Stajnie w Warszawie i okolicach

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 lutego 2012 13:44
Mowa o tej tej pani który miała zakaz zbliżania sie do zwierząt?


oo, a o co chodzi?

Mowa o tej tej pani który miała zakaz zbliżania sie do zwierząt?

Tego nie wiem. Podobno są tam dwie stajnie, mi chodzi o tą: http://www.konie.agro.pl/katalog/strony/mazowieckie/michalow-grabina.php
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 lutego 2012 13:56
tak to ta stajnia i ta Pani
ale tam w kontaktach jest Natalia a nie Agnieszka i domena horsesport??? od tej fundacji?
I taka stajnia funkcjonuje z takim właścicielem? Hm.m.m.
Hej 🙂 szukam ładnej i fajnej stajni w warszawie gdzie moglabym jezdzic rekreacyjnie ewentualnie cos wiecej . Zalezy mi na łatwym i szybkim dojezdzie z Targowka .znacie moze cos w tym stylu ? 🙂
Strona www stajni w Michalowie - G powstala na tej domenie ok. roku 2003 (jesli dobrze pamietam).
Nie funkcjonuje juz od wielu lat.
I nie ma nic wspolnego z Fundacja Agi.
GossipGirl, zapraszam do nas
baba_jaga dla mnie to bez różnicy czy stajnia funkcjonuje czy nie i co się tam działo ale strona bezpośrednio przekierowuje na fundację więc siłą rzeczy sugeruje to  jakieś powiązanie. Dla mnie to obojętne bo nie znam ani stajni ani fundacji, ktoś od PR nie zauważył 😉
Cześć 😀 Nie wiem w którym wątku to napisać, ale tutaj chyba jest najlpeszy, jeśli nie to przepraszam :P Poszukuję jakiś informacji na temat konia Malwiak, On stał w okolicach Warszawy przez jakiś czas, ale reszta losów jest mi nieznana 😉 Chciałabym się dowiedzieć coś o Jego przeszłości i jakim jest koniem 😉 Jeśli ktoś coś wie to proszę, napiszcie mi na pw jakieś informacje 😉 To bardzo ważne, dzięki 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 lutego 2012 07:27
baba_jaga dla mnie to bez różnicy czy stajnia funkcjonuje czy nie i co się tam działo ale strona bezpośrednio przekierowuje na fundację więc siłą rzeczy sugeruje to  jakieś powiązanie. Dla mnie to obojętne bo nie znam ani stajni ani fundacji, ktoś od PR nie zauważył 😉


nie funkcjonuje strona stajni Agnieszki w M. Grabinie pod wskazanym w ogłoszeniu adresem.

Obecnie "horsesport" wykupił wszystkie domeny z tą nazwą i dlatego się podany adres stajni na ich stronie otwiera. Horsesport nie ma nic  wspólnego ze stajnią.  Natalia widniejąca na stronie ogłoszenia to jakaś osoba z obsługi ogłoszeń a nie żadna właścicielka stajni,

Stajnia Agnieszki w M. Grabinie cały czas istnieje.
Stajnia Koński Park/Wesołe Kopytko w Laszczkach szczerze nie polecam. Konie dostają jedzenia tyle co kot napłakał, temperatura w stajni taka jak na zewnątrz niezależnie od pory roku, za to atmosfera wyjątkowo "gorąca". Zależy Ci na "całodobowej" opiece - to weź śpiworek i się połóż pod boksem. Potwierdzam wcześniejsze opinie, że Właściciel jedno myśli, drugie mówi, a trzecie robi (albo i nie).
To tak ku przestrodze, nie żebym chciała kogoś obrazić  😎
pchełka, akurat tej stajni mówię ZDECYDOWANE NIE  ❗ ❗ ❗
Jedna wielka masakra i szopka...(prawie Bożonarodzeniowa  🤔 )
Czy ktoś wie co się dzieje ze stajnią Eko Farm w Milanówku?Czy prowadzą to jeszcze p.Widalscy?Słyszałem że ktoś stajnię(budynki)kupił a oni tam mieszkają. Strona net jakoś nie działa.  🙂
Diablo, strona Eko-Farm nie działa, bo stajnia zmieniła nazwę na Amber Horse http://www.amberhorse.pl/
z tego co widzę na stronie to właściciel się nie zmienił, ale dokładnie nie wiem, dawno tam nie byłam
kto stoi w Wyrebie albo w Plejadzie? chcialabym podpytac troszke...
Karla🙂, Burza stała gro czasu w Wyrębie. I Cordkowa. 🙂 W Plejadzie to norolim, ale nie wiem czy się udziela na forum jeszcze...
Karla🙂, w Plejadzie stoją moi znajomi i bardzo sobie chwalą. Ale nie ma ich na rv.
A w Plejadzie nie stała też juliadna z Lolkiem? Chyba dość długo tam stacjonowali, więc myślę, że możesz też do niej uderzyć 🙂
amnestria, a fakt, stała na pewno.
Dzieki dziewczyny :kwiatek: ide zatem smarowac pw😀
Drogie re voltowiczki🙂
Czy znajdę jakąś ciekawą stajnie z  halą,padokami,czystą stajnia bez  pleśni i kurzu jakoś w  Warszawie,bądź nie daleko od Wilanowa?🙁
emptyline   Big Milk Straciatella
05 lutego 2012 19:19
Karina, znajdziesz. Aczkolwiek w sumie to nie wiadomo czego szukasz 🙂

