I Mistrzostwa Kraju w Jeździe bez Ogłowia

Bo Oliwia miała kiedyś fanpage kucyka który robił sztuczki 😉
Zorilla dziękuje, doceniam Twoje wsparcie  :P
Swoją drogą "zabawne" jest to, że jeżeli ktokolwiek wyrazi negatywną opinię albo jakiekolwiek wątpliwości, to od razu się po nim jedzie jak po burej suce, nie pytając ani o poglądy, ani o sposób jazdy, ani o doświadczenia jeździeckie... Czepiając się Wiktorii, "wsiedli" na osobę ze "swojej" strony i chyba zupełnie im nie przyszło do głowy, że ktoś naturalny i to jeszcze z JNBT też może widzieć negatywne strony tej "imprezy". Smutne i niestety pokazuje zaślepienie niektórych osób.
A mnie to wcale nie smuci, ogromnie mnie to bawi 😀
tak jak mówiłam, nie przygotowąłam się na to starcie, nie wziełam swoich ziomków do poklaskiwania 😉
Ale swoją drogą, to Murat masz racje, oni tego nie przemyśleli, bo jako naturals po kursach to powinnam być uradowana tym, że oni mają kantarek, a na oklep to w ogóle klękajcie narody  😀iabeł:
A tu bęc, chyba myśleli, że na kursach to mózgi są prane i już nie można sie niezgadzać z czymkolwiek co wyjdzie spod ręki naturalu 😉
A mnie to wcale nie smuci, ogromnie mnie to bawi 😀
tak jak mówiłam, nie przygotowąłam się na to starcie, nie wziełam swoich ziomków do poklaskiwania 😉


hahah ja ci będę klaskać <3 Swoją drogą właśnie, zjeżdżanie po ludziach którzy jednak coś wiedzą i traktowanie jak sweet koniareczki... trochę tolerancji? może najpierw mogliby się dopytać czemu ma inne zdanie? A nie rzucają się sobie do gardeł...
Dziewczyny ale skad oni maja  wiedziec ze TheWunia jest w temacie?!
zobacz co odpisały mi. A napisałam że byłyśmy we Wro, nie na trybunach!
Zorilla no chociaż zapytać "czemu tak sądzisz?" wszystko jedno czy jako wyzwanie, czy jako zwykłe pytanie. Skąd wiedzą że nie jest? Skąd wiedzą że jest? Nie wiedzą. Ale stado fanek kucyków leci od razu, przez co wychodzi że jest Król/Królowa (szyderca), podwładni (wyśmiewający) i wygnana TheWunia (która ma z tego ubaw :P ). Z jednej strony śmieszne, z drugiej bardzo przykre że ludzie są tacy jacy są, nieobiektywni.
tak to jest z fejsbukiem.

na revolcie gównażeria z orzeszkiem w czaszce się nie utrzyma. to nie galopuje.pl
na fejsbuczku więc nastki robią "pokaz sił", bo przecież mają inne 13 letnie koleżanki, które przyklasną a dyskusja z tego żadna, bo nic nie dociera.

a niech sobie organizują potupaje dla dzieciaków. nawet sama bym na taki spęd dla dzieciaków córę kiedyś wysłała, żeby sobie misia wygrała. Ale to żadne tam ogólnopolskie zawody, tylko wariacja "pony games". ba, nawet nie wiem czy dzieciaki na pony games nie trzymają się lepiej i nie muszą hamować na ryju.

widzialam jedną fotkę z westu - i to wyglądało okej. ale jeźdzcy west potrafią używać samego dosiadu, bo i na codzień niewiele używają wodzy. a jak tym wrzeszczunom zabrać licki - to takie kwiatki, że zero odwagi na cordeo wystartować.

och jaka szkoda, że Wrotki nie wystąpił! może cordeo i 130 cm dałoby wrzeszczunom do myślenia.

i Pampera nasza forumowa jaka słodziutka! ja tam bym na takim beznadziejnym forum nie siedziała, masochistka jakaś.
Popcorn mi dajcie, wywróżę przyszłość z kukurydzy.

