Dopasowanie siodła

bardzo sprytne, dzięki za radę 🙂
Klami, z ihaha jeszcze do niedawna było tak, że z warszawy do białegostoku (ok 200km) nie chcieli przyjechać, equishop z katowic do białegostoku przyjechał bez mrugnięcia okiem 😉

tyle że equishop zgodnie z logiką dopasowuje termin takiej wizyty do innych wizyt w tym regionie
hidalgo zaoferowało się z przyjazdem do białegostoku w każdej chwili, bez względu na ilość zainteresowanych, na samo podrzucenie testerów bym miała czas się zastanowić i wybrać - ale to była rozmowa o passierach, nie prestige'ach

dla equishopu starczy że jesteś na 100% zdecydowana na zakup siodła u nich - przyjeżdżają mając w samochodzie kilka siodeł, te modele które Cię interesowały i o które poprosiłaś do wytestowania po czym mija Ci pół dnia na jeżdżeniu, przemiłym towarzystwie i ciekawych tematach biegnących po drodze 😉
jak wytestujesz wszystkie modele ( pi razy drzwi ze 20 min na każdym) i zdecydujesz się na któryś, to jeśli pasuje to zostawiają Ci siodełko a jak nie, to przyślą Ci wedle wymiaru który został zdjęty ( zależnie od okoliczności mniejszy rozstaw lub też po prostu poprawione gdzie trzeba)

nikt nie zmusi Cię do kupienia jakiegoś konkretnego modelu, możesz sobie wybrać najlepszy i to do Ciebie należy decyzja
a jeśli wolisz się wstrzymać i potestować bez stania nad głową i wcale nie wiesz czy kupisz, to może lepiej za kaucją pożyczyć siodło na testy? zarówno ihaha jak i equishop wysyłają za kaucją, na bodajrze  3dni
chociaż.. jeśli jesteś pewna że chcesz na 100% nowego prestige'a i tylko kwestia który model.. ja bym zadzwoniła do equishopu 🙂

zawsze da się dogadać z nimi czy to do ceny czy do przyjazdu, co do płatności także
Oki, dziś zrobiłam test. Jeździłam dziś ujeżdżeniowo tylko na hali i w terenie i czaprak wciąż był na swoim miejscu. Więc chyba wciąż siodło jest ok i trzeba tylko zainwestować w napierśnik.

Rozmawiałam z Olą z Equishopu i ona poradziła mi jazdę na innych czaprakach. Jeśli wciąż będzie wyjeżdżać, to mam zrobić zdjęcia (nie przyjedzie, bo jest w 6 msc ciąży) i pomierzyć ile cm łęk jest od kłębu. Jeśli wsio będzie ok, to po prostu tylko napierśnik na skoki i będzie gicio.

Będę informować na bieżąco co i jak
k_cian, dziekuje Ci bardzo!! W takim razie jak dozbieram kase to zglosze sie do equishopu. Tylko problem w tym, ze do mnie to maja baaardzo daleko i nie wiem czy bedzie wiecej chetncyh. Zobaczymy.
Co do siodla to wiem, ze Prestige, chyba nawet ktory model. Tylko musi pasowac na konia.
pw coś mi nie idzie więc napiszę tutaj

klami odezwij się do mnie proszę na gg 6896284
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
03 stycznia 2009 18:48
my chyba tez sie szykujemy, ja chce sprawdzic jak lezy moj prestige ( i co robic na przyszlosc jak nabierz nerwina miesni) dwie dziewczyny ze stajni chca kupic presige. dzownie w poneidzialek i zobaczymy jak to bedzie
orientujecie się, czy z Hdalgo z Wintecami też jest opcja przymiarki? I ile taka zabawa mniej więcej kosztuje?
orientujecie się, czy z Hdalgo z Wintecami też jest opcja przymiarki? I ile taka zabawa mniej więcej kosztuje?

Byłam zainteresowana Wintecem model 2000. Z Hidalgo wysłali mi za kaucją siodło testowe (rozmiar 17,5) i miarkę do mierzenia rozstawu łęku. Zdecydowałam się na zakup więc koszty przesyłki siodła testowego poniósł sklep. Gdybym nie kupiła siodła to musiałabym sama zapłacić za przesyłkę. Również za wysyłkę nowego siodełka nie płaciłam.
Bardzo polecam ten sklep.
aha, czyli tylko wysyłka, kaucje zwracają?  👀
k_cian, dziekuje Ci bardzo!! W takim razie jak dozbieram kase to zglosze sie do equishopu. Tylko problem w tym, ze do mnie to maja baaardzo daleko i nie wiem czy bedzie wiecej chetncyh. Zobaczymy.
Co do siodla to wiem, ze Prestige, chyba nawet ktory model. Tylko musi pasowac na konia.


