Paka :-)

darolga   L'amore è cieco
03 listopada 2010 09:07
Tak piszecie, że tylko szuflady szuflady... A ja znalazłam kompromis. Jak mieć ciastko i zjeść ciastko, czyli półka-szuflada 2w1. Przepis jest prosty: PLASTIKOWE KOSZYCZKI.
Normalnie można je wysunąć, jak szufladę, i dotrzeć do rzeczy, która jest akurat potrzebna. Są w różnych wymiarach, kolorach, praktyczne. Łatwiej utrzymać porządek niż w szufladzie, można sobie wszystko dowolnie modyfikować. Na codzień np. półki, na zawody "szufladokoszyczki".
Tą główną pakę, którą zabieram na zawody, mam bez szuflad, tylko półki z koszyczkami i sprawdza się doskonale.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 listopada 2010 11:31
lostak ja bym zrobiła zamiast 1 szuflady u samej góry zwykłą półkę - np. na cylinder, czy na zawodach jak będziesz miała rękawiczki, jakiś sok, żeby na szybko położyć, a nie otwierać szufladę, zamykać, później znowu. Tylko, żeby był szybki, łatwy dostęp choć do jednej półki/szafki 😉

Ja w jednej z moich szafek chciałam zamontować taki wieszak na czapraki jak są w Ikei na spodnie (mam taki w domu i się super sprawuje) tylko muszę znaleźć odpowiedni, bo szafka jest dosyć wąska. Do kur**** doprowadza mnie wyciąganie np. 1 czapraka spod 5, bo akurat tamten mam ochotę wziąść 😤
I też mam w jednej szafce na najwyższej półce taką 'półkę szybkiego kontaktu' 😁 Mam tam kask i rękawiczki, a kładę zawsze torebkę, jakieś picie, kanapkę czy inne rzeczy, które chcę szybko brać i odkładać.

Bardzo ubolewam nad tym, że u nas nie można trzymać pak tylko ma się przydzieloną szafkę. No ale jakoś się mieszczę, aż tak dużo szmat nie mam 😁
Przydałaby się paka na zawody, ale samochód póki co też dobrze sprawdza się w tej roli 💘
lostak   raagaguję tylko na Domi
03 listopada 2010 13:31
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

dzieki baby
Strucelka, zamówiłaś koniec końców unicase mini ?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 listopada 2010 16:35
croopie nie, bo skończyło się na... aucie 😁 póki co starcza jako paka 😉

lostak a, i co do tej przegrody na ogłowia - jak najbardziej bym brała. Uważam, że to super pomysł.  Ogłowia nie będą się plątać między siodła, czapraki, popręgi itp. Wszystko idealnie ułożone, w swoim miejscu 🙂 Sama nie testowałam, ale uważam, że to świetne rozwiązanie.
Taka fajna na zawody na 2 siodła lub taka z koszykami, pewnie jest tańsza
Fajna, tylko ma niezamykane szuflady  🙄
Nie rozumiem  🤔
Mówię o tej pierwszej, niebieskiej. Byłaby fajna, gdyby drzwi z zamkiem były na całą długość paki, nie tylko na szafkę z siodłami. 🙂 Na zdjęciu wyraźnie widać, że tylko siodła można zamknąć na klucz. 🙂
Ta druga to co to?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 listopada 2010 17:27
czy dobrze sie sprawsza oddzielna przegroda na oglowia, czy lepiej zeby byly wieszaki kolo siodla.  mysle o modelu 4 wersjaB?

moim zdaniem lepsza osobna przegroda na ogłowia, bo jednak przy siodłach zawsze coś trzeba upchać, zgnieść itp 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 listopada 2010 17:29
croopie według producenta wszystko jest zamykane:
"szafa całkowicie "pod kluczem"- pionowe szuflady jak i dolna pozioma zamykane są wewnętrzną zasuwą"
Mówię o tej pierwszej, niebieskiej. Byłaby fajna, gdyby drzwi z zamkiem były na całą długość paki, nie tylko na szafkę z siodłami. 🙂 Na zdjęciu wyraźnie widać, że tylko siodła można zamknąć na klucz. 🙂


Dopiero teraz zauważyłam.

