Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 maja 2011 17:52
Czy ktoś mądry jest w stanie wytłumaczyć mi jak krowie na rowie, kiedy, jak i dlaczego używa się "a,an", a kiedy "the". Stosuję to bardzo intuicyjnie, w toku mojej nauki angielskiego, nikt nie zdołał mi tego wytłumaczyć.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 maja 2011 18:06
mężczyzna może wziąć 2tyg urlopu ojcowskiego, ale wychowawczego (jeżeli nie bierze go matka) może wciąć już w normalnym wymiarze- w sensie tak samo długi, jak matka mogłaby wziąć?
urlop wychowawczy przysługuje ojcu na zasadach równych -zgodnie z KP,jeżeli nabył prawo do takiego urlopu((6-miesięczny okres zatrudnienia, nieukończenie przez dziecko 4 lat z wyjątkiem dzieci niepełnosprawnych),a matka nie chce z niego skorzystać.
ojciec może wykorzystywać również urlop wychowawczy równocześnie z matką,jeżeli długość takiego urlopu nie przekroczy okresu 3 miesięcy.
[quote author=Ktoś link=topic=20.msg1005407#msg1005407 date=1305009946]
Bogdan, ta zniewaga krwi wymaga 😁 my bysmy was zaadoptowali na pomorzu,gdybyście tylko chcieli się przeprowadzić 🙂

dacie jeść?
[/quote]damy :]
Strzyga, a i an używasz w liczbie pojedynczej, a - kiedy słowo zaczyna się na spółgłoskę, an - kiedy na samogłoskę. The używa się kiedy mowa o czymś konkretnym, albo wspomina się o czymś po raz kolejny w wypowiedzi.

Aha, no i jeszcze:
a, an i the wstawia się przed rzeczownikiem, a jeśli rzeczownikowi towarzyszy przymiotnik, to przed całym wyrażeniem. Wtedy to, czy użyjemy a czy an zależy od samogłoski lub spółgłoski na początku tego przymiotnika, np:
a boy
an intelligent boy

😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
13 maja 2011 19:02
a boy jesli chodzi nam po prostu o chlopca a the boy kiedy chodzi nam konkretnie o jakiegos np the boy who destroyed the world.
czy innym również wyskakuje ostrzeżenie o wirusie- w wątku dzieciowym?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
13 maja 2011 19:58
Mi, ale nie jestem pewna na którym, bo otwierałam kilka po kolei i dopiero potem przechodzę do każdego. Coś o stronie "naobcasach.pl" czy coś takiego.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 maja 2011 20:03
U mnie wyskakuje w psim wątku. Sprawka czyjegoś avatara lub podpisu.
i co? wchodzisz pomimo ostrzeżenia?
Mi też wyskoczyło coś takiego, ale mimo wszystko weszłam no i jest w porządku..jak na razie.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
13 maja 2011 21:08
Ja zamknęłam, ale wchodząc ponownie w te same wątki już mi się ostrzeżenie nie pokazało. Nie wiem o co chodzi  👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 maja 2011 21:51
i co? wchodzisz pomimo ostrzeżenia?



Wchodzę. Po prostu ktoś ma avatar lub podpis bezpośrednio zaczerpnięty z innej strony, a nie wrzucony na serwer.
też weszłam🙂 niby ok🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 maja 2011 10:47
Mozilla mi się zaktualizowała  😵 ale ja nie chcę. jest ktoś kto wie jak przywrócić ją do takiego stanu?  :kwiatek:
Najprościej - zrobić "przywracanie systemu" z momentu przed instalacją aktualizacji. A potem wyłączyć aktualizacje automatyczne Mozilli.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 maja 2011 16:23
halo dziękuję  :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 maja 2011 17:51
Ewentualnie nie tykac aktualizacji tylko wejśc sobie w pierwsze kroki tam w zakładkach w dodatki a potem w motywy, wtedy będzie aktualizacja i motyw
ile przed porodem klaczy gruczoł mlekowy ulega powiększeniu ?
Zazwyczaj około 2 tygodni. Ale 4 też nie jest dziwne. Miałem do czynienia też z takimi przypadkami, kiedy wymiona rosły dopiero przy porodzie, pod wpływem wydzielanej oksytocyny. Czyli: nie ma reguły. 
Jakie 'dźwięki' wydaje muł?
Udało mi się ustalić tylko, że parska 😉
noen   A story of a fighter of our human race
15 maja 2011 21:27
W czym iść jutro na jazdę ? Nie mam w Norwegii bryczesów, wszytskie wzięłam do Polski, a jutro idę jeździć nowego konia 🤔 Zawsze jeździłam w bryczesach, i nie wiem w czym innym będzie mi wygodnie 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
15 maja 2011 21:27
i'ooo i'ooo i'ooo
załóż jak najbardziej przylegające rurki 😉 ja tak czasem jeżdżę jak zapomnę bryczesów i żyje 😉
noen   A story of a fighter of our human race
15 maja 2011 21:38
Frania, leginsy ? Czy lepiej jeansy. A może dresy ? 🤣
cieciorka Czyli tak jak osioł🙂
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
16 maja 2011 15:51
noen, leginsy. albo po prostu rurki, tylko bez klamer, guzików i innych cudów na tyłku.

szukam kogoś, kto sporo podróżuję. w co najlepiej spakować się na 4 miesięczną wyprawę? czy torba na stelażu jest lżejsza i jest lepszym rozwiązaniem niż walizka?
ovca   Per aspera donikąd
16 maja 2011 16:23
Bee to zależy, co to za wyprawa- jeśli bardziej objazdowa, najlepszy jest plecak na stelażu, jeśli jedyna trasa, jaką przebędziesz z bagażem to lotnisko-taxówka, lepsza będzie walizka- łatwiej i wygodniej się do niej zapakować 😉
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
16 maja 2011 16:52
ovca, to podróż do jednego miejsca. oczywiście walizka to najlepsze rozwiązanie, ale jednak waży - około 3-4kg. (przeszukałam wszystkie hipermarkety, żeby znaleźć lekką walizkę, jak wariatka z wagą wędkarską biegałam  😂 ). chodzi o to, czy ktoś testował na lotniskach torby, zwykłe torby na ramię: jak wygląda sprawa kosmetyczki, czy kosmetyki przeżywają rzucanie bagażem na lotnisku. to mnie najbardziej interesuje, bo torba jest po prostu lekka i nie zabiera mi potrzebnych kilogramów na bagaż. 🙂
ovca   Per aspera donikąd
16 maja 2011 17:00
Ja latam zawsze z plecakiem na stelażu, miękkości porównywalnej do torby, i kosmetyki zawsze były całe- pakuję zawsze tak, żeby kosmetyczka była gdzieś w środku, otoczona ciuchami 😉 raz wiozłam nawet wino w szklanej butelce, odpowiednio owinięte i unieruchomione przetrwało lot z przesiadką w całości.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
16 maja 2011 17:38
o, właśnie o taką informację mi chodzi. dzięki wielkie, chyba padnie na torbę. 🙂
jeśli zrobiłam przelew na poczcie w piątek, to kiedy powinien już być na koncie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się