Dopasowanie siodła

Gajaro, siodło uj. też masz niedopasowane. Kiedyś krążyło zdjęcie, w którym cudem nie przesiadłaś sie na nerki za siodło, tak na tylnym łęku siedziałaś. Też leci na tył?
Dramka, Niee, odebrałam jako zdziwienie. 🙂


Dobrze odebrałaś 😉
Jako człowiek kulturalny w necie powiem Wrotki ogarnij się albo powiedz gdzie chcesz się spotkać i porozmawiamy osobiście
...aaaa, to teraz rozumiem dlaczego na PW słowo "debilu" napisałaś z wielkiej litery, imperatyw "bycia kulturalną" cię determinował 😂
a może jednak czas przyjąć do wiadomości, że nie masz pojęcia o jeździectwie, w tym nawet o siodłaniu i poprosić o pomoc jakiegoś instruktora chociaż? 🤔
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
23 kwietnia 2012 13:06
Wrotki nie mam zamairu z toba rozmawiać na forum chcesz porozmawiać na żywo podaj miejsce i czas ale w warszawie lub bliskiej okolicy . 👿

Siodło jest wystawione, bo jeśli to nie zostanie dopasowane a znajde nabywce to kupie daw maga vicky która pasuje .
Ujeżdzeniówka to 15 cali i jest ciut zamała gdyż mam długą kość udową a większe 16 cali miało za długie ławki .
Rozmawiamy o siodle ALBION inne mnie nie interesują .Dziś np. jeżdziłam w Zaldi siodle 17 calowym które leżało by tak jak ktoś (sorry nie pamietam ) narysował by położyć albiona ,dla mnie ciut za daleko kobyłka się złościła ,Choc siodło było całkiem nieżle dopasowane ,z przodu dobre a z tyłu nie naglezowało choć za długie .
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 kwietnia 2012 13:08
gajara18, to po co trujesz dup** na forum,skoro i tak zrobisz po swojemu? 🤔  😵

czy jest na sali lekarz psychiatra?  🤔wirek:
tunrido kochana,jesteś? 😁 :kwiatek:
Wrotki nie mam zamairu z toba rozmawiać na forum chcesz porozmawiać na żywo podaj miejsce i czas ale w warszawie lub bliskiej okolicy

brzmi jak wyznanie na solówkę:P a poza tym, skoro masz ochotę się z Wrotkiem spotkać to dlaczego ON ma do CIEBIE jezdzic 🤔?

na Voltahorse tez miałaś wielkie doświadczenie, szportowego anglika po torach i nikt Ci do pięt nie dorastał... może warto by posłuchać ciutkę innych?

porównujesz ujeżdzeniówke do skokowego siodła, "w skokówce zle, a w ujezdzeniówce dobrze", jeśli pasuje Ci jazda na dłuższym puślisku, i takie ustawienie nogi, to szkoda, że robisz czarny PR HBC, którzy zrobili Ci siodło SKOKOWE, które wymaga innego ułożenia nogi i nie usiądziesz w nim jak w ujezdzeniówce...

siodło nie ujedzie za Ciebie, i choćby nie wiem co, nie zastąpi pomocy trenerskiej, która zniweluje błędy... nawet magiczne HBC jest bezradne, gdy liczysz, że usadzi Cię idealnie...

a osoby "długonogie" też jezdzą w hbc 😉 facebook

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 kwietnia 2012 13:29
Isabelle, Ignoruję debili z przerostem ego i problemami emocjonalno-osobowościowymi 
idąc w ślad za Twoim podpisem,chyba czas kliknac ignoruj 😉
Mnie tylko dziwi jakim cudem jeździsz w siodłach o różnicy 2 cali.. Tu jeźdizsz w 15 calowym a ty w 17 :O. Siedemnastka jest na mnie a w 15 to nie wiem czy byłabym w stanie usiąść....  🤔wirek:
[quote author=Ktoś link=topic=95.msg1381071#msg1381071 date=1335184176]
Isabelle, Ignoruję debili z przerostem ego i problemami emocjonalno-osobowościowymi 
idąc w ślad za Twoim podpisem,chyba czas kliknac ignoruj 😉
[/quote]

