Młode Konie

Dziękuję za zaproszenie !  :kwiatek:
Kupuję nowe szkiełko, więc chętnie wybiorę się w lipcu na testy, co Wy na to ?  🏇
armara, zapraszamy z nowym szkiełkiem 🙂 bez szkiełka też ...
(o kurde, będzie trzeba się odkurzyć i qnie wypucować  😉 )
Spokojnie wiesz jak u mnie  z terminami. Sierpień pewniejszy niż lipiec 😉

Żaeby całkiem OT nie było
Junior na białeckich występach, w obiektywie Ewy Imielskiej  😍
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.228456520507795.58222.183390855014362
armara piekny mlodziak! 🙂

Jarbas dzisiaj byl na lonzy i pierwszy raz mial zalozone siodlo.
zbyt sie nim nie przejal.  😁 w ogole jest baardzo grzeczny.




przepraszam za jakosc zdjec.
Ja tak zaglądam do wątku i liczę, że pojawi się Brzoza ze swoim nowym nabytkiem a tu cisza 😉 Galopada zmobilizuj nową właścicielkę 😀


Właśnie, gdzież ta Brzoza ? :>



Już jesteśmy 😀 A więc zacznę od początku... Konik baaardzo dzielnie zniósł transport i pakowanie do przyczepy. Przeżył niemały szok, gdy wychodząc z koniowozu ujrzał zupełnie nowe otoczenie. Dałam mu tydzień luzu na wstępne zapoznanie się ze mną i nową stajnią. Bał się dosłownie wszystkiego. Po 3 dniach weszliśmy do myjki, za 5tym podejściem przeszliśmy spokojnie strumyk, za 3cim razem Mundial już nie wyskakiwał z hali przez 5cm próg prosto w moje ramiona 😀 Konik skacze dosłownie przez wszystko. 2 dni temu wprowadziłam go na karuzelę. Po 2 uderzeniach bramki po tylnych nogach trzymał się bardzo blisko przedniej. Tak blisko, że zahaczył kantarem, spanikował i... z miejsca przeskoczył ogrodzenie ok 130cm - urodzony skoczek. Dziś na dobrze znanej nam już hali były inaczej ustawione drągi... Więc znów było to nowe miejsce i 40min zajęło nam przejechanie ze spokojem całej ujeżdżalni... Dość opisu, teraz mam do Was pytanie. Z powodu wielu odmiennych zdań nt. jeżdżenia młodych koni, które przyszło mi usłyszeć, ja, zdecydowany przeciwnik ustawienia głowy za pionem, nabrałam wielu wątpliwości co do mojego stanowiska w tej sprawie. Jeśli koń jest na stabilnym kontakcie przy mocno przeganaszowanej głowie - pozwolić mu na to? Czy za wszelką cenę "pchać" go przed pion? Czekać, aż sam zejdzie w dół i wyciągnie głowę utrzymując przy tym kontakt? Czy pozwolić na mniej stabilny kontakt, ale za to z głową trzymaną przed pionem? Liczę na Waszą pomoc, bo nie chciałabym bezpodstawnie "sprzeczać się" z już drugim trenerem. Niedługo postaram się zrobić zdjęcia i wstawić dla ewentualnego porównania. Ale jedno muszę szczerze przyznać, konik trafił mi się wspaniały!  😅  😅  😅
Gratuluję zakupu ! wklejaj foty Siwego

Dorzucam jeszcze jednego pomarańczowego kasztana  😂

Roczniak po Hai Beju





nie wiem czy wystarczająco pomarańczowy jest w stosunku do Firletki, ale na żywo, aż razi 😉

Wow montana nawet spojrzenie podobne. Spory chłopak chyba  👀 ?
montana, od jakiej matki?
armara, Junior bardzo fajnie wyszedł 🙂 WKKW-ista z niego będzie 🙂
Brzoza, czekam niecierpliwie na fotki siwka 🙂 co do tego chowania się - ja ustawiam wyżej rękę, wysyłam konia do przodu i proszę go, żeby szedł w pionie na kontakcie, nie pozwalam się chować. Chociaż sama jestem ciekawa, jak później w treningu chodzi koń jeżdżony tak jak mówisz?

moje roczniaczki:
Chimera

Diuna

Draka
kujka   new better life mode: on
29 czerwca 2011 21:19
Brzoza, ale kon jest przeganaszowany i cagle na kontakcie, czy chowa sie? jak dlugo chodzi pod siodlem?
ja szczerze mowiac nie widze nic zlego w jezdzeniu mlodziakow tak:

oczywiscie jesli jezdziec to ustawienie kontroluje i potrafi z niego wyjechac konia nosem do przodu.
armara, Junior bardzo fajnie wyszedł 🙂 WKKW-ista z niego będzie 🙂

