Wybory 2015 i to co po wyborach.

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 listopada 2015 13:00
Nie Murat, to jest poważna sprawa, tym razem to Ty robisz igłę z wideł.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2456462#msg2456462 date=1448542279]
Oj smoku, smoku, jak ty ogniem dla zasady w koło ziejesz  😉
[/quote]

Ale musisz przyznać, że z ortografii się podciągnął.
czarteros, no fakt   😀

W podlinkowanym artykule: "Warto przy tym przypomnieć, że gabinet polityczny to taki dziwny twór w ministerstwach, który stanowi najbliższe zaplecze ministra – polityczne. Jego członkowie mogą doradzać, ale ich głównym zadaniem jest obsługa polityczna ministrów i wiceministrów. Czyli – nie wiadomo do końca co dokładnie. Zazwyczaj są to po prostu sprawy organizacyjne. Wiadomo tyle, że gabinet polityczny zmienia się z każdym ministrem." (bold mój)
Naprawdę, dla mnie to nie brzmi jak problem ani bardzo-poważne-stanowisko-od-którego-zależy-przyszłość-kraju.
każdy Wielki ma swojego Harry Pottera 😉
Skończyć studia, robić staże, iść do pracy dającej rozwój, pojechać do Afganistanu.

Pierwsze skojarzenie mam naprawdę kiepskie
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 listopada 2015 14:19
ogurek chodziło mi o dowolne miejsce konfliktu, które wypadało znać lepiej niż z TV będąc na takim stanowisku  😉


Wiecie jak jest? Ano tak, że dzięki temu zabiegowi PiS ma wtyki w Ameryce, a tamtejsza Polonia to jednak całkiem duże grono wyborców  😉 I tak naprawdę nikogo tam nie interesuje, czy ten chłopak ma lat 20 czy 50.. no może o tyle, że młodym umysłem, któremu wydaje się, że Pana Boga za nogi chwycił, łatwiej sterować  😉

Wiecie jak jest? Ano tak, że dzięki temu zabiegowi PiS ma wtyki w Ameryce,


No i wyszło szydło z worka.
😉
Relacja z wizyty Prezydenta w Chinach wg."niepokornych" mediów:
a) Prezydent ma koszulkę z firmy Red is Bad
b)Prezydent miał śliskie buty i mu było trudno iść na Murze Chińskim.
Tyle. Brawo.  🤔
p.s
I przypomniało mi się coś. Ech...
Najnormalniej w świecie zaczynam się bać.  🤔
Macierewicz ministrem obrony narodowej. Ułaskawienie Kamińskiego przez prezydenta Dudę, naginając prawo. Nie odebranie przyrzeczenia od sędziów TK przez Dudę, a teraz niezgodne z prawem uchwały sejmu w sprawie sędziów do TK.  😲
Pozdejmowanie flag Unii to pikuś w porównaniu z tym na co się zanosi. To, że rzeczniczka rządu osobiście chciałaby postawić Tuska przed Trybunałem Stanu za Smoleńsk, to też pikuś.
Przerażać mnie zaczyna to co się dzieje. Ciekawe do czego to wszystko doprowadzi.
Ale cóż..naród chciał... to niech ma.
Tunrida - To dopiero tydzień od kiedy mają władzę . Pomyśl sobie co będzie za miesiąc  😁 😁 😁
Mnie chyba najbardziej zatrważa fakt, że ludzie nadal im wierzą i nie widzą w tym nic złego.
Znam takich , którzy na moje zdanie "Boże..Macierewicz ministrem obrony narodowej" mówią - " NO W KOŃCU!" I to dobrzy znajomi, z którymi pracuję i mam bardzo dobre kontakty towarzyskie. Cóż...  naród chciał... a że ja się boję... oni nie. Oni się cieszą.
Tunrida - Często ci co nic nie mają , nie che im się pracować , czy mają pretensje do pana boga że ich fortuną nie obdarzył , mają takie autodestrukcyjne zapędy. Skoro ja nic nie mam to i inni też niech nie mają , albo z zazdrości , niech zabiorą tym co jedzą za nasze ośmiorniczki.  😁 😁 😁 Jest to ewidentnie wykorzystywane przez aparat dyktatury , który nawołuje tych wszystkich frustratów że on  z tym skończy ,weźmie się za rozliczanie poprzedników , że tak wszystko pozmienia żeby frustraci dostali od nich olbrzymie bonusy a tamci za wasze krzywdy zgniją w lochach .

