Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

miotła a nie taniej Ci wyjdzie leczenie u dr Olgi Kalisiak? Ta sama półka co rzeczywiście bardzo dobrzy dr P. Golonka i
M. Przewoźny, a ma klinikę pod Warszawą, do tego pewne zabiegi przy urazie międzykostnego można zrobić w stajni.
Mój koń miał naderwany ten mięsień i znakomicie wyprowadziła go dr Kalisiak. Też jestem z W-wy.
Grace, a robiłaś PRP? Bo to podobno najskuteczniejsza metoda, ale Golonka twierdzi, że zestaw do zrobienia tego na miejscu jest cholernie drogi i taniej wyjdzie wyjazd. Jeśli możesz, napisz co Olga zaaplikowała Twojemu koniowi i jakie poniosłaś koszty.
Szukam alternatyw, Przewoźny do środy jest na nartach, co nie ułatwia mi sprawy  🤔
miotła, nie robiłam PRP. Dr Kalisiak mówiła o tej metodzie, ale zaleciła komórki macierzyste i shock waves. No i jako alternatywę - czas, czyli boks plus stęp. Ja oczywiście wybrałam leczenie, ale doceniam, że lekarz przedstawił wszystkie możliwości razem z konsekwencjami.
Ja bym wiozła do Przewoźnego... albo szukała alternatywy na miejscu
A kuracja PRP nie jest skuteczna tylko krótko po urazie?
Ok, czyli na razie wszystkie głosy są sceptyczne co do kliniki w Gliwicach.
Zadzwonię do Olgi Kalisiak, Mateusza Hecolda, przed chwilą gadałam z Rojkiem od Przewoźnego i, kurde, nie wiem... Podobno PRP  plus fale daje 80% pełnej wyleczalności, inne metody oscylują przy 50%.
miotła, poszły PW
Grace, wielkie dzięki. Cholernie pomogłaś 🙂
Też polecam dr. Kalisiak.
Olga Kalisiak jest na urlopie do 30 stycznia. Wrrrr.
Długo gadalam z Hecoldem, bardzo szczegółowo opisał mi mozliwe drogi leczenia. Niestety, co jedna to droższa.
Z ciekawych rzeczy powiedział, że dobre, naprawdę skuteczne shock waves są w Polsce tylko 3. Pozostałe są za słąbe dla większości końskich kontuzji.
a które wg Hecolda schocki są skuteczne?
ash   Sukces jest koloru blond....
27 stycznia 2012 14:56
Kobyła kolegi stała u dr Kalisiak w klinice, miała robione schocki i terapię komórkami macierzystymi i jest wszystko dobrze!
Odnośnie shocków- rozmawiałam z ortopedą ludzkim, który bardzo dużo korzysta z nich. Powiedział, że w jego opinii shocki emitowane przez przenośne aparaty zawsze będą niewystarczające i jest to wyciąganie pieniędzy od ludzi. Nawet chciał mi użyczyć swoją maszynę do konia, ale podkreślał, że to nie ma sensu. Weterynarz potem potwierdził jego zdanie.
Bardzo proszę o pomoc - pilnie potrzebuję namiary na weta, który mówi po Niemiecku.
Amarotsa - dr M. Przewoźny. Współpracuje z Niemcami.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 lutego 2012 15:25
miotła ja bym bez zastanowienia wiozła do dr Przewoźnego
blackdark   nikt się w siodle nie urodził...
13 lutego 2012 12:54
może Ścirka? z Nowego Targu :] ja zawsze go biore...nigdy  krzywdy moim koniom nie zrobił ;]
a czy mamy jakiegoś weta od spraw typowo dermatologicznych?
Dr Joanna Czogała - zajmuje się różnymi zwierzętami w tym końmi, pracuje na UP we Wrocławiu
Potrzebuję rady - mam 14 letnią kobyłkę z czipem w stawie kolanowym. Zdjęcia pokazują, że jest tylko jeden. Była ostrzykiwana sterydem, ściągano jej płyn z kolana, podawano kwas. Trafiła do mnie "czysta" w dość krótkim czasie od rozpoczęcia pracy pojawiały się niewielkie kulawizny. Wydawały się typowym nadwerężeniem, mijały po kilku dniach spokoju w boksie. W końcu zakulała totalnie. Pierwotnie diagnoza to skręcenie stawu kolanowego. Po zastosowaniu leczenia nie było poprawy i dopiero rtg i usg pokazało czipa. Od tego momentu stoi 7 miesięcy i jest leczona jak opisałam wyżej. Od miesiąca spaceruje i wychodzi na padok ( statecznie się przemieszcza). Postanowiłam zaryzykować i sprawdzić na lonży - mimo koła, nic nie znaczyła, dopiero gdy została osiodłana i zakłusowała znów zaczęła kuleć.

