USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?


Bardzo mi się podoba ten komentarz.
I ten głos
takie tam-wspominki
Ech...
I takie: http://wiadomosci.onet.pl/nie-zyje-saszka-bialy-jeden-z-liderow-prawego-sektora/87jhe
Tytuł w Onecie: "Nie żyje jeden z liderów Prawego Sektora". To była egzekucja?" sugeruje zamach na bohatera. Po wczytaniu się (na GW), okazuje się, że pan nad ranem w knajpie "Trzy Karasie" strzelał po pijaku do milicji i to milicja ukraińska go zabiła. Media przechodzą same siebie.  🙁
Oj, zaczyna się mocno gotować w kotle za naszą granicą. Boję się, że wykipi. Czytam pilnie relacje z obu stron (głównie sprzeczne ze sobą).
I bardzo mi się to wszystko nie podoba.  🙁
Tania, mnie też się nie podoba. A jeszcze bardziej nie podoba się jeszcze starszemu pokoleniu zamieszkałemu bliżej wschodniej granicy.
"Ukraińskie MSZ poinformowało, że Rosja
rozpoczęła agresję przeciwko Ukrainie. Ukraina prosi Zachód o pomoc, by powstrzymać agresora.
Francuski prezydent Francois Hollande, już 6 czerwca ma się spotkać z Władimirem Putinem aby omówić wstępne warunki kapitulacji."
akurat w kwestii kapitulacji, trudno o lepszego eksperta niż Prezydent francuzów.  😁
Aż jestem ciekawa jak to spotkanie przebiegnie 🙂
będzie i wino i wódka  😉
Widzieliście? Ja w niektórych momentach nawet się zaśmiałam. Piękna manipulacja, panie prezydencie...

Mnie ta klatka ze szkła zbrojonego urzekła. Zawsze taka jest? Składaną wożą?  👀
Pewnie taka ochrona przed pomidorami 😁
Mnie ta klatka ze szkła zbrojonego urzekła. Zawsze taka jest? Składaną wożą?  👀

Sprzęt przylatuje specjalnym samolotem:
https://m.facebook.com/profile.php?id=100003559926167
Moze kogoś interesuje, tutaj pojawia sie codziennie podsumowanie tego ci sie działo tego dnia na Ukrainie (jest zazwyczaj tłumaczenie po polsku i angielsku).
USA i Ukraina swoją drogą.. ale to co w Polsce się wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie.... Ten kraj nigdy nie będzie normalny póki bedzie istniał tak 'wspaniały rząd'.. a dokladnie ludzie...
Z strony Rosji wjeżdżają czołgi, na granicy jest prawdziwa wojna.

http://www.tvn24.pl/na-ukraine-wjezdzaja-z-rosji-czolgi-i-artyleria-pilna-narada-w-kijowie,438975,s.html


Ja już nie wiem czy tam jest możliwy pokój. Jakim cudem?  🙁
Słyszeliście o tym malezyjskim samolocie? Jak myślicie - spadł, czy faktycznie został zestrzelony? BBC podaje informację o zestrzeleniu, ale im to tak można ufać, że aż wcale...

Jeżeli faktycznie został zestrzelony to żesz @#%^!%, jakim trzeba być głąbem, aby dopuścić się do takiej sytuacji! Czym zawinili cywile z kraju leżącego tysiące kilometrów, co im to dało!?  👿
3 niemowlecia na pokladzie :-(

Przyczyny zamachu nad Lockerbie tłumaczono całymi latami. A tu już po godzinie wskazano winnych. W mediach.
Pfff.... I oczywiście wiadomo kogo. Świat staje na głowie, żeby wciągnąć Rosję w konflikt. I to się źle skończy.  🙁
Tania, przepraszam, ale nie mogę, mimo że zwykle staram się nie brać udziału w rozmowach o polityce... Naprawdę uważasz, że to świat wciąga Rosję w konflikt?  😲
Tak uważam. I oby się wciągnąć nie dała.
Taniu A po czym wnosisz, że ta biedna Rosja, jak świat światem, mająca ambicje imperialne i zagarniająca dla siebie wszystko co tylko może, jest na siłę wciągana w ten straszny konflikt?
Po własnej analizie wydarzeń.
Oczywiście masz prawo mieć własne zdanie  :kwiatek:
Aneksja Krymu to też manipulacja mediów? 😉
Aneksja Krymu to też manipulacja mediów? 😉

Nie. To fakt.
I ten fakt, w połączeniu z tym, o czym napisał Misiek i co widać przez setki lat historii Rosji, jak dla mnie pozwala na dość jednoznaczną interpretację tego, kto jest stroną wciągającą, a kto wciąganą.  😉
Nie przypuszczałam, że to kiedyś napiszę, ale zgadzam się z opinią JKM w tej kwestii.
Oby wyjaśniono rzetelnie wszystkie przyczyny. Biedni ludzie z samolotu. Straszne.
W tym wypadku przyznaję rację. Ktokolwiek za to odpowiada, NIGDY nie powinno tak się stać. Straszna śmierć - zginąć bez sensu jako przypadkowa ofiara nie swojej wojny. Oby to otworzyło oczy właściwym osobom.
Mnie rozwalil tez fakt, ze w ogole linie decyduja sie na beztroskie latanie nad terenami konfliktow zbrojnych. Podobno od kwietnia miedzynarodowe kierownictwo lotow wydawalo ostrzezenia, zeby nie latac nad wschodnia Ukraina ale linie lotnicze ignorowaly te ostrzezenia. Osobiscie by mi do glowy nie przyszlo wsiadajac na poklad samolotu, ze bedziemy leciec TAKA trasa. Tak sie dba o bezpieczenstwo, szkoli pilotow, wprowadza wszystkie mozliwe systemy zabezpieczen, tak ze samoloty to najbardziej bezpieczne srodki transportu, a zawalanka dzieje sie na najbardziej oczywistym odcinku. Przeciez o tym co sie dzieje na Ukrainie pisza wszystkie gazety na pierwszych stronach 🙁 Nie zdziwie sie jak beda pozwy o zaniedbanie.

edit ort.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się