Dopasowanie siodła

uszatkowa   Insta: kingaielif
27 grudnia 2022 17:21
JulciaKx3, na Twoim drugiem koniu to siodlo leży tragicznie. Brak miejsca między przednim łękiem a kłębem, lewitujące panele nad lędźwiami.
uszatkowa, no właśnie o to mi chodziło, że tutaj to już w ogóle tragedia 😉 dzięki za odpowiedź, chcialam poznać zdanie innych 😇
Czy ktoś z Was miał problemy z HB Contact? Mam na myśli utrudniony kontakt związany z dopasowaniem siodła po indywidualnych pomiarach i zakupie. Może być na priv.
Czardasz,
Musisz dzwonić, maile i messenger często umyka. Ja ostatnio wysyłałam siodło do poprawki, jak zadzwoniłam to poszło szybciej, ustaliłam z P Bogdanem co i jak i za dwa dni miałam siodło z powrotem.

Rzadko ludzie piszą pozytywne opinie, ale ja się swoją muszę podzielić. Posiadam krzywego konia, problem z siodłem gigantyczny.. miałam 2 Prestige, oba starano się spasować do konia, przeszłam przez 4 różne podkładki korekcyjne, do tego różne popręgi, skracanie strzemion i inne cuda wianki. W końcu wylądowałam na fairfaxie, popręgu prolite i spasowaniu siodła przez getthebalance (od niej też mam popręg) i Panie i Panowie siodło może dobrze leżeć nawet na krzywym koniu bez żadnej podkładki! Ja już w którymś momencie straciłam nadzieję. A jednak warto próbować i szukać ludzi którzy nam są w stanie pomóc
saniluap, super,że piszesz taki post. Zawsze to miło usłyszeć coś pozytywnego i że ktoś się zna na swojej pracy i ją sumiennie wykonuje.
saniluap, a możesz podać namiary na osobę, która ci w tym pomogła?

Czy ktoś może przypomnieć namiary na osobę która ma Passiery i dobrze je pasuje?
Getthebalance wyżej wspomniana.
faith, dzięki. Byłam na tej stronie i nie wiedzialłam skąd mam nazwę😉a to wyżej 😜

