Dopasowanie siodła

Leci
Też tak mi się wydaje. Musze zrobić jeszcze fotke po. Można jeszcze cofnąć?
Fotka po by się przydała. I ja bym jeszcze trochę cofnęła. Nie jestem pewna, ale mam wrażenie, że jeszcze by się przydało. Tylko też nie ma co przesadzać...
epk- a u mnie przesunęłabyś siodło do przodu? Czy zostawiłabyś tak jak jest?  ❓
Zostawiłabym 🙂. W sumie to to nasze ocenianie po zdjęciach to może być właśnie w kategorii - spróbuj, wydaje mi się. Bo tak na prawdę to wystarczy inny odcień sierści i już na zdjęciu mamy złudzenie optyczne 😉. To tak na serio da się sprawdzić obmacując - tylko i wyłącznie. Reszta to trochę wróżenie z fusów. Niemniej jednak jeśli siodło na zdjęciu Dramki nie wchodzi panelami na łopatki to niestety jest za wąskie. Ehh, kosmos z tymi siodłami... Ja czasem chętnie wróciłabym do czasów kiedy nic nie wiedziałam 😉
Ostatnio była u nas K. Żukiewicz  😀 Oglądała plecy Dramki, stwierdziła że nie ma tragedii, więc siodło leży "OK"  😀

Przedni łęk masz praktycznie równy z tylnym. Albo siodło jest za wąskie, albo osiodłane na łopatkach i przez to podniósł się przód. Nie leży ok.
Tylko na fotkach to nie moje siodło i nie Dramka 😉 To Nato  😉
Acha, myślałam, że piszesz to w kontekście poprzedniego zdjęcia 😉
[quote author=wrotki link=topic=95.msg1379678#msg1379678 date=1335076478]
ja jakoś na stronie HB-C nie widzę żeby zajmowali się produkcją sprzętu rehabilitacyjnego lub medycznego!

to trzeba  bylo tak powiedziec dziewczynie przed wykonaniem, a nie ludzic, ze zdziala sie cuda.
jezeli czytasz w tym watku o tylu zadowolonych z siodel HBC uzytkownikach, to nie dziw sie, ze ktos sie napalil i chcial tez zostac uszczesliwiony.
a w momencie kiedy cos nie styklo pisze o tym publicznie. nie moze?
[/quote]gdybyś cokolwiek poczytała wpisy Gajary w innych tematach, nie miałabyś żadnych wątpliwości co do rzetelności HB-C. oni produkują siodła, nie mają uprawnień do prowadzenia zajęć psychoterapeutycznych i to nie ich wina, że ktoś postrzega rzeczywistość "magicznie".
na starej volcie, jest kliniczny przykład braku trzeźwego postrzegania rzeczywistości, ze strony Gajary...jak to prowadząc konia przez pastwisko, na ustną komendę, koń raz może schylać się po trawę, a na inną komendę tego już nie robi
takich perełk tutaj , też jest cała masa i dopasowanie jej siodła, do nich właśnie należy🤔wirek:
[quote author=wrotki link=topic=95.msg1379678#msg1379678 date=1335076478]
ja jakoś na stronie HB-C nie widzę żeby zajmowali się produkcją sprzętu rehabilitacyjnego lub medycznego!

to trzeba  bylo tak powiedziec dziewczynie przed wykonaniem, a nie ludzic, ze zdziala sie cuda.


[/quote]

czy ktokolwiek kiedykolwiek napisał, że to są siodła, które jeżdzą za człowieka? nie. wrecz przeciwnie, gro ludzi mówiło, że to nie są nijak siodła ortopedyczne, trzymajace, narzucające. one 'pomagają' ale nie odwalą roboty za czlowieka... ogólnie jeśli ktokowliek sądzi, że jakiekolwiek siodło będzie jezdziło za niego to chyba coś tu jest nie tak...  niektóre siodła "przeszkadzają" w poprawnym siedzeniu, inne "umożliwiają" złapanie równowagi.

jezeli czytasz w tym watku o tylu zadowolonych z siodel HBC uzytkownikach, to nie dziw sie, ze ktos sie napalil i chcial tez zostac uszczesliwiony.

