konie małopolskie

Musieliśmy wykastrować, bo byśmy się nawzajem wyzabijali. A co do Stasia, to naprawdę myślałam, że już nas zamęczy, naprawdę  😵
A ja się moim małopolskim kucynkiem muszę znów pochwalić!

W Kozienicach debiutował w N klasie pod naszą panią trener i powiem wam, że pokazał małopolską klasę!


Poza tym pod swoją dupowatą Pańcią i w P i w L bez punktów  😉

Małopolak potrafi !  😀
Ale on się odbija 😲 mały ale wariat 🙂 po czerwonym fraku poznaję, że z Ewą jeździcie? 😉
Haha idealne określenie na niego 😀 dokładnie  😉
galopada_   małoPolskie ;)
02 lipca 2013 05:36
menczesterowa po ktorym Barnabie?

W przyszlym roku beda u nas 4 male Jusie plus niespodzianka  😅 (a mozliwe ze dwie!)
Farifelia   Farys 21.05.2008
02 lipca 2013 09:26
esperado ciśnie równo na tym parkurze  😀

galopada_ Barnaba po Bolivarze. W Bazie Koni odnalazłam 😉

menczesterowa Bardzo urodziwe zwierzę 🙂 Moje małopolskie też po Barnabie jest 😉

[img]http://re-volta.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=4050.0;attach=189514;image[/img]
Świeżo wykąpany  😍

Swoją drogą, również jest takim "ADHDowcem"? 😉
Katharina   "Be patient and trust in the process"
02 lipca 2013 10:09
galopada_  ale jesteś tajemnicza  🙂 Już się nie mogę doczekać chwili kiedy się dowiem co tam się szykuje  😜
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
02 lipca 2013 13:38
galopada_, w tym roku tylko jeden źrebak? Pisałaś o stracie dwóch, chyba że przeoczyłam wzmiankę o stracie trzeciego.
Farifelia dziękuję! I masz rację, to straszny ADHDowiec  😵 Już wiem skąd to imię u niego. Ale widzę, że już się przyzwyczaił do nowej stajni i robi się z niego też taki misiek do przytulania  💘
galopada_   małoPolskie ;)
02 lipca 2013 14:47
Katharina taki tam, zbieg okoliczności... 😉)

Becia23 jedno. Jedno poronienie, jeden przedwczesny poród miesiąc przed terminem i jedno uduszenie przy porodzie (płuca się nie rozprężyły). Robiliśmy dokładne badania czy to nie jakiś syf typu herpes ale na szczęście (w nieszczęsciu) nic nie wyszło.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
02 lipca 2013 15:43
Aha. Dzięki za odpowiedź. Szkoda maluszków 🙁
Farifelia   Farys 21.05.2008
02 lipca 2013 20:55
menczesterowa mój owszem, miśkiem też już jest 😉 Ale ogólnie w miejscu nie ustoi 😁
Na pastwisku zawsze na zmianę skubie trawę i biega. Jak jest przywiązany, to wszystko do pyska musi złapać i oczywiście - wierci się 😉
Jak gdzieś z dziewczynami np w terenie się na chwilę zatrzymamy, podziwiać widoki, to za nic w miejscu nie ustoi 😉
No ale na początku był diabełkiem jakich mało :P Mam go ponad 2 lata i teraz to już nie ten sam koń. Zmienił się bardzo na plus.
Jedną z jego głównych zalet jest szybkość i chęć nauki. Jest bardzo ambitny i szybko się uczy 🙂
Farifelia mój z tego co do tej pory zauważyłam będzie taki sam , widocznie to rodzinne 🤣 Przez pierwsze dwa dni po przyjeździe tylko biegał po boksie, a jak był wyprowadzany, to wtedy dopiero był szał  😲 Teraz już jest spokojniejszy, mam nadzieję, że też tak się zmieni na plus .
Farifelia   Farys 21.05.2008
03 lipca 2013 09:02
menczesterowa haha, no to miałyśmy identico! Faktycznie to chyba rodzinne  🤣
Pierwsze dni u mnie to był szał jakich mało. Jak go puściłam na pastwisko to tak wariował, tak szalał, że wyglądał, jakby go wiadrem wody się zlało  😉
Też kupiłam go surowego, także nawet na lonży nie umiał chodzić, w ręku na kantarze by mnie zabił, nóg nie trzymał, wejść do boksu normalnie się nie dało, bo nie patrzył na Ciebie. Właził Ci na głowę, do ściany potrafił przycisnąć 😉
No mniej więcej pierwszy miesiąc miałam zabawy poważnej z nim 😉
Ale naprawdę szybko wszystko pojmował, szybko się przyzwyczajał do człowieka (choć uraz ma).
Jak sobie teraz porównam jaki był a jaki jest teraz, to normalnie niebo a ziemia 🙂
Podejrzewam, że jak to są geny tatusia, to też będziesz z nim miała wiele radości i pięknych chwil z nauki 🙂
ps. Te Barnaby to naprawdę urodziwe są, hihi  😁
Widziałam Barnabę kilka lat temu, kiedy już tylko krył. Kawał z niego był ...., no właśnie wyskakiwał z ogrodzeń, prowadzić normalnie bardzo się nie dawał, a i kobył o zdanie nie pytał 😉
Może mu się trochę poukładało w główce, nie wiem  😁 Wygląda bardzo ładnie w każdym razie 🙂
Farifelia   Farys 21.05.2008
03 lipca 2013 09:55
wyskakiwał z ogrodzeń, prowadzić normalnie bardzo się nie dawał, a i kobył o zdanie nie pytał 😉