Klami a kiedy zamierzasz dopasowywać siodełko??
Ja mam już prestige ale się zastanawiam czy też nie sprawdzić jak to siodło leży na moim zwierzu... czy wpychac tam jakies podkładki czy nie... I własnie się zastanawiam do kogo sie zwrócić tu w 3mieście 🙂
Jestem jeszcze na bardzo początkowym etapie kupna Prestige'a, ale zaczęłam już rozmowy z p. Kostrzewą. Dla jednej osoby nie przyjadą, ale gdybyśmy się zmówiły to może udałoby się ich namówić. Siodło testowe chcę zamówić max w granicach 2 tygodni, jeśli model mi podpasuje to zostaje jeszcze czekanie na nowe siodło. Tak więc myślę, że optymistycznie zakładając, można byłoby umówić się z nimi na pierwszą połowę lutego. Co Wy na to? Śmiało piszcie na pw bądź maila.
hmm no to ja się chyba nie załapie :P Mój zwierz do marca się padokuje :P od lutego zaczynam prace na lonży zeby od nowa mieśni nabudować.
Ale rozumiem że przyjazd jakby co to do Sopotu??
Stoimy w prywatnej stajni między Sopotem a Gdynią, samochodem max 30 minut od Hipodromu, więc sądzę, że to akurat nie byłby problem. Natomiast dla mnie to pilna sprawa, bo konisko wyrosło z poprzedniego siodła.
ja szukam sobie również siodła. Termin obojętny. Nastawiałam się co prawda na passiera, ale jeśli prestige znajdzie ujezdzeniówkę na moje krótkie nóżki, to się z tym pogodzę  😉
Mam następujace pytanie - czy zmiana rozstawu łęku, bez przerabiania/przeszywania siodła jest możliwa tylko w siodłach Prestige? Czy również w siodłach innych firm?

Dodatkowo, może ktoś wie, jak wygląda w Polsce dopasowanie siodeł Kieffera i Passiera?
Sprzedają chyba w Hidalgo - czy też tam dobrze dopasują?
I jak jest z serwisem (ewentualne dopychanie, przerabianie i naprawy)?

I jeszcze też odnośnie "krótkich nóżek" 😉
Na stronie ihaha jest napisane o możliwości wykonania skróconych tybin w siodle (na zamówienie). Czy sprawdzaliście takie przerabiane siodełka? Jest duża różnica przy skróconych tybinkach? Czy raczej niewiele to daje i trzeba model dla "krótkonożnych" wybierać?
Proti   małymi kroczkami...
05 stycznia 2009 16:17
w euroriding jest, ale chyba tylko w Niemczech? (z tego co pamiętam caroline kilka razy wysyłała swoje siodło)
passiera można (lub będzie można?) dopasowywać w Polsce. na ten temat najlepiej żeby napisała k_cian, bo kontaktowała się z przedstawicielem passiera. Z tego co wiem działają na podobnej zasadzie co np equi-shop, przyjeżdżają, dopasowują, zmieniają rozstaw łęku. (nie widzieli problemu żeby przyjechać na drugi koniec Polski do jednego konia)
hmm no to ja się może załapie na jakąś inną grupę :P
A tak w ogóle to kto się zajmuje dopasowaniem siodła?? Tak na przyszłość się zastanawiam 🙂
A tak w ogóle to kto się zajmuje dopasowaniem siodła?? Tak na przyszłość się zastanawiam 🙂

Tak ogólnie pytasz? Bo w Polsce chyba niestety zbyt dużo osób zajmuje się rzeczami, o których niewielkie ma pojęcie... I siodło prawie każdy dopasuje... Tylko pytanie, czy zrobi to dobrze....
Ja miałam okazję "podziwiać" robotę przedstawiciela Stubbena - i nie wyglądało to dobrze...
Specjalnie zrobione siodełko było przepiękne - co z tego, skoro konia ciśnie i jeźdzcowi niewygodnie...
Ogólnie zauważyłam, że w Polsce dużo osób patrzy tylko, czy przedni łęk konia nie obciera... A na zbyt wąskie siodło, niedopasowane kształtem do konia lub wielkością do jeźdźca to juz niewielu uwagę zwraca...