Tyle postów do gajary nabiliście, że aż na chwilę odklikałam, ale chyba jednak nie było warto. 😁
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
23 kwietnia 2012 14:10
Wy ciągle czepiacie się bo Bogdan pokazał moje siodło HBC którego już nie mam  ,nie wiem co chciał w ten sposób zrobić ,chciał bym  u opinie popsuła ,chciął byscie na mnie naskoczyli ,nie wiem .
A ja tu chciałam mówić o siodle ALBION K2 ,nie napisałam kto go poprawiał ,osoba sama się przyznała .
Siodło nie leży bo ktoś nie chciał podjechać tych 3-5 km i zobaczyć ,klienta się szanuje a nie próbuje dopasować po zdjeciach i opisie od pasowacza siodeł .
Tyle w woli wyjaśnienia . Wsiadłam w zaldia bo miało to być 16 calowe siodło ,dopiero na miejscu sprawdziłam i patrze że to 17 "właściciel nie zauważył .
Ktoś idziesz w ślad za wrotkiem z  besztaniem ludzi niewinny na forum troche kultury ale skoro jesteście razem to cóż ,mówia ze kto z kim przystaje takim się staje .

Ludzie kultury , pytam o Albiona a tu wojna bo besztam siodło HBC .................. które mnie nie obchodzi .
No dobra, nie wytrzymałam i znowu odklikałam...

gajara18, prosto i wyraźnie: zdjęcia Bogdana pokazują, że źle siodłasz!
Na zdjęciach Bogdana siodło leży dobrze, na Twoich nie. I każde inne siodło na Twoich zdjęciach też jest założone za bardzo z przodu. Albion też.

Już prościej się nie da 😵

gajara18,  bo Twoja opinia szarga imię dobrego (nawet bardzo) specjalisty.
Odebraliśmy je w innej stajni. Kiedy byliśmy w Warszawie nie było opcji,że dojedziemy do Ciebie do stajni (nie było już czasu).

to nie jest wcale
Siodło nie leży bo ktoś nie chciał podjechać tych 3-5 km i zobaczyć ,klienta się szanuje a nie próbuje dopasować po zdjeciach i opisie od pasowacza siodeł .

zwłaszcza, że
Nie widziałem siodła („na żywo”)na koniu, sugerowałem się tym co mówiłaś. Siodło zostało poszerzone, zrobiona została korekta całej poduszki.
Napisałaś,że jeszcze to nie jest to.
Odpisaliśmy:
abyś skontaktowała się z osobą z którą współpracujemy na terenie Warszawy aby ona nam przekazała konkretne informacje: Ona jest dla nas kompetentną osobą. Pisaliśmy o tym w marcu. Odpowiedziałaś : ok, dzięki.
Wczoraj rozmawiałam z tą osobą: nie zadzwoniłaś do niej.


więc to świnstwo pisać, że (doslownie) Bogdan to partacz, co siodla dopasowac nie potrafi, klienta nie szanuje, dojechac mu sie nie chce... dlatego ludzie reagują impulsywnie i go bronią... zwlaszcza, że do mnie(szarego robaczka) Bogdan i Honorata oddzwaniali, na swój koszt! i gadali ze mną po kilkanascie minut, starając się pomóc. anonimowej, obcej, wirtualnej osobie. i chocby dlatego nie zgadzam się na szkalowanie Jego imienia i kompetencji...


idąc w ślad za Twoim podpisem,chyba czas kliknac ignoruj

czasem warto odkliknąć ignoruj, zwłaszcza, żeby bronić dobrego imienia HB...




