Dopasowanie siodła

shewolf, winderen ma dwie grubości, więc cienka spokojnie powinna wejść pod dopasowane siodło.
Szukam osoby która przyjedzie, zmierzy mi konie i dopasuje siodła, fajnie jakby miała też siodła na sprzedaż lub zajmuje się korektą obecnych siodel. Kogo polecacie na dolnymslasku?
Siwa239, na Dolnym Śląsku masz forumową Bombal
Czy to możliwe, żeby koń miał tak wysoki kłąb, żeby nie można było na niego dopasować siodła bez konieczności używania podkładki ?
martrix a zakładane było siodło z wyciętym przednim łękiem ?np. kieffery takie mają
Przy skokowce możliwe, przy ujezdzeniowce raczej można coś dopasować.
Można spróbować wycięty lek typu kieffery, passiery. Lub są też siodła z opcją high wither lub high head - Albion, thorowgood np.
Mierzyłam tylko daw maga huberta i kentaura (nie pamiętam modelu). Ten pierwszy miał dość mocno wycięty przedni łęk, ale i tak nadal miejsca na kłąb było niewiele. Jak przyszła podkładka pod siodło to wszystko leżało jak należy. Marzyło mi się, żeby nie musieć jeździć na tych podkładkach, ale no niestety, chyba mój koń nie jest do tego stworzony.
Lol, to jak przymierzylas tylko 2 marki to o czym my tu rozmawiamy?
Weź po prostu pod uwagę jak koń jest zbudowany i próbuj dalej.
Akurat miałam możliwość przymierzyć tylko te dwa w tym czasie. Samo pytanie wzięło się skądś innąd. Taką tezą mnie ktoś uraczył. Chciałam więc ją zweryfikować.
Nawet nie 2 marki, a 2 konkretne siodła
Jakie miały rozmiary łęków?
M i L
Albo siodło za szerokie, albo panel za niski, albo jedno i drugie. Mało siodeł na rynku nadaje się na naprawdę wykłębione konie i to, czy łęk jest wycięty czy nie, to ma marginalne znaczenie...
martrix, a mówimy o siodle ujeżdżeniowym czy skokowym?
wszechstronne/skokowe
A to nie pomogę niestety
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się