wypieki i słodkości domowej roboty

ja stworzyłam na dzień matki taki oto sernik na zimno  😀
jest pyszny i raczej nie trudny  😁

Dziewczyny, możecie polecić jakieś fajne ciasto z rabarbarem??? ;-)
tarta z rabarbarem jest pyszna i  bajecznie prosta w przygotowaniu.
Na poprzedniej stronie wrzuciłam link do rabarbarowca.
A tartę też ostatnio robiłam - góra była rabarbarowo-jabłkowa, dół kruchy (i podpieczony najpierw trochę "na pusto"😉.

Też zrobiłam sernik na dzień matki. Na zimno. Bez mleka 😉
- mleko sojowe waniliowe + ubite nieco mleko kokosowe + banany
- dodać podgotowany agar (8 minut)
- dodać posiekane truskawki
Oryginalnie przepis mówił o dodaniu do mlek i bananów słoiczka dżemu jeżynowego. To miało sens, bo pewnie kolor byłby fajniejszy  - teraz zrobił się nieco bury od bananów (co zamaskowałam posypując czekoladą).
A, podałam z sosem z truskawek potraktowanych blenderem.
Teo agar w proszku, czy w takich mini plateczkach?? Brzmi super!!
Miałam w proszku, nie wiem, czy to ma znaczenie, w jakiej jest formie.

Teraz mam pomysł (niezbyt oryginalny 😉), żeby zmiksować truskawki i usztywnić je agarem. A potem pokroić w kostki. Albo na spód kruche ciasto?

Zobacz, jaki jeszcze przepis znalazłam: http://ammniam.dziecisawazne.pl/sernik-bez-pieczenia-z-kaszy-jaglanej-z-truskawkami Wygląda apetycznie 🙂
możecie polecić jakiś przepis na kruchy spód
Ja ostatnio jestem w temacie spodów bezglutenowych, bezmlecznych, bezjajecznych. Ale dobrych 😉 Może być?
Teo no troche wazne w jakiej formie. Mialam kiedys w takich malych plateczkach i o ile nadawal sie do galaretek warzywnych, tak slodkie rzeczy mi za cholere nie wychodzily.

Skusilam sie wczoraj i chcialam zrobic mojemu menowi sernik na zimno, ale jednak za malo mialam tego agaru i mi sie w ogole nie scielo ciacho. Wyszla mamalyga biszkoptowo- serowa  🙁 Musze sie udac do sklepu po agar ..

Ten sernik jaglany wyglada super. Niestety kasze jaglana wmuszam w siebie od czasu do czasu z przyzwoitosci,bo absolutnie mi nie smakuje w formie i slodkiej i slonej 🙁
dempsey   fiat voluntas Tua
29 maja 2012 13:57
ogórek Ja mam najprostszy- czyli stosowany na tarty (może być na słone i słodkie, bo samo ciasto jest że tak powiem saute, słodkie lub slone jest to co na wierzchu)

opiera się na proporcji 1:2 czyli dwa razy tyle mąki co masła, czyli np.
1 kostka masła 20 dkg
40 dk mąki
do tego kilka łyżek wody ciepłej

już 😉
Posiekać, zagnieść szybko i do lodówki. Schłodzić min. pół godziny, i dopiero wykładać nim blachę.
To co zostanie po zrobieniu ciasta można zamrozić i używać później wedle potrzeb. Bardzo wygodne wyjąć zamrożone gotowe ciasto i zrobić sobie tartę wieczorem
Klasyczny francuski przepis poradzony mi przez moją kuzynkę mieszkającą od wielu lat we Francji i przykładającą wielką wagę do ichniej ą i ę kuchni 😉 ("no wiesz, zawsze trzeba mieć w zamrażalniku porcję pâte brisée" czyli tego ciasta właśnie 😉 )
Pandurska, na opakowaniu mojego agarowego proszku było napisane: łyżeczka na pół litra płynu, jeśli ma się zsiąść.

Wielką fanką kaszy jaglanej też nie jestem, ale po zamleczeniu (sojowym) i zamaskowaniu, może być. Przetestuję ten "sernik".

Spód kruchy (można dodać cukru lub nie): http://zagotuj.blogspot.com/2012/04/spod-do-tart-i-mazurkow.html
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
30 maja 2012 22:10
http://mojewypieki.blox.pl/2012/04/Leche-Frita-smazone-mleko-deser-hiszpanski.html#ListaKomentarzy - u mnie na tapecie Leche Frita. Półprodukt (budyń) całkiem dobry, zobaczymy co będzie po smażeniu 😁
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
02 czerwca 2012 18:26
Tak zachwalałyście ten sernik toblerone, że sama postanowiłam spróbować go zrobić. Zrobiłam tylko małą modyfikację - dodałam toblerone z rodzynkami, a białej czekolady dałam tylko 100g, bo przy zakupach nie pamiętałam ile jej miało być. Przez to chyba trochę za słabo się ściągnął. Potwierdzam jednak - jest przepyszny  🍴  😜

A ja ostatnio bawię się w galaretkowe wariacje warstwowe:
wariacja 1 - trzy warstwy (malinowa, gruszkowa z malinami i na wierzchu brzoskwiniowa)


wariacja 2 - trzy warstwy (agrestowa, brzoskwiniowa z "nadzieniem" i malinowa)