jasne, tylko jeśli ktoś liczy na to, ze siodło przy niepoprawnym dosiadzie będzie wygodne i dobrze będzie "wypadało" z poduszkami i klockami to chyba nie tak cos...  raczej trzeba wiedzieć, czego się chce... ja w żadnej skokówce nie jestem w stanie usiąść w miarę poprawnie, wszystko mi się burzy, ucieka i jest gorzej niz zle (bo zle to jest zazwyczaj  :wysmiewa🙂, ale to nie jest wina siodeł, tylko tego, do czego siodlo ma mi służyć. skokowe siodło z założenia ma być jeżdzone z krótszym puśliskiem i z mocniejszym zgięciem nogi niż ujeżdzeniowka, więc jeśli chcemy jeżdzić na" dłuższej" nodze, na płaskim, to jak mamy mieć kolano na poduszce, która dopasowana jest do nogi "bardziej zgiętej"? 😉

a w momencie kiedy cos nie styklo pisze o tym publicznie. nie moze?

jasne, że może. raczej nikomu nie chodzi o Jej negatywne zdanie. Wydaje mi się, że chodzi o to, że (przejaskrawiając) ktoś liczył, że kupi magiczne siodlo, które odwali za niego robotę, i będzie wszystko leżeć na dobrym miejscu niezaleznie od dosiadu 🙁
Co myślicie o miejscu osiodłania konia na tym zdjęciu?

[img]http://desmond.imageshack.us/Himg109/scaled.php?server=109&filename=p1040527fw.jpg&res=landing[/img]

Tu jak to wygląda w ruchu(sory, lepszego zdjęcia nie mam, ale mniej więcej widać gdzie jest łopatka):
[img]http://desmond.imageshack.us/Himg252/scaled.php?server=252&filename=p1040536.jpg&res=landing[/img]

Zastanawiałam się czy nie powinnam siodłać jednak trochę dalej, ale wtedy popręg mi będzie ściągał siodło do przodu. Brzuszysko trochę kobyle urosło :/
Dla mnie miejsce osiodłania jest ok.
Owszem, gajara chyba przegięła (oceniając zdjęcia i wypowiedzi, tego "niedopasowania" HBC do konia trudno się dopatrzeć, nie bardzo też rozumiem jak siodło na wymiar może być na jeźdźca za duże - chyba tylko, gdy ów jeździec właśnie takie sobie zażyczył, tzn. za duże), ale przecież łatwo można znaleźć na tym forum zapewnienia, że najlepiej uczyć się jeździć wyłącznie w cc, że HBC jest idealne niezależnie od poziomu jeźdźca etc. Że wszechstronne siodła do niczego się nie nadają.
Prawdę, imo, napisała Byczek. Jednak osoby, które twierdziły, że w każdych okolicznościach nie ma jak HBC (czy inne cc) pewnie nadal będą obstawać przy swoim. Bo najlepiej jeździć dobrze od razu.
Wrotki czytam wpisy i tym bardziej majac wiedze na temat "magicznego postrzegania rzeczywistosci" nie mam pretensji do Gajary.
ale z drugiej strony jest w tym cos prawdziwego, moze czasem trzeba powiedziec, ze sie nie da rady komus czegos zrobic i tyle.
p.s. gdyby wyrzucali za perelki i glupoty na tym forum, to polowa mialaby stad out 😁
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
22 kwietnia 2012 20:06
ciekawska ja już miałam 8 siodeł w tym 5 nowych więc nie mam problemu z wyjeżdżeniem nowego siodła ,oby tylko pasowało .Pozatym nie interesuje mnie siodło HBC które miałam chciałam rozmawiać o tym czy pasuje Albion albo co można zrobić jakaś podkładkę czy co  .Ale widać Bogdan chciał rozmawiać o HBC siodle na forum spoko .
Sankaritarina siodło  nie było zamawiane przez telefon jeśli chodzi o HBC który był robiony na wymiar konkretnie dla mnie i konia ....i zupełnie nie pasował ani mi ani koniowi .Bogdan był widział konia ,mierzył ,byłam ja , stałam rozmawiałam ,mówiłam jakie chcem siodło i co dostałam inne bo według Bogdana leprze .
Siodło Albion było robione z notatek warszawskiego konsultanta HBC i pomiarów Bogdana ,do stajni nie chciał wpaść choć był raptem 3-max 5 km od ,nawet mogłam podjechać koniem .
Nie da rady bym lepiej usiadła bo siodło anglezuje a nie chcem by konia bolały plecy przez źle dopasowane siodło .
Byczek ja jeżdżę od ponad 10 lat skacze od 7 lat więc umiem jeździć i szukałam siodła do bardziej ambitnej jazdy i aby pasowało na konia .
Wrotki twój poziom intelektu mnie załamuje .  Super pragnę magi ,bo chcem mieć dopasowane i nietelepiące się na wszystkie strony siodło 😵 .
Ja nie wymagam cudu tylko siodła dopasowanego do mnie i mojego konia z mniejszą tybinki gdzie moje chude nogi się dobrze ułożą ,tybinki laurusa ,you jumpera ,vicky ,winteca 500 ,czy albiona pasują więc się da zrobić tylko trzeba myśleć .
A tu juz przegiąłeś wrotki nie na żadną komendę ustną ...tylko machniecie linką od halterka  by nie jadła ,a skłon do trawy w geście pozwalającym  wiesz konie często papugują wiec łatwo było ja tego nauczyć .
Isabelle wiesz liczyłam ze siodło na miarę będzie wreszcie pasować bo kilka sprawdziłam na niej i ciężko dobrać było a tu zonk nie leży prawidłowo ,wiec jak mam prawidłowo usiąść skoro siodło nie jest w równowadze ? Pozatym jak juz pisałam siodło HBC mnie nie obchodzi sprzedałam szybko i po problemie interesuje mnie ALBION .

