Jakie pasze dajecie swoim koniom?

f.., a czy Twój koń ma jakieś problemy z układem oddechowym? Chcesz mu na stale podawać Secrete? Tak na co dzień to sklanialabym się ku tańszym ziolkom 🙂
Właśnie ma  😉 Podejrzewam że przez dłuższy czas będę ją podawać . Fakt większe opakowanie trochę kosztuje , ale jest bardzo wydajna  🙂
Witam wszystkich🙂
Chciałabym zasięgnąć informacji na temat kilku pasz rzekomo niskoskrobiowych i niskocukrowych, nadających się dla konia poochwatowego, którego trzeba "pilnować" w kwestii kopyt.  Wiem oczywiście, że to już pewnie było, ale nie dałam rady odszukać  😡 Mianowicie czy ktoś wie, jaka jest rzeczywista zawartość skrobi i cukru w poniższych:
- St Hippolyt Struktur-Energetikum
- St Hippolyt Equigard
- Spillers Happy Hoof
- Spillers High Fibre Cubes
- Marstall Vito
- Marstall Faser-Light
- Havens Musli Beta Plus
- Havens Natural Balance (podobno podawane przez producenta informacje o skrobi rzędu 2,8% są nieprawdziwe?)
i czy któreś z nich możecie szczególnie polecić? Mogłam też pominąć coś interesującego...
I czy ktoś wie coś o musli Baileys Meadow Sweet with Honey nr 8? Głównie chodzi mi o poziom cukru.
Będę wdzięczna za odpowiedź  🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 kwietnia 2012 07:31
Murat-Gazon u mojej znajomej w stajni klaczy po ochwacie podają Spillersa Happy Hoof

mogę Ci jeszcze polecić jedną nowość marki IBEKA - PANTO sieczkę pure und balance - tutaj rónież mamy obniżony poziom cukru i skrobi, ja ją skarmiam mojego kucyka i jestem naprawdę zadowolona.
Murat-Gazon, rzeczywistego poziomu to Ci chyba nikt nie poda, bo nikt sam badań nie robił 🙂 Bazujemy tylko na informacjach producenta i doświadczeniu. To, o czym w tym wątku było mówione, przetestowane to z pewnością St. Hippolyt equigard (około 13% i bardzo wydajna), Marstall vito, i produkty Spilersa z etykietką dla ochwatowców. w przypadku Spillersa są podane wartości cukrowe do wszystkich pasz jak się zamówi u przedstawiciela taki mini katalog/tabelkę.
Ja z ręku na sercu mogę polecić equigarda i pasze spillers. Burza stosuje marstalla vito i też wiele razy powtarzała, że jest zadowolona. Przy equigardzie dobre jest to, że potencjalnie od 1 kg dziennie dostarcza podstawowych składników odżywczych.
Dziewczyny, ile podajecie tych otrębów ryżowych? Tam na opakowaniu jest, że między 240 a 640g. Czy jak dam pół miarki dziennie (tej Pavo) koniowi wdrażanemu do pracy to będzie gut? Jak stał dawałam 1/4 miarki, to wychodziło koło 250g.
Dzionka ja podaję mojemu pół miarki codziennie a koń z uwagi na różne przypadłości nie pracuje zbyt mocno. Dużo stępa, trochę zakłusowań, zagalopowania. Bez szaleństw.
Kończymy właśnie pierwszy worek. Koń wygląda ok. odpałów brak
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
03 kwietnia 2012 10:11
ale których? ja daję muhl - te granulowane - można podawać między 0,5 a 2kg - ja daję 1-,1,5kg w zależności od pracy i jest ok - koń szczupły na etapie tuczenia
Mówię o tych w proszku Max-E-Glo.