Pierwszy raz w życiu upiekłam szarotkę. Wyszła genialna i już zostałam poproszona o zrobienie takiej samej na rodzinną imprezę 🙂

[img]http://desmond.imageshack.us/Himg35/scaled.php?server=35&filename=dsc02727lu.jpg&res=landing[/img]
Dziewczyny podajcie jakiś prosty przepis na ciasto z truskawkami z tego co mam w domu - mąka, jaja, mleko, masło, śmietana, dodatki do pieczenia no i truskawki z wczoraj. Nie chce mi się jechać do sklepu 😉
chess wyglada super!

gwash sprawdzone:

Składniki

250 g tłuszczu (np. 3/4 kostki margaryny i 1/4 kostki masła roślinnego, lub 1 kostka margaryny)
1 szklanka cukru
4 łyżki wody
2 szklanki mąki pszennej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1/3 aromatu waniliowego
2 całe jajka
1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
tłuszcz do wysmarowania blaszki
bułka tarta do wysypania blaszki
30-40 dag owoców (np. truskawki, śliwki, jagody, rabarbar, wiśnie, jabłka, gruszki lub inne)
Tłuszcz, pół szklanki cukru i cztery łyżki wody rozpuścić w małym garnku (nie gotować - wystarczy, że tłuszcz i cukier rozpuszczą się pod wpływem temperatury). Całość wystudzić. W wysokim naczyniu mikserem ubić dwa całe jajka z pozostałym cukrem (pół szklanki) na puszystą masę (potrwa to ok. 5 minut), a następnie dodać obie mąki, proszek do pieczenia, aromat waniliowy i wystudzony tłuszcz - wszystko zmiksować na jednolitą masę. Blaszkę do pieczenia ciasta wysmarować tłuszczem i wysypać bułką tartą, a potem przełożyć do niej ciasto. Na cieście ułożyć wcześniej oczyszczone owoce. Blaszkę z ciastem włożyć do nagrzanego do 180 stopni piekarnika i piec ok. 50 minut (aż włożony w ciasto drewniany patycznek będzie suchy a ciasto będzie brązowane z wierzchu).
Wielkie dzięki, zrobię dziś 🙂

A margarynę czym lepiej zastąpić - samym masłem czy np masłem pól na pół z olejem?
Możesz zastąpić olejem też  😉
Dziewczyny, potrzebuję fajnego przepisu na tartę z truskawkami 🙂  Żeby była smaczna, lekka no i też żeby suma cen składników była na studencką kieszeń :P
Hanoverka zrobiłam, bardzo pyszne :-) Właśnie zeżarłam na śniadanie w ramach zdrowej diety kobiety ciężarnej 😀.  Chyba mnie pokićkało ja i słodycze i pieczenie ciast  🤔

Tylko mam poroblem z określeniem rodzaju tego ciasta, ono ma mieć na wierzchu taką kruchą skórkę cos ala beza? Czy coś sknociłam?
http://mojewypieki.blox.pl/2007/02/Buleczki-maslane-z-rodzynkami.html

Robię bulki z tego przepisu. Przedwczoraj robiłam inne, też z drożdżami.
Robię wszystko według przepisu i du*a - ciasto nie rośnie. Co jest grane?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 czerwca 2012 19:25
Dworcika, może za zimno? Drożdże lubią ciepło 😉
czyli ma taką skorupkę, dobrze wyszło :-)
Misskiedis, też tak początkowo uznalam, więc za drugim razem opatulilam cieplutko, a jak i to nic nie dalo, to lekko podgrzałam piekarnik (tak, że czułam ciepło w środku, ale spokojnie mogłam tam rękę trzymać) i wstawiłam do środka. I nic. Nijak nie ogarniam.
Jak piekłam to podrosły minimalnie, nie były puchate tylko zbite w środku, ciężkie jak diabli 😁 Ale smaczne.

Ah, jak nie rosły uznałam, że może tych drożdzy za malo, przygotowałam kolejne i wygniotłam ciasto raz jeszcze. I nic.
a ja kupiłam ciasto francuskie w Lidlu, zawinęłam rogaliki z dżemem malinowym i nutellą. Są super.

Macie może ciekawe pomysły z użyciem takiego ciasta na słono? Może można z tego fajny obiad wymyślić?
rtk, ja robilam szpinak z kurczakiem i pomidorami i zawijalam to w ciasto francuskie. taka rolade robilam
rtk mowisz o deserze czy obiedzie? Bo na obiad najlepszy łosoś (w soku z cytryny) ze szpinakiem, zawinięty w ciasto francuskie. Proste, szybkie, baardzo smaczne i nieskokaloryczne. Do tego młode ziemniaczki z koperkiem, mmm.. 🙂
kajpo z tym niskokaloryczne, to bym nie przesadzała, ale faktycznie jest przepyszne  😀

Jeszcze można z zrobić w środku z pieczarkami (coś a la paszteciki) i jeść z barszczykiem czerwonym.Też pyszne.
a jak zrobić ten kurczak ze szpinakiem czy łosoś ze szpinakiem? Na jak długo wtedy do piekarnika? Napiszcie coś wiecej!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się