TheWunia, że Ci się jeszcze chce z nimi dyskutować, gdzie teraz pewne osoby tracą nerwy i będą dawać temu upust.
Magda, ja mam wrażenie, że oni nie wiedzą o co pytasz i co piszesz.

Tylko obrazek się dla nich liczy.
Przeciez zarcikuje 😉

Magda, a w czym startowalas we wro? Nie moge cie rozszyfrowac 🙂
Dokładnie, Magda oni traktują Cię jak kolejną "gówniarkę" co się nie zna. Szczerze powiedziawszy myślałam że Oliwia jest trochę bardziej ogarnięta, tolerancyjna i obiektywna niż pampera... ale widzę że to jedno i to samo 🙂 Swoją drogą osobiście tam nie byłam. Ale jakbym zobaczyła że wszyscy są na halterach to bym poszukała czegoś ciekawszego... Wika dobrze, że nie pojechałyśmy, 7h jazdy na marne  😀
też strasznie żałuje, że wrotki nie pojechał, bo to on ogromną część takich osób z revolty wypędza, to wtedy by nie mówili, że my tylko szczekamy i warczymy 😉
Wiecie jak ja sie ciesze, że kilka razy, żeście tu na mnie nawrzeszczeli i przywołali do porządku ?  🙇
maluda powiem Ci, że ja w ten sposób ćwicze niezmierzone pokłady cierpliwości, których wymaga mój koń, to jest taki est zanim do niego pójde 😉
Cierpliwość to mam i ja, ale jak widzę takie podejście (stronę przeciwną w dyskusji) to wstaje z miejsca i idę sobie precz, szkoda życia na takie coś.  🤣
Dlatego ja się nawet nie odezwałam, bo szkoda czasu, nerwów i klawiatury.
Przeciez zarcikuje 😉

Magda, a w czym startowalas we wro? Nie moge cie rozszyfrowac 🙂


nie ja startowałam tylko moja córka Olga. Wygrała obie konkurencje western :-)
Taka banda ignorantów zawsze się znajdzie. Nawet nikt dokładnie nie wie, nie próbował ale od najgorszych wyzywa i ma czelność osądzać innych. Znam ludzi którzy krytykują west i uważają za jedyną szkołe jazdy klasykę..pytam dlaczego? Dziewczyna mówi bo się nie anzglezuje i obciąża sie konia plecy robiąc mu gagę  😁 i pytam ją to patrz to tak jak w ujeżdżeniu :P
Mam wrażenie, że im koń bliżej natury to ludziom to nie odpowiada :/
i Dlatego popieram takie zawody, bardziej takie niż 3 wedzidła w pysku jednego konie heh
ja też popieram takie zawody. Ale niech będą zrobione z sensem, z uczicwym podejściem, niech nie będzie traktowane jednakowo, czy się jedzie na kantarze czy na cordeo bo to ogromna różnica jest.Może jeszcze na sidepulach wolno? To ja mogę na dowolnym koniu ze stajni pojechać!
ale to nie jest jakos uregulowane? dziwne , że tak każdy moze na czymś innym?
anil22 czegoś takiego jeszcze nie słyszałam 😀 Ja osobiście uważam "po zdjęciach" że westowy konik bodajże pod p.Maćkiem pojechał najlepiej. A west? W dodatku widać kto typowy klasyk (frak, białe bryczesy, białe rękawiczki, super extra, nie ma co), a kto przyjechał się pobawić, sprawdzić... Niestety świat nigdy nie będzie zgodny :P A i nudno by było...
a podrzuci ktos mi link do filmików  🤣
proszę bez takich stereotypów bo ja na hubertusie tez jak pingwin wygladałam, wszyscy szok że na haku jadę. Tylko, żę koń westowy, na haku na luźnej wodzy jechałam i ja tez coś tam westem jezdziłam :P
swoją drogą czy te zawody maja przepisy? pokaze mi ktos?
Jeszcze filmów nie widziałam 😉
Mi się ogromnie takie zawody podobają i mam nadzieje że kiedyś będę mogła w takich wystartować. Ale te wczorajsze to hmm. Dziwne jest to że tak samo oceniana jest osobą skaczący małe i duże przeszkody, że freestyle nie był określony przez co dziewczyna została zdyskwalifikowana. Czy różniło się w punktach cordeo od haltera nie wiem, bo to zbyt trudne pytanie 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
12 listopada 2014 22:12
ale to nie jest jakos uregulowane? dziwne , że tak każdy moze na czymś innym?