archeo, ok, tak myślałam żeby mu zwiększyć. Trochę się boję odpałów, bo ostatnio mocno mu odbija, ale może jak będzie systematycznie pracował to spożytkuje energię inaczej 🙂
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
03 kwietnia 2012 10:18
na otrębach ryżowych to rzeczywiście bez systematycznej pracy koń może się zrobić niebezpieczny z nadmiaru energii 🏇
Nom, zgadzam się - mój złapał niezłe ADHD na nich 😀 A dostawał minimalną dawkę.
T dostaje max-e-glo. Nie pracuje zbyt mocno chociaż codziennie ma ruch zapewniony i odpałów nie zanotowaliśmy ale on generalnie z tych neodpałowych.
Najlepiej zwiększ na kilka dni i poczekaj na efekty. Niezapominając oczywiście przy tym o zapewnieniu ruchu
moja kobyła była na tych z muhl. też

dostawała dziennie prawie pełną miarkę pavo (tylko ten granulat to dotarł do mnie już całkiem sproszkowany)

miała to moczone (okropnie się klei) i przy tej ilości na początku stroiła fochy z jedzeniem, bo zowsem robiłsię z tego kit

więcej wody załatwiło sprawę.

chodziła wtedy bardzo mało, przytyła, odpałów brak
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
03 kwietnia 2012 13:36
u mnie jakieś 70-90% w zależności od worka jest granulowane - dlatego wolę od max-e - bo nie trzeba robić paćki i nawet na sucho daje radę - zwilżam bo mieszam z sieczką żeby się ładnie całość skleiła
wobec tego, że nie moge znależć informacji w internecie, zapytam forumowiczów: czy pasza St. HIPPOLYT Hippovet Krauter Musli jest pasza tresciwa? taka ktora mozna dawac zamiast owsa czy jest to dodatek, suplement?

nadmienie jeeszcze ze dziwi mnie mala ilość podawania jak na pasze tresciwa, i nie jest podany jej sklad ile ma energi i białka
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 kwietnia 2012 17:07
Po prawie 4 miesiącach dawania Marstalla muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. Zamieniłam tylko Cornmusli na Championa. Koń ma powera ile trzeba, wygląda jak milion dolarów, a moja kieszeń odetchnęła. No i kontakt z dystrybutorem jest bardzo dobry.
wobec tego, że nie moge znależć informacji w internecie, zapytam forumowiczów: czy pasza St. HIPPOLYT Hippovet Krauter Musli jest pasza tresciwa? taka ktora mozna dawac zamiast owsa czy jest to dodatek, suplement?

nadmienie jeeszcze ze dziwi mnie mala ilość podawania jak na pasze tresciwa, i nie jest podany jej sklad ile ma energi i białka

Ja daję pełnoporcjowo zamiast owsa, energii ma 12 mj/kg ja daję 250 gr na 100 kg wagi konia
Białko surowe 9,5%
srebrna, Tak, to jest pasza treściowa. 😉
Czemu mała ilość? 300-500 gr/100 kg konia ( "na sto kilo" masy ciała konia 😉 ) co przy koniu o wadze 500 kg daje... 1,5 - 2,5 kg na dzień. To, moim zdaniem, całkiem normalna ilość. Nawet dobrze, że nie wychodzi tego 5 kg pełnoporcjowo, bo na miesiąc wyjdzie 1,5-2 worków, a nie 3 czy 4 jak przy niektórych paszach.
srebrna, Tak, to jest pasza treściowa. 😉
Czemu mała ilość? 300-500 gr/100 kg konia ( "na sto kilo" masy ciała konia 😉 ) co przy koniu o wadze 500 kg daje... 1,5 - 2,5 kg na dzień. To, moim zdaniem, całkiem normalna ilość. Nawet dobrze, że nie wychodzi tego 5 kg pełnoporcjowo, bo na miesiąc wyjdzie 1,5-2 worków, a nie 3 czy 4 jak przy niektórych paszach.

Na ulotce z worka jest napisane, że przy 250 gr / 100 kg masy konia, nie potrzeba innej suplementacji, także przy 500 kg koniu dziennie wychodzi 1 kg 250 gr. Worek wystarczy na 16 dni.
Cedryk, Nie pamiętam co jest napisane na worku (worek mojego krautera już dawno nie istnieje 😉 ). Spisywałam informacje stąd:
http://www.horse-trade.pl/pl/p/Pasza-St.-HIPPOLYT-Hippovet-Krauter-Musli/1163
http://www.mksklep.pl/st-hippolyt-hippovet-polen-krautermusli-20-kg-p-7272.html

