Islamizacja Europy?

busch   Mad god's blessing.
29 września 2015 22:56
Murat-Gazon, naprawdę uważasz, że zakład Pascala cokolwiek znaczy w dzisiejszych czasach? Obawiam się, że jednego nie przewidział: możesz być katolikiem i wtedy spłoniesz w piekle jeśli muzułmanie mają rację i vice versa.
Kraje muzulmanskie kojarza sie z biedota, analfabetyzmem i ciemnogrodem, wiec nic dziwnego, ze patrzy sie z doza zrozumienia, ze w takim swiecie wierzy sie w takie tam rozne bzdety.
W nowoczesnej i rozwinietej technologicznie np Europie, jednak na ludzi wyksztalcownych, a wierzacych cuda niewidy, patrzy sie raczej z politowaniem.

Ja w kazdym razie patrze z rozbawieniem na Europejczyka, ktory w te rzeczy wierzy, niezaleznie czy katolika czy wyznawce islamu, itp. Swoje rozbawienie zostawiam dla siebie, bo kazdy ma prawo wierzyc sobie w co chce, jesli mi nie probuje narzucac 🙂


Rozumiem, z drugiej strony zawsze bawi mnie jak spojrze na czlowieka jak na mrowke, ktora wylazi na szczyt swojego kopca i mowi "ooo ja to mam taki mozg, superowe oczy, umiem tez nosic zdechle robaki i zgnite liscie, chociaz nie do konca wiem po co ale poza tym, to ja to wszystko wiem, co jest, a czego nie ma na swiecie".
[quote author=Naboo link=topic=91143.msg2427532#msg2427532 date=1443536237]
Kraje muzulmanskie kojarza sie z biedota, analfabetyzmem i ciemnogrodem, wiec nic dziwnego, ze patrzy sie z doza zrozumienia, ze w takim swiecie wierzy sie w takie tam rozne bzdety.
W nowoczesnej i rozwinietej technologicznie np Europie, jednak na ludzi wyksztalcownych, a wierzacych cuda niewidy, patrzy sie raczej z politowaniem.

Ja w kazdym razie patrze z rozbawieniem na Europejczyka, ktory w te rzeczy wierzy, niezaleznie czy katolika czy wyznawce islamu, itp. Swoje rozbawienie zostawiam dla siebie, bo kazdy ma prawo wierzyc sobie w co chce, jesli mi nie probuje narzucac 🙂


Rozumiem, z drugiej strony zawsze bawi mnie jak spojrze na czlowieka jak na mrowke, ktora wylazi na szczyt swojego kopca i mowi "ooo ja to mam taki mozg, superowe oczy, umiem tez nosic zdechle robaki i zgnite liscie, chociaz nie do konca wiem po co ale poza tym, to ja to wszystko wiem, co jest, a czego nie ma na swiecie".
[/quote]

Najśmieszniejsze w tym jest, że Norwegia - była takim samym biednym kraikiem, któremu jak Arabii Saudyjskiej wytrysnęła ropa - i stał się bogaty. Norwegia w czasie II WS wydała wszystkich żydów - zostali zamordowani w Auschwitz (za chwilę moderator dostanie zapewne  zawiadomienie o mowie nienawiści, że użyłem slowa "żyd" - tak jakby w Norwegii mieszkali Izraelczycy).
To jest w ogóle mowa nienawiści - że można coś komuś wypomnieć, o ile nie jest to Polska i KK.

Niech koleżnaka z Norwegii powie to samo rodzinom zabitych przez Breivika, że są śmieszni:



Norwegia. W Oslo odbył się pogrzeb pierwszej z ofiar Andersa Behringa Breivika, która zginęła podczas strzelaniny na wyspie Utoya 22 lipca. Pochowana dziś Bono Rashid miała 18 lat i pochodziła z Iraku. Do Norwegii trafiła w roku 1996. Uroczystości pogrzebowe były połączeniem modlitw i obrządków chrześcijańskich i muzułmańskich

Problem w tym, że mainstream jest hejterski - wystarczy sobie obejrzeć jakikolwiek program - czy to Wojewódzkiego, czy Szkło kontaktowe - to jest czysty hejt. W każdym programie - typu "mam talent", czy "hells kitchen" poniża sie ludzi, dprowadza do łeż, lży na wizji i szarga ich godność - stąd osoby identyfikujące się ze stadem uważają, że jak naśladują panie i panów z telewizora - to nie nie jest to hejt - a stwierdzenie, że Biblię napisał "upalony ziołami i napity winem" - to naukowe i nowoczesne. Jak widać po Norwegii - przypominają sobie bardzo szybko, co jest w życiu ważne - gdy staną nad trupem własnego dziecka.

