Nasza twórczość fotograficzna cz. II

to pierwsze rewelka  😍
super kontrastuje ta szarfa na siwym koniu, szkoda tylko że modelka ma taką dziwną minę 😀
to drugie bardziej by mi się podobało gdyby koń patrzył się na wprost, a modelka na niego

juliadna   siwek czarnogrzywek <3
03 października 2011 21:27
Time to jest trudne patrzeć pod słońce , i tak dziewczyny się spisały bo ja bym nie dała rady.

edit: ale bardzo dziękuję za rady  :kwiatek:
juliadna całkiem ciekawie, mimo tego, że raczej nie lubię takich gładkich teł. Ładnie siwy kontrastuje 😉

To teraz moje z niedzielnych zawodów, w oczekiwaniu na start:



edit: rozmiar zdjęcia
juliadna całkiem ciekawie, mimo tego, że raczej nie lubię takich gładkich teł. Ładnie siwy kontrastuje 😉

To teraz moje z niedzielnych zawodów, w oczekiwaniu na start:



nie obraź się, ale nie podoba mi się ostrość nastawiona na siodło. predzej do reklamówki siodel by się zdało. jakbys ostrość na oku/pysiu zlapala wygladaloby duzo lepiej 😉 mam jedno zdjęcie, ktore mi się oblednie podoba, tlo nie bylo dotykane nawet minimalnie ps, a jest idealnie i równo niebieskie, bo robione na tle nieba, troche od dolu, i wyszlo jakby jakas plachta byla 😉
Stiepan   can i ask you for something?
03 października 2011 23:49
ninevet wracając do tamtych dwóch kadrów - moim zdaniem wiele można z nich wyciągnąć samą obróbką, nawet głupim kontrastem i wyostrzeniem po zmniejszeniu
. Może kiedyś do nich wrócisz z większą szopową wiedzą i to wykorzystasz.

Juliadna przyjemnie sobie poradziłaś. Drugie albo w kwadrat albo jakoś przyzwoicie wykadrować, bo teraz jest centralne w brzydki sposób. Oba zdjęcia(jak na moje eizo) są też niedoświetlone o jakieś 2/3 EV.

Atamanka zmień wielkość zdjęcia, bo zanim się to cholerstwo załaduje i zmniejszy to rozpierdziela całą stronę...

efekt ostatnich dwóch/trzech miesięcy:
I.

warto zobaczyć większe TUTAJ

II.


III.


IV.


V.



VI. makro, które nigdy mi nie wychodzi, ale chęci mam...


i jako bonus zdjęcia z analoga wywołane magicznym sposobem:
i poddane obróbce

VII.


VIII.


IX.

trzynastka   In love with the ordinary
04 października 2011 00:10
Stiepan,  :kwiatek:
W pierwszym dałabym ciut więcej prawej, było by więcej tego światła z góry, koń patrzy za siebie więc moim zdaniem warto by było tam pociągnąć kadr.
W piątym bym kadrowała poziomo bez głowy konia. Sama mokra klata, wąż i woda. Moim zdaniem wtedy by robiło szał, głowa mocno odciąga mój wzrok, szczególnie "przepalenie" przy uchu. [cudzysłów, bo z moim monitorem nie można być niczego pewnym  😁 ]
No i szóste, piękne jest. No piękne po prostu i tyle  😉
Na siódmym cały efekt psuje koń, który ma jakaś lekko wystraszoną minę. Piękna modelka, pięknie uśmiechnięta, piękny koń z mocno niewyraźną miną 😉
Stiepan   can i ask you for something?
04 października 2011 01:33
Jeśli chodzi o pierwsze to mam kadr, gdzie więcej było prawej, ale wygląda nienaturalnie, a padające z góry światło wtedy nie jest tak wyraźne. Myślałem o szerszym kadrowaniu żeby więcej tego promienia wyciągnąć, ale z tyłu kończyła się linia drzew, a zależało mi na kontraście między siwką, a tłem. Moim zdaniem tak jest lepiej. Jeśli chodzi o piąte to masz rację - kadr samej klaty jest bardzo fajny bo taki też mam(a kobyła i szyiskiem i klatą wrażenie robi), ale wrzuciłem tutaj to, bo zawsze świetnie mi się ją ogląda na parkurze - bez tego bystrego łba, którzy przyciąga Twój wzrok, wydawało się to takie bezpłciowe(ale to bardzo subiektywne odczucie). Co do szóstego to najmniej mi się z tych wszystkich tutaj podoba, wstawiłem bo pisałem coś o tym, że chcę się makr uczyć. Z siódmym to się mylisz - koń nie ma lekko wystraszonej miny, ona ma bardzo wystraszoną minę ; ) Zaraz po początku zdjęć ni z gruszki, ni z pietruszki na pogranicznych polach zaczęła się orka... Nawet po "robocie" nie udało się jej do końca uspokoić, a zdjęcia z jazdy kompletnie nie wyszły. Cholera, może te uszy "szopnąć"? Niemniej jednak wrzuciłem te 3 ostatnie jako analogiczny bonus, bo klisz tu jeszcze chyba nie było. Dzięki za opinię.
P.S. nie ma tam przepaleń KLIK : niebieskie miejsca to brak danych w cieniach, czerwone w highlightach, więc z monitorem jest tak, jak mówisz. Przejrzyj wątek kilka stron do tyłu, pisałem jak skalibrować monitor pod fotografię : )
cudowne światło na pierwszym  😍 😍 😍
Stiepan - wbija w fotel 😀
trzynastka   In love with the ordinary
04 października 2011 07:07
Stiepan, ja wiem ja skalibrować monitor ale fizycznie tego nie mogę zrobić, bo mój model oferuje mi jedynie regulacje "jaśniej/ciemniej", bo jest już ciut leciwy  😁
Stiepan, dla mnie zdjęcie z lampionem rewelka.
A pierwsze baardzo przyjemne.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 października 2011 15:48
Stiepan, pokaż samą klatę  😁
oszalałam na punkcie I, II, VI i IX, chociaż w IX szkoda mi trochę uciętego końskiego tylca. w V całkiem fajnie wybrnąłeś kadrem - w takich sytuacjach nigdy nie wiem, czy kadrować powyżej, czy poniżej końskiej pachy. a tu jest idealnie.

