kącik skoków

Lov   all my life is changin' every day.
10 czerwca 2011 10:55
wrotki, powstrzymałbyś swoje paluszki od wystukiwania na klawiaturze tego typu wyśmiewczych postów, jeśli nie znasz osoby 😉  bo wiesz, powody mogą być różne, dlaczego jest tu, a nie w Niemczech. Trochę szacunku w Twoich wypowiedziach na pewno nie uraziłoby Twojej dumy.
Wrotki przesadza jak zawsze. Ale fakt jest taki ze to ze trener jest niemcem nie znaczy tak naprawde nic, tak sao masz uwazac. Znam jednego co opowiada ze byl trenerem kadry narodowej na Bialorusi, trenuje ludzi itd. A ja bym go nawet do kucia nie wziela 🙂 
Lov   all my life is changin' every day.
10 czerwca 2011 11:06
Arimona, wiadomo, ale po kilku latach trenowania <no, z przerwami> swoje się wie 😉 i równie dobrze wrotki mógł napisać to w ten sposób, co Ty, omijając typowe dla niego wyśmiewanko.
wrotki, powstrzymałbyś swoje paluszki od wystukiwania na klawiaturze tego typu wyśmiewczych postów, jeśli nie znasz osoby 😉  bo wiesz, powody mogą być różne, dlaczego jest tu, a nie w Niemczech. Trochę szacunku w Twoich wypowiedziach na pewno nie uraziłoby Twojej dumy.
moja duma to moja sprawa, a śmiać się z kogoś, kto płaci za trening z paszportem a nie z instruktorem, nikt mi nie zabroni 😂
Lov   all my life is changin' every day.
10 czerwca 2011 11:33
Ehh, już zapomniałam, jak to na volcie bywa, ocenianie bez znajomości sytuacji górą. A chciałam tylko lepsze zawody pokazać 😉
Wrotki, ze mnie się śmiej, bo jestem na tym forum obecna, ale z osoby, której tu nie ma i której nie znasz- tego sobie jednak nie życzę.
to sobie nie życz...dla mnie to nawet możesz dać się zapłodnić przez niemca, licząc na to ze dziecko z takim genotypem będzie równo maszerować na parteitagu, lub mieć dobry dosiad i rękę 🤔wirek:
Lov, Trochę się nie dziwię reakcji, bo na serio to zabrzmiało, jakby tylko w Niemczech wszyscy byli Super Wspaniali, wszyscy idealnie jeździli i jak to pięknie jest mieć treningi z Niemcem [a nie z panem Kowalskim, Nowakiem, Brzęczyszczykiewiczem czy nawet jakimś von Hopfnerem czy innym Mullerem z niemiecka ]. Wszędzie są i dobrzy i źli trenerzy.
My w Polsce ciągle gapimy się na tych Niemców jakby tam wszystko ze złota mieli i to mnie strasznie wkurza. Odnośnie jeździectwa ciągle gdzieś tam błąka się stwierdzenie, że "dobry koń musi być niemiecki, dobry trener musi być niemiecki, dobry zawodnik to na pewno Niemiec". Zawsze gdzieś tam w wielu szeregach bardziej bywa szacowany właściciel hanowera, a nie małopolaka, co to takie, "polskie nico" [które potem bije na głowę szwabskie maszin tu i ówdzie  😀iabeł: ]; zawsze właściciel bmw ma szacun na dzielnicy😉, ludzie się chwalą, że mają rodzinę w Niemczech albo opowiadają o jakimś zdarzeniu w Polsce czy na Wschodzie, że no bo w Niemczech takie coś nie przejdzie! blablabla..... Brrr.
Ale nie twierdzę, że w Niemczech nic nie ma i zawodnicy  nie umieją jeździć, bo przecież umieją i to dobrze, tylko, że niekoniecznie trza brać coś tylko dlatego, że jest niemieckie, na tej zasadzie. Mam nadzieję, że zostałam zrozumiana. 🙂
Ojtam, ojtam...
Wczoraj Andre Thieme 8 pkt. w 145, dzisiaj, o ile mi się nie przywidziało 13 pkt. w 150/160. Jazda przeciętna 🙂
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
10 czerwca 2011 15:56
Córka koleżanki pisała niedawno jakąś pracę na temat koni,wybaczcie ale nie pamiętam niestety dokładnie o co chodziło,zresztą nie to jest istotne,natrafiła na statystyki w których podano ilości koni idących na rzeż "ze"sportu.Zgadnijcie skąd ich idzie najwięcej?........z niemieckiego ujeżdżenia,wykończone psychicznie.Bez względu na wszystko,to daje do myślenia. 🙁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 czerwca 2011 16:17
to ja zaniżę poziom,i pokazę ten straszny rów ze Starogardu,tu w konfiguracji na sobotnią MR i DR:


edit:ort telefonu poprawiony  🤣
Ktoś, [s]Wstawiłaś zdjęcie? Kurczę, nic nie widać [/s]  Ok, teraz widzę 🙂 Czemu straszny?
Samba Bati, Naprawdę? Ojjj. :/ Wysoka cena na wysokie noty i hmm.. prestiż? Jednym słowem.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 czerwca 2011 16:24
Sankaritarina, zerknij na nasze wcześniejsze posty 😉 na nim własnie były trąby w MR i DR 😉
trzynastka   In love with the ordinary
10 czerwca 2011 16:44
[quote author=Ktoś link=topic=18.msg1037865#msg1037865 date=1307719072]
to ja zaniżę poziom,i pokarzę ten straszny rów ze Starogardu
[/quote]

Aleś go pokarała, pewnie drań nie chciał być fotografowany  😁 😉
Bischa   TAFC Polska :)
10 czerwca 2011 16:47
Czy tylko mnie się zacina ten filmik z Andre Thieme?
wrotki, Twoje chamstwo i bezczelność przesrastają wszelkie granice! 🤔wirek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 czerwca 2011 16:59
ninevet, głupi telefon,już poprawiłam...

Bischa L, jak nie umiesz nadal czytać ze zrozumieniem,nie odkrywaj przycisku "odignoruj", będzie Ci lżej 😉
Bischa   TAFC Polska :)
10 czerwca 2011 17:06
Jeśli uważasz, że wyjeżdżanie z tekstem o zapładnianiu przez Niemca, co by dziecko maszerowało w Parteitagu inne równie "kulturalne" teksty, za objaw kultury, to współczuję.
A "ignoruj" to i ja chyba miałam u Ciebie, wielokrotnie nie zwracałaś na moje pytania uwagi, pisałam coś żeby pomóc i dalej o to samo pytałaś. Ja przycisku ignoruj nie używam.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 czerwca 2011 17:09
jak piszesz,do mnie,pisz normalnie,nie czytam takich małych literek,stara jestem już,więc wybacz,ale się nie pofatyguję.

jak ci przeszkadza,zgłoś do moderacji,albo napisz to w odpowiednim wątku.
każde twoje pojawienie się tu,to gruuuuby OT zawsze jest.
Bischa   TAFC Polska :)
10 czerwca 2011 17:11
Proszę bardzo.
Pizę rzadko i opowiadanie gupot, że zawsze OT jest śmieszne, radzę przejrzeć wątek najpierw.
Koniec 🚫
Ok, teraz widzę 🙂 Czemu straszny?

To trzeba konia spytać 🙂
Być może, że jest nieregulaminowy (Art. 211, Skoki, Przepisy Dyscypliny).
delta   Truth begins in lies.
10 czerwca 2011 18:00
[quote author=Lov link=topic=18.msg1037050#msg1037050 date=1307649282]
I chyba po prostu miło się patrzy na te przejazdy, w większości Niemców. Płynność, delikatność, dokładność, czyli to, czego brakuje na polskich parkurach. Cholernie trudne kombinacje, a konie sobie skaczą pyk, pyk, pyk. Dobrze, że mam trenera Niemca 😁
tak sie zastanawiałem, czy zignorować ten wpis jak wszyscy inni zrobili, czy jednak odbić piłeczkę...i nie wnikając w powód dlaczego ci się wydaje że niemcy tylko tak delikatnie i płynnie jeżdżą, napisze tylko tyle: twój trener widocznie nie jest dostatecznie dobry, jak na standardy niemieckie, skoro musi pracować i się męczyć  z polaczkami, a w jego ojczyźnie nie ma dla niego pracy 😂
[/quote]

Delikatnie i płynnie to jeżdżą na zawodach (choć nie zawsze) popatrz sobie kiedyś na ich treningi w domu, a stwierdzisz że już lepiej fair w stosunku do konia niż tak delikatnie jak oni.
Lov   all my life is changin' every day.
10 czerwca 2011 18:36
Wiadomo, że zawsze znajdzie się tych gorszych i lepszych jeźdźców, niezależnie od kraju czy miejscowości. Ja mówię o jeźdźcach znanych, jeżdżących wysokie konkursy- i porównanie Niemca z Polakiem, no cóż, ale widać ogromne różnice.

