Jakie pasze dajecie swoim koniom?

to fajnie 😉

moja bestyjka tego tknac nie chciala, ale w wsumie sie jej nie dzwie, jak otowrzylam worek to sama mialam nieciekawa mine... Spillers zdecydowanie nie dla nas 😉

Sankaritarina, to nie Hippolyt, myślałam ze jak Pre Alpin to tylko o nim gadamy 😉
Burza, No właśnie. 🙂 Agrobs (bo chyba tak się firma nazywa z tego co widać) może chciał z nazwy skorzystać. 😁

shade, Nie wiem jak jest teraz. Może się poprawiło (a biorąc pod uwagę ich lucernę, to może faktycznie), ale kiedyś słyszałam bardzo dużo skrajnych opinii. Raz, że sukces to jakieś cholerstwo nie wiadomo z czym zmieszane, konie po tym kolkowały, a dwa- że to taki bezszał. Wcale nie było efektów takich jak producent zapewniał tylko takie "dawanie dla samego dawania". Może jakość się poprawiła, ale boję się próbować.
edit: producent robi też pasze dla szczurów laboratoryjnych, królików i zwierzątek "kopytnych" (żubry, łosie, jelenie, żyrafy...), certyfikaty niby ma... ale jakoś tak ciągle się boję. Choć, Besterly (tu się waham), Deukavallo, Muhldorfera(czy jakoś tak..) też się boję.
Ja z Besterly jestem całkiem zadowolona, znajomi też sobie chwalą.
No i skończyła nam się po miesiącu niemal sieczka Fiber P i musli Leisure Mix.
Naprawdę jestem zadowolona z tego zestawu - pierwszy raz Dakota stojąc w boksie nie schudła, wręcz troszkę przytyła  😅 co do tej pory jej się nigdy nie zdarzyło.
Dziś poszło w związku z tym kolejne zamówienie - kupując D&H podchodziłam trochę sceptycznie do zakupu, a tu taka niespodzianka! 😉
Chciałabym swojemu dzieciakowi (około 2 lat) zacząć podawać paszę do owsa. Natrafiłam na Marstalla Freizeit do tego mesz również tej firmy . Czy byłoby to dobrym rozwiązaniem ? Wcześniej dostawała biotynę sukcesa jednak szybko z niej zrezygnowałam  🤔
Dziewczyny może z innej beczki ,pisałam już w wątku o dodatkach ale tam nikt nie odpisał a muszę się upewnić do jutra 😀

Jakie drzewo iglaste może jeść koń ; ) ? bo wiem że dużo osób daje. Sosne , jodłe ,świerk ?
A chce siwej zrobić prezent iglasty 😀

Iglaki to świetna sprawa przy różnych infekcjach.
Przede wszystkim sosna, bo ona ma najwartościowsze składniki jeśli podajemy gałązki.
A pomaga kaszlakom oczyszczając drogi oddechowe. Wskazane przy biegunkach, zaburzeniach trawienia. Wspomagaj nerki.
Świerk wspomaga drogi oddechowe i działa odkażająco.
Jodła ma właściwości przeciwbólowe i wzmacniające. Wspomaga leczenie kaszlu i astmy. Ma właściwości gojące, bakteriobójcze, przeciwgnilne.

UWAGA WAŻNE
Proszę - nie ścinajcie, nie pozwalajcie jeść koniom czubków drzewek.
To ogranicza ich naturalny wzrost. Powoduje ich karłowacenie.
Powinno się obcinać (dawać konikom obgryzać) boczne pędy iglaków.
Sankaritarina, dzięki za odpowiedz  :kwiatek: Ja poszłam za ciosem i kupiłam swojej młodej i reszcie bandy od razu dwa wory na mikołaja 🙁 Kolki i innych sensacji (odpukać!) to te koniska nigdy nie miały, a raz myślałam ze wyjdę z siebie i stanę obok jak zobaczyłam ze ludzie zza plotu karmią je... spleśniałym chlebem..  👿 Ja obecnie karmie głównie swoja małą, razem z witaminkami od weta ( na mięśnie i kości kazał mi dodawać ), mam wrażenie ze lepiej wygląda i widzę po niej ze sie lepiej czuje 🙂 co jest np. w Besterly Basic jest tez w sukcesie basic, plus inne dodatki (witaminy).
Moze jak wykończę paczuche spróbuję innej karmy i wtedy zobaczę drastyczna różnice  😉 , a może rzeczywiście firma miała złe początki a teraz jest już lepiej? Ja ani Młoda na razie nie narzekamy 🙂
wie ktos może gdzie mogę dostać wysłodki buraczane, granulowane w workach a nie tonach? okolice katowic najchętniej, niestety dodson nie wchodzi w grę...
i tu:

allegro

edit: to ta sama osoba raczej
Ktos moze testowal pasze Hippostar?
Misia ja testowałam jakieś 2 lata temu. Te 2 lata temu bardzo mi odpowiadały, uzywalam musli dla koni nadpobudliwych i faktycznie działało. Przez niecały rok podawałam ta paszę. Potem nie miałam już dostępu do tych pasz. Ostatnio była u mnie znajoma która również skarmiała nimi konie  i negatywnie się wypowiadała o nich, że jakośc spadła i nie jest to już to samo co kiedyś. Tyle mogę powidzieć od siebie.
Chciałam na chwilę wrócić do tematu Pre-Alpin'u (firmy Agrobs). Ja kupuję obecnie swoim koniskom i chyba są zadowolone  😉 Choć przyznam, że za pierwszym razem jak dostały po kostce do żłobu, to jeden popatrzył na mnie w stylu "Chyba żartujesz  🤔 " i zabrał się za siano, a pozostałe dwa bez zbytniego entuzjazmu zjadły. Teraz muszę przyznać, że jak widzą, że idzie "kostka", to tylko czekają przy żłobach i wcinają z zapałem. Wydaje mi się, że na początku chyba nie bardzo wiedziały o co w tym chodzi  🤔