no właśnie...
Fajnie by było jakby był regulamin i wszystko wypisane, z resztą tak się chyba robi na zawodach? (pytam serio, bo ja nie w temacie  🙂😉
:kwiatek: Dla osób bez FB

Poniżej umieszczony zostaje regulamin dotyczący organizacji zawodów, przeprowadzenia konkursów oraz zgłaszania się zawodników. Prosimy o zapoznanie się z nim. Wszelkie pytania prosimy kierować na podany adres mailowy. Pod regulaminem znajduje się kilka wypunktowanych danych, które osoba zgłaszająca swój udział uzupełnia oraz następnie również przesyła na adres mailowy podany w regulaminie (karta zgłoszeniowa).
W związku z tym, że jest to pierwsza taka impreza, postanowiliśmy ustalić programowe minimum. Reszta informacji, czyli skład sędziowski, listy startowe i szczegółowy program tego dnia zostanie udostępniony w późniejszym czasie. ZAPRASZAMY!!
p.s. Opłatę za wynajem boksu w dzień zawodów zawodnicy lub ich opiekunowie muszą uiścić bezpośrednio w biurze Hipodromu. Pod numerem telefonu 58 551 78 96 będzie można uzyskać więcej informacji. Jest możliwość przyjazdu kilka dni przed zawodami. Informacje o kosztach związanych z utrzymaniem również w biurze Hipodromu.

Bridleless Baltic Cup – Ogólnopolskie zawody w jeździe bez ogłowia o Puchar Bałtyku
11.11.2014 Hipodrom Sopot w godz. 10.00 - 18.00


CEL ZAWODÓW: Propagowanie alternatywnych metod pracy z koniem w formie zawodów i pokazów o charakterze edukacyjnym.

KONKURENCJE: Zawody rozgrywane będą w 4 konkurencjach:
- skoki
- ujeżdżenie
- trail
- freestyle

Każdy zgłoszony zawodnik przejeżdża jedną z wybranych powyżej konkurencji oraz obligatoryjny konkurs Freestyle w którym zawodnik może zaprezentować dowolny przejazd.
W konkursie trail do wykonania 10 zadań, w skokach do pokonania 10 przeszkód, ujeżdżenie do przejechania zgodnie z podanym programem.
W ujeżdżeniu punktacja podawana jest w skali procentowej, zgodnie ze standardami PZJ. W skokach i trailu liczba uzyskanych punktów przeliczana na skalę procentową w celu ujednolicenia punktacji w konkursach do wyboru. W każdym konkursie zostaną wyróżnione trzy miejsca z najwyższą ilością punktów. Dla tych zwycięzców przewidziane są medale. Pozostali zawodnicy otrzymują flots/szarfę. Punktacja za obowiązkowy konkurs freestyle również jest podawana procentowo. Zawodnik, który uzyska najwyższą notę z wybranego przez siebie konkursu oraz pokazu pracy freestyle łącznie, otrzyma pierwsze miejsce w zawodach oraz Puchar Bałtyku.
W przypadku uzyskania przez dwoje lub więcej osób punktów ex aequo, wyższe miejsce zajmuje zawodnik, który uplasował się na wyższym miejscu w konkursie freestyle.

