz sama wybrać i ogłosić - z tego co się orientuję jest to Twoje forum i masz do tego prawo. W każdym bądź razie miło że pytasz 😉


To jest moje prywatne zdanie na temat tego, co powinno nastąpić.
Czy to nastąpi, czy też nie - powoli przestaje mnie już obchodzić.
Chociaż obserwować będę, z czystej ciekawości dotyczącej zjawiska pt. silne irracjonalne przywiązanie do niewdzięcznej funkcji pełnionej społecznie.
To ja dodam NIEJASNOŚĆ:
(no przepraszam, ale niejasno mi)
[quote author=ankers link=topic=10315.msg1391992#msg1391992 date=1336213166]
Czemu Ramires zacichła?


Może gdzieś wyjechała? Była ostatnio 8 lipca.



A Tania to gdzie??????


Tania była 9 lipca 😉
[/quote]
9 lipca byłam tylko odebrać priv, a moja obecność na forum jest ukryta.
Pisalam na koniec czerwca i 26 lipca.
Jakim cudem to widac?
Taniu po wejściu w profil każdego użytkownika widać kiedy się ostatnio logował, nawet jeżeli ma w ustawieniach "ukryj moja obecność"
O widzisz. To mi rozjaśniasz. Ja tam nigdy nie patrzę. Zanim bardzo przeproszę za zamieszanie- gdzie to się widzi?
A już wiem. "Ostatnio aktywny" .
Muszę zatem odszczekać:
MOJA NIEJASNOŚĆ BYŁA BEZ SENSU I PRZEPRASZAM BARDZO,ZA ZAMIESZANIE.
kliknij "profil" pod moim avatarem.
Wyświetlą Ci się różne dane, m.in.  ostatnio aktywny, a moja obecność na forum też jest ukryta 😉
kliknij "profil" pod moim avatarem.
Wyświetlą Ci się różne dane, m.in.  ostatnio aktywny, a moja obecność na forum też jest ukryta 😉

Wiem, wiem DZIĘKUJĘ. Znalazłam. Myślałam,że dotyczy to postów tylko.
PRZEPRASZAM raz jeszcze.
odnoszę wrażenie, że wawerek strasznie się tą dyskusją przejął. zrobił się aż nadaktywny  🙄
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 sierpnia 2012 12:42
To ja to też może opiszę kolejną nieciekawą sytuację autorstwa Moderatora Wawrka.

Bhdemeter omyłkowo wykasowała swój post w wątku o stajniach warszawskich. Wykasowanie nie dość że było omyłkowe, to jeszcze nie zmieniało sensu dyskusji gdyż poniżej ja je zacytowałam w całości.

Moderator Wawrek dał bhdemeter uciszenie w ramach kary.

Żadne wyjaśnienia o pomyłce nie przekonują go do zmiany zdania.

Następnie bhdemeter dostaje od Moderatora Wawrka groźbę, że jeśli dalej będzie się rzucać,  to dostanie bana.

Nadmienić trzeba że w podobnych sytuacjach (wykasowanie posta) karą były ostrzeżenia (ja, Ktoś)
jak trolli na PW to odrazu ban, a co
to chyba założę oddzielny wątek i powklejam obelgi jakie mogę sobie regularnie czytać w przysyłanych do mnie PW 😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 sierpnia 2012 13:33
to poproś od razu o zbanowanie tych uzytkowników 🤣 albo chociaz uciszenie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się