P.S I potem w zaciszu dumni z siebie rąbią te same ośmiorniczki popijając wińskiem za ich pieniądze. Żaden dyktator nigdy jeszcze  głodem nie przymierał 🥂 I mają totalnie na nich wy....e zajmując się powiększaniem swoich wpływów i władzy  😉 No może rzucą im jakiś ochłap żeby się za bardzo nie burzyli , choć mając pełnie władzy jak podskoczą to wpier...... 
Tunrida
Ale ten naród to także Ty i ja.
Wiem , że  tak ludzie wybrali.
Ale nic mnie tak nie złości, jak te 60 % tych co olali wybory.

Obserwując wydarzenia ostatnich dni twierdzę, że Kaczyński zrobi dosłownie wszystko, żeby utrzymać się latami przy władzy.
Szykuje się dyktatura a demokracja jest zagrożona.

Młodzi wyborcy wybrali PiS bo są młodzi i nie mogą pamiętać co się działo 10 lat temu.
Ja nie mam złudzeń.
I na dodatek się boję (tak samo jak Ty)
Wy wszyscy się boicie , a reszta ??? reszta ma wyj.....  , nie mają nic do stracenia i co najwyżej jak wsztstko się rypnie to powiedzą , ups , pomyliłe/łam się , no kto to mógł przewidzieć . Naobiecywali tyle wspaniałych rzeczy i miało być tak cudownie .  😂 😂 😂

P.S A ja to wszystko przewidziałem  😁 Normalnie jak Nostradamus  🙄
Jak się nie bać jak PiS przygarnia takich ludzi jak Piotrowicz.
Nie po to spierniczałam po warszawskich ulicach, żeby mną coś takiego rządziło.

Prokurator Piotrowicz nr 1

Prokurator Piotrowicz nr 2

Kiedy moją koszalińską kuzynkę pytałam zdumiona, o co chodzi z tą wersją pieśni - "Ojczyznę wolną" popatrzyła na mnie jak na idiotkę a potem objaśniła, że Polska musi wyjść ze struktur unijnych.
Bo rządzi nami Unia, Ameryka, żydzi i cykliści.
I musimy odzyskać niepodległość.

A ja jeszcze raz pytam - jak mamy być kompletnie niezależni kiedy mamy ruskich za miedzą.
Nieobliczalny naród z nieobliczalnym przywódcą.
I jak się nam Putin dobierze do dupy, to nikt palcem nie ruszy, żeby nam pomóc.
Jesteśmy za maleńcy na wystąpienie z Unii.
A jak nas nie zjedzą rosjanie , to pozabijamy się sami.

Zawsze ale to zawsze wściekała mnie robota Kaczyńskiego polegająca na skłócaniu ludzi.
Jest w tym mistrzem, jest genialnym manipulatorem. Jest NIEBEZPIECZNY dla Polski.
Teraz dorwał się do żłobu (bo chyba nikt z Was nie myśli, że Duda, Szydło i reszta działa samodzielnie) i nie odpuści, bo wie, że trzeci raz może mu się okazja nie trafić.

Wiecie co ???? Będziemy mieli swój Majdan.
Życzę i Wam i sobie, żeby nie polała się krew
Tacy ludzie jak Prokurator Piotrowicz , który wstydzi się tego że był w PZPR i nie ma za sobą chlubnej historii , będzie miał okazję zrehabilitować się dla nowej władzy . Będziesz podskakiwać , to zobaczysz  😉 🤬
Żebyś się nie zdziwił....

Jakoś dziwnie milczycie o KOD. Ciekawe dlaczego.
Ponad 36 tysięcy ludzi, to nie w kij dmuchał. To realna siła.

KOD
Czyli schodzimy do podziemia ???  🤣 W sumie , mam swoje lata i mogę sobie powalczyć  😁
Wystawicie mi potem zaświadczenie i jako zasłużony bojownik o wolność i demokrację wejdę na salony do sejmu.  🤣
P.S Nadam się , uwielbiam owoce morza.  😉
Ja to widze tak:
- części ludziom PiS pasuje, bo są biedni, PiS naobiecywał konkretnych zmian: 500 zł na dziecko, zmniejszenie bezrobocia, prace dla ludzi itd. I tak jak Smok mówi, co ma biedny do stracenia? Nic..ucieszy się z tych 500 zł, bo to duży zastrzyk gotówki do portfela, wali go sytuacja zagraniczna, gospodarcza, bo i tak jest biedny, nie ma pomysłów na siebie, na działalnośż, żyje tu i teraz i nie ma na chleb. Chce pieniędzy, więc zagłosował
- ludziom nie podobało się PO, bo za mało zrobiło, młodzi nie pamiętają czasów PiS-u, chca zmian, jakichkolwiek zmian, zagłosowali licząc na poprawę swojej sytuacji( co nam szkodzi coś zmienić? Może będzie akurat na lepsze)
- część jest wysoce religijna, a ta partia jak żadna inna podnosi te kwestie, moralności, wiary. Skoro PiS chodzi do kościoła, to jest dobry, prawda? Źli ludzie nie chodzą do Kościoła. Więc skoro są bogobojni, Maryja, krzyże, to i na pewno zrobią nam dobrze. ( tak jakby PO było satanistyczne i przeciwko religii  🤔wirek:,)
- część ludzi jest wysoce patriotyczna, powstania sprzed stu lat są ważne jakby były wczoraj, chcą silnej armii, uważają chyba, że możemy być super mocnym mocarstwem, że Polak chwyci za szabelkę i wszystkim wokół pokaże i odpłaci za przeszłość tu i teraz. Rządzi nami Unia, komuniści i Bóg wie kto jeszcze. No to głosowali.