Misia Nie wiem.
Edytka, hmmm to może być ciekawe rozwiązanie 😉
croopie szuflady w midi pace alfako też są zamykane (wiem, bo taką mam). Ten mechanizm do zamykania szuflad znajduje się wewnątrz części na siodła.
ewuś, sprytne. 😉 Zwracam honor w takim razie 🙂 sugerowałam się tylko zdjęciem 🙂
asior   -nothing but eventing-
03 listopada 2010 19:29
Lostak - b. wygodne rozwiazanie, jak mozesz wkladac siodla do paki z jej boku. Jedne drzwi sa jak w normalnej pace, tyle, ze jedno skrzydlo, a drugie zupelnie z boku. Nie wiem jak to opisac niestety, a zdjecia moge miec za 3 tygodnie dopiero.
Dziewczyny mam prośbę- mogłybyście wrzucić zdjęcia swoich pak midi Alfako zapakowanych- chciałbym zobaczyć co i w jakich ilościach mniej więcej się pomieści. Z góry dzięki :kwiatek:
lostak, unicase nie kojarzę ale w alfako maxi jest taka specjalna przegródka na ogłowia, wąska, i z niej wyjeżdża szyna - bardzo fajny patent 🙂
Szuflady generalnie bardzo fajne, ale półki też się przydają. Z mojego doświadczenia raczej na duże rzeczy, bo głębokie (60cm) małe półki są niezbyt funkcjonalne 🙂
anja ja Ci mogę napisać co spakowałyśmy do midi-paki na zawody z koleżanką:
3 siodła (2 ujeżdżeniówki i skokówkę), 2 ogłowia munsztukowe i 3 ogłowia zwykłe, 2 derki polarowe, 5 czapraków, 3 pary ochraniaczy, 2 komplety kantar+uwiąz, lonża, 2 kaski, zestaw środków pielęgnacyjnych dla 2 koni i sprzętu, skrzynka ze szczotkami. Zmieściła się jeszcze kamera i dokumenty. Ciężko cokolwiek było z tej głównej części wyjąć - ale cóż taka była potrzeba 😉

A tak zwyczajnie to mieszczę w niej: 2 siodła, 2 ogłowia, kantar, 2 uwiązy zapasowe puśliska, wypinacze, 2 pary ochraniaczy, derkę siatkową, stajenne podkładki pod owijki, 2 komplety owijek, zestaw środków pielęgnacyjnych dla konia i sprzętu, 3-4 czapraki, futro, żel, skrzynkę ze szczotkami. W tak zapakowanej pace nie ma ścisku, ale luzu specjalnego też nie. Warto mieć dodatkowo pakę na czapraki i derki, w midi pace zmieszczą się tylko te czapraki będące w bieżącym użytku.
Ewuś wilekie dzięki za wyczerpującą odpowiedź 🙂 w sumie czapraków więcej do stajni niż dwa nie potrzebuję, podobnie z derkami- są tylko te które aktualnie używam, reszta sprzętu zostaje w domu 🙂 w sumie wydaje się być bardzo pakowna, także mam nadzieję, że doskonale spełni moje oczekiwania 🙂 Jeszcze raz dzięki za pomoc  :kwiatek:
anja - ja tez zapewniam ze jest pakowna 😀 szuflady są pojemne, i wytrzymałe, cała paka jest mocna i trwała, jeżdze z nia dużo , często przestawiam itp, największy  minus to to że mam ciagle myszy w szufladach.........
... największy  minus to to że mam ciagle myszy w szufladach.........

Można przykręcić od spodu jakąś płytę/blachę - wtedy myszy nie mają którędy wejść.
Śruby od uchwytów bocznych to imbusowe "6" ( o ile dobrze pamiętam) - zazwyczaj trzeba je dokręcić od środka, bo obluzowują się w transporcie i "latają".
Jak ktoś jest perfekcjonistą to może jeszcze sfazować delikatnie krawędzie wieszaków wewnątrz - oryginalnie są dosyć ostre.
Nie rozumiem kupowania paki, którą trzeba sobie samemu przerabiać jeszcze 🤔
Nie lepiej kupić coś co od początku jest dobre?