KLASY: zawodnicy mogą wystartować w w/w konkurencjach w klasie cordeo i halter tzn. bez użycia innych kiełzn lub ogłowia. W klasie halter dopuszcza się start w kantarku sznurkowym, w klasie cordeo w ogóle bez ogłowia tj. tylko z linką na szyi konia lub też bez samego cordeo, a użyciem jednego lub 2 batów lub w ogóle bez niczego. Zawodnicy uzyskują bonusy procentowe do łącznego wyniku za użycie tylko cordeo, tylko 2 batów lub niczego w każdym z 2 startów.

ZAWODNICY: W zawodach mogą wziąć udział osoby przygotowane do startu w klasie cordeo i halter tzn. bez użycia innych kiełzn. Dopuszcza się możliwość startowania osób niepełnoletnich powyżej 11 roku życia za pisemną zgodą opiekunów.
Dopuszczenie do udziału w zawodach zatwierdza komisja ze strony organizatora na podstawie filmiku trwającego między 3 a 5 minut zgłaszanego na adres kontakt@bezoglowia.pl w postaci linku do filmiku na Youtube lub też nadesłanego na powyższy adres biura organizatora. Ostateczną datą dosłania materiału jest 26.10.2014 lub dzień wyczerpania wolnych miejsc startowych ogłoszony na stronie organizatora zawodów.

Filmik powinien zawierać:
uczestnicy ujeżdżenia: podstawowe elementy ujeżdżenia w 3 chodach

uczestnicy konkursu skokowego: minimum 3 przeszkody z galopu na poziomie L – do 100 cm, w tym: zmiana kierunku między nimi

Uczestnicy traila: elementy ujeżdżenia w 3 chodach, 2 przeszkody o minimalnej wysokości 50cm oraz 2 zadania nietypowe (np. otworzenie przy/na koniu parasolki, przejście po niecodziennym podłożu)

Wszystkie przejazdy powinny być nagrywane w osprzęcie, w którym uczestnik zamierza startować – halter lub cordeo oraz siodle. Dopuszcza się możliwość startowania w obu klasach ( pod warunkiem, że będzie miejsce ) lub we wszystkich konkursach ( ujeżdżenie, skoki, trail ) jednej osoby z różnymi końmi lub jednego konia pod różnymi jeźdźcami.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są dostarczyć najpóźniej w dzień zawodów przed ich rozpoczęciem pełną dokumentację, tj: zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do startu w zawodach jeździeckich, wypełniony kwestionariusz zgłoszeniowy oraz paszport konia z aktualnymi szczepieniami, zgodę rodziców w przypadku osób niepełnoletnich oraz wnieść jednorazową opłatę wpisowo-startową w wysokości 50 zł od pojedynczego startu do Pucharu (czyli przejazd obowiązkowy plus wybrana konkurencja - jeden start), najpóźniej w dzień zawodów od 7.30 do godziny 9.00 w biurze zawodów.

KONIE: W zawodach mogą wziąć udział konie i kuce, klacze, wałachy i ogiery. Nie przyjmujemy zgłoszeń klaczy ze źrebakami. Do startów przystąpić mogą zwierzęta, które mają ukończony 4 rok życia.
Konie muszą być zdrowe i mieć aktualne szczepienia, które zawodnik przedstawia najpóźniej w dzień zawodów od 7.30 do godz 9.00 w biurze zawodów.

ORGANIZATOR:
Organizator zapewnia:
-dla 3 pierwszych miejsc na podium medale we wszystkich konkursach
-flots
-nagrody rzeczowe, upominki, dyplomy
-dla osoby, która zdobędzie łącznie najwięcej punktów w skali procentowej w wybranej konkurencji ( trail, ujeżdżenie, skoki ) oraz w programie indywidualnym Freestyle – pierwsze miejsce zawodów oraz Puchar Bałtyku.