Kolejny raz tego nie powtórzę ,nie rozmawiamy tu o moim HBC to siodło sprzedałam i mnie nie interesuje nie dopasowali ,uszyli sami siodło z zadużą  tybinką ja chciałam jak najmniejsze siodło z klockami dużymi bo kiedyś miałam siodło firmy Lewa i było super chciałam siodło na wzór ale nie 18 cali jak miałam a te 16,5 i porównaniu do innej tybinki HBC maja bardzo dużą tybinke .

Teraz mam albiona i tylko dopasowanie tego siodła mnie interesuje .
gajara- załóż albiona, ale dalej od łopatki i wstaw fotkę.
cieciorka   kocioł bałkański
22 kwietnia 2012 20:18
gajara18, błagam pisz po polsku bo strasznie ciężko się ciebie czyta
gajara- zerknij na tę fotkę. Pozwoliłam ją sobie ukraść i zaznaczyć co mam na myśli.
To Twój albion, prawda?
Zieloną linią zaznaczyłam jak pewno leci mniej więcej linia grzbietu konia.
Czerwoną jak położyłaś panele siodła.
Niebieską - mniej więcej jak ja bym położyła panele siodła.
Wszystko to zrobiłam MNIEJ WIĘCEJ- ale po to byś zrozumiała o co mi chodzi.

Przy takim położeniu paneli jak położyłaś siodło BĘDZIE ci leciało na tył. Nie ma cudów.
Jeśli je cofniesz, a tyłkiem będzie pamiętać , by obciążać środek siodła a nie tylny łęk, nie powinnaś koniowi siedzieć na "nerkach", moim zdaniem.
Najpierw więc cofnij albiona, a potem popatrzymy jak leży i zobaczymy czy trzeba go dopasować i ewentualnie jak ( o ile można dopasowywać po zdjęciach, zwłaszcza że nie jesteśmy pasowaczami, tylko zwykłymi właścicielami koni)

Wrotki czytam wpisy i tym bardziej majac wiedze na temat "magicznego postrzegania rzeczywistosci" nie mam pretensji do Gajary.
ale z drugiej strony jest w tym cos prawdziwego, moze czasem trzeba powiedziec, ze sie nie da rady komus czegos zrobic i tyle.
p.s. gdyby wyrzucali za perelki i glupoty na tym forum, to polowa mialaby stad out 😁
naprawdę sądzisz, że jak ślepy rozwali samochód na pierwszym zakręcie, to będzie to wina dilera co mu auto sprzedał? 🤔
dziewczę dostało maksymalnie dobry towar, optymalnie dopasowany do szkapiny, a że nie wie nawet gdzie koń ma przód, a gdzie tył, to naprawdę nie jest wina HB-C 🤔
łatwo można znaleźć na tym forum zapewnienia, że najlepiej uczyć się jeździć wyłącznie w cc, że HBC jest idealne niezależnie od poziomu jeźdźca etc. Że wszechstronne siodła do niczego się nie nadają.
Prawdę, imo, napisała Byczek. Jednak osoby, które twierdziły, że w każdych okolicznościach nie ma jak HBC (czy inne cc) pewnie nadal będą obstawać przy swoim. Bo najlepiej jeździć dobrze od razu.
bo najlepiej od razu uczyć się jeździć dobrze i dlatego siodła "wszechstronne" do prawidłowej nauki się nie nadają.
Byczek ja jeżdżę od ponad 10 lat skacze od 7 lat więc umiem jeździć i szukałam siodła do bardziej ambitnej jazdy i aby pasowało na konia .
ilośc spędzonych lat przy koniach, zupełnie nie przekłada się na kunszt jeździecki...znam takich co "jeżdżą" ponad 30 lat i ciągle sie tylko wożą 😁

ilośc spędzonych lat przy koniach, zupełnie nie przekłada się na kunszt jeździecki...znam takich co "jeżdżą" ponad 30 lat i ciągle sie tylko wożą 😁

Fakt  😁

branka Ale brzuszysko  🤔

gajara18 Z czystej ciekawości pytam, dlaczego 8 siodeł się nie nadawało?