A ktoś ma namiar na rewoltowiczkę, która się tym zajmuje ? Nie pamiętam ani nicku, ani imienia, bo się już nie udziela tutaj.
No przecież masz dosłownie na stronie getthebalance zakładkę KONTAKT. To jest ta sama osoba.
budyń, dzięki. Nie wiedziałam, że to ta sama osoba.
Perlica, ja też korzystałam z usług Roksany z Getthebalance (to forumowa lillid) u problematycznego konia i jestem bardzo zadowolona z tego jak wszystko przebiegło i z efektu końcowego.
Fokusowa, dziękuję. Już koleżanka sie umówiła na wizytę.
Pięknie dziękuję !
No dobra, w wyniku sprzedazy jednego konia rozmyslam nad saddlefiterem. Czy jest taki którego polecacie, szczególnie w przypadku hucuła? Mysle raczej o takim ktory ma dostep do uzywnych siodel badz zdejmie miare z konia i ladnie opisze a ja przekaze ja panu Anderszowi 😉
Ewentualnie jak obecne siodlo da sie poprawic pod konia to poprawi.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 lutego 2023 17:51
Kolor, niezmiennie Fit& Flock - Zuza z tego co wiem wlaśnie z panem Anderszem działa
Pati2012, super, dzieki! Kurcze, andersz juz wola 5k za siodlo. Wiem ze to i tak malo ale zatrzymalam sie na przedziale od bodajze 3500 i mnie to troche zmiotło 😳
Kolor, myślę, że dość kluczowe, żeby Ci kogoś polecić, jest to, z jakiego regionu jesteś 😉
Bombal, zapomnialam napisac �‍♀️ pogranicze kujawsko ponorskiego i mazowieckiego.
To tam Zuza z Fit&Flock grasuje, z Warszawy to nie wiem, czy ktoś się bujnie 🤔 Z tego, co wiem, to dziewczyny teraz dość zajęte. Jeszcze możesz Michała Dobrowolskiego spróbować ściągnąć. Z hucułem to dobrze może działać Kent&Masters- w Warszawie jest dwóch dystrybutorów.
Cześć czy ten pad jest polecany do jazdy czy jest bezpieczny dla konia?
2E62FC4B-2C78-486F-AE4F-7F0B78891BE8.png 2E62FC4B-2C78-486F-AE4F-7F0B78891BE8.png
Bombal, dzieki 🙂
Post został usunięty przez autora
Potrzebuję pomocy mądrzejszych 🙂
Wydzierżawiłam konia od osoby już nie jeżdżącej, nie mamy siodła. Koń przebudowany zadem, okrągłe zero mięśni pleców, duży kłąb, ale zwierz niezbyt szeroki (na moje oko łęk ok. 30, czerwony Wintec ujeżdżeniowy był trochę luźny, pod obciążeniem usiadł mu na dużym kłębie). Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że koń nie ma siodła i nie byłam budżetowo na to przygotowana, mam do wydania 1,5 tysiąca, mooże do 2, ale nie wiem w ogóle czego szukać. Umówiłam saddle fittera z kliniki siodła, żeby zmierzył konia, będzie w pierwszy weekend kwietnia, ale dostaje świra, bo martwię się, że poza parametrami nie będę w stanie ocenić, jak siodło na niego w ogóle powinno być zbudowane. W wielkim skrócie, szukam info o tym, jak powinna być zbudowane siodło na wykłębionego konia z przebudowanym zadem, wszystkie wskazówki cenne 🙂
Dzięki!
Karciaak, - wrzuć plecy z boku, będzie łatwiej coś powiedzieć 🙂
Czasami przy ograniczonym budżecie warto przemyśleć dopasowanie z podkładką, mattes wprowadził podkładki dedykowane dla koni z dużym kłębem. Nie jest to opcja idealna może, ale w razie czego łatwo korygować wkładki we własnym zakresie. Jak koń jest bez mięśni to może się szybko przebudowywać jak zacznie prace.
Ponawiam pytanie o saddlefitera w mazowieckim/kujawsko pomorskim. Niestety pani Zuzia jest nieosiągalna przez najbliższy czas.
Szukam osoby która skontroluje obecne siodło i je dopasuje, jeśli nie da się to zdejmie miarę.
Wiem że klinika siodła takie rzeczy robi (nawet byli kiedys u nas dopasowywac siodlo do jednego konia) ale tez nie jestem do nich przekonana (ze wystarczylo zrobic zdjecie plecow a oni zanim zdjeli miare yo juz przywiezli mnostwo siodel). O Pani Zuzi duzo super opinii ale z tego co kolezanka dzwonila to jest w ciazy i poki co nie bedzie sie tym zajmowac 🙁 Moj budzet to maks 2k wiec interesuje mnie tylko uzywka. No i trudne plecy kuca.
Chyba takie placki sa juz niepokojace?
54C1541D-3CD3-4D29-A9E7-05F8BF3FCD99.jpeg 54C1541D-3CD3-4D29-A9E7-05F8BF3FCD99.jpeg
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 kwietnia 2023 16:31
Kolor, a Dorota Koziorowska się nie zapuszcza czasem w te rejony ?
https://www.facebook.com/FiKo.FizjoterapiaKoni/
Aleks, sprawdzę, dziekuje!
Błagam o pomoc, bo już się zaczynam powoli poddawać. Jakie firmy mają siodła z wypukłą terlicą? Dla koni bez prostego grzbietu?
Wypukła? Jak to wypukła?
faith, chyba chodzi o to, że środek panelu jest niżej względem grzbietu niż początek i koniec? Przez co jeśli koń ma środek miejsca na siodło niżej niż resztę pleców to będzie pasować? Tak podejrzewam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się