No właśnie chyba szkoda czasu. Najspokojniejszy wymięknie. Psychiatrze też zaczyna brakować cierpliwości.  😀iabeł: (więc innym nie pomoże, bo sam pracuje nad sobą w tej chwili i jest zajęty  😉)
Gajara- kup sobie jak najmniejszą ujeżdżeniówkę, w którą się wciśniesz. Zwłaszcza, że a) chyba mają zwykle ciut krótsze panele b) będziesz mogła jeździć na dłuższym strzemieniu. Po drugie-  staraj się NIE siodłać na łopatce, bo każde siodło ci będzie leciało na tył. Dalej- staraj się siedzieć na środku siodła, na kroczu a nie na pośladkach na tylnym łęku siodła.
Więcej ci chyba nie jesteśmy w stanie pomóc. Ani jeden z najlepszych pasowaczy jakich znam ani my- forumowicze.
A ja nie wiem po co ten najazd na Boogdana i HBC ze strony Gajary. Wstawiła zdjęcia na forum - logiczne, że mądrzejsi użytkownicy postarają się pomóc. Od tego ten wątek. Co nie zmienia faktu, iż strasznie trudno się czyta posty z 'chcem'. Sama posiadam HBC i przy zamawianiu, rozmowach z Bogdanem wszystkie moje ' chcem' zostały wzięte pod uwagę. Teraz mam siodło spełniające wszystkie moje wymagania. Co do długości tybinki - przy siodle na zamamówienie wszystko jest do dogadania. Ja mam dość długie nogi i tybinka w 100% została dopasowana do mnie. Wprawdzie musiałam pojechać do pracowni Bogdana ale teraz mam jak 'chcem'. Jakby gajara się przejechała teraz miałaby idealne siodło. A prawda jest taka - do jazdy na dłuższych strzemionach są ujeżdżeniówki. Moja mama wsiadła w moją skokówkę, wydłużyła strzemiona i nie potrafiła usiąść na środku siodła tylko na tylnym łęku.
Nadżafowa - plissss.... zdjęcia  :kwiatek:,obiecałaś ... 😀
więc to świnstwo pisać, że (doslownie) Bogdan to partacz, co siodla dopasowac nie potrafi, klienta nie szanuje, dojechac mu sie nie chce... dlatego ludzie reagują impulsywnie i go bronią... zwlaszcza, że do mnie(szarego robaczka) Bogdan i Honorata oddzwaniali, na swój koszt! i gadali ze mną po kilkanascie minut, starając się pomóc. anonimowej, obcej, wirtualnej osobie. i chocby dlatego nie zgadzam się na szkalowanie Jego imienia i kompetencji...


Isabelle, nie uogólniaj.  Ciebie potraktowano tak, jak piszesz – fajnie.. Ja natomiast obserwowałam (przez kilka miesięcy) historię realizacji zamówienia, która w żaden sposób nie pasuje do standardów poszanowania klienta. Ale daleka jestem od twierdzenia, że z zasady nie Bogdan nie szanuje klientów, bo tego nie wiem.  Z ostatnich kilku stron odniosłam wrażenie (może błędne), że Bogdan to jakaś postać kultowa i nieomylna.  Nie twierdzę, że nie jest fachowcem (skoro tu wiele osób go chwali, na pewno nim jest). Ale nie jest prawdą, że jest nieomylny, bo miałam okazję poznać opinię (nie forumową) na temat dwóch siodeł, które mu nie wyszły (albo raczej wyszły niezgodnie z założeniem, dla których owe siodła zostały zamówione).  Oczywiście, każdemu może zdarzyć się wypuścić mniejszy lub większy bubel, mniejszą lub większą niedoróbkę, nie w tym rzecz, ale tu odnoszę wrażenie, że o Bogdanie można tylko dobrze albo wcale.  A jak ktoś wyłamie się ze schematu kultu, to huzia na Józia, bo znaczy, że błądzi, nie wie o czym mówi i nie wie, czego chce.  Post Isabelle w ogóle brzmi jak krucjata. 

