Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

edit dodałam link 


Szkoda, że tego siodła mu na głowę nie założyła  🙄.
Swoją drogą ta babka to jakaś totalna porażka...
wątek zamknięty
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
26 grudnia 2011 00:14
a jeszcze karzą skakać

Sorry za offtop, ale:
karzą = kar
każą = kaz
wątek zamknięty
Kurcze nie wiem co jest grane, ale mnie się zdjęcia nie wyświetlają.
Co do źrebaka skaczącego (nie widziałam zdjęcia), ale czasem tak bywa, że źrebol pójdzie za klaczą. Znam kobyłkę (już dorosłą), która olewała swoją matkę totalnie i głównie się pasła z boku, ale czasem się zdarzyło, że czegoś się wystraszyła, matka szła na przeszkodę to ta za nią. I nie było w tym nic złego, ot poprostu czasem się zdarzyło. Fakt, że nie były to wysokie przeszkody.
wątek zamknięty
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 grudnia 2011 10:54
agulaj79, żeby zobaczyć zdjęcia musisz kliknąć w pasek adresu i wcisnąć enter.
Swoją drogą prawie za każdym razem jak pojawiają się zdjęcia z NK to jest to powtarzane ale nawet wpisanie tego do pierwszego posta zapewne nic by nie dało 🙄
wątek zamknięty
Ktoś wie, czy urodziła dziecko i czy jest zdrowe ? Jak dla mnie to albo nie myśli, albo nie zależy jej na dziecku... Rozumiem, że konie muszą chodzić, ale chyba nie jest problemem znaleźć osobę, która by jeździła jej konie ? ...
wątek zamknięty
Ircia   Olsztyn Różnowo
26 grudnia 2011 16:50
Tak urodziła i jest podobno zdrowe  👀
wątek zamknięty
Odkryłam całą łąkę kwiatkową - ogłoszenia na galopuje:

Witam, mam 13 lat i 10-letnie doświadczenie z końmi. Szukam pracy (...) na zwykłych obozach konnych mi się nudzi i z chęcią zamieniłabym się z instruktorką

Poszukuję pracy przy koniach. Mam 14 lat i 5 letnie doświadczenie (...) za pracę oczekuje darmowej jazdy na koniach 2h dziennie

Mam 15 lat . Mam 4 letnie doświadczenie przy koniach . Mogę ujeżdżać (...)

Kupię konia do szkółki!! Konik ma w miarę ładnie skakać i najlepiej aby był to koń a nie kuc!! Cena max 2500 i koń w wieku max 10 lat!! 🙂

Witam , mam ogromną prośbę do ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu 2500 zł na wymarzonego konika polskiego . Zawsze o nim marzyłem , lecz niestety mojej rodziny nie stać na kupno konia . Bardzo proszę o pomoc 😉

W dziale ogłoszeń "sztuka i konie":
sztuka konie to zwierzenta piekne kture miło sie rysuje i miło sie na nie patrzy rysuj konie  🤔

(pogrubienia moje)
wątek zamknięty
ta od 13 lat i 10 lat doświadczenia w innym ogłoszeniu napisała, ze ma 6 lat doświadczenia ;p
witam!! mam 15 lat i 5 letnie doświadczenie przy koniach. Jeśli poszukujesz pracownika do stajni, opiekuna do koni lub dżokeja na zawody skokowe w klasie LL to jestem do dyspozycji. Prace podejmę w wakacje 2012r.

już widzę te tłumy potrzebujących ;p

JAZDA KONNA ZA POMOC PRZY KONIACH, DZIERŻAWA, WSPÓŁDZIERŻAWA - DOBRA KONIE SPORTOWE TAKŻE KUC
o co tu chodzi???

Prowadzisz pensjonat, stadninę, kursy nauki jazdy konnej? Promuj się na największym portalu jeździeckim – niech Cię zobaczą tysiące pasjonatów jeździectwa z całej Polski! Już za 19,98 zł Twoje ogłoszenie będzie widoczne na stronie głównej galopuje.pl
😂
http://forum.galopuje.pl/f,lonzowanie,68477,0.html 😵
wątek zamknięty
http://forum.galopuje.pl/f,co-mam-zrobic,67125,0.html#68102