SZCZEGÓŁOWY OPIS KONKURENCJI, ICH ZASADY I PUNKTACJA:

Skoki:
Obowiązuje wysokość parkuru LL – do 90 cm
Na parkurze do pokonania 10 przeszkód, w tym obowiązuje jedna przeszkoda typu okser oraz jedna przeszkoda z rowem foliowym bez wody. Reszta to stacjonaty, w tym 2 stacjonaty ustawione w szeregu/linii.
Konkurs na zasadach konkursu dokładności i stylu. Oceniana jakość komunikacji, odpowiadania konia na sygnały, prowadzenia konia na przeszkody, jakość dosiadu, precyzja skoku, ogólny styl jazdy
Suma punktów do uzyskania na parkurze 30. Po 3 na każdej prawidłowo przejechanej przeszkodzie.
Za strąconą przeszkodę 0 pkt.
Za 1 nieposłuszeństwo i dokończenie skoku – 2 pkt. na danej przeszkodzie
Za 2 nieposłuszeństwo i dokończenie skoku – 1 pkt. na danej przeszkodzie
za 3 nieposłuszeństwo ELIMINACJA
Upadek jeźdźca lub konia ELIMINACJA
Obowiązuje limit czasu wynoszący 4 minuty, którego przekroczenie o 5 sekund równa się odjęciu 50% przyznanych pkt. w całym przejeździe. Przekroczenie limitu czasu powyżej 5 sekund ELIMINACJA.
Końcowa ocena przejazdu jednego zawodnika to średnia ocen każdego z trzech sędziów. Sędzia prowadzący konkurencję Joanna Gawłowska. Ostateczna punktacja podawana w skali procentowej.

Ujeżdżenie:
Obowiązuje program P-10R-DK (dostępny na stronie http://www.dressage.pl/programy pod symbolem P10DK)
Czworobok 60x20
Program P-10R-DK: w ruchu nr9 i nr14 bez oddania i nabrania wodzy, ruch nr 22 bez żucia z ręki, bez numeru 23 oraz opuszczenie czworoboku stępem roboczym

W przejeździe oceniane: precyzja przejazdu, dokładność figur i zadań, jakość komunikacji, dyskretność sygnałów, reakcję konia na wszelkie przekazywane sygnały.
Końcowa ocena przejazdu jednego zawodnika to średnia ocen każdego z trzech sędziów. Sędzia prowadzący konkurencję Wacław Pruchniewicz. Ostateczna punktacja w skali procentowej.
Czas przejazdu 4 minuty

Trail/Park Habituacyjny/:

Do wykonania w tym konkursie zawodnik będzie miał 10 zadań podanych poniżej. Każdy zawodnik wchodzi na tor z koniem prowadzonym z ziemi i wsiada w wyznaczonym punkcie oraz kończąc tor schodzi z konia w wyznaczonym punkcie i wyprowadza konia dowolnym chodem również z ziemi. Zawodnik przed rozpoczęciem konkurencji ma czas 2 minuty na zapoznanie się samemu z rozstawieniem przeszkód i zadań do wykonania.

-wąskie przejście z wycofaniem do wyznaczonego miejsca i ponowne pójście naprzód
-zadanie dwuetapowe: bramka z kurtyną „frędzle”(a) oraz bramka z „bananami”(b)
-krzyżak max. 60 cm do pokonania z kłusa lub galopu
-cavaletti w kłusie po łuku z prostym wjazdem
-mini basen w wodą do przejścia
-przejście przez folię na mostek
-„S” z drągów na ustępowania łopatki i zadu
-zagalopowanie w punkcie A i przejście do stój w punkcie B
-slalom między pachołkami w kłusie z zabraniem przed slalomem i oddaniem po slalomie przedmiotu przeznaczonego do przewiezienia
-przeszkoda niespodzianka