Nawet po pozycji czapraka widać, że leży on na szyi, a nie na grzbiecie.Z tyłu ten koń ma jeszcze chyba sporo miejsca, zeby wszystko razem cofnąć.


branka Ale brzuszysko  🤔


No co  😁  Ona mało je, tylko że prawie nic nie robi i brzuszysko jej tak urosło 🙁 zawsze mi się pękata robi jak nie pracuje. 
Także czas ją wziąć w obroty, bo jak tak można wyglądać
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
22 kwietnia 2012 22:12
Jako człowiek kulturalny w necie powiem Wrotki ogarnij się albo powiedz gdzie chcesz się spotkać i porozmawiamy osobiście .A moze chcesz wpaść do mnie do stajni zobaczysz że jeżdze prawidłowo i wiem gdzie mój koń ma głowe a gdzie ogon ....... I Siodło HBC nie było optymalnie dopasowane do mojego konia ,Szkapine to masz Ty .
Co do cofania siodła spoko jutro zrobie zdjecia bo dzis nie udało mi się . Ale aż tak cofać to wyląduje napewno na nerach .
Dramka 8 siodeł miałam ale nie powiedziałam ze wszystkie dla tej młodej ,miałam 18 calowe siodło Lewa super siodło coś jak HBC ale jeszcze leprze  i dlatego chciałam by siodło przypominało tamto ale było mniejsze .potem miałam Winteca ujedzeniowego 17 cali kupione na szybko  dla folblutki mojej ,miedzyczasie szukałam dla siebie skokóki małej udało sie znalazłam stubbena laurusa cudowne siodło ,potem był wymarzony joy jumper prestihe który pasował owszem na folblutke ale na Młodą już nie ,był jeszcze kieffer lech który również na folblutke pasował  ,i wreszcie doszłam do HBC ,potem wintec ujeżdzieniowy 500 pony na kucke pasuje już ,i albion  który jeszcze jest . W tej chwili mam albiona i winteca pony 500
Gajara czy Ty mówisz o siodle Albion czy o siodle HBC, że sprawdzał Ci je osobiście pasowacz??? Nie chciałabym niepotrzebnych nieporozumień.
A wszystko napisane  przeze mnie powyżej ma mobilizować do przemyśleń wyłącznie nad samym sobą i jest skierowane do wszystkich, którzy oczywiście chcą przeczytać i skorzystać lub nie.
miałam 18 calowe siodło Lewa super siodło coś jak HBC ale jeszcze leprze
Matko, najpierw to ja proponuję jakiś kurs języka polskiego i ortografii, a dopiero potem o czymkolwiek zaczynać rozmowę, bo tak to rzeczywiście trudno się z kimkolwiek dogadać.
branka, Ponoć profilowany popręg w takich wypadkach pomaga utrzymać siodło na miejscu. Ale też mi się wydaje, że nie ma co cofać. 🙂

Dramka, Jest coś złego w 8 siodłach? 😉 Moje obecne jest 8 albo 9. I pasuje zadowalająco.
Sankaritarina  Napisałam "Z czystej ciekawości pytam"..odebrałaś to jako atak?  🤔

Ciekawa jestem dlaczego 8 poprzednich nie pasowało..
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 kwietnia 2012 06:52
Jezeli Gajara rozmawia tak jak pisze,to sadze ,ze i 100 siodeł nie będzie pasować.... I nie rozumiem dlaczego trudzicie się aby pomoc dopasować Albiona K2-jest wystawione na sprzedaż,więc mija się to chyba z celem  🤔wirek:
p.s.to siodło z bardzo wysunieta tybinka,nawet producent sugeruje,ze jest do jazdy w krótkich strzemionach,a Gajara przecież woli długie..... Poza tym,przy tak wysunietych tybinkach warto i należy siodłac bardzo z tyłu. 😵
Dramka, Niee, odebrałam jako zdziwienie. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się