A ja się boję. Bo moje oczy widzą bandę świrów, skrajnie prawicowych. Nic co tak skrajne nie jest dobre.
Kto komu broni być religijnym? Nie podoba się nagość w teatrze, to nie idź. Owszem, zbojkotuj se jakoś, ale NIE BROŃ tym, kto chce to oglądać. Gdzie wolność? Ktoś mi chce narzucać co mam oglądać i jakim wartościom hołdować? Gołe baby na bilbordach są złe, bo to jest narzucone i musisz patrzeć. Z tym się zgadzam. Ale ja chcę wolności wyboru, wolności słowa, chce iśc gdzie chcę i robić co chcę!  itd itp, a boję się, że staniemy się prawie jak państwo islamskie ( w delikatnym wydaniu)

Boję się tych ludzi, bo dla mnie taka skrajność jest nieobliczalna. Ja widzę w nich ludzi z zamkniętym światopoglądem, narzucającym innym. Najzdrowszy jest złoty środek. A tu nie będzie złotego środka, będzie mocne wychylenie w jedną stronę. Nie wiem, czy wszyscy ludzie, którzy głosowali na tę partię są tego świadomi.
Chciałabym się mylić, ale boję się tego, że odcinanie się od Europy pójdzie tak dalece, że sobie przesramy. Nie jesteśmy i nie będziemy super mocarstwem. W żadnym względzie. A nikt za nami nie stanie, bo po co?
busch   Mad god's blessing.
26 listopada 2015 20:43
szemrana, yyy, trudno na poważnie dyskutować o organizacji, która siebie samą nazwała spadkobiercą KOR-u i macha opornikami na prawo i lewo, kiedy za sam opornik za PRL-u można było dostać wpieprz. Gdzie obecnie są ludzie, którzy do KOR-u należeli? Dla podpowiedzi dodam, że jeden z nich ma na nazwisko Macierewicz 😁

Sprawa TK jest bardzo ciekawa, bo widać że Kaczyński zauważył świnię podłożoną przez PO, czyli mianowanie "zapasowych" sędziów jeszcze za ich kadencji, żeby mogli blokować ustawy - co też niewiele z praworządnością miało wspólnego. PiS zareagował na to najszybciej, jak się dało i dostał baty - o PO oczywiście nikt nie pisał.

Podobnie z podatkiem wspomnianym przez Czarterosa - PO sobie wykombinowało, że na koniec kadencji powyciąga jak najwięcej za odprawy, to PiS szybciutko przegłosowało ustawę o podatku 70% za odprawy w spółkach skarbu państwa  😁

W międzyczasie Duda w Chinach próbuje ugrać dla nas deal, który będzie niesamowicie korzystny - gospodarczo i politycznie. Trzymam kciuki.
Podobnie z podatkiem wspomnianym przez Czarterosa - PO sobie wykombinowało, że na koniec kadencji powyciąga jak najwięcej za odprawy, to PiS szybciutko przegłosowało ustawę o podatku 70% za odprawy w spółkach skarbu państwa  😁


busch- Ty naprawdę w to wierzysz. ? 😲 Menadżerowie wielkich koncernów i dużych firm zawsze zarabiali krocie . Najlepszy przykład , Minister Finansów w rządzie twojego idola p. Morawiecki w ubiegłym roku zarobił 3 500 000 zł. I co , chcesz tym co kierują olbrzymimi koncernami ,zaproponować średnią krajową , tylko dla tego że w tek firmie jest 15 % udział skarbu państwa ????  😂 😂 😂 Wiesz kogo będziesz miała za Menadżera  😉 Pana Stasia spod budki z piwem . 😁

