Kącik WEGE DZIECI oraz matek/ciężarówek myślących "alternatywnie" :-)

Diakonka hehe kto ma pszczoły ten ma miód, kto ma dzieci ten ma smród 🙂 karmienie łyżeczką też powoduje konieczność prania, sprzatania itp. Pewnie nieco mniej, ale w sumie na jedno wychodzi, czy masz cały blat upaprany, czy punktowo 🙂 najcudowniej jest jak dziecko z treścią w paszczy wykona akcję parskam jak konik 🙂
dea   primum non nocere
08 marca 2015 10:15
Gratulacje!
Co do infekcji, to ja robiłam tak: pić dużo ciepłego, ograniczyć cukier, podmywać delikatnym kwaśnym płynem (ja używam laktacydu femina plus, koniecznie z plusem), bielizna bawełniana prana na 60 stopni, często towarzyszy infekcja gin => probiotyki dopochwowe 30 dni, np. lacrovaginal
Dzieki dzieki 🙂 Troche sie ukrywalam szczerze mowiac, bo wy tu juz na zupelnie innym etapie...
Czekam Gienia na Ciebie, moglabys sie dolaczyc do niewyklutych bo czuje sie osamotniona...! 😀 Chociaz plusy sa takie, ze bede miala wiele doswiadczonych matek do uzyskiwania porad  🤣

Dodo  🤣 W takim razie bede w*pierdalac cytryny 😀

Probiotykow troche nie chce, bo antybiotykow nie bralam, a nie chce zeby sie namnozylo jeszcze wiecej bakterii.. nie wiem.
dea   primum non nocere
08 marca 2015 10:21
To nie tak działa. Jakieś bakterie będą. Im więcej dobrych, tym mniej miejsca na złe. Mnie dopiero kuracja 30-dniowa ustabilizowała florę i skończyły się nawroty.
to zależy jaki to etap. Nieleczona grzybica, czy inne bakterie mogą być groźne dla płodu. Jesteś pewna, że to pęcherz? Ja z takimi rzeczami chodzę na posiew i do lekarza.
Domowe sposoby są OK, Dodo ma rację z cytrynami, choć dla mnie to zagadka, bo wszem się mówi, że NIE zakwaszają organizmu. Ja też stosuje zero cukru i laktacyd, lactovaginal...

który tydzień?🙂
Zaczynam 14 🙂
Bralam wlasnie leki na grzybice, ogolnie nie mialam dolegliwosci ze strony pecherza wtedy, raczej swiad i wyplywy. Po tabletkach minelo na jakis tydzien, teraz znowu cos. W moczu ogolnie wyszly mi jakies bakterie, choc niewiele - ale to bylo jakis czas temu i mogly sie namnozyc.
Dam szanse witaminie C, a jesli za 2 dni bedzie to samo to sie jednak umowie na wczesniejsza wizyte.. Nastepna mam za 3 tygodnie, troche za dlugo - przy okazji wypytam o moj kolejny problem a mianowicie:  😀

Mialyscie cos na styl przepukliny? w sensie, nie mam przepukliny jako takiej, ale zaczynam powoli rosnac i przesuwa sie chyba co nieco - od paru dni przed prawa pachwina w kierunku srodka i gory przy dotykaniu "czuje tkliwosc" - nie doskwiera mi to jako tako, ale przy dotyku nie jest to przyjemne. Boje sie troche przepukliny... Aaaaaaa, wariactwo 🤣
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
08 marca 2015 10:37
Nerus, no mam nadzieje, ze niedlugo ci potowarzysze 😉 Nie trac nadziei  😁 Ale jak juz u ciebie 14 tc to moge nie zdarzyc  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
08 marca 2015 10:43
nerechta, gratulacje! Ja miałam w ciazy 2 razy infekcje. Raz skończyło sie antybiotkiem :/
Za drugim razem kupiłam kilogram suszonej żurawiny i jadłam ja codziennie. Dużo piłam i przeszło!