Reasumując: i ja i koniska jesteśmy zadowoleni  😀

http://www.pasze.sklep.pl/agrobs-pre-alpin-compact-15-kg-1514.html




EDIT:
Czy ktoś już przestawił się na paszę Muehldorfer i może coś więcej powiedzieć? Sprawdziłam w wyszukiwarce i nie bardzo się czegoś dowiedziałam 😉
-Agi- ile czasu im zajmuje zjedzenie takiej kosteczki? 🙂
pokora93, siwaaa dzieki  :kwiatek:
a nie spotkałyście się może z niemelasowanymi...?
JSBach, prosze bardzo, niemelasowane, ponoć niezwykle wydajne i tylko 10 minut zalać wrzątkiem i cyk 🙂
http://dodsonhorrell.pl/product/index/60/kwikbeet

edit: sorry, nie doczytałam, że doddson nie  🤬 głuptas ze mnie
firma Agrobs bardzo ściśle współpracuje z St.Hippolyt dlatego może gdzieniegdzie występują łącznie 🙂
te kostki które wstawiła AGI są bardzo fajne dla tkaczy i do transportu
Czy  dobrze zrobię jak zacznę podawać koniowi wysłodki melasowane  zaczynając od granulatu na pół zwykłej szklanki?? Czy podawać więcej?
Mam zamiar kupić worek i zastąpić nimi pasze.
Nigna   Warto mieć marzenia...
30 grudnia 2011 17:14
Dziewczyny która pasza jest najbardziej wydajna z tych dla koni sportowych ; D ?
Bo ja mam możliwość dawać mojej siwej pasze tylko jako dodatek jednorazowy( max 1 kg paszy dziennie)
Używam na razie D&H ale tam według instrukcji jest napisane że powinna dostawać 800 g na 100 kg czyli 4kg dziennie paszy.
Jest jakaś pasza która ma tak zbilansowany skład że okolo 1 kg dziennie starczy na mase 500 kg konia ?
Nigna, bo to jest karmienie pełnoporcjowe. Jak chcesz z owsem podawać to lepiej jakiś koncentrat.
Nigna, dokładnie jak pisze epk. Poza tym, co rozumiesz przez pojęcie "pasza dla koni sportowych" ? Ma być energetyczna, stymulująca przyrost masy mięśniowej, pomagająca rozluźnić zmęczone mięśnie po treningu czy może obniżająca nadmiar energii ? Każdy koń "sportowy" potrzebuje innej paszy 😉


Jaką konkretnie paszę podajesz teraz ?
Nigna   Warto mieć marzenia...
30 grudnia 2011 18:10
D&H Build Up  - na masę mięśniową .  Na pewno odpada pasza dodająca ogromną ilość energii ; ) Raczej stymulacja masy mięśniowej , większość pasz , suplementów zawiera w sobie składniki które regenerują mięśnie po wysiłku ; )
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
30 grudnia 2011 18:34
Muszę pochwalic Muehldorfera, konkretnie to obsługę zamówień 😉
Zamówiłam 25kg worek cukierków malinowych (swoją drogą genialna myśl taki wór cuksów!) i składając zamówienie miałam do wyboru: kuriera za 20zł i darmowy odbiór w sklepie. Wybrałam odbiór w sklepie, po czym okazało się, że zamówienie dowiezie mi kurier gratis do domu 😉
Miszka
Zależy od konia i jego weny (czyt. taktyki jaką obierze 😉 ). Od ok.10 min do godzinki z minutami. Czasami daję im po pół kostki, wtedy jest "napoczęta" i łatwiej im się za nią zabrać. To co zauważyłam: jeden potrafi się nad nią znęcać, aż zje całą, drugi najpierw się rzuci, a potem zje na raty, trzeci po kawałku na zmianę z sianem.
Muszę tylko dodać, że moje dostają sporo siana i raczej to stanowi dla nich formę urozmaicenia.

panterka-23
Nie wiedziałam, że współpracują, muszę to sobie sprawdzić  🙂

Edytka
Długo czekałaś?
Nigna, build&glow dodsona, polecam.
Nigna   Warto mieć marzenia...
31 grudnia 2011 09:35
MoniaaA: w sumie to miałam już kiedyś te otręby i faktycznie byłam zadowolona ;D Cena trochę przeraża ale chyba zainwestuje ; ) dzięki za pomysł !
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
31 grudnia 2011 16:04
[quote author=-Agi- link=topic=25.msg1242741#msg1242741 date=1325287610]
Edytka
Długo czekałaś?
[/quote]
nie 🙂 zamowienie zlozylam i oplacilam wieczorem, rano worek został wysłany, kurier był u mnie koło 10 następnego dnia 🙂 Także bardzo sprawnie, do tego miły kontakt mailowy.
Można jeszcze zamawiać przez animalię, ale okres oczekiwania to około 2 tygodnia - opcja dla tych, których czas nie goni 😉

Ach, do paczki byly dostarczone 2 probki paszy (ok 150g, wiec bardziej na sprawdzenie czy koniowi smakuje): 6corn plus i heucobs granulki. Musli wyglada bardzo fajnie- tak naturalnie, na oko mozna rozpoznac kazdy rodzaj ziarna 🙂
Edytka, a gdzie zamawiałaś?
zen odpowiem za Edytkę mam nadzieję, że się nie obrazi
zamawiała tutaj: www.muehldorfer.pl
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się