I Mistrzostwa Kraju w Jeździe bez Ogłowia

Isabelle odnośnie sposobu rozgrywania takich zawodów to chyba ubrałaś moje myśli w słowa. Podpisuję się obydwiema rękami.
Behemotowa . w moim odczuciu Maura najlepiej pojechała parkur , koń wyluzowany, parkur przejechany w rytmie i w dobrym tempie . Zawiodłam się na tym, że tylko jeden koń był na cordeo i rzeczywiście większość jeźdzców na halterkach... aż bolało jak się patrzało.  Szkoda, że nie wystartowało więcej jeźdźców na poziomie Maury i zawodniczki, która wygrała ujeżdżenie.
Behemotowa . w moim odczuciu Maura najlepiej pojechała parkur , koń wyluzowany, parkur przejechany w rytmie i w dobrym tempie . Zawiodłam się na tym, że tylko jeden koń był na cordeo i rzeczywiście większość jeźdzców na halterkach... aż bolało jak się patrzało.  Szkoda, że nie wystartowało więcej jeźdźców na poziomie Maury i zawodniczki, która wygrała ujeżdżenie.


Skoki ładnie, ujeżdżenie, które pokazała podczas freestyl'u mi się nie podobało.
Szczerze, myślałam, że osoba taka jak Maura, która bierze udział w wielu konsultacjach Naturalsów, ma sporo treningów, a nie pojechała na luźnej linie.
dea   primum non nocere
12 listopada 2014 17:46
Zapytam raz jeszcze - będzie powtórka za rok? Jeśli tak, to start konia lub dwóch, które nigdy wędzidła nie widziały, jest prawdopodobny. Sama jestem ciekawa ich reakcji na halę, nagłośnienie i klaszczący tłum. W innych okolicznościach tego pewnie nie sprawdzimy 😉 a nie brałyśmy pod uwagę startu, bo, cóż, to miało być bez ogłowia, czyli w moim rozumieniu na dwóch bacikach - a tego w w/w warunkach nie będziemy ryzykować 😉 Na halterze, why not.
Zostałam zaatakowana, bo napisałam, że nie widze celu zawodów bez ogłowia, skoro konie mają wezełki od kantarów na szyjach. Zostałam posądzona o "ból dupy", hejterstwo, wymundrzanie sie itp  😵

edit : Przepraszam, ale się zapomniałam i wstawiłam w złym rozmiarze i nie wiem jak to poprawić  🤬
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 listopada 2014 18:43
To jest właśnie rzecz która zadziwiła mnie najbardziej- miało być BEZ ogłowia, a wszyscy (no prawie wszyscy, z tego co czytam) na kantarach. Nie wiem, może ja jakaś dziwna jestem, ale dla mnie kantar to też jest ogłowie, tyle że bez wędzidła, ale na głowie leży więc rodzajem ogłowia jest.
Dobrze, że się jednak nie wybrałam, choć przez chwilę miałam taki plan rano, potem na szczęście doszłam do wniosku, że wolę do stajni skoczyć i w teren pojechać. Dzięki tej decyzji też zostałam "mistrzem" bo pojechałam na kantarze,  czyli  bez ogłowia  🤔wirek: 😉
Myśle, że na forum mamy sporo osób, które wedle tych zasad też jeżdżą : bez ogłowia 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 listopada 2014 19:00
No właśnie! Bez sensu są zawody bez ogłowia w ogłowiach...
To chyba filmik  tych zawodów



Ja kiedyś wstawiłem fimiki zawodników którzy to robią dla zabawy , w domu .




Czy Daria Kobiernik na zawodach .


Facella   Dawna re-volto wróć!
12 listopada 2014 19:04
Ale to chyba nie miały być zawody bez ogłowia?  👀 Bez wędzidła owszem...
na kordeo za trudno.

jeszcze jakby to było jak w westernie - luźna licka. a tu zamiast licki mamy 50 kg na ręce i zaciągnięte sznury. brawo, brawo, konikom na pewno lepiej jak mają wrzynające się w nos cienkie sznury zamiast wędzideł.

i odrobina statystyki.
skoki:
2 konie na cordeo/ 9 startujących
ujeżdzenie:
1 koń na cordeo / 9 startujących
trail:
3 konie na cordeo/ 6 startujących.

bridless.

i perełka.
zawody były w klasach CORDEO i HALTER. a oceniane razem 😂 to oceniajmy razem zawodników z klasy L i zawodników z klasy C. 

nie ma co, fantastico.