Trzymam kciuki Gienia!
Dzieki ash, jade w takim razie po duzo zurawiny i cytryn  🙂 A jak Ty sie czujesz jako mloda mama? 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
08 marca 2015 11:07
nerechta, cudownie! Wczoraj minęły 3 tygodnie a ja nadal w szalenie zakochana w tym małym człowieku. Uwielbiam patrzeć jak spi i robi śmieszne minki.
Z każdym dniem jest bardziej patrzący i słuchajacy co sie dzieje wokół.
Oczywiście jestem niewyspana, bo mały budzi sie na jedzenie co ok 3h ale w dzien jak on spi to i ja śpie wiec jest dobrze.
Cudowna pogoda wiec spacerujemy sporo 🙂
slojma  Dziekuje, noc super! Bylo tylko jedno karmienie o 3 i potem juz rano. Ale fajnie byc wyspana!

Powoli przestawiamy sie na 100% cycowanie. Nie ukrywam, ze jechanie na 2 fronty jest troche meczace. Zanim nakarmie z flachy, odciagne pokarm, pomyje butle itd. to mija b. duzo czasu. No ale dzieki temu systemowi Paulinka wazy juz dzis 2450g, czyli przeslicznie przybiera! Dzis tez wybieramy sie na spacerek tuz po jedzonku. Mamy az 15 stopni na dworze!
nerechta gratulacje! Przyznam, że już od dłuższego czasu Cię podejrzewałam, ale nie chciałam pytać nachalnie 😉!
Pandurska ależ dobre wieści! Aż miło czytać! 😅
ja miałam bardzo tkliwą okolicę pępka i miejscami jeszcze skórę, nie mam rozstępów, ale myślę że to były jakieś "dziury" w skórze, do tego na stówę "źle" poukładane w brzuchu i coś na granicy nerwobólu. Najróżniejsze bóle "flaków"miałam, generalnie ciąża nie była moim ulubionym stanem.
Haha, no jest przynajmniej stanem dziwnym i pelnym niespodzianek 😀 Troche mnie uspokoilas, dzieki 🙂

Macdetektyw 😀
Dzięki 🙂  :kwiatek: Chusta nie moja bo to zdjęcie z sesji dla Nati. Dużo ich teraz mamy co mnie bardzo cieszy bo super pamiątka z chustowania będzie 🙂

U nas blw sprowadza się do spłukania fartuszka pod prysznicem i zebrania tego czym została poczęstowana podłoga. Nie jest to szczególnie wymagające.

Kręgosłup mój ma się dobrze choć Grześ faktycznie już spory. Prawie 11kg waży, za to ja do 45kg dojechałam. Muszę w końcu zacząć ćwiczyć...

Nocne spanie ok. Młody je na śpiocha i najwyżej wędruje po materacu. Z 3stron nie ma zejścia a od głowy leży koc i poduchy żeby nie wyturlał się.
slojma   I was born with a silver spoon!
08 marca 2015 16:05
Mamy spiace na materacu jak to jest z posciela?  Chodzi mi o kwestje zjezdzania koldry na podloge I jej brudzenia. Jakies patenty czy po prostu nie zwracacie uwagi.  Ja troche na tym punkcie przewrazliwiona lubie miec czysta posciel.
slojma, Ja miałam taki szeroki pasek z gumą do podtrzymania pościeli.
W sumie zdawało egzamin. Kołdra się nie walała po podłodze

Chusciary drogie, czy znacie chusty Manduka? Dostalam kupon znizkowy -50% do jednego sklepu i maja takie chusty w ofercie, no i zastanawiam sie, czy zainwestowac. Moze uda mi sie sciagnac doradczynie do mnie z roznymi chustami do wyprobowania, ale i tak chcialam zapytac o opinie. Chodzi mi naprawde o te pierwsze 2 miesiace. Paulinka miala dzisiaj ogromna potrzebe przytulania i nie ukrywam, ze z chusta byloby nam latwiej ogarnac chalupe.