Za wykonanie każdego zadania poprawnie uczestnik może uzyskać 3 punkty. Przy pierwszej odmowie konia zostaje odjęty 1 punkt, czyli po wykonaniu zadania po jednej odmowie można uzyskać 2 punkty. Przy drugiej odmowie i wykonaniu zadania można uzyskać 1 punkt. Trzecia odmowa daje 0 punktów za niewykonane zadanie i uczestnik musi przejść do następnego bez możliwości poprawienia odmówionego. W przypadku wykonania zadania połowicznie, np. zejście z przeszkody w trakcie jej wykonywania, zawodnik może uzyskać 1 punkt. Czyli częściowe wykonanie zadania jest równe dwukrotnemu odmówieniu jego wykonania przez konia.
Suma za pokonanie przeszkód równa 30 punktów liczona jest do ogólnej klasyfikacji Pucharu. Czas na pokonanie parku to limit 8 minut. Przekroczenie normy czasu o 15 sekund skutkuje odjęciem 30% przyznanych pkt. w całym przejeździe.
Końcowa ocena przejazdu jednego zawodnika to średnia ocen każdego z trzech sędziów. Sędzia prowadzący konkurencję Marek Godzina. Ostateczna punktacja podawana w skali procentowej.




Freestyle:
Konkurs OBLIGATORYJNY dla wszystkich uczestników. W tej dyscyplinie zawodnik pokazuje program dowolny, ułożony przez siebie do wybranej muzyki/lektora/itp. Czas trwania przejazdu nie dłuższy niż 5 minut. Obowiązuje tu pełna dowolność w prezentowaniu umiejętności. Może to być:
-praca z koniem z ziemi z elementami układania konia lub np. tricki
-pokaz przebierany np. z dowolnym przejazdem ujeżdżeniowym
-pokaz tricków z siodła
-skoki przez nietypowe przeszkody.
-pokaz habituacji konia na przeróżne nietypowe przedmioty
-praca na wolności
-jazda w nietypowym dosiadzie
-pokaz skoków przez przeszkody wyższe niż 130 cm (mogą być pojedyncze --przeszkody, nie mniej niż 3)
-free riding – pokaz jazdy z elementami klasycznymi na oklep oraz cordeo lub bez niego
-jazda w stylu western
-końskie agility
-dowolny przejazd na cordeo lub bez
-itp.,

Warunkiem koniecznym jest wykonanie programu w obowiązujących klasach – halter lub cordeo lub bez jakiegokolwiek sprzętu na koniu w minimum 70% czasu trwania przejazdu. Czyli na 5 minutowy pokaz, 3,5 minuty musi być przeprowadzone na sprzęcie, w którym zawodnik startował konkurs do wyboru, reszta może być w innym dopuszczonym do zawodów (np. 3,5 minuty na cordeo, gdy zawodnik jechał ujeżdżenie w klasie cordeo, a 1,5 minuty na halterze). Opis programu musi być dostarczony najpóźniej do dnia 26.10. 2014, by organizator mógł zapewnić jego zrealizowanie. Dopuszcza się startowanie w tej konkurencji dwóch/grupy osób z jednym koniem lub jednej osoby z dwoma/grupą końmi – jeżeli ma to wartość pokazową lub 2 jeźdźców naraz np. synchronicznie.
Program oceniany procentowo. W ocenę wlicza się harmonia, posłuszeństwo konia, reakcje na wydawane polecenia, pewność ruchów z ziemi/poprawność dosiadu, zawartość i atrakcyjność programu, stopień trudności, jakość techniczną wykonywanych ewolucji, dopasowanie aranżacji muzycznej, wykorzystanie przestrzeni.
Końcowa ocena to średnia ocen wszystkich sędziów.


