WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

heykowski, o tym gargamelu gdzie wyczytałeś??, podobny co??  😜
, czy my aby sie nie znamy ???
W SK Rzeczna też prezesa zmienili i nowy pierwsze co zrobił to wyrzucił główną księgową pracującą tam naście lat i zatrudnił ... kogoś ze swojej rodziny. W SO w Starogardzie też prezes zmieniony.

A kto jest nowym prezesem SO w Starogardzie? I z podobnymi kompetencjami? Bo tam zdecydowanie potrzebny jest ktoś mądry by stado znowu odżyło.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2502001#msg2502001 date=1456318269]
Myślę, że psie pieniądze to nie będą, bo przecież idea raczej będzie polegać na tym, żeby zbić fortunę. Ale rzeczywiście bojkot aukcji to byłoby dobre i wielce sugestywne rozwiązanie  😁
[/quote]

Murat właśnie za psie...bo takie jest prawo rynku...Jak wystawiają co roku 2-3 wybitne konie to sprzedają je za milion...Jak wystawią tych wybitnych koni 20-30 to sprzedadzą je po 100-200 tys. i tak to zadziała....

A swoją drogą nie zauważyłyście,że TVN powiedział o sprawie dopiero w poniedziałek i to na sam koniec faktów 2 minuty, a telewizja publiczna nie wspomniała wcale...

elle7: to już wiadomo komu są nowe klacze matki potrzebne i kto chce kase zgarnąć... Chcemy dać im po dupie: Nie kupujmy od niego koni...niech ich naprodukuję ile wlezie i z nimi zostanie...
RatinaZ zasadniczo jeżeli je wystawią, to już wszystko jedno, za ile pójdą, polska hodowla na tym ucierpi tak czy inaczej w sposób nie do odrobienia.
Ale to pewnie nikogo tam na stołkach nie obchodzi.
a tutaj jest już wyraźny apel!
do całego międzynarodowego środowiska hodowców i nie tylko

Who, what and how?
Autor: Reinstate Anna Stojanowska, Jerzy Białobok & Marek Trela · Zaktualizowano 2 godz. temu
The people behind the release.
Here we will update you on all news related to who is involved in this decision.
If you have more info, send a pm.
We are not here to slander the people in question, all we want is motives and grounded facts.


https://www.facebook.com/media/set/?set=a.984123611625220.1073741829.982264911811090&type=3

Oj, już podali przyczyny odwołania. Słyszeliście?
Niewłaściwa opieka weterynaryjna i pobieranie zbyt dużej ilości zarodków, hahahahahahaha...
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 lutego 2016 14:04
Tak, właśnie na rmfie usłyszałam ...  😵
A to co, polityka przeciw aborcyjna? Walka w obronie poczętego życia? Czy o co chodzi...  🤔
Pewnie tak. Zgodna z polityką obecnego rządu.
Oj, już podali przyczyny odwołania. Słyszeliście?
Niewłaściwa opieka weterynaryjna i pobieranie zbyt dużej ilości zarodków, hahahahahahaha...

Taaaaak... teraz zapewne opieka od razu się polepszy... na noc się koniki wyłączy i będzie po problemie :P
Żeby tylko te biedne konie nie przypłaciły życiem za debilizm rządu...
Oj, już podali przyczyny odwołania. Słyszeliście?
Niewłaściwa opieka weterynaryjna i pobieranie zbyt dużej ilości zarodków, hahahahahahaha...


taaa... w takim razie PROSIMY ANR o podanie NAZWISK KONSULTANTÓW (smutny żart)
ale dane potwierdzające te zarzuty to by się przydały...
[quote author=fortuna link=topic=99140.msg2500959#msg2500959 date=1456154606]
ze strony "stadniny" Ewex Arabians w Trzyciążu (niech się rozwija i ma dobrze, ale jej skala nijak nie jest porównywalna do Michałowa):
"Stadnina Koni Ewex Arabians powstała w 2001 roku. Mieszka w niej obecnie 8 koni czystej krwi arabskiej (4 klacze,1 klaczka, 2 wałachy, 1 ogierek),oraz 1 klacz małopolska."

a tu Pani Anna Durmała:
http://www.strefaagro.echodnia.eu/artykul/anna-durmala-zastapila-jerzego-bialoboka-na-stanowisku-prezesa-stadniny-koni-michalow
skąd informacje, że wiek 28 lat, podany w powyższym artykule, jest błędny? w każdym razie tu występuje podane imię i nazwisko, studia mgr w latach 2003-8 (choć oczywiście nie ma pewności, że to ta sama osoba):




