Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

Ale zawirowania w kąciku. Fajnie, że większość koni z nami zostanie 😀

amnerstia Malachit do końca września jest jeszcze w dzierżawie i podlega gwarancji 😉
Po paromiesięcznych poszukiwaniach odpowiedniej osoby dla niego byłam już zrezygnowana, Quendi spadła mi z nieba :kwiatek:
Pokaż Duszka, nie wierzę, ze nie masz tam nikogo, komu można wcisnąć aparat 😀iabeł:

martva Pokazujcie się jak najczęściej! 🙂
baffinka Gratulacje! 💃 Masz jakieś konkretne plany? Czy w zasadzie bez zmian?
faith Trzymam kciuki żeby wszystko się ułożyło pomyślnie :przytul:
U mnie póki co jest podobnie. Musiałam zrezygnować z posiadania własnego zwierzaka, ze względu na bardziej przyziemne sprawy. Nadal mam pod opieką kilka "cudzesów", więc jest co robić i jakoś łatwiej mi przetrwać 😕

Najnowszy koń którego mam pod opieką od początku września to wałach Paco, który nie miał szczęścia w życiu, choć właściciel starał się jak mógł aby tak było. Nie mogę napisać że wszyscy po drodze zajmowali się nim źle, ale zawsze gdzieś pojawiały się mniejsze lub większe niedociągnięcia i brak pieczy nad całością. W zeszłym roku wygrał, w zasadzie bez wysiłku, Ligę Mazowsza w klasie L w skokach. A obecnie jest w stanie niezdatnym do jazdy. Muskulatura i ogólna kondycja pozostawia wiele do rzeczenia. Do tego jest zobojętniały jak niewolnik, zupełnie jakby wyparowało z niego życie. Póki co staram się dać mu poczuć, że ma stałego opiekuna i kompana, tak aby odzyskał radość i chęć do życia. W ramach pracy co drugi dzień lonżuję i chodzę na spacery w ręku do lasu. Idąc za ciosem wzięliśmy udział w szkoleniu "Praca w ręku i na długich wodzach" z Katrzyną Cygler, co dało mi koleją petardę wiedzy z zakresu tego jak można pracować z koniem, nie jeżdżąc na nim. Czeka mnie sporo pracy ale czuję że warto. Ten koń ma złoty charakter, jak jego maść w słońcu 😉










wątek zamknięty
Maleństwo  :kwiatek:  chociaż jedna 😀 a jak tam Łoś się miewa po ostatniej akcji?
Lusia722 dziękuję  :kwiatek: postaram się coś wrzucać od czasu do czasu 😉
Tuch dziękuję  :kwiatek: póki co Arena dołączyła do Baffiny i będzie się obijać całą zimę w najlepszej stajni pod słońcem  😍  (Basznia :kwiatek🙂
Nie ma to jak kupić konia i go wywieźć 80 km od domu  😂 😁 😵 Jak się ułoży wszystko to mam nadzieję, że na wiosnę ją tu ściągnę bliżej, bo chce jeszcze potrenować  😀iabeł:  Fajny rudzielec. Powodzenia we współpracy 🙂
wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 września 2016 13:03
baffinka, a dziękuję, Łoś powoli dochodzi do siebie, od niedzieli wrócił do swoich starych kolegów (na razie jest ich trzech muszkieterów) i do całego dnia na trawie. Nadal bardzo odstaje swoją kondycją od reszty, ale dzielnie futruje i po 3 tygodniach na nowym-starym, już widać pierwsze efekty. A ja po całej tej akcji zrewidowałam swoje "eeee, taki koń co nic nie robi, to już żadna radocha". 😉
wątek zamknięty
Windziakowa gratulacje ! 🙂
Quendi gdzie teraz stoisz? Jeśli można zapytać 😉 Widziałam go niedawno jeszcze w Boroszewie 😀
baffinka gratulacje! 😀
martva fajnie, że Siwulec u Ciebie 🙂 Chociaż ja nie wiem czemu, ale Ty mi się zawsze kojarzyłaś z wysokim malowanym gniadoszem hehe
Faith nie doczytałam chyba nigdy, że to dzierżawa była. I tak pierwsza myśl o Martva odwiedziła Faith pojeździć 😉 Trzymam kciuki za odznakę i samorozwój jeździecki 😀
tuch przykra historia Paco 🙁 Wierzę, że o niego dobrze zadbasz i wróci do formy. 😅

Wszyscy mają same nowości kurczę muszę nadrobić więcej zaległości  😀
Ja niestety (stety 😉 ) dalej z moją Kluską. Nie mogę się doczekać aż wsiądę.  💃 No, ale jeszcze parę miesięcy trzeba poczekać.