Właśnie. Zapomniałam dodać, że jak się przenieśliśmy do innej stajni gdzie regularnie wychodził na pastwiska, to przynajmniej 3 razy w tygodniu wyskakiwał z ogrodzenia i łamał deski 😁
Dopiero po miesiącu się zorientował, że tak naprawdę to po co wyskakiwać skoro ma trawę i tam mu dobrze 😀
Aż się boję co z dzieciaka wyrośnie  😁 Na razie nie wiem jak z wyskakiwaniem z ogrodzeń, bo w starej stajni rzadko wychodził i nawet nie miał do tego okazji, a niestety nie wypuścimy go aż się nie wygoi. Mam nadzieję że obejdzie się bez pourywanych taśm i połamanych palików i że mój senior czegoś mądrego go nauczy  😉
Farifelia  Piękny koń ! 🙂

Przypominamy się z halogenką 🙂 ( pierwsze skoki oraz jazda na kantarze. Obecnie chodzi bez ogłowia)





p.s proszę nie patrzeć na "przeszkody".  Niestety obecne warunki pogodowe uniemożliwiają mi  treningi w tym roku na właściwej ujeżdżalni.
Regularnie śledzę wątek i naprawdę długo czekałam na chwilę, by móc się pochwalić swoim przedstawicielem tej rasy 🙂

Klacz to córka Vis Versy, którego potomkowie przewijają się często w tym wątku 😉 Prawdopodobnie na przyszły sezon będziemy kryć - mam nadzieję, że źrebak urośnie choć ciut mniejszy od niej (zmierzona na 170 i myślę, że dalekie od prawdy to nie jest!). 😉


korysindex4, ciekawa ta twoja. Szykujecie się do startów powoli?
Farifelia, menczesterowa, urodziwe te wasze Barnaby!
iza90, gratuluję wyników!
galopada_   małoPolskie ;)
14 lipca 2013 20:30
Donoszę, że Jusio pokrył 9 albo 10 klaczy ( nie mogę sie doliczyć czy 9 czy 10 😁 ) Bylo by pewnie wiecej, ale pozno byla wystawiona oferta stanowki. Pierwszy zrebak bedzie w lutym  😅

korysindex4, ciekawa ta twoja. Szykujecie się do startów powoli?



Gotowi jesteśmy od miesiąca 🙂  Ale wspomniane warunki  pogodowe nie pozwalają na treningi przed zawodami. Debiutujemy w LL 3 sierpnia w Jeziorkach  😉

galopada_, super! Liczysz tylko z terenu, czy z waszymi już?
korysindex4, to trzymam kciuki 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 lipca 2013 10:48
A my z Siwym byliśmy w Zabajce na parkurach i czworobokach otwartych, które były rozgrywane na zasadzie normalnych zawodów. W sobotę jechaliśmy ujeżdżenie i w P2 wykręciliśmy ponad 68%. W niedzielę skoki, konkursy były do L-ki. Tak dla zabawy i rozluźnienia pojechaliśmy 80- na czysto, L-ka też na czysto, a na końcu konkurs koń i rower i drugie miejsce  😎 Mój koń jak zsiadłam i biegłam do roweru, odwracany przez mojego ukochanego, staranował mnie dupą i posłał na ziemię  😁
Wesoło było i powiem szczerze, to były najlepsze zawody pod względem luzu i dobrej zabawy na jakich byłam  😉 Zdjęcia autorstwa Katarzyny Sarny:
Mozii Gratulacje , świetny siwek  😍
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 lipca 2013 14:05
Dostałam kolejna porcję zdjęć, a więc dodaję 😉 dwa z czworoboku i jeszcze dwa parkurowe 🙂
Farifelia   Farys 21.05.2008
15 lipca 2013 20:52
korysindeks4 dzięki 🙂
Halogenka na kantarku skacze bardzo fajnie 🙂 I od razu powodzenia na zawodach życzę 🙂 O ile nam pogoda pozwoli, wybieramy się w tą niedzielę na debiutowe zawody z moim młodzieńcem 😀

Maea dzięki 🙂
170cm to bardzo przyzwoity wzrost 🙂 Mnie by taki pasowal, bo sama tyle wzrostu mam, a mój tak nie wyrósł niestety  😀

Mozzi gratulacje, siwek jest świetny 🙂

Ja zaś pochwalę się moim łobuzem 🙂 Jak już wspominałam wyżej przygotowujemy się na zawody w tą niedzielę. Jedziemy LL amatorskie z zawrotną wysokością 60cm 😜
Trzymajcie kciuki, żeby łobuz pokazał się z jak najlepszej strony 😉
No i parę zdjęć 🙂
Jedzie ktoś w ten weekend do Białki na pokaz, i może zahacza o Warszawę lub z niej rusza? 🙂
Ja nie przez Warszawę, ale prawdopodobnie się pojawię 😉. Ktoś z forum się wybiera?
galopada_   małoPolskie ;)
25 lipca 2013 05:22
Ja moze  na jeden dzien. To juz nie ta sama Bialka  🙁 w tym roku bardzo malo koni (1/3 tego, co bylo jeszcze kilka lat temu).
galopada jest jakas lista? ja od 3 lat w ogole nie jezdze, bo tak jak napisalas ... to nie jest ta sama Bialka co kiedys 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się