To się okaże 🙂
Siwa chyba najlepsza, bardzo szlachetne klaczki.
Kujka nie chowa się, właśnie wtedy ma stały, stabilny kontakt. Na kontakcie z głową przed pionem czasem się chowa i tego mam podobno unikać.
Nie mogę edytować, więc dopiszę tu:

Chodzi podobnie jak ten ogier na filmiku. A pod Galopadą miał głowę ustawioną przed pionem i właśnie tego chciałabym się trzymać, ale być może jestem w błędzie 🙁
amnestria, a czemu wydawało Ci się, że będzie masakra? 🙂

a myślałam tak, ponieważ nie jestem zbyt wytrawnym jeźdźcem 😉 a poza tym od regularnej jazdy miałam roczną przerwę
ale trafiło mi się złoto nie koń, więc jestem dobrej myśli
a Nas dawno nie było  🙂
armara, dzięki 🙂 mi też się one podobają, każda ma swoje mocne strony, są dość wyrównane, to chyba najlepszy rocznik źrebaków u nas 🙂 a Huzarka ma piękną szyję - po tatusiu spodziewałam się raczej folbluciej, a wyszło naprawdę fajnie. A za twojego Juniora trzymam mocno kciuki 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
30 czerwca 2011 17:26
iza90 Wy lepiej kupujcie jakis koniowoz bo zaraz mlodziaki dorosna i na zawody! 😁
Averis   Czarny charakter
01 lipca 2011 15:23
Mój koń jest przefantastyczny i tego nie zmieni nic 😎
Ja chciałam trochę o pracy napisać ( jeśli coś podobnego się pojawiło to z góry przepraszam ), tak więc zastanawiam się nad pracą z użyciem chambonu skórzanego. Koń 3 lata, nie ma jeszcze ogromnego obycia z wędzidłem, siedziałam z 3 razy, a jednak skórzany chambon jest stanowczy. Czy przy napieraniu, próbie ucieczki, taki patent może go zrazić ? A jednak patrząc na jego budowę, wzmocnienie partii grzbietu jest priorytetem. Tym bardziej, że był nie dawno kastrowany, i ma jeszcze taką suchą budowę. 🥂
A mu dzisiaj goniliśmy po padoku młodziaki  🙂
Tak się rozruszały , że do boksu nie chciały wejść .
Najlepsze było jak się ścigali  😂
Jeden o mało by nie glebnął na suchej powierzchni bo chciał prześcignąć rywala  🤣
Averis   Czarny charakter
02 lipca 2011 10:47
sheila., brawo, brawo.
a mój jak sie nudzi to sie lubi na piłce wyżywać bo kolega z padoku "stary" i nie da sie z nim bawić  🤣

przepraszam za ilość zdjęć  😡 jeszcze brakuje do kolekcji zdjęcia jak ją trzyma w górze, chociaż nie mam pojęcia jak on to robi  🤔
Lov   all my life is changin' every day.
02 lipca 2011 11:17
lunqa, super te foty z piłką! to taka jakaś zwykła, czy specjalna końska? Gdzie ją kupiłaś?
lunqa  , no właśnie gdzie, skąd i za ile ?  🤣
Pursat   Абсолют чистой крови
02 lipca 2011 16:10
iza90, wszystkie piękne, jak laleczki, ale siwa mój numer 1, cudo! 😍 Jaki papier? 🙂
Lov, sheila
to piłka gimnastyczna stayer, kupiłam ją na allegro ale niestety nie pamiętam za ile
zresztą cena zleży od wielkości  😉

młody zrobił jej wszelkie testy wytrzymałości  i zdała egzamin bardzo dobrze 😀
lunqua drugie zdjęcie (o zgrozo, użyję tego słowa) przesłodkie  😍. Dołączam się do pytania- to "końska" piłka?
też planuje kupił młodemu piłkę, bo on lubi takie rzeczy 😀

w ogóle ta alergia na muchy mnie wykończy...🙁 Młody wygląda jak sitko. Cały w strupach, plamkach..
Znalazłam na allegro taką sama piłkę, chyba sprawie moim koniom taką..  😀 Ciekawe czy długo wytrzyma jak dorwą się do niej 4 urwisy  🤣
Pursat, dzięki :kwiatek: siwa jest po Huzarze: http://www.bazakoni.pl/horse_111919.html
Averis   Czarny charakter
04 lipca 2011 13:52
Wiecie co jest jutro, wiecie co jest jutro? Nasze pierwsze GALOPY 💃!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się