Ale to moje zdanie😉

pozdrawiam
Nestor, napisz mi łopatologicznie w którym miejscu dokładnie trzeba blachę doczepić? Po mojej midi niestety latają myszy jak chcą a ja nadal nie wiem którey te pindy włażą 😤 Potwierdzam z wieszakami, skaleczyłam się raz, ale za to drzwi tą blachą od spodu pięknie mi dłoń rozcharatały 🤔 chciałam wytrzeć 'podłogę' w pace, drzwi się przysunęły do mnie, nie poczułam, cofnęłam rękę i krwi było sporo 🤔 To taki niuanse, ale mogliby je dopracować 😉
też się chętnie dowiem gdzie dokładnie blache doczepić..... i jakiej wielkosci ta blacha?
dosia - paka jest ogólnie ok, tyle ze myszy do niej wchodzą, tj do szuflad... i to nie jest miłe kiedy chce wyciągnąć np ochraniacze i ze środka wyskakuje na mnie mysz....
agata* dla mnie paka, która nie kosztuje wcale mało nie byłaby ok gdyby wchodziły do niej myszy...
Jak dla mnie oznacza to tyle, że model jest niedopracowany, albo zrobiona jest na odwal- bo chyba po to kupujesz pakę, żeby chronić swoje rzeczy (też przed myszami).
Ja nie kupiłabym sprzętu, który wcale nie jest tani i który dodatkowo trzeba przerabiać samemu, bo to mija się z celem moim zdaniem.
Livia   ...z innego świata
12 listopada 2010 11:32
DoSia, dokładnie - paki wcale nie są tanie, a jak jeszcze trzeba je poprawiać, to jaki z tego komfort? No żaden.
Ja niedługo pochwalę się swoją "paką" - przerobioną szafą, kupioną za 50 zł 🙂 Brakuje mi jeszcze tylko wieszaków na ogłowie, zrobione już mam dwa wieszaki na siodła 🙂
Nestor, napisz mi łopatologicznie w którym miejscu dokładnie trzeba blachę doczepić? Po mojej midi niestety latają myszy jak chcą a ja nadal nie wiem którędy te pindy włażą 😤 Potwierdzam z wieszakami, skaleczyłam się raz, ale za to drzwi tą blachą od spodu pięknie mi dłoń rozharatały 🤔 chciałam wytrzeć 'podłogę' w pace, drzwi się przysunęły do mnie, nie poczułam, cofnęłam rękę i krwi było sporo 🤔 To taki niuanse, ale mogliby je dopracować 😉


Patrząc od przodu, z lewej i prawej strony, na dole znajdują się wzmocnienia, do których przykręcone są kółka. Pomiędzy tymi elementami znajduje się przestrzeń, prostokątny otwór, przez który widać dno szuflady. Sprawca zamieszania (mysz) wchodzi najprawdopodobniej przez szczelinę za szufladą, w tylnej części paki. Trzeba zakryć cały otwór pod paką - pomiędzy wzmocnieniami, do których przykręcone są kółka. Długość prostokąta przykrywającego odpowiada odstępowi pomiędzy wzmocnieniami (patrząc od przodu) szerokość - jest równa wymiarowi paki pomiędzy frontem a plecami. Przykręcić można do krawędzi przedniej i tylnej, od dołu.

Ja zrobiłem to po najmniejszej linii oporu - tj. płyta z poliwęglanu (taka jak do daszków nad drzwiami w domach, czy osłon wiatrowych) z komorami, pół centymetra gruba + blachowkręty do łączenia profili do płyt gipsowych. mają większe łby niż zwykłe wkręty i do tego są płaskie. Prawie nic nie widać. trzeba to zrobić w miarę dokładnie, ponieważ płyta jest mocowana tylko wzdłuż dwóch krawędzi (przedniej i tylnej) - jeżeli będą zbyt duże szczeliny po bokach, to mysz wygryzie otwór i cała praca na nic. Otwory pod wkręty trzeba nawiercić. Brałem pod uwagę blachę z otworami, albo nacinaną - ze względu na wentylację, ale póki co też jest OK.
Pewnym problemem jest to, że stosując blachę należałoby dołożyć jakieś poprzeczne wzmocnienia, bo jeżeli się wygnie, to po bokach utworzą się szczeliny dla myszy - dlatego użyłem płyty poliwęglanowej, która jest względnie sztywna sama z siebie.

Brzmi to może trochę niejasno - ale zaglądając pod pakę widać otwór, który trzeba zakryć - jest rozmiarów zbliżonych do całej powierzchni spodu, pomniejszonej z lewej i prawe strony o boczne elementy wspierające kółka.

p.s. znajdę chwilkę czasu, to może narysuję, abo zrobię fotkę.

lostak   raagaguję tylko na Domi
12 listopada 2010 17:28
melduje, ze paka zamowiona, wzielam sobie do serca wasze sugestie, poza jedna, zeby byla otwierana z boku na siodło (crazy) bo juz sie nie dalo.

unicase jest fajny, bo sie dostosowuja do potrzeb, np. wiszaki na siodlo sa na roznych wysokosciach w zaleznosci czy skokowe czy ujezdzeniowe.  zrobilam mix z ich paki competition, modelu 4B i 10. oczywiscie wysuwana listwa na oglowia, czesc szuflad, czesc polek, szybko i fachowo pomogli, dali dobre pneumatyczne kola, kolor stajenny - butelkowy.

za 3 tygodnie dam znac, zdjecia zrobie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się