Potrzebuję rady, u kogo konsultować zdjęcia, tak by uczciwie otrzymać info, czy artroskopia w jej przypadku ma sens i przywróci jej sprawność, czy też lepiej dać spokój i niech kobyłka stoi na łące. Nie chciałabym narażać jej na bezsensowny zabieg, a obawiam się, że wielu lekarzy mogłoby go zaproponować wiedząc, że poprawy tak czy siak nie będzie

Kogo proponujecie? U kogo robić ten zabieg? Jesteśmy z Trójmiasta, więc i tak wszędzie mamy daleko. Chodzi nam o dobrego i uczciwego ortopedę,.

Sprawa jest pilna, z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Przy okazji, czy ktoś przerabiał taką kontuzję? To bardzo rzadkie umiejscowienie czipa, a przy tym trudny operacyjnie staw. Byłabym wdzięczna za podzielenie się wiedzą i doświadczeniem 🙂
Czy Pani Cisło specjalizuje się w diagnostyce szpata i kulawizn innego pochodzenia ? Ma sprzęt do rtg ?
szukam weta w okolicach Tłuszcza, Łochowa woj. mazowieckie
niestety mój wet bierrze a dużo za dojazd w te okolice a wiadomo nikt nie chce płacić drugie tyle za dojazd, tak więc proszę o pomoc🙂
misia997  jak najbardziej, Ania Cisło Pakuluk to moja vetka - polecam
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
16 lutego 2012 07:19
Ludki kochan, potrzebuje weta z okolic Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Łochowa z EKG  👀 Dość pilne  :kwiatek: Jest ktoś z tych okolic i mógłby kogoś sprawdzonego polecić?
Sylwiaj- wet z Tłuszcza to dr. Kozioł. Bardzo dokładny i sumienny. Polecam!
Sylwiaj- wet z Tłuszcza to dr. Kozioł. Bardzo dokładny i sumienny. Polecam!


dziękuje za info czy moge prosić na pv numer do dr🙂?
kogo polecilibyscie do zrobienia ogolnego badania TÜV? ( komplet RTG, proby zginaniowe, przeglad uzebienia, badania moczu, kalu, morfologia + pelna biochemia), okolice Krakowa, aczkolwiek zalezy mi na tym, aby lekarz weternarii wiedzial co i jak robi, byl konkretny i rzetelny, nie musi byc koniecznie z tych okolic... i jesli to mozliwe prosilabym rowniez o podanie orientacyjnej kwoty takiego badania.

i jeszcze jedno: orientuje sie ktos z Was ile kosztuje EKG w Polsce?
Być - polecam dr Michała Grundwalda, robił mi rtg nóg przy kupnie-sprzedaż i byłam naprawde zadowolona. I jak na razie jedyny wet który odbiera dosłownie każdy mój telefon ( a potrafiłam dzwonić nawet codziennie przez tydzień  😁 ) Stacjonuje w Poznaniu


dr Grunwald ma bardzo wysokie ceny i opinie nie zbyt pochlebne w wielu stajniach dlatego tez nie ma zajętego telefonu i grafiku.
Czy możecie napisać jak mniej więcej kształtują się ceny dr Henklewskiego i dr Ani Cisło za diagnostykę kulawizny rtg, usg z dojazdem do stajni w okolicach wrocławia? Będę wdzięczna za pomoc
sundarii jeżeli chodzi o Anię to napisz do niej maila z zapytaniem, lub zadzwoń
bo ciężko powiedzieć co tam u was jest, ile zdjęć potrzeba, jak daleko dojazd itd
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się