edit: interpunkcja.
Ja bym to zdjęcie z wodą zrobiła tak,dla mnie trochę  za jasne.Oczywiście wiem ,że koń przestał wyglądać na siwka ,ale mi się tak podoba.
Atamanka Błagam, zmień rozmiar zdjęcia.

Stiepan Twoje zdjęcia powalają na nogi (przynajmniej mnie) ostatni najlepszy  😍

edit: Stiepan Zdjęcie IV to Marek Lewicki na Algocie?  😀
Przepraszam, już poprawione :kwiatek:
stiepan oglądnęłam sobie inne Twoje prace na stronce z linka, powiem tylko jedno, powietrza... dlaczego tak ciasno? skąd cięcia palców, włosów i tak bardzo ciasne kadry? nawet ucięty koń, pysk, zadek a pies słodki zresztą pojechany po ogonie...
bardzo mi sie te fotki podobają, są pełne życia, przemyśleń lecz brak im tego kroku w tył...
gratuluję mimo wszystko
Stiepan, pozwolilam sobie przeglądnąć galerię :kwiatek: wiekszosc zdjęc bardzo mi się podoba, sliczne 😜

powiedz mi czy na 33 zdjęciu zamierzone było limo pod okiem i takie przyklapnięte, mysie wlosy to zamierzony efekt? chodzilo o zdjęcie w stylu zupa byla za slona? czy tak niezamierzenie troszkę to tak wyszlo?  :kwiatek:
HEEELPP
może mi ktoś wypoziomować zdjęcia?? Mam fajne z jazdy ale masakrycznie leci "na pysk"

jak  🚫 to bardzo przepraszam
Epikea mogę spróbować, wyślij na PW 😉

Moje dzisiejsze próby streeta:





Atamanka podoba mi się  🙂
cieciorka   kocioł bałkański
09 października 2011 20:03
Atamanka, podoba mi się bardzo trzecie, choć b&w jest słabo zrobione. reszta w zasadzie nie.
zna ktoś może godne polecenia poradniki o fotografii koncertowej?  👀
Atamanka na 3-cim mój ukochany Pan z Nowego Światu  😂
Mona dzięki 😉
cieciorka hmm, a co dokładnie? Następnym razem postaram się zwrócić uwagę. b&w zaraz spróbuję poprawić 😉
ashtray oj tak, jest świetny 🤣 Mam całe mnóstwo jego zdjęć.
cieciorka   kocioł bałkański
10 października 2011 22:02
podoba mi się emocja, kontrast tła, choć przesunęłabym je kawałek i uchwycony moment. niestety zdjęcie jest dość płaskie, zrobiłaś je czarno białe w aparacie czy przerobiłaś w komputerze?
robiłam w b&w na aparacie, ale w rawie, wiec po zgraniu na komputer było w kolorze i przy konwertowaniu na jpg zmniejszyłam tylko nasycenie do zera.
cieciorka   kocioł bałkański
10 października 2011 22:15
a zachowałaś oryginał? jeszcze możesz naprawić troszkę 😀
Może sie jednak odważę 🙂 Jedno ze stajni :
cieciorka pewnie, że mam 😉 Pokombinuję coś, dzięki.

Alabamka jakościowo trochę leży, kompozycyjnie też. Szyja konia ucięta w beznadziejnym miejscu, nogi dziewczyny również, a nad nimi pół metra czarnych rusztowań... 😉 No i ja bym wzięła mniejszą głębię. Wiadomo, hala stwarza pewne ograniczenia, ale wtedy albo trzeba sobie z nimi jakoś radzić (inny obiektyw? poczekać na lepsze oświetlenie?) albo po prostu dać spokój 😉
Alabamka - dla mnie super fota... ale fota tzw. sentymentalna - z artyzmem nie majaca nic wspólnego

a to takie moje "dziadkowe"

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się