A dzisiejsze wazenie wygladalo tak!  😍



(Brzusio Paulinka ma po obu dziadkach  😂 )
slojma   I was born with a silver spoon!
08 marca 2015 17:00
aszhar- jaki pasek?  Gdzies specjalnie sie kupuje?  Jak to wyglada?  Wybacz glupie pytania ale pierwsze slysze. U mnie zawsze ilekroc kiedys spalam na materacu koldra sie zsuwala I walala po podłodze. Chetnie zakupie cos co by ogarnelo ten problem.
Pandurska- bosko Paulinka jak slodko spi. Ja nie znam tej firmy jako robiacej chusty wiec nie pomoge.
slojma, moja siostra miała taki patent firmy chicco ( niestety teraz nie do dostania już)
To właśnie miało na celu utrzymac koldre na swoim miejscu.
Foro wstawie później jak się dostane do kompa.
Ja sobie zrobiłam hand made. Czyli kawal szerokiej gumy kawal taśmy parcianej i klamerka.
Oplatałam tym materac z kołdra w dolnej części.
Patent poszedł dalej gdy mój syn dorósł do tego żeby sam się przykrywać



Pandurska, jest przeboska  😍 😍 😍

Nerka, GRATULACJE!!!  :kwiatek: 😅

Gdzieś wszyscy w zasięgu mojego wzroku się wzięli za prokreację tylko nie ja  👀
Ale ja wciąż się czuję na 16 lat, nie wyobrażam sobie siebie jako matki...
nerechta, kongratulejszyn 😉 Przy klopotach z sikawka duuuuzo pic i bawelniane majty jak tu ktos wspominal.

Gienia-Pigwa, trzymam kciuki 🙂

Co do BLW, to owszem bylo sprzatania troche no i mycie dziada, ktory pracowicie wciera banany kaszki ryze i jabluszka we wloski i buzie ale za to dziecko je samo.

I taki link do posmiania: Woda, sama woda…

nada, Pandurska, super, ze tak fajnie idzie. Kibicuje wam i waszym maluchom. Paulinka sliczna 🙂
Dla tych które kupują jedzenie eko - na fejsie jest taki gość pod nazwą Cukiernia Piekarnia Smolorz Bogdan - prowadzi piekarnie bio i eko, pasjonat, sprzedaje chleby eko z certyfikatami (tez wysyła) a teraz tez rożne ziarna z certyfikatami. Poza tym sprzedaje stacjonarnie na eko- bazarze w Mikołowie.
Warto w ogóle poczytać go na fejsie - co sie dzieje z pieczywem w Polsce.
slojma   I was born with a silver spoon!
08 marca 2015 18:44
aszhar- bede mega wdzieczna jak uda ci sie zrobic fotke bo zupelnie nie umiem sobie tego wyobrazic.
Meise a Ty myslisz ze ja sie czuje jak dorosla? 😁 Jakbym miala czekac do momentu, az sie poczuje, to pewnie rodzilabym po 60tce, albo nigdy 🤣
Nerechta gratulacje 🙂 Mi tam się ciągle wydaje, że Ty nastolatka 😁
slojma, proszę bardzo


tu własnie patent u mojej siostry
To co zaznaczyłam to klamra która trzyma materac i kołdrę ( analogicznie z drugiej strony łózka jest to samo )

Pod spodem idzie pasek do których te klamry są przymocowane.

Zdjęc swojego patentu nie mam.
Ale u mnie wyglądało to tak mniej więcej tak ( nie jestem mistrzem painta )


To szare to byla guma dość szeroka a to czarne to klamra ot taka zwykła plastikowa jak od derki ( to co się na klacie zapina)
I mój patent był niżej bardziej w nogach
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
08 marca 2015 20:01
ner,  bobek dzięki  :kwiatek:

pandurska super ze juz w domu jestescie!  Paulinka super przybrala juz,  maly lakomczuch 😉
Meise a Ty myslisz ze ja sie czuje jak dorosla? 😁 Jakbym miala czekac do momentu, az sie poczuje, to pewnie rodzilabym po 60tce, albo nigdy 🤣


Ja myślę, że u mnie tylko wpadka wchodzi w grę :P sama się w życiu nie zdecyduję (bo mam koszmarny problem z podejmowaniem decyzji włącznie z kolorem majtek...).
poki, bo juz tyle lat sie znamy, a ja ciagle to samo siano w glowie... 😁 I wiecie co, ciaza odmozdza mnie jeszcze bardziej!  🤣

Meise, witaj w klubie! U mnie byla ciagla sinusoida, i jak w koncu zapomnialam to wpadlismy 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się