Bardzo jestem ciekawa co to za Pani i dlaczego tak gwałtownie zlikwidowała wszystkie informacje o sobie w sieci.
Tylko z tymi studiami to chyba nie ta sama osoba jest - jak teraz ma 28 lat = ur. w 1988 r. czyli w 2003 miała 15 lat... To chyba nie zrobiła magisterki jak miała 20 lat?
[/quote]

dzięki, racja, nie policzyłam
Co najlepsze, P. Szpura to nasza koleżanka forumowa z P.A..... i nie wiem, czy tutaj też nie bywała.
Niestety, od kilku dni było wiadomo, że początki całej afery sięgają grupki prywatnych hodowców i senatora. To wszystko było także zrobione w takim czasie, żeby teczki przykryły aferę. Dlatego to PZHKA milczał tak długo jak i portal PA, stąd też niektóre wpisy na forum. Co najlepsze, to, co pojawia się na forum za jakiś czas wypływa publicznie jako zarzut. I wiecie, lepiej przeżyłabym tę aferę gdyby to strona rządowa tylko za to odpowiadała. Ale że arabiarze, znawcy tematu to zrobili dlatego, że za mało kobył mieli na aukcji i żeby swoją niechęć wyładować to w mojej głowie się mieści...  🤔wirek:  🤔wirek:  🤔wirek:
Najgorsze, że na forum PA obraża się  wszystkich, nawet zmarłych....  😵  😵
Mój świat runął...
Ja zwracam się z wielką prośba do osób z Warszawy! Proszę, napiszcie jak z dworca dostać się na Torwar, ile kosztuje bilet i gdzie można go kupić rano w sobotę?? Proszę też osobiście, ponieważ choruję aby podać jak długą trasę będzie miał marsz???
wezwanie krążące na Facebooku, działajmy i rozsyłajmy info dalej!

UWAGA,Uwaga,uwaga AKCJA na Facebooku!!!
JEST STRONA PIS,PREMIER SZYDŁO I PREZYDENTA W KOMENTARZACH POD DOWOLNYM TEMATEM WPISUJCIE: "PRZYWRÓCIĆ PANA MARKA TRELĘ I JERZEGO BIAŁOBOKA NA STANOWISKA W STADNINACH KONI ARABSKICH !!!"

*edit
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2502060#msg2502060 date=1456323766]
elle7 może dodajcie też panią Stojanowską, trochę przykro tak ją pomijać. Odwołali ją równie niesprawiedliwie i bez sensu.


[/quote]

racja! to wpis jaki już krąży w necie, ale może lepiej byłoby:

UWAGA,Uwaga,uwaga AKCJA na Facebooku!!!
JEST STRONA PIS,PREMIER SZYDŁO I PREZYDENTA W KOMENTARZACH POD DOWOLNYM TEMATEM WPISUJCIE:
"PRZYWRÓCIĆ PANA MARKA TRELĘ I JERZEGO BIAŁOBOKA NA STANOWISKA W STADNINACH KONI ARABSKICH !!! ORAZ PANIĄ ANNĘ STOJANOWSKĄ NA STANOWISKO GŁ. SPECJALISTY DS. HODOWLI KONI ANR !!!
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2501591#msg2501591 date=1456247716]
Ciekawe, czy wszyscy nowo mianowani są równie "kompetentni", jak w Janowie i Michałowie...
[/quote]

Pamiętacie film „Poszukiwany, poszukawana”? „Mój mąż jest z zawodu dyrektorem”.

Bareja wiecznie żywy. 
Ale że serio? Porypało kogoś???  🤔wirek: 🤔wirek: 🤔wirek:
Takie powody to już jest totalna kpina.
Ten "brak opieki weterynaryjnej" to pewnie będzie teraz śmierć Pianissimy, bo to wygodny przykład. A że każdy średnio rozgarnięty koniarz wie, że ratowanie konia z kolką to loteria - to już jest nieważne.

elle7 może dodajcie też panią Stojanowską, trochę przykro tak ją pomijać. Odwołali ją równie niesprawiedliwie i bez sensu.

Tak, śmierć konia była podawana jako jedna z przyczyn.
Nie głosowałam na PiS, ale też i broniłam wcześniej, dając szansę. Nie sądzę również, by należało cała partię obwiniać za taką decyzję, którą podjęło zapewne kilka osób mających a tym interes. Cała reszta pojęcia nie ma o stadninach i nic ich nie obchodzą - czemu trudno się dziwić, więc jak kolega partyjny mówi, że trzeba zmienić dyrektora, bo ten jest zły - to mu wierzą.
Też nie sądzę, by protesty i petycje coś dały - ale nie jestem w stanie nic innego zrobić, a siedzieć bezczynnie nie zamierzam. Także petycje podpisane, listy otwarte wysłane do arimr i ministerstwa, w poniedziałek wysłałam naprawdę dużo mailii do dużych stajni arabskich i różnych organizacji na świecie - niektóre odpowiedziały i dodały petycje na swoich stronach/ facebooku. Nie wiem, czy dam radę dojechać do Warszawy na sobotę (zakładam, że protest będzie gdzieś w ogólnodostępnym miejscu, także da radę bez biletów na cavaliadę), bo to pół polski, ale się postaram.
Hmm, niezły pomysł z Parlamentem UE, zaraz zobaczę, zaraz wystosuję tam petycję, bo wygląda to dość prosto.
Napiszę też do organizatorów Cavaliady, może coś zrobią oni, hmm, może warto do Pani, która robi film dokumentalny o Basku? Ma sporo kontaktów na świecie, bo na pewno Redford potwierdził wystąpienie w filmie. Jak znajdę, to też napiszę!
Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły, do kogo się można zwrócić, a nie macie ochoty lub czasu zrobić tego samemu, to mówicie, ja napiszę.
asds   Life goes on...
24 lutego 2016 15:17
Szanowni Państwo oto i POWODY zwolnień podane na stronie ANR:

[[a]]http://www.anr.gov.pl/web/guest/welcome/-/journal_content/56/358/12277160?redirect=%2Fweb%2Fguest%2Fwelcome[[a]]


😵

Jak widać jest to bardzo długie wyjaśnienie....
Za przeproszeniem....to może jakiś nowy trend zapoczątkuje polski rząd na świat? Ile to przecież koni chodzących w wysokim sporcie zmarło z powodu kolki w stajni...Ale jak widać nie jest to zdarzenie losowe...ale wynikające z zaniedbań...

Widać ewidentnie że te powody są wyciągnięte z laickiej kieszeni byle było coś napisać.....

Teraz prawidłowo by się przydał wkład weterynarza który był przy całym zajściu aby mógł wykazać czy to było z powodu zaniedbań....

Co za wstyd!!!

Zalamkaa 🙁  😵
Jeszcze raz proszę osoby z Warszawy o napisanie: jak sie dostać z Centralnego na Torwar, ile kosztuje bilet na tramwaj, autobus, jakie przystanki.. I dla mnie ważne: jak długi będzie przemarsz demonstracji?
Czy została zgłoszona gdzie trzeba? Znaczy demonstracja i przemarsz?
berula

Polecam jakdojade.pl, masz tam przystanki, ceny i czas.
To jest blisko dworca, okolo 15-20 min max. jechac.

Ja zrozumiałam ze zgloszona jest, nie wiem czy to przemarsz bedzie, raczej Torwar przed wejsciem.
berula, na stronie ZTM masz pełen wykaz biletów. W nowoczesnych autobusach i tramwajach masz automaty. Ale gdzieś w pobliżu dworca musi być kiosk albo miejsce gdzie bilet można kupić. Cenowo nie powinno wyjść poza 4 zł w jedna stronę. 😉
asds   Life goes on...
24 lutego 2016 15:33
berula

Poszło pw co do dojazdu.
To załóżcie koniecznie wydarzenie na fb dot. tego protestu
Szanowni Państwo oto i POWODY zwolnień podane na stronie ANR:

[[a]]http://www.anr.gov.pl/web/guest/welcome/-/journal_content/56/358/12277160?redirect=%2Fweb%2Fguest%2Fwelcome[[a]]





ło matko  🙄  no to się podłożyli PZHK  z takimi wyjaśnieniami  🤣

a czy ANR ujawni skład komisji, która to tak "uczenie" i tak długo nad tymi rewelacjami obradowała...???
Pewnie by się okazało, że żadnego weterynarza w niej nawet nie ma bądź jest taki od piesków i kotków, co konia na oczy nie widział.
1. pkt od czapy... w najlepszych hodowlach zdarzają się złamania, kolki i padnięcia. To nie choroba, której można podać antidotum...
Pianissima wyceniona na 3 mln. ubezpieczona nie była? (jeśli nie, to ktoś musi za to beknąć, niestety...)
Rekordowa kwota 1.400,000 ... to za rekord też można wylecieć? Czy był za mały ten rekord, bo nie rozumiem? Czy jako tylko porównanie?
Koń jest wart tyle ile da za niego kupujący... jak można za "wymyśloną" cenę kogoś ukarać i porównywać "z kasą już w ręku"?

2. pkt. zarodki, jeśli prawda i będzie to udowodnione... a np. nie wpływały środki za nie, - to niestety...

3. pkt. umowy można zweryfikować chyba, poza tym nie wierze, ze podpisywane były niekorzystne umowy... jeśli tak...

Jeśli zwolnienia miały podstawy, to ok, przyjmę to na kark, ale czemu takie stanowiska zostały obsadzone Panem Nikt i Panią Nikt?

Dzięki, za wyjaśnienia i za dane do dojazdu.
Co do ubezpieczeń, ktos tłumaczył, że kwota ubezpieczeń za wszystkie cenne konie w Janowie nie byłaby do opłacenia...Pianissima, Pinga, Pogrom, Palmeta, Pepita, Bambina i wiele, wiele innych.
Na razie od Wieży Mocy urodziły się w USA 3 źrebięta. Klacz pojechała do dzierżawcy w zamian za ogiera. Więc, co tu było nie tak???? Po ogierze urodziło sie wiele źrebiąt...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się