Chyba by się na forum temat przydał - oprócz spisu kowali i weterynarzy - "Dobrzy pasowacze siodeł" 😉
Bo chyba ich niestety niewielu...
EKornik bardzo dobry pomysł. Mam też spore obawy i dlatego wybrałam p. Kostrzewę. Od dawna zajmuje się siodłami i sporo osób bardzo chwaliło jego pomoc. Bardzo dobre opinie ma również Equishop i p. Ola, ja mam po prostu bliżej do Warszawy, w razie kolejnych poprawek.

Kate, jeśli chcesz się przyłączyć to domówmy szczegóły na pw lub mailu. 
właśnie o to mi chodzi... Mój koń jest naprawde okrągły i prawie bez kłębu wiec dużo siodeł "standarodwych "dobrze lezy". Ale ja powiem ze się nie znam na tym w ogóle. I chciałabym żeby ktoś faochowym okiem na to spojrzał...
Tylko jak juz pisałam, mój koń stoi na pastwisku, do pracy wróci jak ja w końcu będe miała czas (pewnie okolice marca-kwietnia) ale chce najpierw dać mu miesiąć na lonzy żeby odbudował mięśnie... No i właśnie wtedy chce żeby ktos przyjechał i powiedział mi co i jak z moim siodłem a właściwie siodłami. Mam prestige i Kieffera...
Wiem ze z Prestigem nie bedzie problemu z zmieną rozstawu łęku, a jeśli chodzi o Kieffery to moze jakaś podkładka czy żel załatwi sprawę.. Ale i tak wolałabym się zapytać FACHOWCA.
Gaga, oczywiście nie widziałam Twojego konia, więc mogę sie mylić, ale z tego co wiem, to właśnie na takie krąglutkie "beczułki" (sama mam takiego), Kieffery po prostu nie pasują... 
Ja mam kulkę bez kłębu i kieffery to aż szkoda mierzyć i głowę sobie zawracać. A szkoda.
Napisałam prawie :P Nie no jak mówiłam ja się zbytnio nie znam ale jak na moje oko to to siodło generalnie pasuje... Jak pisalam mój koń wydaje się być w miare standardowy, kłąb jakiś ma ale jak dla mnie to nie duży ( moze się przyzwyczaiłam do wybitnie wykłebionych i dlatego ten dla mnie taki mizerny :P)

takie zdjecia znalazłam ale nie wiem czy po nich można coś ocenić :P



margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
05 stycznia 2009 20:11
burza oj znam ten bol, tez swojego sprzedawalam bo za ciasny byl...  🙄 niedlugo ktos do nas przyjedzie sprawdzac jak siodlo lezy  😅
Gaga na tych zdjęciach można jedynie z grubsza powiedzieć coś o przednim łęku i wydaje się być OK. Tylko, że jest to jeden z wielu elementów, które decydują o prawidłowym dopasowaniu siodła. Zdecydowanie więcej można zobaczyć na zdjęciach z "profilu".
tzn jak?? tak jakby zrobić zwierzakowi zdjęcie od przodu czy z boku?? (wiem ze pewnie głupie pytania ale chciałabym się w końcu czegoś dowiedzieć :P)
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 stycznia 2009 20:52
z boku (z profilu)
BEZ czapraka
do tego z tylu (stan za koniem)

po prostu - ze wszystkich stron.
bez czapraka.

mozesz tez zrobic serie bez popregu a potem z zapietym popregiem.
dzięki Caroline...
Ja już nie mam szans tego zrobić bo jak pisałam zwierze wywiozłam :P
W każdym razie jeśli chodzi o dopasowanie siodła to rozumiem że p. Kostrzewa najlepszy??
jak dla mnie kostrzewa raczej najlepszy nie jest 😉 proponowanie podkładki korekcyjnej pod ponoć dopasowane siodło jest trochę takie.. hmm... sama oceń najlepiej 😉
To akurat mnie zmartwiłaś... Szkoda, bo przez kilka dobrych lat miał renomę.
Najgorsze jest to, że ludzi, którzy mają o dopasowaniu siodła jakąś wiedzę jest jak na lekarstwo, a tych, którzy mają choć trochę doświadczenia w zasadzie jest brak.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się