Sankaritarina, okey, moją wypowiedź możecie komentować do woli, ale po prostu odpowiedź wrotka jest niekulturalna i chamska.

Nestor, no cóż, nie wiem jak Ty, ale ja chciałabym jeździć takie 145 na międzynarodowych zawodach, chociażby z wynikiem 8 pkt. Żadna hańba.

wrotki, mam nadzieję, że Twoje dziecko odziedziczy po Tobie tylko geny recesywne. Chociaż, przy takim chamskim wychowaniu, to pewnie nici z poczucia szacunku do innych.
"twój trener widocznie nie jest dostatecznie dobry, jak na standardy niemieckie, skoro musi pracować i się męczyć  z polaczkami, a w jego ojczyźnie nie ma dla niego pracy "  👍
Wybaczcie, Derby należą do Global Champions Tour. Na 4 dni zawodów kapitał jest 285 tys euro, więc podejrzewam, że za samo Derby jest coś koło 80, 90 tys, w końcu to najważniejszy konkurs 😉


Gwoli sprostowania - Derby w Hamburgu zaliczane jest do klasyfikacji Riders Tour a nie GCT !! Zwyciezca Derby otrzymal 35 000 euro - Konkurs Derby byl dotowany suma 105 000 Euro.  Zawody w Hamburgu byly drugim etapem RT a nie ostatnim 🙄
Do GCT zaliczany byl konkurs Grand Prix rozegrany w sobote - gdzie zwyciezca byl R-G Bengtsson i otrzymal 95 000 €.

Najlepsza jest ta górka, zjazd, 2 foule galopu i stacjonata. Ja bym wymiękła 😁



Zjazd z walu i 1 foula galopu do planki 165 cm...

i juz uciekam 😀😀
Pierwsze zawody ( i pierwszy parkur) od 7 miesięcy!!!
W P było TRAGICZNIE, kobyła leciała (ostatni raz jechała petke ho ho ho dawno temu) ja nie miałam siły jej trzymać i skończyło się to zrzutką i moją woltą ( w trosce o życie swoje i konia).
W N już się zgrałyśmy (czyt. przypomniało mi się jak się skacze :P ) i zaowocowało to płynnym przejazdem z jedną zrzutką (ambicja mnie zabiła-chciałam zrobić skrót a zapomniałam, że równowagi już nie mam  😁 )
Generalnie bardzo pozytywnie jak na kilka dni jeżdżenia. Jutro atakujemy N i N1, P nie ma najmniejszego sensu.
Trzymajcie kciuki!  😅
Lov   all my life is changin' every day.
10 czerwca 2011 21:07
smerfi, wybacz błędy 😉 i dziękuję za poprawki.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
10 czerwca 2011 21:26
Dziękuję Dziewczyny  :kwiatek:
A takie fleje kompletne w dużym stopniu da się "odflejować"? Mówię oczywiście o konwencjonalnych metodach, ćwiczeniach, treningach
Zu moim zdaniem dużo też zależy od tego czemu są flejami, czy nie mają talentu, serca itd itp czy np. w wyniku treningu bądź jego braku stały sie nimi i zatraciły chęć do skoków wtedy potrzeba dużo pracy ale sprawa jest łatwiejsza.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
10 czerwca 2011 21:58
tak sobie czysto teoretyzuję i gdybam z ciekawości- żaden konkretny przypadek  :kwiatek:  😡
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
10 czerwca 2011 22:05
duzo gimnastyki, jazdy na ptaszkach, stosunkowo ciasne kombinacje zeby szybkosc w nogach poprawic. taka fleje trzeba wyczuc czy np nie potrzebuje wiecej miejsca na odbiciu i w razie czego na zawodach dyktowac troche pelniejsze skoki.

no i oczywiscie nie zapominajmy ze barowanie to tez metoda treningowa tylko trzeba umiec jej uzywac 😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 czerwca 2011 22:13
Ktoś mi powie jakiej wysokości są przeszkody na tych zawodach Springderby w Hamburgu, z których linki tu zamieszczono? Przejazd imponujący 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się