Jak ktoś nadal nie wie, co to hejt - to niech sobie odpali hejterski blog - i przeczyta tytuły po lewej stronie - i już będzie wiedział.
Potem może sobie porównać treść tego bloga z poglądami dyskutantów - różnica jest co najwyżej w formie, bo nie w treści - i to też nie zawsze.

http://cleo-capiszon.blog.onet.pl/2-3/4-norma/

busch osobiście, jako osoba wierząca, uważam, że Bóg jest jeden i "jak przychodzi co do czego" to nie rozlicza ludzi z tego, czy określali się chrześcijanami, muzułmanami czy wyznawcami Latającego Potwora Spaghetti, ale z tego, jakimi ludźmi byli i ile czynili innym ludziom dobra, a ile zła. Dlatego można być ateistą, a w oczach Boga finalnie być lepszym człowiekiem niż niejeden deklarujący wiarę. I dlatego owszem, moim zdaniem zakład Pascala zawsze będzie prawdziwy.
Znajoma wróciła z wycieczki do Paryża i w krótkiej telefonicznej relacji narzekała zarówno na nieprzebrane tłumy migrantów nagabujących turystów jak i na turystów robiących sobie selfie ze Świętym Piotrem w Bazylice Sacré-Cœur.  😲
Resztę opowie mi jak się spotkamy, to przekażę jej wrażenia.
Znajoma wróciła z wycieczki do Paryża i w krótkiej telefonicznej relacji narzekała zarówno na nieprzebrane tłumy migrantów nagabujących turystów
Resztę opowie mi jak się spotkamy, to przekażę jej wrażenia.


A gdzie ich nie ma. W kurortach we Włoszech , Grecji , Chorwacji ,Francji pełno ich na plażach . Sprzedają podrabiane zegarki ,torebki i inna badziewie 😉
Ja nie wiem gdzie są a gdzie nie ma, bo przesiedziałam lato w stajni i na Roztoczu (tam ich nie ma). Mogę tylko zacytować relację koleżanki.
I jeszcze znajomych, którzy właśnie wrócili z Chorwacji i nie widzieli ani pół migranta. Nie wiem w jakiej części kraju byli, raczej nad morzem. Też wypytam przy okazji.
Być może spotkam koleżankę z Moskwy to się dowiem co z tym meczetem, co u nich o tym się mówi.
Bardziej poruszyły mnie opisy zachowania "turystów" w świątyni.
bo przesiedziałam lato w stajni i na Roztoczu (tam ich nie ma).


I tak trzymać  🤣 🤣 🤣
Tania nie sie paniki, ze Paryz juz zajety przez islamistow. Ja bylam w paryzu tydzien temu, i zadnych uchodzcow na ulicach nie widzialam. wszystko toczy sie po staremu. z moich obserwacji wynika ze zebracy i bezdomni czy to w Paryzu czy w Brukseli, to nigdy arabowie, tylko rodowici europejczycy.
Dla niektórych każdy ciemny to "arab". Lub "cygan/rumun", zależnie od aktualnych nastrojów i kraju, w którym rzecz się dzieje. Całe "zło tego świata".
A że żebraków zawsze wszędzie było pełno, zwłaszcza tam, gdzie pełno ludzi, turystów. No taki świat. Tylko czasem widzi się ich jakby więcej i jakby bardziej łączy z tym, co akurat ludziom nie pasuje.
Ja niczego nie sieję. Wnoszę do rozmowy taką relację. Co w tym złego? Mam się szarpać w kwestii czy pozabijać migrantów czy ich zbawiać? Nie chcę.
Tania, nie wolno ci! Siejesz hejterstwo!
Zachowania turystów? To nie wiesz? Jakiekolwiek sacrum jest takie rozbawiające i politowania godne.

Jakbyś nie wiedziała, to jedyna dopuszczalna linia jest: Nie Ma Żadnego Problemu! Jedynym problemem są ci, którzy mają obawy i chcieliby się przyjrzeć problemowi. Czyli wariaci - bo problemu Nie Ma. Jeśli się niepokoisz rozwojem sytuacji jesteś: faszystą, nazistą, ksenofobem, bez serca, ziejesz nienawiścią, plujesz jadem (dalej pominę).
Jeśli rozważasz jak mogą potoczyć się sprawy (a mogą potoczyć się różnie,bo na tym świecie ludzie obficie mordują się wzajemnie, codziennie - to jeden z powodów opuszczania ojczyzn) = namawiasz do strzelania.
A gdy piszesz, że prawo międzynarodowe przewiduje azyl tylko dla prześladowanych - to jesteś skurwysynem.
Tak wyszło.

