"Nie ogarniam jak..."

Nie ogarniam,  co ma na celu pewien "fotograf"  wstawiając album z zawodów  z nieomal samymi  zdjęciami  uwieczniającymi  upadki,  koszmarne  błędy  lub najgorszą  z możliwych  faz galopu?
anai, też nie ogarniam, ale ja akurat polityki tego fotografa chyba w ogóle nie do końca ogarniam 😁 W każdym razie lajki zbiera, więc pewnie kasa też się sypie 😀
Mogłabym prosić o linka?  :kwiatek:


Chess , my dostaliśmy psa, książeczkę za szczepieniami, zapłaciliśmy i tyle. Nawet nie raczyli wspomnieć, że mają aktualnie w schronisku kaszel kennelowy  👿


Znaczy lepiej brać psa z ulicy i załatwiać sprawę z gminą (chyba gminą...) niż brać ze schroniska :/
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 września 2016 20:37
Bo pod upadkami zawsze najwięcej lajków  😁 też bym chętnie zobaczyła, o co chodzi, bo nie kojarzę 👀
Najgorsza faza galopu to błąd fotografa ale dobra fotka z upadku... noooo, już może być dobra 😉 Akurat takim zdjęciom nie dziwię się jakoś bardzo. Chyba, że w albumie są same takie. To już przesadnie oryginalne.
Bo pod upadkami zawsze najwięcej lajków  😁 też bym chętnie zobaczyła, o co chodzi, bo nie kojarzę 👀


Pewnie dlatego, że obejmują chyba tylko pomorze.

Link do fanpage'a
Brzmi jakby to dziecko pisało.
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 września 2016 20:54
Masakra.
Poczułam właśnie jak niesprawiedliwe jest życie  😂
Eeee, nie ma tak źle, większość zdjęć spoko, a zdjęcia z upadków moje ulubione  😁 No ale ja to w ogóle najbardziej lubię oglądać na yt kompilacje faili od zawsze więc mam to we krwi  😁
No jak dla mnie poza tym, że słabo selekcjonuje zdjęcia to nie jest źle. Niektóre są naprawdę ładne. A to, że wrzuca upadki i inne skuchy to już jej wola i tyle. Sposób pisania też mnie jakoś nie poraża.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 września 2016 21:25
Chess, zasadniczo u mnie w gminie też nie ma tak, żeby biorąc psa dostało się cokolwiek (poza psem), ale przecież nie o to chodzi 🙂
I po przeprowadzce do domu z ogrodem drugi pies też będzie ze schroniska. Marzy mi się jakiś psi senior 🙂
My braliśmy psa z okolic naszej działki, 100km od Wwy. Nie wiem jak jest w samej Wwie. W każdym razie uważam to za, z jednej strony, dobrą zachętę i w sumie bardzo w porządku wobec ludzi, którzy tego psa muszą na początku ogarnąć finansowo, a z drugiej za przynętę na ludzi chcących dostać kasę i tyle :/ Z tego co wiem to w tamtej wiejskiej okolicy nie jest to niczym nowym.
Dla mnie przekaz tego fanpage'a jest jasny, to jest reklama. Ładnych fotek są miliardy, ale fotek z uchwyconą ciekawą chwilą o wiele mniej, a że czasem obrazek uchwyci nieciekawą fazę lotu, no cóż. Tych idealnych jest tyle, że mało którą się pamięta. W tym szaleństwie jest metoda 🙂 Oczywiście istnieje jeszcze punkt widzenia osób znajdujących się na zdjęciach w różnych, czasem może nieciekawych pozach, no ale czy zawsze wyglądamy idealnie ?
Moon   #kulistyzajebisty
19 września 2016 07:48
anai, uff, jezu już myślałam że tylko ja mam takie "prywatne halucynacje!" :P

jagoda1966, jasne, że nikt nie wygląda idealnie przez cały parkur, ba, nawet pewnie przez połowę. :P Co jednak nie znaczy, że ktoś pragnie by mieć foty z własnej gleby czy wiszenia jedną nogą w strzemieniu nad drągiem.

Ja, z punktu widzenia fotografa, focącego coś nie coś, na zawodach mniejszych i większych, napiszę tak - w moim odczuciu jest to max nieprofesjonalne. Bo o ile są to jakieś tam pojedyncze fotki w całej galerii "normalnych skoków" to ok. Ot, ciekawostka, coś nie poszło. Ale jak to jest cała galeria takich kwiatków... Nie wiem, czy chciałabym się tam znaleźć. A już na pewno nie w takiej ilości.
Dodatkowo, jeśli zawodnik nam płaci za zdjęcia z przejazdu, to oczekuje zdjęć, które będzie mógł potem wykorzystać (sprzedaż konia, strona www, cokolwiek), bądź się nimi pochwalić - koń w korzystnej fazie galopu, górujący nad drągami w najwyższym punkcie paraboli skoku, czy po prostu ładny portret z dekoracji. Już nie mówiąc o jakości fotek (no chyba, że te zamawiane są takie jak napisałam wyżej - zwracam wtedy honor) oraz o tym, że wstawiając takie a nie inne foty, kreujemy niejako osobę danego zawodnika no i też sobie wystawiamy cenzurkę. Co z drugiej strony nie znaczy broń Boże, że taki Kowalski jeżdżący po prostu brzydko ma wszędzie wychodzić na fotach niczym Marcus Ehning, bo takie rzeczy to tylko w Erze, jednak czasem... czasem po prostu lepiej nie wstawiać nic, po prostu. Ale na regionalnym podwórku może to jest fajne i trendy, cóż, stara jestem i zdecydowanie wolę klasyczne, ładne kadry niż krzywić się i zastanawiać się "jak bardzo bolało" ;-)