W międzyczasie po raz kolejny byłyśmy na wystawie. Młoda została Vice Czempionką klaczy 2-3 letnich  😍


wątek zamknięty
Kasija Gratulacje! 😀 Czemu stety (niestety)? Pewnie coś mnie ominęło? Gdzie byłyście na wystawie? I pokaż zdjęcie w całej okazałości 🙂

baffinka Dalej się nie dało? 😉

Rudy od września stoi w prywatnej kameralnej stajni, z bardzo dobrą opieką, gdzie pomimo że są tylko 3 konie, zachowywał się jakby był przygaszony tłumem. Wolno reagował na otoczenie, jakby z opóźnieniem. Nie reagował na zaczepki namolnego młodszego wałacha, zazwyczaj odchodził albo stał w bezruchu jak worek treningowy. Na pastwisku ustawiał się na uboczu. Unikał kontaktu wzrokowego, aby tylko nie spojrzeć na człowieka "twarzą w twarz". Nawet marchewki z ręki zjadał beznamiętnie. Jak robot, zaprogramowany na guziki, zero własnej inicjatywy. Taki bezwzględnie "nie odzywający się" i podporządkowany zwierz ma wiele plusów. Pan każe sługa musi. Ale nie u mnie taki układ. Zdrowie psychiczne konia to jeden z najważniejszych elementów treningu. Z niewolnika nie ma pracownika (albo jest tylko że do pewnego czasu). Głowa powinna być otwarta, wesoła, chętna do działania, podatna na bodźce. Sam koń radosny i pełen wigoru. Jak naprawi się głowę, naprawi się też ciało 😉

Wczoraj widziałam jak wreszcie postanowił przyłączyć do zabawy. Taki widok na padoku to miód na moje serce 🙂









Co od razu przerzuciło się na lepsze nastawienie do pracy 🙂 Koń jakby uśmiechnięty? 😉

wątek zamknięty
Kasija dzięki  :kwiatek:
Tuch pewnie coś by się znalazło dalej  😁  Ale bliżej to nie ma miejsca gdzie koń jest 24h na dworze, ma trawę, stały dostęp do siana i jeszcze zarządzają tym sensowni ludzie. No nie znajdziesz w okolicy  😎
Faktyczne Paco jakby trochę odżywał  😀 dobra robota
wątek zamknięty
Witam wszystkich rekreantów! Oficjalnie wracam do jazdy, 2x w tygodniu będę się bujała na siwym jegomościu o imieniu Florian  😍
Pierwsza jazda już za nami, mam konkretne zakwasy w udach  🤣  koń jest bardzo przyjemny i miły, inny typ niż Olimp.

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14522834_1094482963922292_3917045281575301698_n.jpg?oh=555587c0f1712299f6cf42d9a1354c3b&oe=587563CE[/img]

wątek zamknięty
Ja tak tylko nadmienię, że chciałabym tu wrzucić jakies fajne zdjęcia i w ogóle, tymczasem.. starsza z kobyl czeka jutro na weta bo ma fajke na ścięgnie (na zdrowej nodze, nie na tej co kuleje, takze teraz ma załatwione oba przody..niemniej ze względu na to, ze druga noga nie może stać to i tak czeka nas nadzieja na rehabilitacje ruchem, nasz wet juz przez telefon pierwsze co mi zakazał to zamknąć konia w boksie/na kwaterze. Jakie by nie bylo uszkodzenie ścięgna to będzie musiała sobie radzić,bo unieruchomienie zalatwi drugą noge na amen..). Mlodsza z kolei po prawie 3 tyg przerwy byla tak zblokowana grzbietem, ze aż chciało mi się płakać, ale mocny galop pod siodłem po krótkim okresie wdrażania ją odblokował i jest nawet fajnie(ostatnie 2 dni wręcz super🙂😉 - niemniej i tak czekamy na fizjo. Dalej nie mam pasującego siodla i jeżdżę w pożyczonych, które.leza w miare nieźle. Nie trafiłam na razie na nic co by lezalo naprawde dobrze a konia mam od lipca....

kolebka - kiedys jak jeszcze zaczynałam jeździć mialam sen, ze posiadam super fajnego konia imieniem Florian 😉 i do dzis uważam, ze kon o tym imieniu musi być fajowy 🙂
wątek zamknięty
branka Spoko, nie załamuj się, mi od pół roku życie serwuje takie kłody pod giery, że nie mogę zacząć spokojnie i systematycznie jeździć. Ciągle próbuje 😉
wątek zamknięty
tuch, Quendi  muszę przyznać, że z lekkim niedowierzaniem obejrzałam filmik na fb Filipa z Malachitem. Świetnie wygląda! (Quendi, a gdzie stoicie?)
branka, ale pech. Trzymam kciuki, żeby z nogami jednak nie było nic bardzo poważnego 🙁
kolebka, super! Jak długo nie jeździłaś?
Kasija, gratulacje!!!

Odwiedziłam ostatnio Dina. Wydaje mi sie, że wygląda bardzo fajnie, przyzwyczaił się już chyba do stadka i do stania dłużej na dworze.