Dojazd komunikacją/PKS'em/pociągiem:
- Jeziórko u Zlotkowskich 900zł
- Encanto (ale halę mamy miniaturkę i brak miejsc) 700zł

Dojazd samochodem:
- Siedliska 1000/1300zł
- JKS Wyręba 900zł
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
05 lutego 2012 20:02
Wiem,że było już o tej stajni kilka lat temu...ale może ktoś zna aktualną sytuację. Stajnia u Wasyla. Bo czytałam same złe opinie. A może coś się zmieniło?
Sam pan Wasyl nie bardzo się zmienił.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
05 lutego 2012 20:20
ok... to wiele wyjaśnia...
Cześć, czy możecie mi powiedzieć kto z revoltowiczów stoi w Encanto? Odp. na pw

ostat jeśli chcesz coś wiedzieć na temat stajni na Kwiatowej 3, zapraszm na pw  😉
Tempe21, użytkowniczka emptyline
emptyline   Big Milk Straciatella
10 lutego 2012 23:40
Już z Tempe rozmawiałam. 🙂

Z uwagi na to, że ostatnio dostaje bardzo dużo pytań o Encanto, opiszę stajnię tutaj, z mojego subiektywnego oczywiście punktu widzenia - będzie łatwiej szukać. Oczywiście na wszelkie pytania z chęcią odpowiem w wolnej chwili. Stoję od listopada, jestem jak najbardziej zadowolona.

Encanto położone jest w Kawęczynie pod Konstancinem, da się dojechać komunikacją podmiejską (bilet na 2 strefy, od granicy strefy w Klarysewie wystarczy 20-minutówka na dojazd). Autobus linii 742 z Metra Wilanowskiej. Od przystanku w stronę stajni do samego pensjonatu jest ok.1300m, w drugą 1500. Droga dojazdowa to asfaltówka, potem skręca się w żwirową (?) - nie ma więc problemów za zakopywaniem się/topieniem etc.

Stajnia jest kameralna, mamy tylko 9 boksów, z czego 7 jest dla koni prywatnych - w danej chwili wszystkie zajęte. Wymiary boksów są różne, nie są one zdecydowanie gigantyczne, ale na pewno wystarczające, zwłaszcza, że konie siedzą do oporu na wybiegach. Korytarz w stajni bardzo obszerny, są tez kółka do wiązania przy czyszczeniu.

Karmienie 2 razy dziennie - owies + siano. Na życzenie, bez problemu, podawane są dodatki typu witaminki, czosnek. Jeśli ktoś ma swoją paszę - też nie będzie to kłopot.

Opieka bardzo dobra, jeśli coś się dzieje, właścicielka informuje. Można korzystać ze zbiorowego kowala 🙂, odrobaczanie też razem. Ja mogę sobie spokojnie chorować w domu, wypoczywać, wyjechać - cokolwiek. Nie potrzebuję dzwonić jak na sraczkę, albo wysyłać kogoś na wizytację, żeby mieć pewność, że koń ma się dobrze. Nie ma też problemów z derkowaniem etc.

Boksy wybierane do czysta są raz w tygodniu, na bieżąco oczywiście sprzątane. Jeśli chodzi o czystość, moim zdaniem jest naprawdę ekstra. Dodatkowo na całym terenie panuje porządek, sprzątamy po sobie zarówno w stajni jak i na ujeżdżalni etc.

Wybiegi są 3, mały, większy i największy, ostatni w połowie lekko trawiasty. Pozostałe piaszczyste, nieduże. Konie przebywają na nich od rana do zmierzchu, podzielone są na grupy po 2-4. W okresie letnim dostają skoszoną trawę na padoki.

Stajnia posiada jedną ujeżdżalnię na świeżym powietrzu o wymiarach 20x60m, oświetloną, podłoże z piaszczyste, latem się trochę kurzy, ale nie ma kamieni, jeździ się w porządku. Jeśli chodzi o przeszkody, zebraliśmy już pokaźną ilość opon, jest też kilka drągów. W planach jest rozbudowa wyposażenia. Do tego mamy dosyć obszerny lonżownik odkryty i mini-halkę o wymiarach 10x20, namiotową z podłożem z piasku wiślanego, z oświetleniem. Ciasna, ale własna 🙂
Poza tym, mamy piękne tereny chojnowskie po naszej stronie - jest gdzie pojechać, są fajne piaszczyste drogi do galopu, śliczny las i zagajniki. Po drugiej stronie ulicy, (przejazd nie jest skomplikowany, to zwykła jednopasmowa droga) można się wybrać nad Wisłę.


Czego mi brakuje? Łąki/pastwiska. Szkoda, że sąsiad nie chce swojej wydzierżawić, bo bez sensu zarasta i się marnuje. Poza tym stajnia mi się podoba, nie muszę się bać o konia i non stop wszystkiego kontrolować, co już raz przerabiałam. Ceny już nie podaję, bo mnie zaraz zaczną ostrzegać; jest wpisana w Katalogu - jest to kwota obowiązująca, o podwyżkach nie było na razie mowy.

Na koniec jakieś zdjęcia:











EDIT: mamy już zielone, nieduże padoki sztuk 3!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się