Dodam, że nie odnoszę się do wiedzy Gajary na temat siodłania ani do oceny czy dobrze siodła czy źle, czy siodło jest za daleko czy za blisko, itd. itp, tylko do ogólnego nastawienia, że to jej wina, że siodło Bogdana nie pasowało na jej konia, gdy tymczasem ona pyta o zupełnie inne siodło. 

Jeśli źle zrozumiałam intencje, przepraszam, bo kariery Bogdana nie śledzę i poza trzema przypadkami, o których wspomniałam, nie mam podstaw, żeby osądzać jego fachowość czy rzetelność. 

Zanim na mnie naskoczycie: nie mówię, że Bogdan robi niedopasowane siodla, nie kwestionuję jego fachowości, to nie jest żaden najazd. Mówię tylko, że nie jest tak, że wszystko, co wypuszcza, jest bezbłędne.  Jak z każdym towarem – są bardzo zadowoleni, zadowoleni, mniej zadowoleni i zupełnie niezadowoleni.  Przyjęcie bezbłędności Bogdana jako punktu wyjściowego do ceny kogolwiek i na tej podstawie odsyłanie do psychiatry jest mocno dziwne i niesprawiedliwe. 
trusia -  👍
figaro2046 zdjęcia będą jak tylko choroba pozwoli mi wyjść z łóżka. Honorata też już mnie męczy, żeby sprawdzić jak leży i czy wszystko dobrze uszyte🙂 może w ten weekend uda mi się coś wytworzyć.

edit. jakoś za dużo pogrubienia mi wyszło
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
23 kwietnia 2012 16:03
A Czy to ja wstawiałam zdjecia HBC nie Bogdan siodło to było pokazane że na nerkach położone lerzy dobrze ...mam tych zdjec dużo ,poprostu nie było dopasowane to siodło .Ale jak pisałam już setki razy to mnie nie obchodzi to siodło sprzedałam . Ja nie pisałam nic złego na firme HBC sami podnosicie głos aż żal mi was.
Napisałam że robia dobre siodła dla klasycznych koni ,i tyle prawda . Mnie interesowało dopasowanie ALBIONA a wy interesujecie się moim starym siodłem które od dawna jest gdzie indziej w uzytkowaniu .Mam dość wojny z wami dalam zdjecia ALbiona Nie napisałam kto robił to siodło ,a wy tak na mnie naskakujecie .

Co do FIRMY HBC podtrzymuje swoją wersje szyją fajne siodła dla koni klasycznie ,standardowo zbudowanych . Ich siodła ładnie wygladają ,są zrobione z dobrych gatunkowo skór .Podpisuje się pod słowami TRUSI .

*Siodło HBC sprzedałam jakieś półroku temu więc mnie nie interesuje .
*Siodło ALBION mam do dnia dzisiejszego a jest dopasowane jak widać na zdjeciach ,ale spoko  zaprosze osobe któa zna sie na dopasowaniu siodeł i porobie wam zdjecia i zobaczymy .

Z poważaniem Gajara18


Co do FIRMY HBC podtrzymuje swoją wersje szyją fajne siodła dla koni klasycznie ,standardowo zbudowanych .




Mój koń nie ma nawet 1% z koni 'klasycznie, standardowo zbudowanych' znaleźć na niego siodło to katorga. A HBC leży idealnie. Także prawdy w tym co napisałaś nie ma. Sądzę, że większość posiadaczy HBC ma konie nie łapiące się do standardów plus jeszcze budowa właściciela siodła się do nich nie zalicza i właśnie dla tego zdecydowali się na tą firmę.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
23 kwietnia 2012 16:36
Widać czasem i na konie nie klasyczne daja rade dopasować ,jak pisałam każdy rzemieślnik czasem coś stworzy nietypowego a czasem nie podoła .
więc to świnstwo pisać, że (doslownie) Bogdan to partacz, co siodla dopasowac nie potrafi, klienta nie szanuje, dojechac mu sie nie chce... dlatego ludzie reagują impulsywnie i go bronią... zwlaszcza, że do mnie(szarego robaczka) Bogdan i Honorata oddzwaniali, na swój koszt! i gadali ze mną po kilkanascie minut, starając się pomóc. anonimowej, obcej, wirtualnej osobie. i chocby dlatego nie zgadzam się na szkalowanie Jego imienia i kompetencji...