Więc nie siej paniki. Nie ma i nie będzie problemu. Chyba, że wredne polaczki, katotalibowie (czyli np. ja) nie otworzą swoich serc i nie ogarną bezwarunkowej pomocy dla np. miliona przybyszów rocznie, rozdzielonych wg klucza.

Bo jedynym przykazaniem jest: nie rób drugiemu, co tobie niemiło! A gdybyś była terrorystką, byłoby ci miło jakby wszyscy  traktowali cię jak terrorystkę? Prawda, że nie? Przecież to bardzo przykre i nieładne.
Ja tak tego nie odczuwam. Dzielę się obawami, staram się czytać co się da i mieć własną opinię. Nie mam zacięcia misjonarki, zatem nie wtrącam się do niczyjej duszy. Moim zdaniem jest jeszcze ciągle przestrzeń dla takiej postawy jak moja.
bobek, ja tez rozumiem  🙂 mi nic do tego w co kto wierzy dopoki mi nie wciska/narzuca swoich pogladow

halo, nic nie kumam o co Ci chodzi i kto Cie namawia do pomocy milionom uchodzcow 😲

nestor, nie reprezentuje Norwegow, tylko mieszkam w Norwegii, bo im ropa trysnela 😁
Tania, pewnie że jest.

Naboo, zapewnisz, że nie będzie milionów uchodźców? Rządy krajów Europy wcale nie są takie pewne. A do bezwarunkowej pomocy, do takiej postawy, nie to że namawiało, Żądało jej wielu. tet na pewno.
Nie wiem, może dla niektórych nic nie wynika z postawy, którą przyjmują. Ja robię to, do czego jestem przekonana.

Nie zauważyłaś, że istnieje swoboda głoszenia poglądów? Nie każę ci ich podzielać, ale nie możesz mi (ani nikomu) zabronić głosić moich poglądów. Włącznie z ewangelizacją 🙂 To podstawowe ludzkie prawo: mieć poglądy i je kulturalnie wyrażać.
Rosja rozpoczęła operację wojskową w Syrii. Samoloty mają niszczyć cele wojskowe.
To ważna informacja.
Ważna. Ja sie tylko zastanawiam czy to dobrze czy źle.
To zależy dla kogo dobrze a dla kogo źle. Szachowa zagrywka. Jeśli UE uzna, że Rosja robi źle - stanie po stronie ISIS, jeśli uzna, że Rosja postępuje dobrze, to sankcje są bez sensu. Szkoda, że nasz ex Pan Premier nie zadbał o jakieś jednolite stanowisko w tej sprawie wcześniej. Dziś Rosja rozdaje karty i trzeba patrzeć co dalej z tego wyniknie. Myślę, że Ukraina ma powód do zmartwień. No i jeszcze inni, bo najwiekszy atomowy okręt podwodny Aleksander Newski pojawił się na Kamczatce.
Żle
Rosja miesza, mieszała i będzie mieszała.
Im jest na rękę.. wszelakie rozdźwięki, skłócenie społeczeństw.  Nawet rozpierducha etyczno-moralna na Revolcie im pasuje.
Oni to lubią - dziel i rządź.

Czasem się zastanawiam po co i kto grzebie tym kijem  w mrowisku.
Za cienka jestem, żeby wiedzieć to z pewnością.

Tak czy siak, tam gdzie ruscy - tam krew i rozpierducha
(...)
Tak czy siak, tam gdzie ruscy - tam krew i rozpierducha

No i o amerykanach można powiedzieć to samo.
link
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 września 2015 17:11
Tania, 17go wróciłam z Chorwacji - Riwiera Makarska + Orebic + Korcula + Omis + Szybenik + Zadar + Brać i nie widziałam uchodźców, ani na plażach ani na granicach
Tania, 17go wróciłam z Chorwacji - Riwiera Makarska + Orebic + Korcula + Omis + Szybenik + Zadar + Brać i nie widziałam uchodźców, ani na plażach ani na granicach

