Konie czystej krwi arabskiej

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
22 kwietnia 2012 20:33
I jakie ma ładne imię  😎 😎 😎


aaa.. to też  😁

Bardzo sympatyczne zdjęcia.
Jaki z Wojenki patyczak :-))))
A odmiana na nosku - pierwszorzędna. Łapie za oko. Będzie ją odróżniać, jak będzie już dużą panną.

Trzymam mocno kciuki, aby dalej tak dobrze się chowała.
A ktoś do Janowa Podlaskiego na Sportowe Mistrzostwa Koni Arabskich się wybiera ? Z końmi/podglądacze ?   👀


ja możliwe że z koniem 😉 ale to narazie tylkooooo plany,

Wojenka Janów właśnie zawsze z tego słyną że drogo  🙄 ale zawsze jest takie rozwiązanie że można wstawić w pobliskie stajnie konia i dowozić na konkursy czasem to się o wiele bardziej opłaca
Z ostatniej chwili.Właśnie wróciliśmy z Niemiec,gdzie Bader ukończył konkurs 3*(160km) na piątym miejscu,my,tzn. spilga na Mai 1* (90km)na czwartym,Kasia Kłosek i Beata Szlezyngier na piątym i szóstym.Nie ukończył naszego konkursu Artur Landau,mając spore szanse na zwycięstwo ,z powodu odnowienia rany u konia.Mnie jako luzakowi nie udało się wywalczyć Best Condition-tym razem byłem za szybki dla Mai 🙁 błąd debiutanta.
Zulus3 ,gratulacje 🙂
Wczoraj moja córa po raz pierwszy galopowała na Ghazuźce.Pobiera lekcje jazdy u mojej kumpeli jeżdżąc na fajnej klaczy małopolskiej-wczoraj chciała zagalopowac na Ghazie i tłumaczę jej że takim samym dosiadem nie wysiedzi bo arab to ogień,szybciej,zrywniej,dynamiczniej-ona na to ,,mamo,,to ja nie będę na niej jeździć galopem'' 🤔wirek:
Po wszystkim krzyczała tylko ze to jest RAJ!!!!!
W tym roku Dominika(11l) chce wystartować amatorsko w Krainie Kuhailana 🏇
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
23 kwietnia 2012 07:17
Warszawa jest droższa niż Janów, a dla mnie Janów wypada najtaniej ze względu na małe koszty transportu, bo mam rzut beretem. No i sentyment do miejsca, a także prestiż imprezy.
Damarina, nie demonizujmy błyszczących materiałów, jedwabie i atłasy noszono i w dawnych wiekach, a do XVI w. kobiety dosiadały koni w tych samych sukniach, w których chodziły normalnie.  Mnie bardziej razi misz-masz elementów z różnych epok oraz oficerki i bryczesy widoczne spod zbyt wąskich i krótkich sukien. Zresztą cóż z tego, że ktoś się napracuje, żeby utrzymać styl epoki, skoro potem nagrody zdobywają "hajduczki" w kontusikach i kołpaczkach prawie identycznych, jak mundurki zespołu piesni i tańca?
....  Mnie bardziej razi misz-masz elementów z różnych epok oraz oficerki i bryczesy widoczne spod zbyt wąskich i krótkich sukien. Zresztą cóż z tego, że ktoś się napracuje, żeby utrzymać styl epoki, skoro potem nagrody zdobywają "hajduczki" w kontusikach i kołpaczkach prawie identycznych, jak mundurki zespołu piesni i tańca?


Święte słowa. Zgadzam się z Tobą w 100 %.
Ech .... ale przynajmniej o tym rozmawiajmy.
Aby Ci którzy występują w takich klasach wiedzieli, że publiczność potrafi pewne kwestie juz rozpoznać i nie wszystko, co błyszczące i z pasmanterii jest do zaakceptowania.
Z czasem, wierzę że i sprawy ubioru historycznego i rzędu końskiego będą na wyższym (jakościowo) poziomie. Dla dobra sprawy. Bo mamy naprawdę czym się pochwalić, jeśli chodzi o "polski strój historyczny".
Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 kwietnia 2012 10:34
Wielkie gratulacje, szczególnie dla Bader, za przygotowanie konia do 160 km w kwietniu!
Czekamy na zdjęcia  🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
23 kwietnia 2012 10:42
ja również przyłączam się do grarylacji dla Bader dzielnie trenowała wierzchowca - w te niesprzyjające warunki  😁 brrr
brawo !!!  🏇

a powiedcie mi teraz w piatek w okolicach zamościa są jakies zawody rajdowe ??? bo mam jechać jako serwis ale nic na stronie endurance nie widzę..
Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 kwietnia 2012 10:43
W Wólce Wieprzeckiej
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
23 kwietnia 2012 10:44
W Wólce Wieprzeckiej


dzięki  😉
Gratulacje dla Bader za 160!, Spilgi i pozostałych dziewczyn za fajne rozpoczecie sezonu rajdowego 🙂
ja możliwe że z koniem  ale to narazie tylkooooo plany,