Dlaczego ludzie są tak głupi że idą na takie populistyczne gadki . 😵
busch   Mad god's blessing.
26 listopada 2015 20:57
Smok10, dobrze wiedzieć, że jak chcesz mieć dobrego pracownika, to powinieneś mu zaproponować w kontrakcie poważną odprawę, bo nic tak nie motywuje do wytężonej pracy jak wizja góry pieniędzy, które dostaniesz jak się z pracy zwolnisz 😁
Smok10, dobrze wiedzieć, że jak chcesz mieć dobrego pracownika, to powinieneś mu zaproponować w kontrakcie poważną odprawę, bo nic tak nie motywuje do wytężonej pracy jak wizja góry pieniędzy, które dostaniesz jak się z pracy zwolnisz 😁


Nie słyszałem o innych kontraktach dla menadżerów. Poza tym trzeba było się uczyć , to może przyjęli by ciebie na Menadżera i teraz to ty miała byś taki problem  😁 Zarabiała byś ponad 300 000 zł miesięcznie , tak jak obecny Minister Finansów i nie szukała byś drobnych  😂

P.S Prof. Zoll , Załamany . http://www.tvn24.pl/prof-andrzej-zoll-o-zmianach-w-trybunale-konstytucyjnym,597952,s.html

Cóż Zoll to mój idol , wasz ( busch i reszta ) p. Prof. Pawłowicz. Każdy ma swoje ideały i wartości .
busch   Mad god's blessing.
26 listopada 2015 21:13
Mam jeszcze relację z pierwszej demonstracji KOD-u 😀


Faktycznie narodowowyzwoleńczy zryw Polaków 😁

Smok10, dobrze wiedzieć, że jak chcesz mieć dobrego pracownika, to powinieneś mu zaproponować w kontrakcie poważną odprawę, bo nic tak nie motywuje do wytężonej pracy jak wizja góry pieniędzy, które dostaniesz jak się z pracy zwolnisz 😁


Takie cuda tylko w państwowych spółkach.
Ale przeciez PiS mówi, że prywatyzacja jest beeeee.
Wyprzedaż dóbr narodowych przecież. A tak naprawdę siedzi w tych spółkach banda kolesi i tnie kasę mając w de spółki.
Teraz odprawy opodatkują 🙂 Zwolnią PO-wskich urzędasów, wsadzą swoich a potem odpowiednim przepisem opodatkowanie sie zniesie 🙂
Obym była złym prorokiem  😁

Busch
biorąc pod uwagę, że KOD powstał 4 dni temu ......
Dzisiaj na Polsat 2  o 20 był wywiad z ludźmi z KOD.
Będę sie przyglądała, bo podobało mi się to, co usłyszałam
busch   Mad god's blessing.
26 listopada 2015 21:22
szemrana, jest to prawdopodobne, ale zobaczymy jak wyjdzie. W sumie wycofanie się z takiej ustawy będzie trudne, ponieważ od razu by im bardzo spadło poparcie. Myślę, że tak łatwo się z tego nie wywiną.

Btw kolejny przaśny filmik, tym razem szanownego pana prawie sędziego TK, odspawanie od stołka widać zabolało 😁
Po tym co robią zanim im spadnie poparcie minie jeszcze ze 2 lata. Na razie ich elektoratowi , rozmontowanie państwa strasznie sie podoba , po tym czasie i do tej pory tak rozpier....ą państwo że będziemy się podnosić przez następne 20 lat ,ale to już raczej nie mój problem. Młodzi głosowali ,to niech szukają przepisu na zdrową i pożywna zupkę z mleczu.  🤔
busch   Mad god's blessing.
26 listopada 2015 21:35
Smok10, no pewnie, a po 3 latach przyjdzie Niemiec, zaora nasz kraj za nieeuropejskość i brak unijnej flagi, a na gruzach posadzi rzepak.

Naprawdę polecam po prostu wziąć głęboki wdech, cofnąć się o krok i złapać trochę dystansu. Jak ktoś nie potrafi, to pomóc może korzystanie z więcej niż jednego źródła informacji - Telewizja Republika jest w sposób dosyć oczywisty propisowska, więc polecam czasem ich też pooglądać obok oglądania TVN-u. Można zyskać zupełnie nową perspektywę. Niestety mam dosyć niskie zaufanie do mediów w Polsce, ponieważ uważam że zajmują się tylko po części informacjami, a po części propagandą (bycie państwem postkomunistycznym jednak zobowiązuje...) - dlatego sama staram się interesujące mnie tematy obejrzeć ze strony PiS-owskich mediów i ze strony PO-wskich mediów. Często tłumaczy to bardzo wiele rzeczy 😉
Nie biorę już głębokich wdechów , bo zbyt długo żyję i zbyt wiele widziałem i wiem . Napisałem , że to powoli przestaje być mój , problem , ja sobie jakoś poradzę , radziłem sobie w kązdych czasach . A wy , ??? Róbta co chceta.  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się