Jaką formę jeździectwa uprawiasz? (ankieta)

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
28 stycznia 2015 10:58
Wpisałam nie tylko konkurencje zatwierdzone przez FEI. Czy jakąś pominęłam?
Wpisałam nie tylko dyscypliny zatwierdzone przez FEI. Czy jakąś pominęłam?

"Żadną"
"Natural"
"jazda rekreacyjna"
I western bym podzieliła na "reining" i "western Inne"
Western to jednak trochę więcej niż reining i 'inne'...
Proponowałabym wpisać "tereny" jako osobną opcję.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
28 stycznia 2015 11:09
Reining
super horse
trail
western pleasure
western horsemanship
barrel racing
pole bending
alley
calf roping
cutting
ranch sorting
working cow horse
steer wrestling
team penning
A to nie wszystko... uważam, że nie ma sensu robić tak rozbudowanej ankiety 😉 Reining to jedyna dyscyplina zatwierdzona przez FEI i podejrzewam stąd podział zaproponowany przez Tanię.
No taki będzie chyba najtrafniejszy. Reining trzeba wyjąć a reszta już orientacyjnie się zmieści w "inne". Tak bez urazy, po prostu ankieta nie pomieści każdej z dyscyplin. :kwiatek:
p.s
I może dodaj w tytule, że jest ankieta?
Nie ma jazdy po damsku  😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
28 stycznia 2015 11:37
Poprawione 😉
Z ankiety wynika że sport bije rekreację na głowę  😁 Czyli w Polsce rekreacja to nisza.  😁
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
28 stycznia 2015 11:51
Z tej tak wynika, z poprzedniej założonej przez Tanię można wyciągnąć przeciwny wniosek 😉
Ale chyba skakac i costam z ujezdzenia tez mozna sobie skrobac rekreacyjnie(dla rozwoju konia i nas a nie osiagania medali) a niekoniecznie sportowo 😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
28 stycznia 2015 12:10
Otóż to, więc myślę, że w tej kwestii bardziej wiarygodna ta druga ankieta.
Ale chyba skakac i costam z ujezdzenia tez mozna sobie skrobac rekreacyjnie(dla rozwoju konia i nas a nie osiagania medali) a niekoniecznie sportowo 😉


Znam wielu takich rekreantów którzy trenują z dobrymi trenerami a nie mają w planach kiedykolwiek wystartować . O tak dla siebie i podwyższania swoich umiejętności jeździeckich  😉
Co to jest "dyscyplina jeździecka"?
Znam tylko dyscypliny sportowe, w tym - jeździeckie.
[quote author=drabcio link=topic=96910.msg2278599#msg2278599 date=1422446893]
Ale chyba skakac i costam z ujezdzenia tez mozna sobie skrobac rekreacyjnie(dla rozwoju konia i nas a nie osiagania medali) a niekoniecznie sportowo 😉


Znam wielu takich rekreantów którzy trenują z dobrymi trenerami a nie mają w planach kiedykolwiek wystartować . O tak dla siebie i podwyższania swoich umiejętności jeździeckich  😉
[/quote]

To dlaczego twierdzisz, że z tej ankiety wynika że sport bije resztę na głowę? 😉
Z matematyki . 😉 Jest 1/1
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
28 stycznia 2015 12:33
halo, każdy wie o co chodzi w ankiecie.
Nie wiem o co chodzi z tymi ankietami, ale o ile ta pierwsza (przeznaczenie naszych koni) mi się podoba, tak ta jest dla mnie trochę bez sensu, za dużo w niej nieścisłości. Dokładnie to co smok napisał😉
halo, każdy wie o co chodzi w ankiecie.


O konkurencję w dyscyplinie  😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
28 stycznia 2015 13:48
No już dobrze, poprawione, ehh.
Kliknęłabym jeszcze kaskaderkę konną lub jazdę historyczną gdyby była, tak to tylko łucznictwo i tereny.
Kliknęłabym jeszcze kaskaderkę konną lub jazdę historyczną gdyby była, tak to tylko łucznictwo i tereny.


Łucznictwo w terenie  😲 Nazwijmy rzeczy po imieniu .kłusownictwo  😁
Smok10 you made my day  😅
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
28 stycznia 2015 14:19
MATRIX69, dodałam
A jeśli jeżdże rekreacyjnie ale skaczę to co wybrać?  🤣
Ambitną rekreację  😉
nie ma tu takowej :P
Ja protestuję! "Natural" nie jest żadną dyscypliną jeździecką, ani stylem jazdy!
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 stycznia 2015 15:06
Ja bym dopisała jeszcze ścieżki huculskie 😉 W końcu hucularzy jest całkiem sporo wśród nas 🙂
to jeszcze trzeba przeprowadzić badania jak jest procent sportowców, a jaki  tz. rekreantów (uściślić co się rozumie pod nazwą rekreant) na volcie,  jaka jest populacja zawodników i rekreantów w kraju.  Co gdy ktoś zmieni się z zawodnika w rekreanta (przestaje jeździć sportowo) albo odwrotnie. Albo robi przerwę w jeździectwie, a konia na stanie ma itd  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się