Q Kojarzę Cię z Jesiennego. Teraz też na skoki się szykujesz czy może coś innego? 🙂
Dziękujemy bardzo za wszystkie miłe słowa, gratulacje i trzymanie kciuków! 😀 udało nam się przebrnąć  😅
Bader był i jest w bardzo dobrej kondycji, po całym dystansie wszystkie parametry na A, ruch też, także naprawdę pękam z dumy  😜 😍
Oczywiście nie udałoby nam się to, gdyby nie wspaniały serwis z Martoliną na czele i moim tatą, którzy byli najlepsi! 🙂
i jeszcze trochę fotek 😉
Zulus3 ,gratulacje 🙂
Wczoraj moja córa po raz pierwszy galopowała na Ghazuźce.Pobiera lekcje jazdy u mojej kumpeli jeżdżąc na fajnej klaczy małopolskiej-wczoraj chciała zagalopowac na Ghazie i tłumaczę jej że takim samym dosiadem nie wysiedzi bo arab to ogień,szybciej,zrywniej,dynamiczniej-ona na to ,,mamo,,to ja nie będę na niej jeździć galopem'' 🤔wirek:
Po wszystkim krzyczała tylko ze to jest RAJ!!!!!
W tym roku Dominika(11l) chce wystartować amatorsko w Krainie Kuhailana 🏇


Gratuluje 🙂  👍 Ja to  pękam z dumy z Dominiki, bo robi na prawdę szybkie postępy, a galop  na Ghazie to już tylko kwestia czasu była, bo i tak wiedziałam że jej się uda  🏇 (hmm to mama chyba najbardziej się bała tego galopu😉 . We wrześniu dziewczyny pokażą na co je stać 🙂
Bader, Gratulacje ! 🙂
Dziewczyny GRATULACJE!!!!!

Trzymam kciuki za Dominikę🙂
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
24 kwietnia 2012 08:36
Ahh te wasze śliczniuchy 🙂 😍

A moje biedactwo na trawkę wyjść nie może, areszt boksowy mamy  😕
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
24 kwietnia 2012 08:39
Dziewczyny, na swoje arabiszony kupujecie ogłowia/kantary cob'a czy pony ?
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
24 kwietnia 2012 08:41
lizzy ja na Polsemię kupuję Pony 🙂
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
24 kwietnia 2012 08:42
GRATKI dla BADERA!!!!!!!! 🏇 🏇 🏇 😅 😅 😅
Widać że jest w świetnej kondycji. Wogóle podziwiam pokonanie 160 km 🙂
Ja mam jeden kantar pony (horze), drugi cob (mustang), ogłowie pony Daw-Maga, szczerze mówiąc na początku było na full zapinane - pierwsze od dołu dziurki przy podgardlu i drugie na nachrapniku, teraz juz nachrapnik się wyciągnął o chyba 2-3 dziurki.

Gratulacje Bader, zwłaszcza samozaparcia i trenowania w takich pogodowych warunkach 😉
lizzy mój nosi cob.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 kwietnia 2012 10:16
My little pony  😍


Wojenka 😜 To musi być fantastyczne uczucie, kiedyś taki malutki, a teraz taki duży i taki dzielny 😉
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
24 kwietnia 2012 10:43
wojenka, niesamowicie się młody prezentuje, taki juz dorrrosły a pamiętam go jak by to było wczoraj w Grabowie z mamusią 🙂. Szybko nam te dziciaki rosną...
śliczne te Wasze arabiaszcze! 😀

a ja się muszę pochwalić swoim dzieciaczkiem,z którym w sobotę i niedzielę wywalczyliśmy podium na zawodach skokowych! 🙂😉
filmik:
Q Kojarzę Cię z Jesiennego. Teraz też na skoki się szykujesz czy może coś innego? 🙂

bo byłąm na jesiennym, ale nie pokazałam się z tej dobrej strony 🙄

Dziewczyny, na swoje arabiszony kupujecie ogłowia/kantary cob'a czy pony ?


ja ogłowie albo duuuże cob albo małe full
Bronze   "Born to chase and flee.."
24 kwietnia 2012 17:24
Wojenka - ale szyjsko  💘
Koniara - congratulations, mała torpeda na parkurze jest absolutnie bezkonkurencyjna. Pewnie byliście niezłą atrakcją wśród tych wszystkich "szport" koni  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się