Dziękuję za relację. I moi znajomi też tak mówili. Widocznie ruch migrantów jest kierowany z dala od turystów. Albo jest ich mniej niż nam pokazują?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 września 2015 17:19
Ja już sama nie wiem. Z relacji innych też wynika, że uchodźców na granicy Chorwacja - Słowacja nie ma. Chyba tylko jedna osoba pisała o opuszczonym obozie z namiotów.  🤔
Moi rodzice sa w Chorwacji,jak zwykle.jezdza po całym kraju, nie widzieli żadnych uchodcow, obozów z uchodźcami itd. Przez granice z Serbia będą jechac na wyciecke, zobaczymy jak tam.
[quote author=szemrana link=topic=91143.msg2428164#msg2428164 date=1443625477]
(...)
Tak czy siak, tam gdzie ruscy - tam krew i rozpierducha

No i o amerykanach można powiedzieć to samo.
link
[/quote]
Ale jedni z nich są zbyt blisko nas
busch   Mad god's blessing.
30 września 2015 19:18
[quote author=Murat-Gazon link=topic=91143.msg2427838#msg2427838 date=1443591624]
busch osobiście, jako osoba wierząca, uważam, że Bóg jest jeden i "jak przychodzi co do czego" to nie rozlicza ludzi z tego, czy określali się chrześcijanami, muzułmanami czy wyznawcami Latającego Potwora Spaghetti, ale z tego, jakimi ludźmi byli i ile czynili innym ludziom dobra, a ile zła. Dlatego można być ateistą, a w oczach Boga finalnie być lepszym człowiekiem niż niejeden deklarujący wiarę. I dlatego owszem, moim zdaniem zakład Pascala zawsze będzie prawdziwy.
[/quote]

Ty sobie tak możesz myśleć, proszę bardzo, ale gdybyś tylko zechciała to skonfrontować z prawdziwymi religiami (a nie ich modyfikacjami które sobie sama dla siebie stwarzasz), to Twój piękny zakład Pascala ległby w gruzach bo zdecydowana większość religii jest 'zazdrosna' - chyba sam fakt że ten wątek powstał, udowadnia że taki np. islam ewidentnie wartościuje, w co konkretnie wierzysz. Co zresztą nie jest niczym niezwykłym, bo ludzie potrafili się mordować i prześladować o to, jakim konkretnie odłamem chrześcijaństwa jesteś (z prawosławiem rosyjskim na czele, gdzie dziesiątki tysięcy ludzi dokonało samospalenia jak zmieniono sposób żegnania się i oddawania pokłonów podczas mszy).
Bez obrazy, ale dla mnie to jest intelektualne lenistwo z domieszką postmodernistycznego relatywizmu, że nie zauważasz problemu - bo on tam ewidentnie jest. Wystarczy chociażby raz przeczytać dekalog ze zrozumieniem - nie jesteś w stanie spełnić warunków zakładu Pascala dla jednego boga, nie narażając się innemu. Więc jeśli wierzysz tylko dlatego, żeby korzystnie na tym wypaść, to masz duży problem 🤣
Polska-Rosja. Przełamać nieufność i stereotypy

Polska i Rosja nie mogły się porozumieć w XX w., bo dzieliła je historia, z której wynikała nieufność i chorobliwe wręcz podejrzenia wobec drugiej strony o złe intencje i chęć zrobienia na złość partnerowi


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,8763934,Polska_Rosja__Przelamac_nieufnosc_i_stereotypy.html#ixzz3nFC1F400

Rozmowa świętej Polski ze świętą Rosją
Paweł Wroński: Rosyjski filozof Nikołaj Bierdiajew mówił, że nie ma bardziej podobnych i równocześnie bardziej różnych narodów niż Polacy i Rosjanie i dlatego tkwią w nieustannym konflikcie. Czy ostatnia zmiana w relacjach polsko-rosyjskich świadczy o tym, że Bierdiajew się mylił?


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,8853113,Rozmowa_swietej_Polski_ze_swieta_Rosja.html#ixzz3nFCHLh6f

Wajda cieszy się z budowania mostów pomiędzy Polską i Rosją
- Każde wydarzenie, które buduje mosty między Polską a Rosją, jest bardzo pozytywne – mówi Andrzej Wajda, komentując przyznanie mu przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa Orderu Przyjaźni.