Siwy po baltice miał sporo wolnego, dopiero w sumie od września powoli zabraliśmy się do roboty, zaliczając przy okazji na rozgrzewkę przejazdy w N i N1.


wątek zamknięty
anai świetnie Dino wygląda, gdzie teraz stoi?
wątek zamknięty
Behemotowa, stoi na mierzei, w Stegience. Razem z koniem lovesunrise.
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
02 października 2016 12:49
anai niezmiennie jestem pełna podziwu dla Ciebie i dla tego co zrobiłaś z tym koniem  😍
Poza tym super się Ciebie czyta. Zawsze pozytyw  🙂
wątek zamknięty
branka ja szukałam pasującego siodła pół roku 😂
wątek zamknięty
Anai miałam równy rok przerwy (maj 2015 -maj 2016), potem byłam na dwóch jazdach totalnie rekreacyjnych - półsiad, kontakt na wodzy i tyle mnie obchodziło.. 😉 i raz wsiadłam na test siodła jakoś na początku lipca, sierpnia?

Teraz będzie regularnie i ambitnie, tak jak było... 😉 koń mniej umie niż Olimp (taki rudzielec z którym się tutaj pokazywałam), ale jest chętny i bezproblemowy do pracy 🙂

A Siwka twojego uwielbiam, jakie masz w ogóle plany w stosunku do niego? Bo kiedyś tutaj wyczytałam, że planujesz sprzedaż 🙁
wątek zamknięty
Kojarzę z rv zdjęcie jednego siwego i absolutnie cudnego konia Floriana w komplecie Anky hot pink czy jakoś tak. To jest to samo zwierzę? W kj szary stał?
wątek zamknięty
branka ja szukałam pasującego siodła pół roku 😂


No u mnie sie zapowiada przynajmniej równie długo  😁 ona jakaś niewymiarowa ta kobyła heh.

Wet u Branki na USG będzie dopiero we wtorek, na szczęście nie kuleje na żadną z nóg, ani tę co chora od dawna, ani na tę co rozwaliła ścięgno, więc cierpliwie czekamy i mam nadzieję, że uszkodzenie nie jest duże. Zastanawiałam się przez chwilę czy po prostu teraz nie jest kulawa symetrycznie na obie nogi, ale nie, chodzi wyjątkowo fajnie i luźno, dawno tak dobrze regularnie nie kłusowała 🙂
wątek zamknięty
Dava   kiss kiss bang bang
03 października 2016 06:18
Amnestria tak to ten sam  😀

Kolebka fajnie  😍
wątek zamknięty
Amnestria dokładnie ten sam pan 🙂 sprzedał się później (kiedy już się na nim rozskakałam 😀 ), trafił do stajni w Targowisku gdzie jest do dzisiaj 🙂

Sesja w hot pink była boska, szczególnie jak wtedy jeszcze jajeczny Florek stwierdził, że za dużo tego różu na jego męskie ego i postanowił się ewakuować  🤣
wątek zamknięty
Coś mi sie tez ten Florian kojarzyl 😉

Gratulacje kolebka!! 🙂 super ze wrocilas 🙂 ja ten tydzien mam z zycia wyciety ale mam nadzieje ze od przyszlego tez wracam w regularnym trybie 2 x w tygodniu <3 iiiii mam nadzieje, ze Martva nam jakies foty pocyka zebym mogla ksiezniczke pokazac <3
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Gdzie to? Gruzja może? Kurde jakie góry! Wspinałabym się! 😜
wątek zamknięty
Widziałam na FB i absolutnie zazdroszczę!
wątek zamknięty
Gdzie to? Gruzja może? Kurde jakie góry! Wspinałabym się! 😜


Gruzja 🙂.

Kraj przepiękny, Armenia również.

KLIK

KLIK


Poniżej fotki z stepu w Udabnie:

KLIK

KLIK

KLIK

 Zdjęcia-giganty
wątek zamknięty
asds, zmniejsz te zdjęcia! oO
wątek zamknięty
asds, zmniejsz te zdjęcia! oO


U mnie na komputerze wyświetlają się zmniejszone.  🤔
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
04 października 2016 11:17
rozjechałaś całe forum  🙄
wątek zamknięty
asds, maksymalny wymiar to 960px te u góry mają nawet ponad 4000 zanim się załadują to rozjeżdżają forum strasznie, radze zmniejszyć, bo za chwilę Ci je usuną.
wątek zamknięty
Zdjęcia cudne, ale kosmicznie wielkie! 😉
Byłam w Gruzji, ale nie w tej części co Ty (bo z tego, co widzę w oddali są pięciotysięczniki, więc obstawiam Swanetię?) i tez się kopsnęłam konikiem 😀
wątek zamknięty
amnestria

Tak to Swanetia 🙂.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.