edit: literówki, że aż oczy bolą :P

Ale ci zawodnicy tak pokazali się na parkurze. Jest to uchwycone na zdjęciach oraz na filmikach. Mają być one ocenzurowane po takim przejeździe? Może ma wzięcie na takie zdjęcia i dlatego jej się "ten biznes" podoba? Podejrzewam również, że oprócz takich ma sporo "normalnych" i je również sprzedaje.
Moon ja to rozumiem, że każdy by wolał piękne ujęcia, wspaniały dosiad i równowagę. No ale tak wyszło na zdjęciu 😉 Startując w zawodach decydujemy się na upublicznienie naszego wizerunku i już, no co zrobić. Są zdjęcia i zdjęcia. Tym bardziej, że nie uważam, aby zdjęcie z upadku uwłaczało komukolwiek, jeśli się jeździ to się też spada. Wstydliwe jest złe traktowanie koni, ogólnie pojęta przemoc.
Moon   #kulistyzajebisty
19 września 2016 08:59
Milla, nie wiem czy kiedykolwiek fociłaś na zlecenie na zawodach. Gwarantuję ci, że da się wstawić takie zdjęcia, że wszystkich będą zęby i tyłki bolały od samego patrzenia, a da się stworzyć taką galerię (z tego samego konkursu) żeby to jako-tako wyglądało. Nawet jeśli gleb i posyłów z łokcia było dużo.
Ja niektóre foty cenzuruję, ze względu na... szacunek. Bo takowy mam do swoich klientów. Ale to ja i moja opinia, jak ktoś wstawia tylko i wyłącznie zgrzyty to feel free to like it i nic mi do tego ;] (poza nie-like it :P )
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 września 2016 14:13
Poważnie wolicie oglądać ujęcia koni w nieciekawych fazach galopu, jeźdźców kaleczących sztukę i same gleby? Podoba się to wam?
Jeśli tak to ja sprzedaję aparat i nie chcę już więcej robić zdjęć. Nie warto się wysilać, gimnastykować, żeby złapać korzystne ujęcie, zadbać o detale i tło, skoro i tak wolicie zdjęcia, które są krzywe, nieostre, w tle panuje chaos a pół jeźdźca zasłaniają drągi i stojaki, gdzie ani koń, ani jeździec nie wyglądają ładnie. I na dodatek obróbka taka, że aż zęby bolą.
I tak, osobiście boli mnie to, że takie zdjęcia zbierają po 300 lajków, a moje nie.
Szczerze, będąc zawodnikiem, nie chciałabym znaleźć w necie takich zdjęć. Ja nie mówię, że zdjęcia z upadków są złe, bo nie - czasem można się z nich pośmiać, ale mieć zdjęcie w tle z odmową skoku... No nie ogarniam, nie rozumiem powodu po prostu - żadna to reklama. Nie wiem, patrząc na takie portfolio, nie chciałabym, żeby na zawodach  w których biorę udział czy których jestem organizatorem był taki fotograf. Żadna to reklama, raczej antyreklama.
Zupełnie rozumiem, Facella, to jest demotywujące...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 września 2016 15:06
o jakiego fotografa chodzi?
Wyżej podlinkowalam fanpage.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 września 2016 15:19
nie zauważyłam, przepraszam 😡
Moon   #kulistyzajebisty
19 września 2016 15:19
Eee laski calm down, zaraz będą głosy że jesteście zazdrosne, no i skoro macie mniej lajków to znaczy że po prostu robicie gorsze foty :p (albo mniej znajomków do ochania i achania :p )

madmaddie, kilka postów wyżej masz linka do fanpejdża.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 września 2016 15:39
Ależ oczywiście, że jestem zazdrosna o te lajki!  😀iabeł:
I tak, osobiście boli mnie to, że takie zdjęcia zbierają po 300 lajków, a moje nie.
desire   Druhu nieoceniony...
19 września 2016 16:10
Facella, laska potrafi sie po prostu dobrze sprzedać, ot co. 😉 
ja bym w życiu takich zdjęć nie wstawiła, jeśli zawodnik miał upadek i chciałby takie zdjęcie to bym wysłała, ale osobiście nie upubliczniała, fe!
Jako zawodnik na zawodach  często  niestety  przez  tę  osobę  fotografowanych  zawsze  sprawdzam  galerię  że strachem,  bo nie chciałabym,    aby tam znalazło  się moje  zdjęcie. Oczywiście  bywają  niesamowite  ujęcia  z efektownych  gleb.  Tu jednak widzę  fatalny  wybór  zdjęć  do galerii.  Zastanawia  mnie,  czy ta osoba w ogóle  zna się  na tym co robi.  Tak samo filmiki podsumowujące  zawody czy treningi.  Tylko szarpanie,  nieposluszenstwa konia  i gleby. To nie jest ładny  obraz  jeździectwa.  I ja też  na niektórych  zdjęciach  mam nie taką  jak trzeba  pozycję,  koń  w parkurze  czasem pysk  otworzy itp. Ale dziewczyny,  od których zdjęcia  kupuję  znają  się na swojej pracy  i takich  zdjęć  nawet mi nie podsyłają  do wglądu.  Co innego  wizja artystyczna,  co innego praca na zlecenie.
.
Muchozol, to są zdjęcia na zlecenie. Tylko na zlecenie.
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się