Facella były klasy CORDEO i HALTER. Ale zawody były "Bridleless, ogólnopolskie zawody w jeździe bez ogłowia". czyli... równie dobrze mogłabym wystartować na kiełznie bezogłowiowym i byłoby "bridleless". nikt nie pisał o zawodach "Bitless, ogólnopolskie zawody w jeździe bez wędzidła"


Tyle że nawet jeżeli na halterze i nawet jeśli założymy, że halter to nie ogłowie, to z definicji na halterze nie jeździ się na kontakcie, tylko na wodzy takiej o:
(proszę nie zwracać uwagi na to, co uskuteczniam ja  😡 chodzi mi tylko o długość wodzy)
A ten filmik to nie z Wrocłaiwa przypadkiem ? 😉 Bo zawody kilka dni temu, afilmik sprzed pół roku  😎
Też mam jakieś na halterze i pomimo otwartej przestrzeni i innych koni.
Murat, widzisz zmarnowałyśmy szanse na wygraną :P
Ci co ja ich wstawiłem jeżdżą na cordeo 😉
Smok10 ale ten filmik to jest z Mistrzostw z Wrocławia i tam faktycznie wszyscy jechali bez ogłowia, jedynie na cordeo.
Smok, to filmiki moje z zawodow we wroclawiu (tytul watku ich dotyczy). Na zawodch w sopocie nie bylam. O wroclawiu duO tu bylo mowione. Zawody zorganizowane prawie super, konie nie spierdzielaly i byly na cordeo lub batach (chyba tylko 1 pan tak startowal). Haltery nie byly dopuszczalne. Te zawody sopockie to zdne mistrzostwa, nawet wg. organizatorow. Wg nich to ogolnopolskie zawody byly.
Zorilla, haha, nawet wiem dlaczego mozna było na kantarkach. Inaczej wielkie mistrzostwa o puchar byłyby.... z całymi 6 startującymi. z czego cała jedna sztuka w ujeżdzeniu. jedynie dla westowców to widać najmniejszy problem, bo ich była aż połowa na cordeo.
Wstawiłem bo mi się podobał, a faktycznie daty nie spradziłem  😎 Przeszkody niskie ,ale równo i fajnie ,tak jak u naszych profesjonalistów których wstawiłem powyżej . 😉 Fajnie  :kwiatek:
A mam jeszcze jedną uwage.
Dlaczego te Mistrosztwa DWA razy pod rząd nazywały się PIERWSZE  🤣
Smok, w takim razie dziekuje :P. Jest tam tez drugi filmik z 90-110 ale juz ducha chcialam wyzionac :P

Ale dlaczego dwa razy? Zawody nazwane I mistrzostwa byly we wroclawiu w kwietniu. I tyle. To jedyne pierwsze, jedyne mistrzostwa i zarazem jedyne pierwsze mistrzostwa jakie byly.
dea   primum non nocere
12 listopada 2014 20:06
Smutne to sopockie coś. Za sporą kasę chyba zorganizowano grupce rekreantów możliwość ośmieszenia się na halterkach przed dość szeroką publicznością. To jak, będzie powtórka za rok? Czy wszyscy mnie ignorują? 😉 Czy nie wiadomo?
dea PONOĆ będą.
Zorilla właśnie o to chodzi, że pełna nazwa tych wczorajszych też zaczyna się od słowa "pierwsze" 😉

a dokładnie : I Ogólnopolskie Zawody W Jeździe Bez Ogłowia

edit : w wawie mogły by być 😉
W Krakowie proponuję 😉
To chyba filmik  tych zawodów





nie, to film z Wrocławia, jest to tam wyraźnie napisane!!!

aj, nie przeczytałam do końca wątku....

a filmów z Wro jest więcej do pooglądania




Kurcze, śmieją się z nas na facebooku, że na revolcie to tylko szczekają  😎
Zamiast tu powiedzieć co o tym sądzi idziesz sie tam poskarżyć, że my tu krytykujemy to  🤣 pampera, lepiej powiedz tu co ci lezy na wątrobie 😉
Podlinkujcie fejsa.
Proszę, próbowałam coś tam powiedzieć, ale zapomniałam o najważniejszej zasadzie. Do rozmów na facebooku bierze się swój harem, żeby Ci wszyscy przyklaskiwali 😉
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=786535498092488&set=a.202629443149766.51886.100002081362912&type=1&theater
o tak, to ja też poszczekam!
Swoja droga ta oliwia to jakas  gwiazdaze 300 lajkow ma?
Ja tyle nie mam 🙁

TheWunia dostalas sporo lajkowego poparcia ode mnie, ale wybacz, dalej nie chcialo mi sie tego dalej czytac :P.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się