a wy? znacie taką rasę jak arabokonik? 😂
wątek zamknięty
akurat jest chyba coś takiego, mieszanka araba z kucem albo konikiem polskim. głowy za to nie dam, ale obiła mi się o uszy taka nazwa (rasa?)
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
26 grudnia 2011 17:39
Rasą to to nie jest (chyba?), chyba że podczepić pod sp, ale dla mnie sp to nie rasa (każda mieszanka rodowodowych rodziców,  KWPN i inne "normalne" rasy jest pod to podczepiany u nas).
wątek zamknięty
no właśnie to chyba takie kucowe sp ;p w każdym bądź razie już gdzieś o tym słyszałam, więc coś pewnie w tym jest
wątek zamknięty
Arabokonik to dość powszechnie przyjęte określenie dla mieszanki araba i konika polskiego. Dla mnie przynajmniej nic dziwnego, wiele razy spotkałam się z takim określeniem. Tyle, że autorka wątku pisze najpierw o arabokoniu - to już zastanawiające (mieszanka araba i konia?  :wysmiewa🙂
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/mordkamiluch4/
Pani od źrebaka i koni źle osiodłanych ma fbl ;D
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Arabokoniki "powstały" podczas tworzenia rasy "kuc feliński" (tak, od tego roku zostały uznane jako rasa)

na starej volcie znalazłam wypowiedź Ascai:

"Jednocześnie przy początkach prac nad kucami felińskimi, zaczęto hodowlę koni z kryć konik polski + czysta krew arabska. Ponieważ populacja takich kuców rozszerzała się i wzbudziła zainteresowanie użytkowników, rozpoczęto ich ewidencję. Zaczęto nazywać arabokonikami, używać symbolu "ak" i stosować znakowaniem stylizowanym AK. Po pewnym czasie pojawiły się osobniki z kryć ak + ak czyli byłby to zaczątek czegoś przyszłościowego. Jednak ze względu na coraz skromniejsze dofinansowanie trzeba było z czegoś zrezygnować, wygrały kuce felińskie, a arabokoniki zaczęły być używane w hodowli kf."

(pogrubienie moje)

Pozdrawiam 😉
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 grudnia 2011 20:00
Odnośnie pani jeżdżącej w ciąży-  🤔 Ja jestem w 5 tygodniu i już zrezygnowałam z jazdy, a ona w (na oko) co najmniej 7 miesiącu jeździ?  🤔 Cud, że nie poroniła... Boże, skąd się tacy ludzie biorą...
wątek zamknięty
CzarownicaSa, to co, że jeździ ? w 7 jeszcze może, stępować może sobie nawet na dzień przed wyźrebieniem. A rezygnowanie w 5 tygodniu to tylko chuchanie na zimne (chyba, że są jakies komplikacje i inne przeciwwskazania)

edit: koń czy kobieta jest w ciąży? bo to zmieni całkowicie postać rzeczy?
wątek zamknięty
Kobieta. To jasno wynika z postów powyżej.
wątek zamknięty
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 grudnia 2011 20:57
zoriczkowa, to kobieta się źrebi? 😂 Chodzi o to że to jeździec w ciąży a nie koń 😜
wątek zamknięty
jej, przepraszam, nie przeczytałam wszystkiego dokładnie  i myślałam, ze chodzi o konia :P w takim wypadku całkowicie się zgadzam
wątek zamknięty
dla mnie ta babka to istna porażka :/
dodałam sobie ją na fotoblogu 😀
wątek zamknięty
Cierp1enie czyli teraz będziesz dokładnie śledziła czy dodała jakieś zdjęcia?  😀
wątek zamknięty
będziesz czekać na nowości :P
wątek zamknięty
Rasą to to nie jest (chyba?), chyba że podczepić pod sp, ale dla mnie sp to nie rasa (każda mieszanka rodowodowych rodziców,  KWPN i inne "normalne" rasy jest pod to podczepiany u nas).

prosze cie, nie pisz takich rzeczy. zaden arabokonik nie bedzie sp tylko bedzie w rejestrze kucow i koni malych.
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 grudnia 2011 12:04

"instruktorka"...
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 grudnia 2011 12:08
Dla mnie jazda konna w ciąży jest ryzykowna. Kon to tylko zwierzę- spłoszy się, bryknie, kobieta spadnie. Nie dość, że sam upadek jest ryzykiem dla zdrowia dziecka, to jeszcze nie daj Bóg na brzuch upadnie- poronienie raczej gwarantowane...
Myślę, że nie tyle o sobie trzeba myśleć, co o dziecku. Ja bym się nie odważyła.
wątek zamknięty
trzeba myśleć

no właśnie, trzeba myśleć...
Facella coś takiego powinno się znaleźć w poradniku "jakich instruktorów unikać", tragedia, jeszcze ta zacięta mina  🤔
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 grudnia 2011 12:31
calore a konkretnie?
wątek zamknięty
dokładniej, że w ogóle myśleć, używać mózgownicy, nie tylko w sprawie ciąży i koni
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.