Dokładnie. Bogdan otworzył mi oczy i pomógł dopasować siodło tyle ile było to możliwe Wszystko tłumaczy. Jestem mu bardzo wdzięczna.  :kwiatek:

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 kwietnia 2012 17:10
Przyjmijcie wreszcie do wiadomości,ze firma HBC nie świadczy usług weterynaryjnych,nie uczy jeździć konno,nie są psychoterapeutami ani ludzi,ani koni,szyją doskonale siodła -nie są tez agencja towarzyską,żeby spełniać wszelkie zachcianki wokoło jeździeckie swoich potencjalnych klientów.
Widać czasem i na konie nie klasyczne daja rade dopasować ,jak pisałam każdy rzemieślnik czasem coś stworzy nietypowego a czasem nie podoła .
ty już nawet resztek zwykłego wstydu nie masz dziewczyno! nie umiesz konia zwyczajnie osiodłać, to jakim cudem wiesz czy siodło jest dobrze czy źle dopasowane? naprawdę czas żeby twój opiekun prawny odciął cię od internetu!
a to że podpisujesz się pod słowami trusi, to zupełnie mnie nie dziwi...mam na nią ignora i nie czytam, ale wiem, że macie podobnie gówniane i "magiczne" pojęcie o koniach.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
23 kwietnia 2012 19:09
Wrotek powiem Ci jedno ,od dawna jestem dorosła więc nikt mnie nie odetnie od neta , i nie mam opiekuna prawnego .Konia potrafie osiodłać . A dla pewności że siodło leży żle zawsze spytam te 5 osób w stajni .Nawet osoba wspólpracująca z firmą HBC stwierdziła , że dobrze siodłam konia poprostu siodło niepasowało .
Chcesz zobaczyć jak siodłam zapraszam ,jak nie chcesz to mnie nie oczerniaj .Ktoś i Wrotki nie interesujecie mnie czas zająć się sobą .
Dramka nie panikuj nikogo nie oczerniam ,ja nie podałam nazwy pasowacza swojego siodła PAMIĘTAJ .

trusia podpisuję się rękami i nogami!!!  🙇  🙇
he, he, wobec tego obawiam się, że mogłaś dołączyć do grona "parszywych frustratek". Z niewiadomych dla mnie względów wypowiedź na temat tej firmy to policzek dla wrotka    😲
gajara18

Ja panikuje?  😁 Owszem konia potrafisz osiodłać..na łopatkach 😉 I czas do tego się przyznać. Człowiek całe życie się uczy i czasem lepiej późno niż wcale.

Mnie volta nauczyła siodłać.  💃 Też siodłałam na łopatkach, zakładałam jeszcze napierśnik i wkładałam rakietę pod tył siodła  😵

Ale w końcu przejrzałam na oczy  😀
cieciorka   kocioł bałkański
23 kwietnia 2012 20:15
A Czy to ja wstawiałam zdjecia HBC nie Bogdan siodło to było pokazane że na nerkach położone lerzy dobrze ...mam tych zdjec dużo ,poprostu nie było dopasowane to siodło .
nie rozumiem zdania
Proszę przestańcie już, był fajny wątek o dopasowywaniu siodeł a nagle jakiś syf straszny się zrobił. Może niech tak jak w przysłowiu mądrzejszy głupszemu ustąpi  💡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się