Polskie światełko dla Rosjan



Duchowni, intelektualiści i artyści apelują: 9 maja idźmy na cmentarze radzieckich żołnierzy i zapalmy znicze na ich grobach. Pojednajmy się

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,7843408,Polskie_swiatelko_dla_Rosjan.html#ixzz3nFCmXcyN

Wajda: Rosjanie docenili mój "Katyń". Teraz kręcę film o Wałęsie
2010-08-11 14:39
Andrzej Wajda, uhonorowany przez Dmitrija Miedwiediewa Orderem Przyjaźni - jednym z najwyższych odznaczeń państwowych Federacji Rosyjskiej - uważa, że prezydent Rosji nagrodził go w ten sposób przede wszystkim za zrealizowanie filmu o Katyniu. - To piękne. Cieszę się, że mnie to na starość spotkało - powiedział reżyser.




Skoro: Rosja miesza, mieszała i będzie mieszała - to dlaczego wtedy media o tym nie pisały, tylko namawiały do przełamania stereotypów, nie ulegania nieufności i chorobliwym podejrzeniom - podobnie, jak obecnie wobec imigrantów -  czy za jakiś czas napiszą, że imigranci - to, jak Rosja - agresywny i niebezpieczny wróg? Wtedy będziemy ich mieli "zbyt blisko nas" - bliżej niż obecnie Rosję - bo w środku. Tzn. skoro media się mylą - to dlaczego nie mylą sie obecnie - i dlaczego o tym, że sie mylą - dowiadujemy sie po, a nie w trakcie - czy przed.

Skoro Putin jest niedobry - to dlaczego jest dobry dla Niemców, Amerykanów - i tylko nasze ryby mu śmierdzą? Tamci kłócą się wprawdzie o jakieś kawałki tortu w postaci Libii, czy Syrii - ale biznesy robią. My nie kłóocimy sie z Putinem o żadne konfitury - a biznesów nie robimy, a jeżeli, to słabe.

Może odpowiedź jest tu:

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego o polskim przemyśle: „Musimy mieć więcej takich firm jak Pesa”

Rozwój przemysłu jest niezbędnym warunkiem dla harmonijnego i trwałego rozwoju społeczno-gospodarczego kraju tłumaczy w rozmowie prof. Elżbieta Mączyńska, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. – Rozwój takich firm jak Pesa, Selena Newag czy KGHM i innych powinny stanowić wzór dla polskich firm. Podstawą rozwoju tych firm jest kapitał krajowy, a poziom i jakość ich produkcji może konkurować z produkcją krajów Zachodu.

Profesor zwraca uwagę na istotność posiadania silnie rozwiniętego przemysłu. – Kraj nie może być tylko „montownią”, miejscem, gdzie zagraniczny kapitał zleca podwykonawstwo. Powodów jest kilka. Taki system nie gwarantuje stabilności gospodarki oraz trwałości miejsc pracy.
(...)

Pomimo dużego i niewątpliwego wysiłku intelektualnego uzyskałaś efekt w postaci nihilizmu.
Posmodernistyczny relatywizm - i kto to mówi?
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Oj, Nestor, przecież ty wiesz, jak korzystać z tego forum

Post pod postem
[/center]
Wiadomo dla kogo źle i kto najbardziej ucierpi. Najbiedniejsi i niczemu nie winni.

Nestor, długo już masz "Wydaje mi się ponadto, że Kartaginę należy zniszczyć" w podpisie? 🙂
edit: pierwszy tekst - zacności. Dowiedziałam się, że II Rzeczpospolitą z Sowieckim Sojuzem Stalina i Mołotowa dzieliły jedynie "sentymenty i historia" 😀

busch, zasadniczo monoteizm polega na tym, że Bóg jest jeden. Nie ma wielu, nie ma fałszywych czy prawdziwych. Jest jeden Wszechmocny i jakoś sobie poradzi.
http://natemat.pl/147259,muzulmanie-nekaja-uchodzcow-z-osrodka-pod-warszawa-film-trafil-do-sieci-urzad-odpowiada-nie-wyolbrzymiajmy

Ogólnie Polska przyjęła ponad 90 000 muzułmanów z Czeczenii . Większość się asymilowała część już dawno opuściła Polskę , ale zdarzają się incydenty. Problem ,bo oni w Polsce trochę się boją . Polska to nie Szwecja czy Anglia , tu łatwo można wylecieć . 😉 W Czarno na Białym był cały program o uchodźcach. Cimoszewicz wypowiadał się że za jego rządów w dużo trudniejszej sytuacji i z 3 razy mniejszym budżetem przyjęli 90 tyś uchodźców muzułmańskich. Powiedział że dzisiaj było by to nierealne.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się