Z resztą, nawet jeśli ktoś da te 500 gr/100 kg to i tak wychodzi tanio.
Biorąc pod uwagę, że musli naprawdę fajne. Przez ok 2 miesiące koń stał na Hartogu balance, sierść matowa, koń schudł, teraz od ok 2 miesięcy z powrotem na st hipollyt krauter i wygląda jak pączek w maśle.
Witajcie, mam nadzieję,że znalazłam się w odpowiednim wątku 🙂
Jaką paszę i w jakich ilościach polecacie dla 11letniej klaczki,która po zimie wraca do treningu?
Zależy Nam na odbudowaniu jej mięśni i powrotu do formy,
a odpowiednie żywienie na pewno pomoże.
Z góry dziękuję za porady! 😉
pasza St.Hippolyt Polen Krauter jest to koncentrat witaminowo-mineralny dawkowanie od 250 nawt do 500 gr na każde 100 kg przy czym 250/100 już zaspokaja potrzeby witaminowo mineralne

KlaudiaMaria - dla takiej klaczki polecam paszę Reform G St.Hippolyt ( jest to pasza z przeznaczeniem na budowę masy mięśniowej)
panterka-23 - dziękuję. Szukałam i szukałam,ale znalazłam tylko na tej stronie w postaci muesli http://www.wetfarma.pl/sthippolyt_13.php
Jakie dzienne dawkowanie(przy rezygnacji z owsa) trzeba zastosować? 🙂
2-4 kg dziennie, zapotrzebowanie na witaminy i min jest zaspokojone przy 3 kg
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 kwietnia 2012 07:44
Widziałyście, że Pan Podkowa opracowuje również sieczkę dla seniorów? 😀 Strasznie ciekawe co tam się znajdzie  👀
[quote author=panterka-23 link=topic=25.msg1360210#msg1360210 date=1333492401]
2-4 kg dziennie, zapotrzebowanie na witaminy i min jest zaspokojone przy 3 kg
[/quote]

jak bez badan siana, badan włosa mozna stwierdzić "dasz 3 kg kon bedzie mial wszystko co potrzebne"? 😲

KlaudiaMaria - dla takiej klaczki polecam paszę Reform G St.Hippolyt ( jest to pasza z przeznaczeniem na budowę masy mięśniowej)

zdziwiłabym sie, gdybyś sprzedając Hippolyta, poleciła Dodsona czy spillersa 😉



u nas po badaniach wyszedl niedobór miedzi, więc automatycznie muszę dosuplementować, bo będzie wypierana przez dwa składniki rozkładane na tych samych aminokwasach, i w trakcie walki o miejsce do rozłożenia się miedz nie uzyska swojego miejsca 😉

Edytka, jestem też bardzo ciekawa co tam będzie, ja bym najchetniej widziala tam duzo aromatycznych ziół dla niejadkowych staruszków🙂
Isabelle - no to dobrze, że Cię nie dziwi 🙂 Po prostu piszę o tym co znam.  Jeżeli chodzi o dawkowanie zwróć uwagę co jest napisane ZALECANE a nie dostosowane do każdego konia

[quote author=panterka-23 link=topic=25.msg1360575#msg1360575 date=1333538977]
  Jeżeli chodzi o dawkowanie zwróć uwagę co jest napisane ZALECANE a nie dostosowane do każdego konia


[/quote]

napisałaś :

[quote author=panterka-23 link=topic=25.msg1360210#msg1360210 date=1333492401]
2-4 kg dziennie, zapotrzebowanie na witaminy i min jest zaspokojone przy 3 kg
[/quote]

napisałaś wyraźnie, że przy takiej dawce zapotrzebowanie jest zaspokojone, a z tym sie nie zgadzam, bo bez badan nie ma szans na zaspokojenie zapotrzebowania konia, gdyż każdy ma inne siano, a kon ma różne niedobory 😉 dlatego nie mozna powiedziec "hej, dawaj tą paszę, mozesz dac wiecej, ale zaspokoisz zapotrzebowanie konia na witaminy i minerały przy dawaniu 3 kg" bo to mydlenie oczu 🙂
ok masz być może masz rację ale nie czarujmy się, że każdy kto chce dawać paszę będzie badał krew
a po 2 mam konie którym układam dawki i dopasowuję paszę a dopiero po jakimś czasie dadzą się przekonać do badania krwi ....i wyniki są OK 🙂
koniec offa bo będzie zaraz, że reklama
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się