ZASADY OGÓLNE:

Zawodnik może we wszystkich dyscyplinach mieć przy sobie bacik lub dwa. Dopuszczalny stick, bat ujeżdżeniowy lub palcat. Zastrzeżeniem jego posiadania jest nie używanie go jako kary w trakcie każdego konkursu. Zawodnik może zostać zdyskwalifikowany przy rażącym nadużyciu bata. Zawodnik może posiadać ostrogi z założeniem, że nie kaleczą one boków konia. Każdego zawodnika obowiązuje kask w konkursie ujeżdżenia i skoków. W parku oraz konkursie freestyle dowolne nakrycie głowy u osób powyżej 18 roku życia lub za pisemną zgodą opiekunów zawodnika niepełnoletniego. Przed rozpoczęciem zawodów na rozprężalni będzie sprawdzany stan sprzętu oraz konia.
Zawodnicy klasyfikowani są wedle ilości zdobytych punktów.
Zawodnicy z końmi startującymi w pierwszym konkursie do wyboru otrzymują w klasie cordeo 10%, a bez cordeo 20% wartości całości punktów w tym konkursie liczonych do ogólnej klasyfikacji z racji większej trudności przy realizowaniu konkursów.
W przypadku sytuacji, gdy dwóch lub więcej zawodników będzie miało taką samą ilość punktów w klasyfikacji ogólnej, rozstrzygająca jest wysokość zajętego miejsca w konkurencji freestyle.
W przypadku niechcianego i niezamierzonego wyniesienia zawodnika przez konia z hali zawodów w trakcie przejeżdżania konkursu, zawodnik zostaje zdyskwalifikowany.


Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.


KARTA ZGŁOSZENIOWA UCZESTNIKA ZAWODÓW
BRIDLELESS BALTIC CUP 2014

1. Imię i nazwisko zawodnika:
2. Wiek zawodnika:
3. Przynależność klubowa lub nazwa stajni aktualnego pobytu:
4. Nazwa konia:
5. Numer paszportu konia:
6. Wiek konia i jego płeć:
7. Wybrana konkurencja przez zawodnika ( skoki, ujeżdżenie, trail )
8. Klasa, w której zawodnik zamierza startować (cordeo, halter ):
9. Skrócony opis obowiązkowego przejazdu Freestyle, czas trwania 4 minuty:
10. Skrócony opis konia oraz jego codziennego użytkowania ( czyli jakie są wasze relacje, czy trenujecie sportowo czy rekreacyjnie, czy jazda bez kiełzna to wasz główny czy uzupełniający trening,
skąd wzięło się zainteresowanie jazdą bez ogłowia )
11. Inne/Uwagi:
12. Jeżeli filmik kwalifikacyjny jest umieszczony na Youtube lub podobnym portalu podać link poniżej:
[quote author=milenka_falbana link=topic=92593.msg2221365#msg2221365 date=1415830849]
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
[/quote]to jest super! najlepiej dokonać zmian już po przejazdach i tym trybem wyłonić zwycięzce.
naprawdę poważnego jeźdźca nie było stać na uczestniczenie w tym cyrku... a ewentualne "zwycięstwo" mogło się stać poważnym obciachem  😁
Haha wrotki  😅
Zaciekawiliście mnie powiem szczerze opinią o tych zawodach to postanowiłam poszperać w internecie  😉
No i znalazłam stronę tej Oliwii która startowała i wypowiedź tej drugiej dziewczyny ze zdjęcia
Moim zdaniem niefajnie że takie młode a tak zachowują się w internecie  🤔

Gdzie na fb toczy się ta "dyskusja"? Link podany stronę temu mi nie działa 🙁
anai , ta dziewczyna usunęła to zdjęcie pod którym wszyscy się wypowiadali
Natala D, to dlatego nie mogę nic znaleźć. Dzięki.
A propos postów nt Maury to ona pracuje z tym koniem dopiero od niedawna bo jej główny koń niestety jest urwany... Ten na którym jechała nawe nie jest jej własnością. Mi osobiście jej przejazd naprawdę się podobał, miała pełną kontrolę nad koniem, który wyglądał na zrelaksowanego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się